Bannerlord Türkiye

Bannerlord oyuncularını etkinlikler, turnuvalar ve dahası için buluşturmayı amaçladığımız grup.

Quick Overview

Category
Miscellaneous
Language
Turkish
Total members
70
Total events
0
Total discussions
0

Sticky posts

Lucon
Discord Sunucumuza artık erişebilirsiniz arkadaşlar. ✌

Discord Sunucusu
Show full message
merhaba
Show full message
Chiya
SA
Show full message
Beyler sefere girerken şu hatayı veriyor internette detaylı bi araştırma yaptım sadece nvdia ayarlarından görüntü keskinlestirmesini kapat diyo ama ekran kartım AMD yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

d3d_device_->CreateTexture2D at rglGPU_device:create_texture_from_image failed! Unknown error OX887A0005 Last Executed Marker: Only supported with nVidia GPUS and Windows 10. Tamam pupload thesefilesnow Hay
Show full message
Mod yapanlar hangi uygulamayla yapıyorlar ?
Show full message
Lucon
Lucon
Çok karmaşık bir olay var, henüz Mod Editör yayınlanmadı fakat oyunda Mod hususu nasıl diye soruyorsan ilk başta C# bilinmesi gerekiyor.
FLaN KS
bazı kişiler mod paylaşmış bile kafa kesme modu gibi bide daha çok oyun sistemiyle değilde oyunun dış arayüzünde yapmak istiyom mesela sohbet bölümü dokunma lordlarla konuşma veya buna benzer bişi yapmak zormudur: /
Lucon
Lucon

bu linke bakın
Hata raporunu nasıl raporlayacağım ?
Show full message
YUNUS EMRE PEHLİVAN
3. şahıs oynamama rağmen karakterim gözükmüyor. Ölünce gözüküyor.
YUNUS EMRE PEHLİVAN
Steam adım: Ye[P]Doom iletişime geçerseniz sevinirim gençler yani binde bir buradan görmem.
Lucon
Lucon

Yunus Emre DC'ye gelip Lucona yaz sana daha seri yardımcı olayım
Chiya
Bannerlord iyi ki de bana 118 tl falanmış bana. Oyun 150-135 tl falan yoksa.
Show full message
Oyunun ne zaman epic games'e çıkacağı hakkında bir bilgisi olan var mı? Bu ay içerisinde çıkarsa indirim kuponuyla alacağım. Çıkmazsa boşuna beklemiş olmayıp steam üzerinden almayı düşünüyorum.
Show full message
ilk olarak merhaba oyunu yaklaşık 30 saat oynadım ve ilk 15 saatinde hiç bir hata ile karşılaşmadım fakat son gelen güncellemelerden sonra 30 veya 45 dakika sonra bir şehre veya bir savaşa girmek istediğimde oyun yükleme ekranında yada haritada donuyor bazen mücadele giriyor ve 1-2 saniye sonra tekrardan donuyor. Oyunu kapatamıyorum çünkü bir kaç saniye sonra bütün görüntü kitleniyor fareyi harekete ettiremiyorum sadece arkadan sesler geliyor sonra onlarda kesiliyor ve donmuş bir görüntü ile baş başa kalıyorum. Power tuşuna basıp tekrardan açınca düzeliyor ve oyunu tekrardan açmam gerekiyor ve otomatik save de almıyor. Sürekli save almaktan ve oyunu power tuşuna basıp basıp açmaktan sıkıldım. Bu artık sıkmaya ve sinirlendirmeye başladı. Yardımcı olur musunuz ? Ne yapmam gerekiyor ?
Show full message
Chiya
Skype ve discord?
Show full message
Öncelikler şunu belirtmek istiyorum ki Bannerlord gibi bir oyunu ne kadar beklesek azdır.Ellerinize sağlık. Ortaya koyduğunuz bu eserle sadece siz değil,bizde gurur duyuyoruz. Ancak tabi ki oyundan daha fazlasını istediğimiz için bazı yapıcı eleştirilerim olacak. Eğer dikkate alırsanız aklımda olan bazı maddeleri de yazabilirim.
Mount And Blade 2 : Bannerlord İle İlgili Tavsiyeler

