Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Cumhurbaşkanı Adayım

• Recep Tayyip Erdoğan

Votes: 0 0.0%
  • Muharrem İnce

Votes: 1 7.1%
  • Kemal Kılıçdaroğlu

Votes: 9 64.3%
  • Sinan Oğan

Votes: 4 28.6%

• Total voters
    14
  • Poll closed .

Users who are viewing this thread

Harlek said:
Rusya’da orantısız güç kullanılıyor, ciddi bir baskı var kabul ama BBC’nin yaptığı haberin yanlı olduğu da bariz. Açık Toplum Vakfı’nın gazıyla ülkeyi karıştırmaya çalışan bir güruh var karşıda, masum protestocular şiddet görüyor demek gülünç olur. Alaşağı edilen göstericiyi döven polis dışında videoda orantısız bir güç de göremedim.

Rusya’da uygulanan orantısız gücün kimsenin umrunda olduğunu da sanmıyorum, klasik karşı propaganda faaliyetleri. Kendini eğitimli gören güruh bile yiyor bu numaraları, doğru yoldasın BBC.

Şahsi fikrim şu yönde, Açık Toplum Vakfı gibi milli güvenliğe aykırı faaliyetlerde bulunan -ideolojisi fark etmeksizin- toplulukların propagandaları ve protestolarını bastırmakla görevli bir kolluk kuvveti personeli orantısız güç kullanırsa ve olay yalnızca bu haliyle değerlendirilecekse hüküm veren konumunda olmam halinde en alt sınırdan ceza verirdim. Faşist diyecek arkadaşlar bu tarz organizasyonların maşalarını alkışlamaya devam edebilirler.
Aynen abi bütün oyunu sen gördün, biz kendimizi eğitimli gören güruh hep yeriz böyle numaraları hatta belki bilerek yiyoruzdur, mandaları falan olmak istiyoruzdur? Bu konuya da değinebilirsin. George Soros kartını Pentagram'a oynamıştın zaten. :lol: Alışmışsınız Türkiye'de devlet kanallarının bile hükümet propagandası yapmasına. Her gördüğünüz kuruma "birilerinin maşası hajum" diye geziyorsunuz. Emin ol BBC'nin tek derdi dünyaya Rusya'yı kötülemek. Yauv bunlar hard kapitalizm.

>Muhalefetin seçime girmesine izin verilmiyor.
>Muhalif liderler ne hikmetse ya intihar ediyor ya camdan dengesini kaybedip düşüyor ya da zehirleniyor.
>Ülkede literally tek adam hükümeti var, yancısıyla her 5 yılda bir değiş tokuş yapıyor.

>Ülkeyi karıştırmaya çalışan bir güruh var.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Tüm dünya ülkelerinde nerede avam var bu Sorosa kayıyor nedense.  :lol: Aynen kanka dünyanın tüm işleyişini çözdün, Soros papa obama ve kennedy (ölmedi yaşıyor hala) toplanıp pentagramların üzerinde bakire kanı içiyorlar ve şu sihirli sözleri söylüyorlar: Türkiyeyi karıştırmalıyız,Türkiyeyi karıştırmalıyız,Türkiyeyi karıştırmalıyız,Türkiyeyi karıştırmalıyız,Türkiyeyi karıştırmalıyız, Osmanlı gelirse tüm düzenimiz yıkılır.

Harlek said:
Şahsi fikrim şu yönde, Açık Toplum Vakfı gibi milli güvenliğe aykırı faaliyetlerde bulunan -ideolojisi fark etmeksizin- toplulukların propagandaları ve protestolarını bastırmakla görevli bir kolluk kuvveti personeli orantısız güç kullanırsa ve olay yalnızca bu haliyle değerlendirilecekse hüküm veren konumunda olmam halinde en alt sınırdan ceza verirdim. Faşist diyecek arkadaşlar bu tarz organizasyonların maşalarını alkışlamaya devam edebilirler.
Şunu normal birisi söylese hmm tmm derim de hukuk okuyan bir adamın söylediğini görünce üzüldüm valla. Geçmiş olsun bize, vaah vaah. Türkiye'de hukuk eğitimi çöp diyorlardı, tescillenmiş oldu. Düşünsene yarın şu adam hakim oluyor, kafasına göre milli güvenlik tanımı uygulayıp millete ona göre ceza veriyor.

