Ordu Kapasitesi arttırma rehberi

Users who are viewing this thread

İdarecilik kısmındaki yeteneklere daha çok önem vermeliyiz ,

* Birlik kapasitesini arttırmak için yapmamız gereken ilk şey karakteri oluştururken verdiğimiz seçeneklere dikkat etmek mesela çocukken 'iyi bir liderdin' gibi .Tabi bu bilgiden yoksun olarak başladıysan üzülmene gerek yok idareciliği arttırmanın bir kaç farklı yolu var .
* Şehirlerde vakit geçirdikçe, yerleşim yerlerine dair görevler yaptıkça bu yetenekler gelişebiliyor.

Klanımızı büyüttükçe , birlik kapasitemizde artıyor

* Klan seviyemiz birlik boyutunu arttıran en önemli etmenlerden biri seviye arttıkça kapasitede doğru orantılı bir biçimde artacaktır.

*Bir diğer etmende birliğimizdeki yoldaşlarımıza rol vermek levazimatçı,hekim vb. ayrıca, klanımızda bulunan yoldaşlarımızın vasıtasıyla yeni birlik kurdukça artım sağlanacaktır.

*Krallık kurarsak Kraliyet muhafızı adı altında yüksek bir birlik kapasitesine erişmek mümkün 80 kişilik bir kapasite ekleniyor .

Birliğimzi arttırmanın bir yolu da yeteneklerimizdir

karakter seviye atlarken verdiğimiz yetenekler de birlik kapasitesi arttırmamıza olanak sağlamaktadır lafı uzatmadan bunlar nedir bakalım

*Neşeli Erkekler yeteneği, +3 Birim artışı, Kontrol sınıfı, Okçuluk bölümü, 150 Gerekli yetenek seviyesi
*Avcılar yeteneği, +5 Birim artışı, Kontrol sınıfı, Fırlatmalı Silahlar bölümü, 100 Gerekli yetenek seviyesi
*Kavalyeler yeteneği, +2 Birim artışı, Dayanıklılık sınıfı, Binicilik bölümü, 75 Gerekli yetenek seviyesi
*Conroi yeteneği, +4 Birim artışı, Dayanıklılık sınıfı, Binicilik bölümü, 175 Gerekli yetenek seviyesi
*Mercenary Trader yeteneği, +15 Birim artışı, Sosyal sınıfı, Ticaret bölümü, 275 Gerekli yetenek seviyesi
*Bannerlord yeteneği, Tımar başına +2 birim, Zeka Sınıfı, İdarecilik bölümü, 100 Gerekli yetenek seviyesi
*Swords As Tribute yeteneği, Derebeyi başına +10 birim, Zeka Sınıfı, İdarecilik bölümü, 150 Gerekli yetenek seviyesi
*Asker yeteneği, Tımar başına +5 birim, Zeka Sınıfı, İdarecilik bölümü, 175 Gerekli yetenek seviyesi

Bir önemli bilgi de moraldir ordunuzu aynı tür gıdalarla değil farklı çeşit gıdalarla beslediğinizde grup moraline artı sağlıyor ordunun büyüklüğü ve ordu morali doğru orantılı olarak işlemektedir.Ayrıca zekaya da önem vermek gerek kahya yeteneğini açtığınızda ordu limitiniz artmış olacaktır .Unutmayın ordu genişliği ve parti morali doğru orantılıdır.

İmla kurallarına yapabildiğim kadar umaya çalıştım devrik sözler ve hatalı noktalama varsa affola yazıyı gerektiğince öz tutmaya çalıştım umarım işinize yarar

2 şehir 3 kale ve kendi birliğimde 778 askerim var
12 köy, 3 kale, 2 şehir az mı ya ? ve hepsi de yan yana ekonomik olarak gelişim durumları iyi. tamam 3-4 tanesi yağmalanıyor sürekli köylerin ancak bu kadar mülke karşı 778 asker besleyemiyorum. askerlerin de 500 tanesi acemi 1, 2 level. günlük 2250 altın eksiye gidiyorum. 10 günde 22 bin küsür altın. sürekli savaşmak zorundayım, her girdiğim şehirden mal almak başka şehirlerde satmak zorundayım. 1 saniye duramıyorum durduğum an eksiye geçiyor. 5-6 gün önce 80k param vardı şimdi kaldı 22k. ha bi de şehirlerdeki askerler de kaçmasın diye sürekli 10k 10k para bayılıyorum şehirlere. yani oyun şuan benim için durmuş vaziyette düşman toprağına giriyorum 2 lord ele geçirip arka ülkeye mal satmaya geçiyorum dönüşte 2 lord daha alıyorum kendi ülkeme geliyorum alış veriş sonra geri dön. hadi yoldaş arayayım asker toplayayım köylerimde oturup refah seviyesi artırayım bilmem ne hiç bir şey yapamaz oldum. böle saçma ekonomik sistem olur mu ya?
sakın demircilik demeyin bu kadar atraksiyon ile günde 2k para kazandığım saçmalık bir ekonomik sistemde oturup günde 5 kılıç yapıcam 100k 100k para koyucam cheat mode açarım daha keyifli olur...
acaba ekonominin düzeltildiği bir mod var mıdır ?