Savaşlar

 • Ateşli Ok:
 • Orta Çağı işleyen bir savaş oyununda ateşli ok bulunmaması ciddi bir eksikliktir.Savaş meydanında görülmese bile en azından kuşatma savaşlarında ateşli ok kullanabilmek gerek.
 • Kuşatma ve kale muhafazasında kullanılan silahlarda ateşli mühimmatlar kullanmak ve Savunan tarafın kendilerine yaklaşan kuşatma kulelerini ve mancınıkları ateşli mühimmatlar ile yaktığını kullanılamaz hale getirdiğini görmek son derece eğlenceli olurdu.
 • Özel Formasyonlar:
 • Oyunda birçok farklı ulus ve bu uluslara özel askeri birlikler var ama ulusların savaş meydanlarında kendini gösterebildiği özel formasyonlar yok.
 • Örneğin Romalılar gibi duran İmparatorluk askerlerinin kendilerini oklardan koruyan ve daha fazla defans sağlayan ama aynı zamanda yavaş hareket etmelerine sebep olan bir ‘’ Testudo’’ formasyonuna sahip olmaları gerekirdi.
 • Ya da Moğol ve Türk birliklerini andıran, süvari ağırlıklı Khuzait ulusuna özel süvariler tarafından kullanılan ‘’Cantabria Çemberi’’ taktiğine sahip olması gerekirdi.
 • Bu taktikler oyuncu tarafında gelişmelere bağlı olarak öğrenilmeli ve kullanılmalıydı.
 • Aksi taktirde oyunda savaş meydanı, iki tarafın askerlerinin sadece birbirine doğru koştuğu ve önüne çıkana saldırdığı bir durumdan ibaret kalıyor.
 • Geri Çekilmeler ve Kaçış:
 • Oyunda bir savaşı kazandığımızda düşman birlikleri kaçarken kendilerine tek bir rota belirliyor ve çevresinde olup bitenden habersiz bir şekilde o rota üzerinde kaçmaya başlıyor. Bizde atımızı üzerlerine sürüp tek tek hepsini öldürüyoruz.Herhangi bir tepki göstermiyorlar.
 • Örneğin kale savaşlarında bu askerler zaten kuşatılmış durumda ve kaçabilecek bir yerleri yok.Dolayısıyla kaçarken kademeli bir geri çekilme gerçekleştirmeleri gerekirdi.Mesela surları kaybettiklerinde yapay zekanın askerleri kale içlerine çektiğini görmek isterdim.
 • Kale kuşatmaları sadece düşman birliklerini öldürmekten ibaret olmamalı aksine düşman son savunma için ‘’İç Kale’’ ye doğru çekilmeli ve orada yeni bir savunma hattı oluşturmalı.
 • Askerler geri çekilirden arkasını dönüp tek bir istikamette koşmak yerine kendilerini koruyarak,kalkanlarını kaldırmış bir şekilde yavaş yavaş geri çekilmeli. Çünkü bu askerler kaçmıyor yani bir panik ortamı yok. Onlara geri çekilmelerini ben emrediyorsam düşman birliklerine kolay lokma haline gelmeleri yanlış olur.
 • Savaş içerisinde tüm düşman askerlerinin hiçbir zeka belirtisi göstermeden aynı anda saldırması göze batıyor.Bunun yanında aynı anda kaçıyorlar bu da bir sorun oluyor.
 • Savaşta en önde giden askerler bozguna uğramış olabilir ve kaçıyor olabilir ama geride bekletilen destek birliklerinin de aynı etkiyle kaçması yanlış olur.Zaten belli bir seviye de düşman öldürülene kadar hiçbir düşman kaçmıyor bu da ayrı bir eksi yanı olarak duruyor.
 • Öncü birlikler dağılmış ve birer birer öldürülüyorken kaçmak için diğer tüm askerlerin öldürülmesini beklemek yapay zekada göze çarpan bir eksiklik.
 • Komutanlar Neden Asker Gibi Davranıyor ?
 • Orta Çağ temalı bir oyunda askerler ile birlikte düşman üzerine hücum etmek elbette son derece keyif verici bir şeydir. Ama bir ordunun komutanı olarak intihar etmek için en önde koşmak son derece saçma duruyor.
 • Bunun yerine Askerlerin gerisinde kalarak emirler veren ve savaşın gidişatına göre kaçmayı veya onuruyla savaşırken ölmeyi göze alan bir yapay zeka görmek isterdim.
 • Aynı zamanda savaş sırasında bir komutan öldüğünde askerlerin aynı şekilde devam etmesi biraz itici geliyor.Zira Savaş meydanında komutan her şeydir ve orta çağda komutanları öldürmek bir nevi savaşı kazanmak demekti.