Evet biz çöp eğitim alıyoruz, bu konu hakkında belki de hiç kitap okumayan forumun ultra siyasetçileri ve google ayaklı kütüphaneleri her haltı biliyo. Bazı arkadaşları tenzih ederim, herkes üstüne alınmasın.

Soros bir mali spekülatör, ülkelerin başarıları ve başarısızlıkları salt siyasal anlamda umrunda değil. Rusya’nın genel durumundan hepimizin haberi var, onu inkar eden yok. Sorosçu kardişlerin protestolarından bahsediyoruz burada, A ile B’yi karıştırmak akıllıca değil. Bahsettiğin avamların Soros’a kaymasının sebebinin insan hakları vb gibi olguları kullanarak vakıflar kurması ve ciddi anlamda sıcak para gücüyle bu vakıfları yönlendirmesidir. “İyi” bir kavramı kullanarak ve ciddi manada sıcak para ile insanları elde etmek kolaydır. Arap Baharı’nda özgürlük arayan halk maşa olmaktan kurtulamamış, kârlı çıkan tek taraf finansörler olmuştur. Ortada ülkesi eskiye göre daha da büyük bir siyasi krize giren, vatanı bölünen büyük güruhlar kalmıştır.

Soros gibi vahşi kapitalist bir vampir senin ülkenin iyiliğini istiyor kardeşim o yüzden milyonlarca dolar fon ayırıyor sana, aynen çok haklısın :iamamoron: Demokrasi ve insan hakları toplumların tecrübeleriyle ortaya çıkan kavramlar ve bazı ülkelerin güdümünde değil. Belli başlı komisyonlar haricinde herhangi bir mali spekülatörün kaynak akıttığı derneklere karşı mesafeli olmak lazım, Soros’un bazı ülkelerde yarattığı derin krizleri fikir sahibi olmadan konuşmak istemeyen ortalama bir insan okumuştur ki bu konu hakkında iki kelam edebilsin. Geçen yıl Açık Toplum Vakfı Türkiye’de varlığını sonlandırdı, bu bilgiyi de geçelim.

Ayrıca Kavala’nın bir vatandaş olarak masum olmadığını düşünsem de uzun tutukluluk süresini kesinlikle tasvip etmiyorum, esas olan tutuksuz yargılama ve tutukluluk halinde kısa sürede hüküm verilmesidir. Bu hukuki yönü, siyasi açıdan bakarsak Kavala ülkede istikrarsızlık yaratacak her olayı desteklemiş ilginç bir insandır. Ergenekon operasyonlarını destekleyenler arasında da var, hendek operasyonlarında da var, yetmez ama evet zamanında da var. Bir kısmında iktidara yakın, bir kısmında muhalif ama tamamında şuan ülkeye zarar verdiğini daha net görüyoruz.

Gezi eylemlerinde Açık Toplum Vakfı’nın finansal rolü var mıydı yok muydu bunu bilmiyorum çünkü iddianameyi ve dosyayı okumadım, umarım süreç salt siyasi bir şekilde yürütülmüyordur.

@Hakan Balamir

Batıda da Soros’un yediği haltlar etraflıca yazılıyor, iktidar Soros’u hedef gösterdiği için fikir sahibi olmadan sağa sola soros soros diyen kitleden değilim. Konuyu merak edip biraz okuma yaparsan sen de fikir sahibi olabilirsin, çok zor olmasa gerek. Ortada büyük oyun yok, olan biten ortada zaten. Ulusalcı kesim bu konuda daha fazla fikir sahibi aslında, 2000 lerin başından beri bu söylemlere sahipler. Yok mu koca forumda Atatürkçüyüm diyen adam  :lol:

“Düşünsene yarın şu adam hakim oluyor, kafasına göre milli güvenlik tanımı uygulayıp millete ona göre ceza veriyor.”

