Sistem gereksinimleri

Users who are viewing this thread

oyun on board ekran kartını kullanmaya çalışıyor olabilir
Game uses integrated graphics card instead of the one for gaming. (Possible fix is to go to Nvidia settings, and make the .exe file of the game use the proper graphics card, and also, going full screen and manually setting your resolution to what the desktop is, not as "Desktop Resolution".GPU performance issues reported on GTX 1070, GTX 1060. (Mine is a GTX 970, and I can run the game with the highest settings, though I have not done massive battles)
demiş birileri
bende rx 480 var çok average bir kart baya kaliteli ve yüksek fps oynayabiliyorum
zaten gpu değil cpu boundlu bir oyun
yani cpu eski ise ekran kartı ne kadar iyi de olsa iyi performans alamazsınız
cpu bound olan pek fazla oyun yok
oyunun bu kadar ağır cpu olmasının sebebi agent ai ve fizik
500 adamın tek tek ai ları artı formation ai artı commander ai çalışıyor battlelarda
bütün savrulan kılıçların atılan okların fizik hesaplamaları falan
cpu baya yoğun çalışıyor
fps düşüklüğü ekran ayarlarından olmayabilir yani

Game uses integrated graphics card instead of the one for gaming. (Possible fix is to go to Nvidia settings, and make the .exe file of the game use the proper graphics card, and also, going full screen and manually setting your resolution to what the desktop is, not as "Desktop Resolution".GPU performance issues reported on GTX 1070, GTX 1060. (Mine is a GTX 970, and I can run the game with the highest settings, though I have not done massive battles)
demiş birileri
bende rx 480 var çok average bir kart baya kaliteli ve yüksek fps oynayabiliyorum
500 adamın tek tek ai ları artı formation ai artı commander ai çalışıyor battlelarda
cpu baya yoğun çalışıyor
Oyun Dizüstü bilgisayarların harici GPU destekliyor. Daha çıkış yapmadan, Beta sürümünü bile destekliyordu.

DDR4 8GB 2400MHz Ram
AMD Ryzen 3 4 cpu 3.1GHz
GeForce GTX 1050 Ti
Oyunu en düşük ayarlarda oynuyorum yine kasmalar oluyor.Yüksek ayarlarda oynuyorum yine aynı sekil kasmalar oluyor.Sistemimmi yetmiyor sebebi ne olabilir daralmaya başladım.Forza horizon the divison 2 AC origins felan kasmadan oynuyordum ama bu oyunda cıldırttı yüksek kalitede aynı en düşük ayardada aynı sekilde kasmalar oluyor.

MSI GTX 960 4G
i5-4460
8GB RAM DUAL

Betaya göre çok daha kötü bir performans alıyorum. Sık FPS droplar yaşıyorum. Küçük savaşlarda bile FPS droplar kendini çok gösteriyor. Oyunu MED ayarlarda oynuyorum (bazılarını LOW bile yaptım). Tabi ayarları bu kadar düşürünce de göze hoş gelmiyor ama akıcılığı sağlamak için mecburuz. Umarım en kısa zamanda düzeltilir.

Tamam işlemciyle ram ahım şahım değil de tavsiye edilenin üstünde

GTX 1050 TI 4GB MSI

i3 6098p 3.6 ghz 6. nesil

8gb ram 2133 mhz

1TB HDD

Oyunu sen kalk 8 sene bekle 120 tl ver tek girebildiğin yer 120 kişilik custom battle savaşı olsun(onda da drop yiyorum en sinir bozucu anlarda).Ulan singleplayer da campaigne giricem tutorial kısmında donmadan hareket edemiyorum oyun oynanmıyor.Multiplayera giriyorum 5 dakika oyun içerisinde bekleyip bir şeyler yüklensin diye bekliyorum azıcık bir şey düzelse bile savaşırken gene drop yiyor.Oynayamayacak mıyım lan ben bu oyunu.Deli oldum sabah sabah yok mu şunun çözümü düzeltecekler mi ne olacak ?

(i5 4460,gtx 1050 8gb ram) Her şeyi anlarım, 20 kişilik savaşta sürekli drop giriyor,500vs500 savaşta hiç dropsuz neredeyse 30 fps? bu nasıl oluyor? Oyun droplardan oynanmaz halde,en fazla 30dkk dayanabiliyor insan.Yüklenme ekranlarını saymıyorum bile,insta geziyorum o yüklenirken.

İlginç bir şey var seninki gibi orta segment laptoplara sahip çoğu kişi (mx150,940m,950,1050,1050ti) bu sorundan muzdarip. Grafiklerimi uçurdular ne yaptilar anlamadık ama ben taleworldsden şunu anlamasini beklerdim , biz bu oyunu grafik veya inanilmaz etkileyici arayuz için değil bize verdiği kendi hikayemizi izleme, kendine has oynanışı için seviyorduk. Ve oynayabiliyorduk , şimdi elimizde çok ilginç bir oyun var daha deneyimliyemiyorsun bile çunku kuşatmaya giriyorsun 30fps civarinda geziyor en lowda kaleye yaklaşmadan surların belli kısımları gözükmüyor combat başladığında takilmalar iyice zirveye çıkıyor , ve oynayamiyorsun bile. Resmen beklentileri karşilamayi geç orta seviye pc ile bile oynayamadiğin ilginç bir oyun gelmiş. Umarim sorun optimizasyondur ve çözerler , eğer değilse ve sorun sistemse ne yazık!