Benim anladığım kadarıyla oyun bir anda gelişmemizi istemiyor. Ben birçok save de o hataya düştüm hepsi çöp oldu. Artık yavaş yavaş gelişiyorum her şeyi toplu ve oranlı bir şekilde.

2 şehir 3 kale ve kendi birliğimde 778 askerim var
12 köy, 3 kale, 2 şehir az mı ya ? ve hepsi de yan yana ekonomik olarak gelişim durumları iyi. tamam 3-4 tanesi yağmalanıyor sürekli köylerin ancak bu kadar mülke karşı 778 asker besleyemiyorum. askerlerin de 500 tanesi acemi 1, 2 level. günlük 2250 altın eksiye gidiyorum. 10 günde 22 bin küsür altın. sürekli savaşmak zorundayım, her girdiğim şehirden mal almak başka şehirlerde satmak zorundayım. 1 saniye duramıyorum durduğum an eksiye geçiyor. 5-6 gün önce 80k param vardı şimdi kaldı 22k. ha bi de şehirlerdeki askerler de kaçmasın diye sürekli 10k 10k para bayılıyorum şehirlere. yani oyun şuan benim için durmuş vaziyette düşman toprağına giriyorum 2 lord ele geçirip arka ülkeye mal satmaya geçiyorum dönüşte 2 lord daha alıyorum kendi ülkeme geliyorum alış veriş sonra geri dön. hadi yoldaş arayayım asker toplayayım köylerimde oturup refah seviyesi artırayım bilmem ne hiç bir şey yapamaz oldum. böle saçma ekonomik sistem olur mu ya?
sakın demircilik demeyin bu kadar atraksiyon ile günde 2k para kazandığım saçmalık bir ekonomik sistemde oturup günde 5 kılıç yapıcam 100k 100k para koyucam cheat mode açarım daha keyifli olur...
acaba ekonominin düzeltildiği bir mod var mıdır ?

Gerçekten mülkü savunan askerler her daim mülkün getirisini gölgede bırakıyor. Çok fazla ocağa sahip köyler de az gelir getiriyor. Ama farkettim ki yerleşim yerinin refahı yukseldikce daha fazla vergi geliyor. 8-9binlik refahlik bir sehir buyuk ihtimalle kâr ettirir. Bu oyundaki sistem de fazla mülkün her zaman iyi olmayacağını gösteriyor. Aynı zamanda savaşla çalkalanan bir ortaçağ dünyasında savaş zamanı gelirlerin azalması ve zarara geçilmesi gayet normal. Fakat gerçekten mülk gelirlerinin biraz dokunuşa ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.

Aynı zamanda savaşla çalkalanan bir ortaçağ dünyasında savaş zamanı gelirlerin azalması ve zarara geçilmesi gayet normal.
tamam 1 şehre bağlı 3 köyüm olsa 2 si yağma yese sıkıntı yaşayalım. 2 şehir 3 kale 12 köy var 3-4 tane köyüm yağma yiyor, düşman ordusu kale ya da şehirlerime yanaşacak pozisyonda değil. çakal lordlar gelip yağma atıyor ben yokken. bu durumda 3 tane de atölyem olmasına rağmen vaziyet resimdeki gibi...

tamam 1 şehre bağlı 3 köyüm olsa 2 si yağma yese sıkıntı yaşayalım. 2 şehir 3 kale 12 köy var 3-4 tane köyüm yağma yiyor, düşman ordusu kale ya da şehirlerime yanaşacak pozisyonda değil. çakal lordlar gelip yağma atıyor ben yokken. bu durumda 3 tane de atölyem olmasına rağmen vaziyet resimdeki gibi...
Dediğim gibi bir dokunuş lazım :grin:

Back
Top Bottom