Hüküm veren konumunda olsam TCK dördüncü, beşinci, altıncı, yedinci, sekizinci bölümlerde düzenlenmiş suç tanımlarına uyan bir suç işlenirse objektif bir bakış açısıyla ve kişinin anayasal haklarını, uluslararası sözleşmelerle kabul ettiğimiz haklarını da değerlendirerek hüküm veririm, evet. Bizim milli güvenlik tanımımız kanunlardır. Sen de bunu rerererörörö kafasına göre ceza veriyorlar yauvv diye yorumlarsın muhtemelen.
Evet ülkede hukuki anlamda problemler yoğun şekilde yaşanıyor, bu problemleri görebiliyoruz. Ama her konuda hukukçulara yüklenmek aptallıktır, kanunu yapan yasa koyucuya anlatmanız gereken meseleleri hukukçular kötü diye değerlendirmek cahilliktir. Kötü bir yasa varsa onu yasa koyucu değiştirir, dosyada görevli hukukçular  mevzuatla bağlıdır.

Bu konularda fikir beyan eden birisi şu basit bilgiyi bile bilmiyorsa daha fazla yorum yapmaya pek gerek yok. Yazı biraz karışık oldu, ciddiye alacağım derinlikte karşı bir yorum gelirse daha özenli yazarım.

Harlek said:
Soros bir mali spekülatör, ülkelerin başarıları ve başarısızlıkları salt siyasal anlamda umrunda değil. Rusya’nın genel durumundan hepimizin haberi var, onu inkar eden yok. Sorosçu kardişlerin protestolarından bahsediyoruz burada, A ile B’yi karıştırmaya gerek yok. Aynen kardeşim biz çöp eğitim alıyoruz, bu konu hakkında hiç kitap okumayan forumun ultra siyasetçiler sizler her haltı biliyorsunuz.

Soros gibi vahşi kapitalist bir vampir senin ülkenin iyiliğini istiyor kardeşim o yüzden milyonlarca dolar fon ayırıyor sana, aynen çok haklısın :iamamoron:
Yahu bu ne duygusallık kimse demiyor ki Soros evinde "işte geliyor özel harekat" dinliyor. Babanın oğlu bile senin iyi yerlere gelmeni istemez soros niye istesin? Ama diyorum ki Türkiye Soros'un umrunda falan değildir adamın daha büyük sorunları vardır buna emin ol. Düşünsene Soros oluyorsun Türkiye'de bir yerlerde insanlar senin KVP dizilerinde ki gibi kırmızı pelerin giyip karanlık odalarda plan yaptığını düşünüyor. :lol:

Konumuz Türkiye değil zaten, Rusya.
Yazdıklarımdan bunu çıkardıysan daha komik bence, Soros’un işi gücü yoktu Tayland ve Malezya ekonomilerini sildi süpürdü. O nasıl bir yaklaşım. :lol: Farklı kaynaklardan konuyu araştırın, böyle gerçekten komik oluyor. Soros’un asıl hedefi istikrarsız veya istikrarsızlaştırılabilecek ülkeler. Malezya olur, Türkiye olur, Tayland olur, Rusya olur fark etmez. Demokratik açıdan gelişmemiş ülkeler üzerinden spekülasyon yapmak daha kolaydır, krize açık olurlar.

https://evrimagaci.org/haftada-15-saatlik-calismaya-ne-oldu-neden-hala-40-saat-calisiyoruz-5282

Bu soruya çalışmayana ekmek yok diyenler ya da başka şekilde savunma paydasında buluşturmaya çalışanlar oluyor. Zengini daha zengin yapma kapitalizmi hakim deyince ahaha ne kapitalizmi sen de girişimci ol sen de zengin ol deyip geçiliyor.

