Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Ortalama ayda bir güncelleme geldiğini hesaba katarsak hafta da bir kez dev diary yayınlanmalı, hadi ayda 2 diary olsun. Gelecen güncellemeleri video halinda diary diye yutturmanızı da anlamış değilim. Zaten bize güncelleme notlarında vermişsin ne geldiğini bunu bir de ne videoya çekiyorsun kardeşim? Topluluğun neyine yaradı bu videolar şimdi? O videolar da zamanı zamanına gelse, 10 15 gün geciken videolar var. Neden geciktiğine dair bir tane bilgi yok. Abi siz napıyosunuz? İnanılmaz monoton ve hantal yönetilen bi topluluk yönetimi var. Her hafta tarih günü yapacağınıza bunu yapmalısınız. Aynı Paradox gibi. Haftanın her bir günü her ayrı oyunu için dev diary yayınlarlar. Gelecek güncellemeye doğru topluluğun nabzını ve heyecanını tazelemek ve yinelemek için. Bizim dilimizde tüy bitti anlatmaktan burada. 2 aydır bakmıyorum ne ortada duruma ilişkin yine her zaman ki gibi bi rapor bi bilgilendirme bi günlük var, hiç bir şey yok. Start-up 10 kişiyle çalışan oyun firması olsanız anlayacağım, 200 250 kişilik koca ekipsiniz, hala adam akıllı bi topluluk yönetimi yok. Mesela ne için hala discord sunucusunda discussion kısmında feedback kanalı yok? bunlar niye yok abi düşünemiyor musunuz? Niye oradan da fb vermemize olanak sağlamıyosunuz, her fb'e voting reaction tarzı bişey eklemiyorsunuz? Bir discord sunucusu var o da resmi mi belli değil.

Last edited:
Gelecen güncellemeleri video halinda diary diye yutturmanızı da anlamış değilim.
forumu takip etmeyenler için. Sadece Youtube takip eden de büyük bir kitle var.
Aynı Paradox gibi. Haftanın her bir günü her ayrı oyunu için dev diary yayınlarlar.
Paradox taleworlds'un 6 katı(çalışan bakımından), ama topluluk yönetiminde zayıf kaldıklarını ben de düşünüyorum.
200 250 kişilik koca ekipsiniz,
Wikipedia göre 131(2020), dediğin rakamlara yaklaşmış olabilir bu 2 yılda. (sadece bilgi düzeltmesi, yanlış anlaşılması lütfen).

Hala 2008 kafasında kalmışlar gibi. Yeni bir havaya ihtiyaç var gibi şirkette.
Beklentinin altında kalsa da, ben seviyorum şu anki halini oyunun. Yukarıda bahsedildi, savaş yapmak zevkli oyunda. Arada girip savaş yapıyor kapıyorum. Daha fazlası olsa, keşke, tam tatmin ile kalkabilirdik. Umarım bir sonraki oyunları için iyi dersler çıkarmışlardır.

Last edited:
forumu takip etmeyenler için. Sadece Youtube takip eden de büyük bir kitle var.

Paradox taleworlds'un 6 katı(çalışan bakımından), ama topluluk yönetiminde zayıf kaldıklarını ben de düşünüyorum.
Alakası yok. Paradox Taleworlds'e kıyasla fazla çalışanı olabilir, lakin adamların tek bi oyunu yok. 7-8 tane oyunu var ve bunlara eş zamanlı topluluk desteği sağlıyolar. Yani çalışan sayısı tek oyuna kanalize olmuş durumda değil. Her oyun için çalışan ayrı dev ekibi ve topluluk ekibi var. Bu da Taleworlds ile neredeyse eş değer imkan olarak görülebilir. Çünkü Taleworlds de şu an tek oyuna kanalize olmuş durumda. Taleworlds küçük bi şirket değil. Gayette bahsi geçen şeyleri istese yapabilir Taleworlds. Youtube kısmına gelcek olursak söylediğin şey yine saçma. Demek istediğimi anlamamışsın. Güncellemeler ve notları geldikten sonra, güncelleme notlarında yazan metinlerini videoya okumakla olmuyor, saçma ve gereksiz. Forum'u takip etmiyorsa steam var eşşek gibi yazıyor orada güncelleme notları. Bu videoların hiç bir faydası yok, gereksiz iş yükünden başka bişey değil.

Güncelleme gelmeyeli 50 gün geçmiş. Hala pek çok eksiği olan erken erişimdeki bir oyun için çok fazla bir süre. Artık ürünün doğmadan öldüğünü kabullenmek lazım bence.

