OpenBRF Platformu

Users who are viewing this thread

Cevdet said:
Shaderlerle ilgili dersleriniz olursa çok iyi olur. Çünkü uygun shaderler bulunamazsa itemler vs. Çok kötü gözüküyor
Demek istediğin Shader'ları tanıtmak ile alakalı ise uzun iş ama aklımda bununla alakalı pratik bir rehber vardı, onu hatırlamaya çalışıyorum.

profenix said:
ders 1'in tüm resimleri kırık
Fark ettim, görseller kayıtlı lakin sağlam bir site bulmam lazım. Yarın güncellemiş olurum.

Dostum eline sağlık.

Ben OPENBRF'yi kullana kullana öğrendim ve gerçekten işleri çok kolaylaştırıyor.

Yine de hepsini öğrenemedim. Bence shader'lardan bahsedersen hem ben yararlanmış olurum hem de yeni model ekleyenler için büyük faydası olur.

Birinci dersin fotoğraflarının linkleri güncellendi. Yeni rehber, ders hazırlamaya başlayacağım ama önce şu programa tekrardan el atmam lazım. Üzerinden baya zaman geçti, hafızayı tazelemek fena olmaz.

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,308338.msg7318857.html#msg7318857

Eline sağlık. Bir sorum olacak. Kaplamanın bump mapini yaptım. Openbrfye tanıyıyorum ama görmüyor. Mavi-beyaz oluyor. Nasıl düzelir ?

Aeglos said:
Eline sağlık. Bir sorum olacak. Kaplamanın bump mapini yaptım. Openbrfye tanıyıyorum ama görmüyor. Mavi-beyaz oluyor. Nasıl düzelir ?
Kaplamayı göstermek yerine mavi-beyaz karelere dönüşmesinin onlarca sebebi var. Başlıca ihtimalleri sıralayayım.

-Modunun OpenBrf'e tanımlı olmasına yani görsellerde programın köşesinde gördüğün "Smallow's Cloak" gibi kendi modunun isminin yazmasına dikkat et.
-Kaplamayı tanıtmaya çalıştığın mesh'in brf uzantısının module.ini dosyasında kayıtlı olmasına dikkat et.
-Kaplamanın modunun Textures klasöründe olmasına ve başlangıç için modelin mesh'i neredeyse kaplamalarının ve materyalinin de o brf uzantısının içinde olmasına dikkat et.
---
-OpenBrf ile sürekli birden fazla modun brf uzantılarına giriyorsan, bundan kaynaklanıyor olabilir.
-Derste gösterdiğim gibi yaptığından emin ol.
-Kaplama ismine de dikkat edersen fena olmaz. Anlaşılabilir, boşluk bulunmayan, Türkçe karakterlerinde bulunmadığı bir isim hataların çoğunun önüne geçer.

Gibi gibi. Olmazsa bir iki görselle desteklemen gerek.

Bunları birleştirmesem sorun çıkarmı eğer çıkarsa nasıl birleştirrim?
ogjvpk.png

sonuna ".1" yazdığın için bir sorun olmaz, yani normalde böyle ama bazı arkadaşlarda birleştirmediği olmuş, eğer öyle olursa ikisininde adını aynı yap.

Modeli parça parça OpenBrf'e aktarıp oyunda tek parça görünmesi için;

modelin_ismi
modelin_ismi.govde
modelin_ismi.kollar
modelin_ismi.1777

Model kaç parça olursa olsun, OpenBrf'teki ismi sabit, noktadan sonrası ise farklı olması koşulu ile istediğinizi yazabilirsiniz. Kodunu yazarken ise modelin ismini yazmanız yeterlidir.

@Negatrm Normal modeller için dediğin şekilde fakat map icon'larda öyle kabul etmiyor, her parçası farklı kaplanmış bir map icon'u nasıl combine'layıp oyuna atabiliriz?

Harita ikonları hep tek parça tasarlanmış durumda şu ana kadar seri de gördüğüm oyunlarda. Aynı şekilde modlar için de geçerli. Yine de bir göz atayım, belki bir çözüm üretebilirim.

Pek ilgi çekmedi ya da aşırı rahat anlaşılabilir dersler/rehberler hazırladığım için millet ileti mi yazmıyor anlamadım. Hazırlayabilirim elbette ama serinin bu oyunu için modifikasyon olayını rafa kaldırdığım ve üzerinden uzun zaman geçtiği için pek yanaşmıyorum.

Valla dersler çok güzel şu normal map olayını anlayamamıltım sizin fotodakileri yaptım ( sanırım ders olarak vermemişisiniz ama modelin normal map i vardı ) oraya bakarak bende yapmıştım  .

Ninja Man said:
Modellerken Wings3D de görünen bazı kısımlar Openbrf ile açınca kayboluyor. Nasıl çözebilirim?
Modeli "Combine" ile birleştir daha sonra at OpenBrf'ye.

Black Dead said:
Ninja Man said:
Modellerken Wings3D de görünen bazı kısımlar Openbrf ile açınca kayboluyor. Nasıl çözebilirim?
Modeli "Combine" ile birleştir daha sonra at OpenBrf'ye.

Modelim tek parça anlatmak istediğim şey bu. Bunun bir çözümü var mı ?

Back
Top Bottom