Harlek said:
Evet biz çöp eğitim alıyoruz, bu konu hakkında belki de hiç kitap okumayan forumun ultra siyasetçileri ve google ayaklı kütüphaneleri her haltı biliyo. Bazı arkadaşları tenzih ederim, herkes üstüne alınmasın.
Şu kafa yapına bakarsak vallahi şuradaki 15 yaşındaki tayfa bile senden daha iyi biliyordur, düşünsene mahkemeye adil bir karar verecek diye gidiyorsun ama bir görüyorsun ki bu arkadaş kafasına göre milli güvenlik tanımı belirlemiş, kanunun üstünde güç kullanan polise verilebilecek en az cezayı veririm diyor. Ben utandım ya okurken, iyi ki hukuk filan okumuyorum. Sana önerim git Hukuk felsefesi oku, normatif hukuk neymiş öğren, geçmişten günümüze hukuk nasıl gelişmiş, kimlere ve neye karşı savaş verilmiş iyice öğren. Solo yasa ezberlemekle olmuyor, yasayı sorgulayacak adam da lazım bize. İsimlerini duydun mu bilmiyorum ama iki rekat Thomas Aquinas, Locke filan oku en azından ya.

Harlek said:
Soros bir mali spekülatör, ülkelerin başarıları ve başarısızlıkları salt siyasal anlamda umrunda değil. Rusya’nın genel durumundan hepimizin haberi var, onu inkar eden yok. Sorosçu kardişlerin protestolarından bahsediyoruz burada, A ile B’yi karıştırmak akıllıca değil. Bahsettiğin avamların Soros’a kaymasının sebebinin insan hakları vb gibi olguları kullanarak vakıflar kurması ve ciddi anlamda sıcak para gücüyle bu vakıfları yönlendirmesidir. “İyi” bir kavramı kullanarak ve ciddi manada sıcak para ile insanları elde etmek kolaydır. Arap Baharı’nda özgürlük arayan halk maşa olmaktan kurtulamamış, kârlı çıkan tek taraf finansörler olmuştur. Ortada ülkesi eskiye göre daha da büyük bir siyasi krize giren, vatanı bölünen büyük güruhlar kalmıştır.
Soros dediğin adam otoriter yönetimlerden zerre hoşlanmayan, o ülkelerdeki ezilmiş insanlara finansal destek veren ya da vakıflar kurarak halkı bilgilendiren birisi. Amerika'da da Bush'un seçilmemesi için diğer adaylara milyonlarca dolar veren, Black Lives Matter'i, İngiltere'de Brexit yanlısı Best For Britain, Human Rights Watch'ı fonlayan bir insan. Dünyadaki her haltı biliyorsunuz ya, kafanıza göre şu ajan şu şunu yaptı de geç. Spekülatörlük kötü bir şey değil, başarısız yönetimlerin uyguladıkları politikalar sonucunda insanlar bundan kar edebilme isteğinde bulunabilirler. Hayır adam öyle bir anlatıyor ki Putinin Erdoğanın suçu yok. Gezide de Soros bizzat gelip oradaki gençlere 100 lira dağıttı değil mi? Arap baharında özgürlük arayan halka maşa diyor bir de, Allahım sen sabır ver. Soros dedi değil mi Esad'a Kaddafiye kardeşim git protesto edenlerin üzerine ağır silahlarla ateş aç diye?

http://www.wikizero.biz/index.php?q=aHR0cHM6Ly9lbi53aWtpcGVkaWEub3JnL3dpa2kvTGlzdF9vZl9wcm9qZWN0c19zdXBwb3J0ZWRfYnlfR2VvcmdlX1Nvcm9z

Müslüman ülkeler uyurken bu adam Bosnalılara 50 milyon dolar verdi.
https://www.opensocietyfoundations.org/events/saving-bosnia-looking-back-george-soros-s-50-million-intervention-after-25-years