 • Yoldaşların Savaştaki Etkisizliği:
 • Ne yalan söyleyebilirim ki, Bannerlord’un Yoldaşlar ile ilgili düzenlemelerini beğendim ama ciddi bir eksiklik var. Yoldaşların savaşlarda hala bir asker gibi davranması.
 • Bir Mareşal ile birlikte savaştayken nasıl bir asker türünün kontrolünü alıyorsak yoldaşlarımızın da böyle bir yetkisi olmalıydı.
 • Askerlerimizi kendi içlerinde bir takım haline getirebilmeliydik. Mesela birkaç atlı ve piyade yanında biraz okçu. Yada sadece süvariler, piyadeler ,okçular gibi ayrıldıkları takım türleri olmalıydı Birlik ekranında.
 • Yanımızda ki Yoldaşları bu takımların başlarına getirerek onlara savaşlarda görevler verebilmeliydik. Aynı biz başka bir lordun emri altında savaşa girdiğimizde olduğu gibi.
 • Böyle şeylere hiç rastlamadığımız için Yoldaşlar sadece görevlere gönderilen, ayak işlerini yapan ve savaşlarda askerlerle aynı derece bir hale geliyor.
 • Şehir ve Kale Yapılanması:
 • Şehir modellemeleri gerçekten harika duruyor.Ancak Npcler ile ilgili şöyle bir eksiklik var. Bir şehrin veya tımarın lordu olduğumuzda çevremizde ki npcler bunu bize hissettirmiyor. Kendimi o kalenin veya şehrin lordu gibi hissetmek isterim.
 • Diğer bir sorun Krallık politikaları olmasına rağmen Lordların kendi tımarları üzerinde belli politikaları yapamamalarıdır. Yani mesela o şehir üzerinde bazı politikalar yayımlayabilsek ve şehrimiz üzerinde daha etkili olabilsek çok daha güzel olurdu.Zira bu haliyle şehirler para kazanılan alelade bir yer olmaktan uzağa gitmiyor.Bu belki başka birinin şehrinde normal karşılanabilirdi ama kendi tımarım da daha etkin ve üstün olmak isterim.
 • Örneğin ekstra asker için bir politika çıkararak o şehirdeki nüfusun belli bir kısmını kendi birliğime hızlıca alabileceğim bir ferman yayınlamak, yada vergileri ayarlayabileceğim bir ferman yayınlamak. Tabi ki bu fermanların halk üzerinde olumlu ve olumsuz tarafları olmalı ve halk bu tepkiyi göstermeli. Göç edebilirler veya isyan edebilirler.
 • Ayrıca şehirlerde bulunan nüfuzlu npcler de bana bağlı hale geleceği için onlarla şehir gelişmeleri ile ilgili toplantılar düzenleyebilmeliyim. Bir nevi Belediye Encümeni gibi.
 • Şehrimde yaşanan sıkıntılar ile ilgili sorunlar ortaya çıkmalı ve buna bağlı olarak görevler verilmeli.O şehrin sorumluluğunu hissetmeliyim.
 • Şehirlerde nüfuzlu aileler bulunmalı, ancak bu aileler bir klan gibi değil sadece o şehirde sözü geçen kimseler olmalı.Dolayısıyla o şehrin sahibi haline geldiğimde bu aileler ile ilişkimi iyi tutmam gerek.Bazen de bu ailelerden birinin tarafını tutarak diğerlerinin etkisini azaltmaya yarayan şeyler yapabilmeliyim. Tuttuğum taraf hangisi ise buna bağlı olarak bazı dezavantaj ve avantajlar elde etmek isterim.
Show full message
RONDO ALLA TURCA
RONDO ALLA TURCA
Tespitler güzel. Düşmanın kalas gibi hiç tepki vermeden kaçması benim de dikkatimi çekmişti. Tek bir yöne doğru tepkisizce koşuyor, o kargaşa ve korkuyu hiç yansıtmıyor. Ateşli oklar güzel olabilir fakat onun için sanırım ayrı bi yanma mekaniği ve yanma hasarı gibi etmenler girecek, nasıl olur bilmiyorum. Formasyonlar konusunda ise benzer bir feedback beta oynarken vermiştim. Formasyonlar arttırılmalı.
Chiya
Bannetlord'u patates açalım
Show full message
Merhaba dostlar. Forum'u kullanmayı bilmediğimden buraya yazıyorum. Bazı problemlerle karşılaştım onları söylemek istedim, eğer moderatörler görürse bunları birşekilde tickedlarsa süper olur. Yaşadığım problemler aslında tamamen rp sel problemler.

