Sesli Görüşme Sorunsalı

Users who are viewing this thread

SilentDurdt

Sergeant Knight
Birazdan okuyacaklarınız garip gelebilir. Ama telefon olsun, Skype olsun ortamlarda sesli görüşürken konuşamıyorum. Yani yüz yüze konuşurken rahat olduğum bir insanla telefonda konuşurken cümle sorunları yaşıyorum.

Var mı bu durumu yaşayan, tavsiyesi olan?

Bol bol telefonda konuş, yok ama ben konuşmayacağım diyorsan yapman gereken konuşmayı kısa kesmek yani sohbeti uzatmamak. Ama ilerde başına dert olabilir bir an önce yenmeye çalış yani eğer maddi durumun iyiyse. Gidip dakika yap telefona saatlerce onu bunu ara konuş yenersin zamanla :smile:

Birileriyle yüz yüze konuşmak en basit iletişim şekli. Çünkü karşındaki insanın neler düşündüğünü mimiklerinden, çehre ifadesinden anlıyorsun. Senin söylediklerine karşılık veriyor; mesela komik bir şey söylediysen gülüyor ya da tebessüm ediyor. Telefon gibi ortamlarda konuşmak samimiyetsizlik yaratıyor bence. Belki adam seni sevmiyor, ama aradın diye konuşmak zorunda kalıyor.

Bana kalsa telefondan konuşma derdim. Bu sorunun net bir çözümü yok bence. İş sende bitiyor. Rahat olman, kendine güvenmek gerekiyor. Çekingenlik durumu var. Mesela seninle steamda çok rahat konuşuyoruz. Telefonla konuşmaya kalksak... :smile:

Tek tavsiyem rahat olmaya çalışman. Garip bir utangaçlık durumu... Belki karşındaki kişinin sadece sesini duyduğundan ne düşündüğünü, yüz ifadesinin nasıl olduğunu görememek seni rahatsız ediyordur. Bol bol telefonla konuşmayla bu iş çözülmez.

Sorunun çözümü için çok derinlere, kendi içine inmen gerekiyor.

Aynısı bende var hocam, iyi rastlantı olmuş. Yüz yüze ve yazılı sohbet ederken çok rahat oluyorum fakat telefonda
TEMSÎLİ

+Naber kanka
-İyi senden naber kanka
+İyidir nolucak nasıl gidiyo
-Nasıl gitsin aynı bizdede
+Aynen bizdede aynı kanka
-İyi sizinkilere selam söyle
+Sen de söyle baybay
-Baybay

tabii aynen böyle değil :grin:

Ayrıca bi' ara skype dan bayağı akıcı konuşuyordum. Uyanır uyanmaz skype'a girer, arkadaşla konuşurdum ki bazen altı saati bulurdu bu konuşma.

İnsan sesinin sihirli tınısının ne kadar etkili olduğu buradan görülebiliyor :grin:

İğrenç espiriler yaptığım için :p konuşurken espiri yapmamaya çalışıyorum srun kalmıyor :p

İşin ciddi boyutuna gelirsek, ben telefonda sohbet etmeyi hiç sevmiyorum çünkü sık sık bölünebiliyor, yani birisi gelebiliyor, birisi yazabiliyor, şarj bitebiliyor, kontür bitebiliyor, yani sürekli bir şeyler bölebiliyor, ben yüz yüze konuşmayı daha çok tercih ediyorum, yani hep hani acil bir şey olursa ne olacak falan diyorlar ama, acil bir şey olsa insan beni niye arasın, eve hırsız girse polisi, birine bir şey olsa hastaneyi arasınlar, niye beni arıyorlar ki onu anlayamıyorum zaten. O yüzden telefon numaram bir tek kardeşim, babam ve annemde var, böylece kafam hep rahat oluyor :smile:

Ben de telefonda biraz sıkıntı çekiyorum, konuşacağımız konu bitince ya da olmayınca sıkıntı baş gösteriyor.

İncili Arwa said:
Ben de telefonda biraz sıkıntı çekiyorum, konuşacağımız konu bitince ya da olmayınca sıkıntı baş gösteriyor.
Senin mikrofonun bozuk zaten o değilse hoparlör yani konuşsan da bişe olmaz  :razz:

Olsun sesim güzel  :cool: ( kendini avutma çabaları)

Çok konuşarak mı bu iş çözülüyor ? Yüz yüze konuşmak tabi ki de daha güzel ama zorunlu durumlarda telefonda öyle kalıyorum. Heyecan mı yapıyorum acaba söyleyeceğimi unuttuğum bile oluyor. Bir defa birisini bu yüzden baya bi beklettim çünkü.

2 yıl önce,bizim bilgisayarda mikrofon yoktu(hala yok),kuzenim hep "sende mikrofon olsa da konuşarak oynasak" diyordu.Ben de "param yok napıyım ulan" diyordum.
Sonra,Galaxy Y gökyüzünden zembille indi.Skype'yi kurdum.2-3 gün boyunca gülmekten konuşamadık,yaklaşık Messenger Live döneminden beri yazışarak konuşuyorduk.İlk konuşmalar çok zor oldu bende,sonra rahatlıyorsun emin ol.Benim şimdi kuzenle konuşmalar aynen şöyle:

+Nağbeer lan
-İyi sen napıyon
+İyi bende gel Terraria'ya girelim
-Tamam geliyorum

Sonra oyun içi konuşma aynı bu şekilde devam ediyor.İlk defa kullanıyorsan(ki sanmıyorum),zamanla alışırsın.

Bu arada,sağol Galaxy Y,sesim 30 yaşımdaymışım gibi çıkıyor.

İncili Arwa said:
Olsun sesim güzel   :cool: ( kendini avutma çabaları)

Çok konuşarak mı bu iş çözülüyor ? Yüz yüze konuşmak tabi ki de daha güzel ama zorunlu durumlarda telefonda öyle kalıyorum. Heyecan mı yapıyorum acaba söyleyeceğimi unuttuğum bile oluyor. Bir defa birisini bu yüzden baya bi beklettim çünkü.
O da tartışılır
:razz:

Yok hayır konuşacağın konuya bağlı aslında ve açabileceğin konu yeteneğine bağlı
O kişiye yönelik yaptığın gözlemlere tutunduğun tavıra ve daha nicesine bağlı
Uyarı...

Sypranx said:
Olsun sesim güzel

Kapışalım mı?
Yani aslında ruhsal felan değil,ya da kişiden kişiye değişmez.Bence herkesde var bu,tıpkı .... örnek bulamadım ama herşeyin canlısı orjinali iyidir yani.
Hadi ordan bencesi falan yok benimle sohbet etmiş olan bilir
Asıl önemli olan şey konu ve konu değişimi

Günde 8 saat konuştuğum arkadaşımla 1 saat konuşuyorum o da dakikalar bitmesin diye
Skype 3 saat
:lol:

Bir yerde falan itiraf mı ettim ne alaka tuvalet nerden çıktı

Ha şu gün içinde başımdan geçen olaylar ve pisuvar meselesi

Back
Top Bottom