Harlek said:
Soros gibi vahşi kapitalist bir vampir senin ülkenin iyiliğini istiyor kardeşim o yüzden milyonlarca dolar fon ayırıyor sana, aynen çok haklısın :iamamoron: Demokrasi ve insan hakları toplumların tecrübeleriyle ortaya çıkan kavramlar ve bazı ülkelerin güdümünde değil. Belli başlı komisyonlar haricinde herhangi bir mali spekülatörün kaynak akıttığı derneklere karşı mesafeli olmak lazım, Soros’un bazı ülkelerde yarattığı derin krizleri fikir sahibi olmadan konuşmak istemeyen ortalama bir insan okumuştur ki bu konu hakkında iki kelam edebilsin. Geçen yıl Açık Toplum Vakfı Türkiye’de varlığını sonlandırdı, bu bilgiyi de geçelim.
Soros kapitalist mi? Ya birader yorma bizi, bilmediğin konu hakkında konuşma bak vallahi utanıyorum.

Burada açıkça “her ne kadar finansal piyasalar sayesinde bir servet yaptıysam da, serbest piyasa kapitalizminin kontrolsüz yayılarak hayatın her alanını kapsamaya başlaması açık ve demokratik topluma bir tehlike yaratmaya başladı ve açık toplumun düşmanı artık komünizm değil kapitalizmdir” der.

Dış destekli kurumların olması otoriter ülkeler için bir nimettir. Bugün Türkiye'de en muhalif haber kanalı hangisi? Amerika merkezli ve fonlu FOX, bak bakalım hükümet bir şey yapabiliyor mu? Bugün Türk medyasından alamadığın haberi sana DW, BBC ve FOX veriyor, hükümet hiçbir şey yapamıyor. Oturup adamlara teşekkür etmen gerekirken pratikte hiçbir karşılığı olmayan boş şeyleri söylüyorsun.

Harlek said:
Ayrıca Kavala’nın bir vatandaş olarak masum olmadığını düşünsem de uzun tutukluluk süresini kesinlikle tasvip etmiyorum, esas olan tutuksuz yargılama ve tutukluluk halinde kısa sürede hüküm verilmesidir. Bu hukuki yönü, siyasi açıdan bakarsak Kavala ülkede istikrarsızlık yaratacak her olayı desteklemiş ilginç bir insandır. Ergenekon operasyonlarını destekleyenler arasında da var, hendek operasyonlarında da var, yetmez ama evet zamanında da var. Bir kısmında iktidara yakın, bir kısmında muhalif ama tamamında şuan ülkeye zarar verdiğini daha net görüyoruz.

Gezi eylemlerinde Açık Toplum Vakfı’nın finansal rolü var mıydı yok muydu bunu bilmiyorum çünkü iddianameyi ve dosyayı okumadım, umarım süreç salt siyasi bir şekilde yürütülmüyordur.
Ülkeye zarar verip vermediğini sen mi belirliyorsun? Sen kimsin ya? Adam senin çizginde mi ilerlemek zorunda? Ciddi ciddi Gezi'de Soros ve Kavala'nın protestoculara para verdiğine inanıyorlar adamlar. Hayır bu kadar subjektif konuyu objektifmiş gibi yansıtıyor ya çıldırırsın. Şu yazdıklarını CV'ne koyacaksan söyle ona göre RP yapalım biz de yoksa utanıyoruz bak.

Ülkenin istikrarına zarar veriyorlar diyor. Adam halka sorulmadan ağaçlar kesilmesin deyince istikrar bozuluyorsa öyle istikrara sokayım zaten. Totaliter rejimler kafasına göre her şeyi yapsın, bunalan insanlar yeter lan deyince de istikrar bozuluyor deyin bak sen.

