Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

en azında ufak bir bilgi verilse hiç fena olmaz.bu kadar sır gibi saklanmasının nedenini bir türlü anlayamıyorum güncelleme içeriğinin.gayet basit bir şekilde yeni güncelleme ile neler geleceği veya gelmeyeceği söylenebilir.bu güncelleme tamamen optimazasyon ağırlıklı mı olacak ya da daha önceden söylenen yol haritasında ki bazı olaylar gelecek mi,yeni diyaloglar mı eklenecek veya daha önceki güncellemeler tadında bir şey mi beklemeliyiz ?
Tek oyunculu oyun modunda yakın gelecekteki odağımız stabilite ve performans olmaya devam edecek. Ancak bu durum oyunun diğer yönleri üzerinde çalışmadığımız anlamına gelmiyor. Niteliklerin üzerinden geçmeye, yeni haritalar ve görevler üzerindeki çalışmalarımıza ve yapay zeka geliştirmelerine devam ediyoruz. Ek olarak, krallık politikaları ve oylamalar üzerinde, oyunculara daha çok kontrol ve seçenek verecek geliştirmelere, klan üyelerini ve yoldaşları daha çok yerde kullanmak üzerindeki çalışmalarımızla birlikte sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra, artık karakter seviyeleri hesaplanırken yetenek seviyelerinin toplam artış sayısı yerine yeteneklerden toplanan ham deneyim puanları kullanılacak, bu değişikliği planlamaya başladık. Bu değişiklik birkaç yeteneğin üzerine odaklanmayı daha da kolaylaştıracak. Bunun yanı sıra silah üretimi özelliği üzerinde, daha az uğraştırıcı ve yaratıcılığı daha çok ödüllendiren, işleyişini ve deneyim kazanımını değiştiren bir geliştirmeyi de planlıyoruz. Daha fazla ana hikaye görevleri de yakında oyuna eklenecek. Bunların içerisinde ailenizi kurtarma görevinin yanı sıra komploya karşı çalışmanıza izin verecek görevler de bulunuyor. Son olarak, dünyada gerçekleşen olayların etkisi ile oluşan dinamik görevler de oyuna eklenmeye devam edilecek.

Çok oyunculu oyun modunda şu sıralar dövüş sistemi parametrelerini yeniden ayarlayarak daha iyi hale getirme konusunda çalışıyoruz. Bunun yanı sıra, sınıfların özelliklerini, ekipmanlarını ve niteliklerini yeniden dengelemek konusunda da çalışmalarımız devam ediyor. Ek olarak, oyuncu raporlama aracı şu anda beta sürümünde ve en kısa sürede bu aracı ana sürüme göndermeyi planlıyoruz. Böylece oyuncularımız sorun yaratan oyuncuların önüne geçebilecekler.

Son olarak, yakın gelecekte mod araçlarını sınırlı dokümantasyon ile yayınlamaya başlamayı umuyoruz.

Ben bu paragraf ile bugün gördüğüm bir diğer cümleyi beraber düşündüğümde haftaya mod araçlarıyla ilgili bilgilendirileceğimiz izlenimine kapıldım.

burada yazılan gelişmeleri güncelleme de göreceksek ne mutlu bize.cevap için teşekkürler.

Yav iyi hoşta olan bana oldu, güncelleme gelsin yeniden oynayacağım dedim güncelleme 2 aydır gelmedi, oynamak istiyorum ama inat ettim güncelleme gelene kadar oynayamam :razz:

Bu hafta patch yok büyük ihtimalle. Bugun başlayan test(refactor sonrası 4. test olacakmış bu) yarın bitecek; ki eğer sorun olmazsa haftaya patch gelebilirmiş. (muhtemelen haftasonu bug fix reaksiyonu hızlı olmaza diye haftaya bırakıyorlar). Testte yeni bug çıkması durumunda süreç daha da uzar.
Milletin sinirini anlıyorum; çünkü herkes en ufak içeriği aç durumda; oyun şuan oynanabilir bir durumda ama sarmıyor.(Hele birde kalradyayı işgal edeyim hedefiniz yok ise)

Bu hafta patch yok büyük ihtimalle. Bugun başlayan test(refactor sonrası 4. test olacakmış bu) yarın bitecek; ki eğer sorun olmazsa haftaya patch gelebilirmiş. (muhtemelen haftasonu bug fix reaksiyonu hızlı olmaza diye haftaya bırakıyorlar). Testte yeni bug çıkması durumunda süreç daha da uzar.
Milletin sinirini anlıyorum; çünkü herkes en ufak içeriği aç durumda; oyun şuan oynanabilir bir durumda ama sarmıyor.(Hele birde kalradyayı işgal edeyim hedefiniz yok ise)
Link rica edebilir miyim nerede söylendi?

Haftaya birde Kurban Bayramı tatili girecek araya; birkaç özverili dev. dışında kimse çalışmayacak o 4-5 gün. Bu Cuma haliyle yayımlanmalıydı güncelleme, 50 gün oldu. Bir yere kadar savunulabilir ama; gerçekten insan sabır taşı olsa çatlar. Refactor olayını ikinci bir takım yürütmeliydi. Neyse yazmanın bir anlamı da yok, insanın kendi kendisini sinir etmesinden başka bir şey değil.

İlgilisi için mexxico profilinde yamanın durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:

After last test 6 new bugs are founded and all fixed today. You will get patch next week 90% (probability was 50% yesterday). However as I said previously even 6-7 weeks past since last big patch and 80-90% of our energy spent on fixing bugs created due to refactor so please hold your expectations lower for new contents for only this patch.

Son testten sonra 6 yeni hata bulundu ve hepsi bugün temizlendi. Yamayı %90 ihtimalle haftaya alacaksınız (ihtimal dün %50'ydi) Ancak, daha önce de söylediğim gibi, son yamanın üstünden 6-7 hafta geçmiş olmasına rağmen enerjimizin %80-90'ını refactor dolayısıyla ortaya çıkan hataları düzeltmek için harcadık. Dolayısıyla, lütfen yalnızca bu yamalık yeni içerik konusundaki beklentilerinizi düşük tutun.

Mexxico haftaya %90 gelecek diyor. Ancak bütün enerjilerini refactor olayına harcamışlar. Yeni içerik için beklentiye girilmemesini söylüyor.
Okudum dostum hepsini okudum; global forumda bir anket var sizce oyun ne kadar tamamlandı diye; mexxico orada otun içerik ve mekanik olarak çoğunlukla tam, full sürüm öncesi az birşeyler eklenebilir seçeneğini seçmiş. Umarım şaka yapıyordur. Ekşisözlükte bir laf vardır ' şakaysa komik değil, gerçekse hiç komik değil diye ' o geldi aklıma :grin:

Okudum dostum hepsini okudum; global forumda bir anket var sizce oyun ne kadar tamamlandı diye; mexxico orada otun içerik ve mekanik olarak çoğunlukla tam, full sürüm öncesi az birşeyler eklenebilir seçeneğini seçmiş. Umarım şaka yapıyordur. Ekşisözlükte bir laf vardır ' şakaysa komik değil, gerçekse hiç komik değil diye ' o geldi aklıma :grin:
Ne :O forum da geçirdiğim dakika larin reçetesi önümden geçiyor... Umarım gerçekten latife yapıyordur.

Evet ben de gördüm ah ah kalbime sancılar giriyor

Back
Top Bottom