Dediklerinde haklısın çok grafik arayan bir kitle değiliz açıkçası.Kale savaşlarında yine az da olsa fps artışım oluyor fakat oyunun genelinde çok fazla kasılmalar mevcut ve sıkıcı oluyor.1 köyden görev almam 5-6dk sürüyor :grin: Biraz zamana ihtiyacı var bu oyunun warband a devam edeceğim düzelene kadar.Umarım herkesin oynayabileceği bir seviyeye gelir.

6 GB Ram
Intel Core i3 - 3110m 2.40 GHz İşlemci
Nvidia 710m 4 GB Ekran Kartı

Sistemim oyunu kaldırır mı? Çok oynamak istiyorum, en düşükte oynayabilsem de benim için yeterli olur. Ne düşünüyorsunuz?

MSI Notebook
Intel Core i5-7300HQ CPU 2.50 ghz
8 GB DDR4 Ram
GTX 1050 2 GB Ekran Kartı

Oyun yüksek ayarda, düşük ayarlardan daha iyi performans veriyor. 1080p yerine 1600x900 oynuyorum ama yine de sorun devam ediyor. Drop yüzünden oynanılamaz halde oyun. Sırf dalgasına düşük ayarda 800x600 çözünürlük yapıp kare kare oynadım ve o şekilde bile oyun dondu. Yükleme ekranlarında bilgisayarım bipleyerek sinyal verdi bana zaman zaman. Kesinlikle sistemi aşırı zorlayan, optimize olmayan bir oyun bu. Umarım kısa zamanda düzeltilir, hevesimiz kursağımızda kaldı. 2080 sahibi olup drop yediğini söyleyen, RDR 2 gibi oyunları ultra oynayıp Bannerlord'ta sürekli crash yiyen, drop yiyen arkadaşlarım da mevcut.

İ5-9300H
Gtx 1650
8gb ram 2666mhz
256gb ssd
yüksek ayarlarda -gölge kapalı- 50-60 arası drop olmuyor. 500 kişilik savaşlarda 40'a iniyor ilk başlarda. Kuşatmada da aynı ilk başta drop oluyor. Kişi sayısını azaltır, gereksiz olduğunu düşündüğünüz efektleri kapatırsanız pek sorun çıkmaz diye düşünüyorum. Geforce Experience'da en son ayarlara alıyor da optimizasyondan dolayı şu an pek işlevsel değil.En azından ilk 17 saat için gözlemlerim.

edit: uydurmamak adına Geforce Experience'da yaptığı ayarlarla -son seviye- girdim 40-46 fps arasında drop yemeden 432 kişilik kuşatma savaşı yaptım.

Last edited:
Kendi fikrimi soyluyorum yillardir bekledigimiz oyun bize boyle karinca goruntusuyle oynayin diyor resmen. Rx560 i5 2320 8 gb ram ile yukleme ekranlarinda uzun bekleyisler medium low ayarlarda oynanis savaslarda mizragi soktuktan 2 saniye sonra ai nin hasar yemesi sefer haritasi kasmasi vb. Bizim bekledigimiz i7 9.nesil rtx serisi ekran kartlari 50000 gb ram varsa oynayin degildi. En azindan 2.sinif pc de bile karinca gibi oynamamak orta yuksek arasi 50 60 fps almakti. Hayal kirikligina ugradim. Oyunu iade etmek de istemiyorum. Tek bekledigim 8 yildir bu oyunun cikmasiydi ve onlarin cevabi zengin donanima sahipsen oyna yoksa karinca goruntusunde bile drop ye oldu

Bizim bekledigimiz grafiklerin ahim sahim olmasi degildi bizim bekledigimiz warbanda yapilacak iyilestirmeydi. Zaten modlarla felan havaya sokuluyor oyun kimse native surumunu oynamaz bile. Oynanis uzerinde iyice durmak yerine en yeni grafik kartlarinin islemcilerin akiskan oynayacagi 2.siniflarin cop oldugu bir oyun cikardilar. Cok sasirdim bu duruma. Benim pc de sorun var diyordum ama goruyorum ki 2.sinif pc si olanlar bile bu dertten muzdarip

demiş birileri
cpu baya yoğun çalışıyor

Yahu 5-10 kişilik savaşlarda bile takılıyor oyun ne 500 kişisi Allah aşkına.

R5 1600 af
1650 süper oc
16gb 3000 MHz ddr4

Bu sistem le oynayabilirmiyim ?

AMD Ryzen 2600X - Radeon RX 590S - 8X2 16 GB RAM DDR4 - MSI 7A38
Arkadaşlar bu benim sistemim fakat kuşatmada ve büyük savaşlarda kasıyor acayip ayar oldum sebebi nedir sizce optimizasyon olabilir mi ?

AMD Ryzen 2600X - Radeon RX 590S - 8X2 16 GB RAM DDR4 - MSI 7A38
Arkadaşlar bu benim sistemim fakat kuşatmada ve büyük savaşlarda kasıyor acayip ayar oldum sebebi nedir sizce optimizasyon olabilir mi ?

Optimizasyondan şikayetçi çok oyuncu var(ben dahil).Artık bekleyip görücez. Ama bana sorarsan optimizasyondan diye düşünüyorum.

Oyun içinde sıkıntı çekmiyorum combatta sıkıntı çekmiyorum ama haritayı açınca açtığıma pişman oluyorum normal mi yoksa benden kaynaklı bir sıkıntı mı var

Optimizasyondan şikayetçi çok oyuncu var(ben dahil).Artık bekleyip görücez. Ama bana sorarsan optimizasyondan diye düşünüyorum.
Evet bugün araştırdım , çoğu kişide benimle aynı problemi yaşıyorlar optimizasyondan bahsediyolar umarım düzelir.

Back
Top Bottom