Harlek said:
@Hakan Balamir

Batıda da Soros’un yediği haltlar etraflıca yazılıyor, iktidar Soros’u hedef gösterdiği için fikir sahibi olmadan sağa sola soros soros diyen kitleden değilim. Konuyu merak edip biraz okuma yaparsan sen de fikir sahibi olabilirsin, çok zor olmasa gerek. Ortada büyük oyun yok, olan biten ortada zaten. Ulusalcı kesim bu konuda daha fazla fikir sahibi aslında, 2000 lerin başından beri bu söylemlere sahipler. Yok mu koca forumda Atatürkçüyüm diyen adam  :lol:
Her ülkede çomar kesim bol, çok fazla çomar poposu yaktığı için sevilmemesi normal adamın.

Trump destekçisi eski New York belediye başkanı Rudy Giulliani, Trump karşıtı gösterilerden Soros’u sorumlu tutarak onun ülkeyi terk etmesi ve varlığına el konulması gerektiğini söylerken, yine Trump’a yakın bir isim sunucu Bill Mitchel Soros’un hapse atılması gerektiğini yazdı. Trump da attığı bir tweet’te şirketlere vergi indirimi yasasına karşı yapılan gösteride tüm göstericilerin aynı pankartları taşıdığını, dolayısıyla hepsinin Soros tarafından tutulduğunu yazabildi.

Kafa yapısı aynı bak, zerre değişim yok.  :lol:

Harlek said:
“Düşünsene yarın şu adam hakim oluyor, kafasına göre milli güvenlik tanımı uygulayıp millete ona göre ceza veriyor.”

Hüküm veren konumunda olsam TCK dördüncü, beşinci, altıncı, yedinci, sekizinci bölümlerde düzenlenmiş suç tanımlarına uyan bir suç işlenirse objektif bir bakış açısıyla ve kişinin anayasal haklarını, uluslararası sözleşmelerle kabul ettiğimiz haklarını da değerlendirerek hüküm veririm, evet. Bizim milli güvenlik tanımımız kanunlardır. Sen de bunu rerererörörö kafasına göre ceza veriyorlar yauvv diye yorumlarsın muhtemelen.
Evet ülkede hukuki anlamda problemler yoğun şekilde yaşanıyor, bu problemleri görebiliyoruz. Ama her konuda hukukçulara yüklenmek aptallıktır, kanunu yapan yasa koyucuya anlatmanız gereken meseleleri hukukçular kötü diye değerlendirmek cahilliktir. Kötü bir yasa varsa onu yasa koyucu değiştirir, dosyada görevli hukukçular  mevzuatla bağlıdır.

Bu konularda fikir beyan eden birisi şu basit bilgiyi bile bilmiyorsa daha fazla yorum yapmaya pek gerek yok. Yazı biraz karışık oldu, ciddiye alacağım derinlikte karşı bir yorum gelirse daha özenli yazarım.
Hem hüküm verici konumda olsam en alt sınırdan ceza veririm diyor hem de objektif olurum diyor. Kardeşim yazmadan önce iki rekat öncesinde ne yazmışsın diye oku da, mevzuatı biliyorum ayaklarına copy paste yapma şurada. Aynen hukuk okuyorsun ve bunu ezberledin anladık.

Harlek said:

Hukuk felsefesi oku biraz diyor hala, okumadık kardeş sen okudun sadece :lol: Bak ben oraya ne yazmışım, farklı bir değerlendirme kriteri olmadığı takdirde en alt sınırdan ceza veririm yazmışım. Aksi bir vakıa olmadığı sürece hakimler zaten alt sınırdan veya alt sınıra yakın ceza verir  :roll: Devamındaki tartıışmaları sildim, boş muhabbet.

