Sistem gereksinimleri

Users who are viewing this thread

İ5-9300H
Gtx 1650
8gb ram 2666mhz
256gb ssd
yüksek ayarlarda -gölge kapalı- 50-60 arası drop olmuyor. 500 kişilik savaşlarda 40'a iniyor ilk başlarda. Kuşatmada da aynı ilk başta drop oluyor. Kişi sayısını azaltır, gereksiz olduğunu düşündüğünüz efektleri kapatırsanız pek sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Geforce Experience'da en son ayarlara alıyor da optimizasyondan dolayı şu an pek işlevsel değil.En azından ilk 17 saat için gözlemlerim.

edit: uydurmamak adına Geforce Experience'da yaptığı ayarlarla -son seviye- girdim 40-46 fps arasında drop yemeden 432 kişilik kuşatma savaşı yaptım.

İşlemcin önerileni karşılıyor.

Last edited:
MSI GTX 960 4G
i5-4460
8GB RAM DUAL

Betaya göre çok daha kötü bir performans alıyorum. Sık FPS droplar yaşıyorum. Küçük savaşlarda bile FPS droplar kendini çok gösteriyor. Oyunu MED ayarlarda oynuyorum (bazılarını LOW bile yaptım). Tabi ayarları bu kadar düşürünce de göze hoş gelmiyor ama akıcılığı sağlamak için mecburuz. Umarım en kısa zamanda düzeltilir.
Aynı sistem, aynı problem. Combat anındaki droplar aşırı derecede can sıkıyor ve genel olarak oyunun içine giremiyorum bir türlü. Canım sıkılıyor kapatıyorum. Ne zaman düzeltilecekse düzeltilsin de şu oyunu oynayalım artık...

Düşürünce daha kötüye giden bir oyun inanılmaz gerçekten böyle devam ederse oyuncu kalmaz 1-2 gün içinde gelmesi şart tüm öncelikler bi yana bu öne alınmalı 2080 ti de bile oyun çöküyor arkadaş. pcden ses geldi 2 kere sistemi aşırı zorluyor ? oynamak istiyorum ama asla girmem böyle giderse de iade etmeyi düşünüyorum çoğu kişi de benımle aynı fikirdedir.

Turnuvalarda ve şehirlerde de fps drop oluyor. Düz ovalarda yaptığım 30-40 kişilik savaşta 60fps alırken, boş şehir ve 5-6 kişinin savaştığı turnuvada fps neden düşer anlamadım. Ayrıca bazı ormanlık ve kar yağan haritalarda da adam sayısından bağımsız fps düşüyor gibi sanki.
Kuşatmalardaki fps dropları her sistemde oluyor bu arada. 2080ti + i9-9990k ile oynayan birini izliyordum dün, düşman surlara yaklaşınca fps 15-20 filan oldu, max asker limiti 500 olmasına rağmen. Özellikle surlara yaklaşınca fazla kasma oluyor gibi geldi.
Jahrein mi yayıncı ? Bende izliyordum dün adam 2080 le girdi kaleye yaklaşti koçbaşi kapiya vurduğu anda oyun bi anda 15 fps düştü :grin: adam aşırı tilt oldu ama hiç bozuntuya vermedi tam devam ediyordu bu seferde crash yedi yine bozuntuya vermeden sessizce oyunu açti ve oynamaya devam etti :grin: insanlara ne tür eziyetler yaşatıyorsun Bannerlord , sistem satanlarin cebini ne çok dolduruyorsun Bannerlord !

i5 10210U işlemci
8GB DDR4 RAM
NVIDIA MX230 GDDR5 2gb Ekran Kartı

Bilgisayar Nirvana s500 en düşük ayarlarda sadece kaplama kalitesi orta da olduğu halde 30 kişiden fazla savaşlarda fps düşüşleri yaşıyorum. umarım düzelir yakında

Ryzen 3 2200g
Rx570 4 gb
8gb ram

Savaş boyutu büyüdükçe fps bir hayli düşüyor ve çok fazla ani drop ile karşılaşıyorum tüm ayarları denedim. Bu tür sorunlarla başka oyunlarda karşılaşmadım ama Taleworlds'ün hemen düzelteceğine inanıyorum uzun yıllar bekledim ve gerçekten harika bir oyun olmuş. Sadece Optimizasyon ve fps dropların düzelmesi lazım.

i5 10210U işlemci
8GB DDR4 RAM
NVIDIA MX230 GDDR5 2gb Ekran Kartı

Bilgisayar Nirvana s500 en düşük ayarlarda sadece kaplama kalitesi orta da olduğu halde 30 kişiden fazla savaşlarda fps düşüşleri yaşıyorum. umarım düzelir yakında

mx230 gtx660'dan daha kötü bir kart. yeni olması daha iyi olduğu anlamına gelmez peşinen söylüyorum. Bu yanılgıya düşmeyin.