1- Sonunda bir kalem oldu ve kalemdeki yaşayan köylüler için geliştirme yaptım, halkım mutlu olsun diye. Fakat kaleye gittiğimde zindanın kapısındaki gardian dan başka kimse yok. Ne garnizondaki askerler ne de bir köylü. Aynı zamanda oranın lordu beni ama gard bana ''Burda bakıcak birşey yok.'' diyip azarladı :grin:

2-Taktik skill'ini kasıyorum. Sırf 3.perk için, şuanda ismini hatırlamıyorum ama olayı su savaştan önce askerlerini konuşlandırma imkanı sağlıyor. Saatler süren uğraşım sonunda perk i aldım fakat perk çalışmıyor. Yani bana konuşlandırma imkanı vermiyor.

3- Krallığım için çok fazla savaştım, düşmanları baya yok ettim. Savaşta olduğumuz ülkelere ordu kurup sefer başlattım ver birçok kale ve şehir feth ettim. Ama kral'ın bana karşı bi empatisi olmuyor. Savaşırken kendimi komutan gibi hissediyorum o taktik sistemi muazzam güzel. Ama savaştan sonra hakkı yenmiş bir asker gibi hissediyorum.
Show full message
Airelhach
Airelhach
Oyun henüz early access olduğu için bir çok özellik aktif değil. Büyük ihtimalle zamanla düzeltilir.
Rumil
Merhabalar, henüz Bannerlord klanlar alt başlığı açılmadı, klan oluşturmayı düşünen üyeler varsa bu postun altına isimleriyle birlikte belirtebilirler mi?
Show full message
ZamanYolcusu
Bannerlord Beta da sizde de çözünürlüğü Fullscreen e alınca oyun crash veriyor mu ?
Bende nedense veriyor. Windowed oynamak zorunda kalıyorum. Bilgisi olan varsa ve yardım ederse çok sevinirim.Teşekkürler.
Show full message
Firates
Firates
Ben bu tarz bir hata yaşamıyorum fakat ben de çok crash yiyorum. Crashtan sonraki çıkan seçeneklerde hata raporu gönderirsen oyun yapımcılarına yardımcı olur ve gelecek versiyonlarda hatan giderilebilir.
ZamanYolcusu
ZamanYolcusu
1 aydır gönderiyorum ama gelen güncellemelerle bir şey değişmedi
Yıvalı
Hayırlı olsun
Show full message
Firates
Discord açalım mı arkadaşlar?
Show full message