Oyun ile alakalı biraz sohbet muhabbet

Users who are viewing this thread

Selam arkdaşlar 2017 ye girdik. :party: :party:
Ateş Kılıç oynuyoruz iyi güzel. :roll: :roll:
Biraz oyundaki anılarınızdan bahsetsenize. :arrow: :cool:
En büyük yenilgiler , görevlerde yaptığınız en büyük hatalar fln ...
Bu arada SP si çıkacak olan gümbür gümbür gelecek olan Kurşun ve Ok ile ilgili neler düşünüyorsunuz ?
:wink: :wink:

Bir aralar Kırımla beraber Kazaklara karşı savaşıyorduk.Ordumla Poltovayı kuşattıydım.Suyu zehirliyecektim ama başarısız olup idam edildim.En son saveye geri döndüm fakat 16 gün önceymiş.

Rus çarı iken X. Karl Gustaf tarafından trollendiğim bir anıyı anlatayım size. Kırım'dan seferden dönüyordum yorgundum tabii, 400 kişilik ordum ile birlikte Moskova'ya 2 - 3 günde vardık. O sıra İsveç ile barış halindeydim tabii. Kırım'ı çok hırpalamıştım barış için görüştüm kabul ettiler, bende kabul edince İsveç bana savaş açtı. Her neyse Kazaklarla ve Lehlerle de barış halindeyiz. İyi güzel savaşıyoruz İsveçle ama adamlar bayağı güçlü, atlıları zaten çok sinirimi bozuyor. Gel zaman git zaman barış imzaladık. Bir kaç gün sarayda bekliyorum ki tahsilatı toplayayım. Daha sonra Kazaklar bana savaş ilan etti. İsveçle bi görüştüm yok herifler kabul etmiyor, neyse Kazaklarla savaşıyorum. Daha sonra barış teklifi geldi ama İsveçle beraber kabul ettim. Daha sonra Lehler savaş ilan edince bu sefer gene İsveç savaş ilan etti. Sıkıntı yok savaşa devam, ama herifler mantar gibi türeyip sağı solu kuşatıyor. O lordu tutuyorum git oraya diyor banane buna diyorum git şuraya o da köpek çekiyor. Uzun zamanın ardından Lehleri ve İsveçlileri hırpaladım. Barış için görüştüm ikiside kabul etti. O sırada Kazak savaşından güçlenen Kırım bana savaş ilan etti arkasından da İsveç. Yeter dedim saldım Kırım'ı başladım İsveç'e karşı ölümüne savaş vermeye, ama herifler iki üç güne toparlanıyor. Hala duruyor mu o save bilmiyorum ama Kırım'ı, Lehistan'ı haritadan sildim Kazakların iki üç kalesi kalmıştı ama İsveçliler hala diriydi. O an anladım ki İsveçliler yenilmezmiş.

Mehmet Ağa said:
Bu arada SP si çıkacak olan gümbür gümbür gelecek olan Kurşun ve Ok ile ilgili neler düşünüyorsunuz ?

Kurşun ve Ok değil aslında "Battal Gazi 2.0 Köprülü Çağı" desek daha doğru çünkü "Kurşun ve Ok" 1.0 sürümünün adı ama bunun böyle bilinmesi benim hatam çünkü modun konusunun ilk mesajını daha iyi yenilemem gerekiyor. Yalnız ben onu yapmadım henüz. İnsanlar bir gördüğünde ne olduğunu anlamalı. Neyse ona bir ara bakayım.

Gümbür gümbür mü geliyor modumuz? Belki öyle belki değil. Ama üzerinde uğraşılıyor. Emek harcanıyor ve mümkün olduğu kadar diğer modlara benzememesine çalışılıyor.

2.0 için önerilerinizi ve 1.0 hakkındaki görüşlerinizi memnuniyetle kabul ederiz. İmzadan modun sayfasına ulaşabilirsiniz.

Rus senaryosu yapıyodum.Stepana mülk vermiçekmişiz ben bilmiyodum tabi.Sonra bi lordla konuşuyodum (asilerden) sonra senaryonun sonunda olması gereken şey yaşandı.Gerçek çar,lord mu ne ben olmam lazım dedim konuşurken (başka seçenek yoktu).Ondan sonra bize çekmeye çalıştığımız lordlara gerçek çar benim demeye başladım.Senaryo yapamadım sandım sonra rus çarlığı elendi dedi.İsyan başarılı falan.Sonrada stepan bizi çağırdığı olay ve çar benim :grin:

iPhantom said:
Rus senaryosu yapıyodum.Stepana mülk vermiçekmişiz ben bilmiyodum tabi.Sonra bi lordla konuşuyodum (asilerden) sonra senaryonun sonunda olması gereken şey yaşandı.Gerçek çar,lord mu ne ben olmam lazım dedim konuşurken (başka seçenek yoktu).Ondan sonra bize çekmeye çalıştığımız lordlara gerçek çar benim demeye başladım.Senaryo yapamadım sandım sonra rus çarlığı elendi dedi.İsyan başarılı falan.Sonrada stepan bizi çağırdığı olay ve çar benim :grin:

Helal

Tüfekçi Başı said:
Mehmet Ağa said:

Kurşun ve Ok değil aslında "Battal Gazi 2.0 Köprülü Çağı" desek daha doğru çünkü "Kurşun ve Ok" 1.0 sürümünün adı ama bunun böyle bilinmesi benim hatam çünkü modun konusunun ilk mesajını daha iyi yenilemem gerekiyor. Yalnız ben onu yapmadım henüz. İnsanlar bir gördüğünde ne olduğunu anlamalı. Neyse ona bir ara bakayım.

Gümbür gümbür mü geliyor modumuz? Belki öyle belki değil. Ama üzerinde uğraşılıyor. Emek harcanıyor ve mümkün olduğu kadar diğer modlara benzememesine çalışılıyor.

2.0 için önerilerinizi ve 1.0 hakkındaki görüşlerinizi memnuniyetle kabul ederiz. İmzadan modun sayfasına ulaşabilirsiniz.
Eminim üzerinde çok fazla emek harcanıyordur :arrow: :razz: :iamamoron:
Tabii gümbür gümbür mü gelicek  :?: :?: :?: onu siz bilirsiniz :smile:

Çok da mütevazı olmaya gerek yok. Sanırım gümbür gümbür gelecek. :smile:
Elimden geleni yapıyorum. Modda yeni 2 senaryo var, yetiştirebilirsem Kırım senaryosu hatta yanına İsveç senaryosu da ekleyebilirim. El Infante'nin kendi krallığını kurma kodlarını da ekledim(Daha fazla test etmek lazım.). Askere alınma var. Var oğlu var. :smile:

Konuyu çok işgâl etmeyeyim.

Tek oyunculu kısımda fazla hatıram yok. Belli bir noktaya ulaşınca kontrolü alıyorsunuz ve uzun süre ara veriyorsunuz. Modla ilgilenene kadar görevlerle uğraşmadım. Warband gibi oynadım. Sanırım Kırım senrayosu olmadığı içindir. Ama çok oyunculu kısmı öyle değil. Müthiş bir GrandTÜRK maceramız oldu. Nasipse Banner Lord'ta da devam edecek. Önce TAH'ları yenmiştik, sonra Barabe'yi de yendik. Armia Koronna'lar diğer klanlar ve tabii ki hepsinin özü Westre. Böyle anılarımız var.

Back
Top Bottom