RX590 8GB
Ryzen 5 2600x
8gb 3000mhz ram
Single ve multiplayerde stuttering tarzı dediğimiz takılmalar 10-30 saniye aralıklarla yaşanıyor.Ama performans genel olarak iyi,umarım takılmalar düzelir

Oyunu aldık hala bekliyoruz oynuyabilmek için minimum sistem gereksinimlerini karsılıyor idealide karsılıyor ne zmaan ok atmak nasip olacak

Laptop kullanıcısı arkadaşlar.Kumaş simülasyonunu ve hareketli çimenleri kapatarak daha fazla fps alabilirsiniz.6 v6 skirmishde 90-100 fps bandına çıkardı beni aklınızda bulunsun

AMD Ryzen 5 1500X
Galax Nvidia GeForce GTX1050 Ti
Asus Prime B350M-A
Corsair Vengeance 8GB DDR4
Deep Cool DN500-V2 500W
Seagate Barracuda 1TB 7200RPM
SanDisk SSD Plus 240GB
Kale savaşlarında ve bazı sahnelerde ciddi anlamda FPS düşüşü ve droplar yaşıyorum. SSD'de olmasına rağmen çok fazla bekleme ekranı ile karşılaşıyorum Bilgisayarı gereğinden fazla zorluyor

Asus R9 380 4GB
Intel i5 6402p
8GB Ram
oyunun her yerinde kasıyor menü olsun map olsun savaş anı olsun aşırı donuyor mouse u hareket bile ettiremiyorum bu durum çok can sıkıcı özellikle son güncellemeden sonra daha kötü oldu dün 4 saat aralıksız oynadım ara ara fps dropları oluyodu ama oynanıyodu en azından. Yüksek ayarda oynuyodum düşüğe çektim yine aynı buna acilen bi çözüm getirilmeli.

gtx1660ti 6gb
intel 5 9400f
8gb ram 2666mhz

Singleplayerde oynamak imkansız o kadar çok drop giriyor ki oyun oynama süresi arttıkça insan terlemeye başlıyor sinirden.
Multiplayerde ara ara droplar girse de kasma sorunu olmuyor gayet rahat oynatıyor ultra ayarlarda ama singleplayer cehennem

Arkadaşlar oyunu almayı düşünüyorum fakat işlemcime güvenmiyorum takılma yapar mı ?
Sistemim i3 4160
Rx 560 4gb
8gb ram

Yeni güncelleme gelmiş.Oyuna girerek düzelme var mı diye kontrol eden var mı
Biraz düzeltilmiş Hızlı maç seçeneği ve campaingde bazı aşırı drop olan yerlerde artık drop olmuyor ama oyun içinde hala genel bir drop ve optimizasyon sıkıntısı var. Hala eksik diyebilirim.

Biraz düzeltilmiş Hızlı maç seçeneği ve campaingde bazı aşırı drop olan yerlerde artık drop olmuyor ama oyun içinde hala genel bir drop ve optimizasyon sıkıntısı var. Hala eksik diyebilirim.
% olarak ifade etsen ne kadar düzelmiş diyebilirsin genel anlamda ?

Gtx 1050
i5 7. nesil
8gb 2400mhz Ram'e sahibim.
Oyundan ne işlemci nede ram doluyor %70-80 arası bir kullanım var bilgisayarda toplamda. Ama disk %100 de çalışıyor kafam almıyor. Bir süre sonra kale savaşlarında 5fps oynamaya başlıyorum. Aynı problemi yaşayan var mı ? Şunu da söylemek istiyorum. Çok uzun süren geliştirme sürecinden sonra erken erişim dahi olsa beklediğim oyun bu değildi. Umarım optimizasyon sorunu bir ayı geçmeden düzelir.

Bu konu altında sistem gereksinimlerini tartışabilirsiniz. Var olan optimizasyon sıkıntılarını veya sisteminizin bu oyunu kaldırıp kaldırmayacağı hakkında fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.
1050 Tİ İ5 6500 8GB RAM ÇOK DÜŞÜKTE BİLE OYNANMIYOR HER ŞEYİ KAPATMAMA RAĞMEN HİÇBİR İLERLEME OLMUYOR LÜTFEN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜM GETİRİN BU GÜZEL OYUNU OYNAYAMAMAK İNSANI KAHREDİYOR <3 <3 <3

Back
Top Bottom