Okul Meseleleri

Users who are viewing this thread

Hemre said:
Edirne'de okumayı düşünüyorum tavsiyeleriniz varmı ?

İnsanı çok kurnaz ama bir o kadar da sevecen. İstanbul gibi bir yer değil. Yeşillikleri bana mutluluk veriyor. İmkanım olsa yaşarım dediğim bir yer.  Tamamen yatay yönlü bir yapılaşması var. Seninle aynı ideolojideki insanları bulman çok zordur orda söyliyim.

Veterinerlik okumak istiyorum aslında ben,çok para varmış o işte.Fakültesini okuyan varmı arkadaşlar ?

hemre sen öğretmen olup çocuklara gerçek Atatürkçülük dersi vermeyi istemiyor muydun yav? hatta yanılmıyorsam üniversiteye de gidiyordun sanki. bırakıp, bölüm falan mı değiştireceksin?

Bu sadece bana oluyor sanıyordum..
giphy.gif
giphy.gif

Düzenli olarak tekrar yap ve test çöz. Ayrıca gününün çoğunu bilgisayar başında geçirme :razz: Okulda deneme sınavları oluyordur illaki. Onları ciddi bir şekilde çöz. Onun haricinde kendine deneme sınavı al. Evde belirli aralıklarla kendini dene ve eksiklerini gör. Boş zamanlarında da kitap oku. 2-3 sayfa bile olsa bunu günlük yaparsan faydasını görürsün. Hem hızlı okuyup hızlı çözmeni sağlar. Bir de paragraf çözebilirsin. Okul sınavlarınıda boşlama çünkü LGS yi etkiliyor diye biliyorum  :wink: Kolay gelsin şimdiden :smile:

Zararın neresinden dönsen kardır. Eski konuları kaçırdığını varsayıyorum. Şuan olduğunuz konudan itibaren hocayı iyi dinle. Temelde sıkıntın varsa önceliğin temel olsun, onu halletmek daha mantıklı olur senin için. Eve gittiğinde kesinlikle ne islediyseniz tekrar et. Günlük, haftalık, aylık hatta dönemlik tekrarların olsun. Zaten bir yılın konusu, halledilir. Matematikte sıkıntın varsa tavsiyem önce onu yapman. Nedense matematiği sağlam olanlar genelde daha az stresle öbür derslere odaklaniyor. Öbür dersler matematiğe kıyasla daha kolay anlaşılıyor genellikle belki ondandır. Geçen sene girenlerden duyduğum kadarıyla sınav teogun aksine zormuş. Direk zor kaynaktan çözemiyorsan önce kolayları bitir. En azından eksiklerini kapatana kadar pc ve telefondan uzak durman senin için çok iyi olur. Kafan rahat olur. Başını kaçırdın diye hiçbir konuyu bırakma. Özellikle çok yapılıyor bu, sen yapma. Yapamadığın veya anlamadığın zaman değil, vazgeçtiğin an kaybedersin.

Sınavında başarılar.

Back
Top Bottom