Bir şey soracağım oyunda doğan çocuk kale içinde niye gözükmüyor? En azından ara sahnelerle birşekilde çocuk gözüksün ve çocukla etkileşim olsun şuanki haliyle çok ruhsuz aslında eş ya da yoldaşlarda öyle bir iki etkinlik getirilse keşke :/

TDM gireyim dedim biraz, sunucudaki herkes slow motion hareket ediyor havada süzüen atlar mı dersin yoksa 2 saat hedefine ulaşmayan oklar ciritler falan tam komedi ya :grin: :grin:
Sohbete yazılanlar sayesinde bende değil sunucuda problem olduğunu gördüm bari sunucuyu sağlam yapın da multi zevkimizi almayın elimizden sadece o var
70 kişiden 27 kişiye düştü sunucu :sad:

TDM gireyim dedim biraz, sunucudaki herkes slow motion hareket ediyor havada süzüen atlar mı dersin yoksa 2 saat hedefine ulaşmayan oklar ciritler falan tam komedi ya :grin: :grin:
Sohbete yazılanlar sayesinde bende değil sunucuda problem olduğunu gördüm bari sunucuyu sağlam yapın da multi zevkimizi almayın elimizden sadece o var
70 kişiden 27 kişiye düştü sunucu :sad:
Sürekli çöküyor TDM özellikle maalesef beyim..

Anlamadığım bir konu var;
Bu gece tekrar TDM girdim ve 84 kişiye kadar gördüm belki daha fazla bile olmuştur. Ben 84 kişinin savaştığı alanda ortalama 45-50 fps aralığında oynuyorum ve gerçekten de kalabalık olunca çok zevkli de oluyor zevk aldım. Ama nedense 6v6 lık oyun moduna giriyorum bayrak kapmaca olan moda, 12 kişinin olduğu mapte 45fps den bile düşük aldığım oluyor bu sefer neden bu şekilde yani haritaların mı optimizasyonunda falan sıkıntı var anlam veremedim.
Kaptan modunda ise bu sefer hekesin kendi birliği olmasına rağmen yine 6v6 lık moda göre bu sefer en yüksek fps değerlerini alıyordum ortalama 50-60fps arasında oynadım.

Anlamadığım bir konu var;
Bu gece tekrar TDM girdim ve 84 kişiye kadar gördüm belki daha fazla bile olmuştur. Ben 84 kişinin savaştığı alanda ortalama 45-50 fps aralığında oynuyorum ve gerçekten de kalabalık olunca çok zevkli de oluyor zevk aldım. Ama nedense 6v6 lık oyun moduna giriyorum bayrak kapmaca olan moda, 12 kişinin olduğu mapte 45fps den bile düşük aldığım oluyor bu sefer neden bu şekilde yani haritaların mı optimizasyonunda falan sıkıntı var anlam veremedim.
Kaptan modunda ise bu sefer hekesin kendi birliği olmasına rağmen yine 6v6 lık moda göre bu sefer en yüksek fps değerlerini alıyordum ortalama 50-60fps arasında oynadım.
Harita optimizasyon sorunu o kesinlikle.Mesela ketvansaray map'ine girdiğinde A bayrağın olduğu yere gel birde c bayrağına fps farkı var.

eski tank videosu gibi buraya kücük bir sey birakayim. buglu mod tools delirtmezse beni balistadan minigun yapip, custom battleda bot taramali bir versiyonunu yapip indirme sayfasi salarim belki.

@Bloc, yine adamligini yapiyor @mexxico 'nun mirasini geri getiriyor herhalde

ingilizce bir aciklama var videonun altinda gören olursa bilgi sahibi olsun mod hakkinda diye asagiya birakayim, ama translate e attim direk uzun oldugunu icin

Bannerlord'da Köy Yönetiminin basit bir gösterimi.
Biraz bilgi:
- Artık sahip olduğunuz köyleri yeni kullanıcı arayüzü ile "mikro" yönetebilirsiniz. Vergi değerlerini, milis üretimini ve proje işgücünü artırabilir veya azaltabilirsiniz.
- Her köyün proje yapabileceğiniz Doğu, Batı, Kuzey, Güney cepheleri vardır. Köy üretimini bilerek değiştirmemeye çalıştım çünkü şu anda oyunda buna birkaç karmaşık faktör bağlı. Bazı projeler, tahıl ve balık gibi bazı temel ürünleri üretmeye devam ediyor.
- Bir kale inşa edebilirsiniz - bu da kampanya haritasında ve sahnelere girdiğinizde görünecek. Köyün güvenliğini arttırır, baskın yapılmasını zorlaştırır ve milis gücünü arttırır. Her kale simgesi ve gerçek model (sahnelerde gördüğünüz) kültüre duyarlıdır, bu nedenle imparatorluk köyü imparatorluk kalesini görecektir.
- AI lordları da köyleri için aynı projeleri yapıyor. Bu onların altınlarına ve bazı parametrelere ve rastgele değerlere bağlıdır. Bununla birlikte, güvenliği artırmak için yalnızca çok sık baskın yapılan köyler için kaleler inşa ettiler.
- Daha önce yapay zeka tarafından yapılmışlarsa veya fikrinizi değiştirdiyseniz, projeleri bir maliyet karşılığında yıkabilirsiniz.

Açıkçası WIP ve tam olarak bitmiş bir mod değil. Ama fikri anladın.

UI için, 7 yıl önce sahip oldukları orijinal fikri kopyalamaya çalıştım, ancak daha sonra "Geliştirmenin bir noktasında tımar yönetimi çok karmaşık hale geldi" diye bu özelligi kaldirmislardi - işte orijinal video

Last edited:
Back
Top Bottom