Sen Soros’u iyilik meleği gören bir küreselcisin, otoriter idarelerden kurtuluş yolu toplumun yaşanan olaylarla tecrübe kazanarak kendi haklarını eline almasıdır. Soros gibi herifler o zamana kadar edinilen ekonomik kazanımı da otoriter idare ile beraber yerle bir eder ve ekonomik güç sayesinde otoriteyi dolaylı olarak kendi güdümlerine alırlar. Ekonomik destek olmaksızın yapılan toplumsal bir ihtilalle halkın kurtuluşa ermesi 21. yy.da hayaldir, fakat olayları fonlayanlar her zaman kazanır. 15 yıl önce bu söylediklerin kabul edilebilir fakat Arap Baharı örneği varken hala bıdı bıdı yapmak gülünç. Ayrıca Gezi Parkı’nda Arap Baharı benzeri bir çalışma yapıldığını düşünmüyorum, bu tarz bir çalışma olması halinde zaten olaylar farklı bir yöne evrilirdi. Ayrıca eylemlerin fonlanması demek eylemcilerin cebine 100 TL sıkıştırılması demek değildir, çok kıt bir düşünce bu ciddi misin bunu yazarken  :lol:

Son 20 yılda yaşanan olayların hangileri lehimize, hangileri aleyhimize olmuş ileride göreceğiz. Belki benim doğru gördüğüm olaylar yanlıştır, o yüzden körü körüne hiçbir şeyi savunmam. Ama şu açıdan netim ki en kötü milli yönetim, en iyi dış müdahaleden iyidir. Toplumlar evrilir, bilinçlenebilir ama kukla olmuş bir devletin özgürleşmesi çok daha zordur.

Dünyada bağımsız şekilde faaliyet gösteren saygıdeğer birçok kuruluş var. Açık Toplum Vakfı ve White Helmets gibi toplulukları yaşanan onca olaya rağmen hala savunmak ve bu değerli topluluklar arasında görmek bana çok garip geliyor.

Yetiş ya Juggler, Yetiş ya Sakallı Nureddin Paşa

Aylar oldu buraya yazmayalı, kafa hala değişmemiş. Aynen biraderim global manipülatör senin şahsi çıkarına amacı dışında istemsizce hizmet ediyorsa melektir, senin duruşuna aykırı herkes yok edilmeli  :lol: Övmedik bi Soros bırakmıştın ki bu adamın ne yaptığını görebilmek için ne spekülasyona ne de herhangi bir tarafın fikrini güçlendiren kanıta ihtiyaç var, çünkü gayet açık, adam iddia oynuyor, ama maçları manipüle edecek gücü var.

İlerde ihale verirsin umuduyla ben tüm maddi imkanlarımla seni destekleyeceğim, hadi cumhurbaşkanı adayı ol da yegane amacı haklıdan yana olmak olan beni yücelt  :lol: Ya da sen en iyisi az daha büyü, uslu uslu derslerine çalışıp bir an önce diplomanı alıp hayalini kurduğun gibi tıpış tıpış sınır kapısına yönel.

mXJWJ0.jpg

DOy0yv.jpg

5.49 oldu hayret bir şey niye düşüyor bu yahu? Politika faizi düştü, Suriyede operasyon muhabbeti var, S400 geldi F35 vermiyorlar, Doğu Akdenizde tek kaldık Araplar İsrailden gaz alıyor biz boşta kalıyoruz gibi gözüküyor ama dolar düşüyor.

Düşünebildiğim tek şey 2023e kadar seçim olmayacağı için yatırımcı gelmesi ama siyaset hiç olmadığı kadar hararetli şu aralar ve meclis tatilde üstelik. İttifakların durumu, yeni parti tartışmaları falan var. Erken seçim konuşuluyor.

Niye ve nasıl düşüyor bu dolar yav?

SixRibbons said:
Ya da sen en iyisi az daha büyü, uslu uslu derslerine çalışıp bir an önce diplomanı alıp hayalini kurduğun gibi tıpış tıpış sınır kapısına yönel.
Tabii ki, keşke Amerika vatandaşlığım olsa bir de. :sad: Peder zengin değilmiş ki ABD'de doğup vatandaşlık alıp Turkish by birth, American by choice olamadık. Neyse gönlümüz o yönde en azından. <3 <3

Back
Top Bottom