• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Unique

Master Knight
WB
wertP.jpg

kaptan modunda yeni gördüğüm bir haritadan

J2h88.jpg

gemiler gelene kadar.. böyle..
pk5Rp.jpg

pxrqf.jpg

E-neM.jpg

e1Yxv.jpg

8UoGQ.jpg
Firmanın yeni texture'lara ihtiyacı var .Aynı taş, aynı toprak, aynı tahtadan farklı harita yapmak işe yaramıyor pek.

Unique

Master Knight
WB
Yenilenen bazı binalar, khuların mekanları vs oyunda güzel gözüküyor. O ayarda iyileştirmelere devam edilebilir, evet.
Bana kalırsa bu zor bir şey değil. Oyundaki onlarca sorun çözülmeye çalışılırken her nasıl; "Sanat ekibi ne yapıyor?", "Neden farklı zırh kılıç vb eşyalar gelmiyor?" gibi sorular sorabiliyoruz. Ben her yerde aynı taşı görmekten sıkılıyorum, farklı bir taş duvarı veya farklı bir tahta yapılabilir, illa ki taş veya tahtadan farklı bir şey olsun demiyorum; aynı materyalin farklı versiyonları olsun diyorum. Çok şey istiyorum sanırım.

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
Açıkçası ben de bazı görsel konularda çok şikayetçiyim. Ayrıca renkler daha canlı, aydınlıklar daha parlak, karanlık saatler daha dark olmalı.. vs vs(birden fazla mp haritasında kasvetli bir hava hakim, oysa ancak 1 tanesine yakıştırıyorum-hatta onda da kasvetin fazlasını bekliyorum)..

Ama görsel eksikler ne kadar giderilecek.. Kaplama mesafesini artırabilecek miyiz ayarlardan? Bunlar ayrı konu. Benim daha çok öncelediğim şey
bu konudaki 3 madde. Warbandın eğlenceli ruhu..

Görselden önce buradaki 3 maddede önemli iyileştirmeler/eklemeler bekliyorum. Ayrıca gene aynı konudaki diğer her şey de benim nazarımda değerli. Ne kadar iyileştir BL, bilmiyorum.

Unique

Master Knight
WB
Kaplama mesafesini artırabilecek miyiz ayarlardan?
Aylarca yükleme mesafesinin yerlerde süründüğünden bahsetmiş birisi olarak, oyundaki nehirlerin downgrade edildiğini görünce hiç umudum kalmadı artık. Texture kalitesini dahi düşürürlerse şaşırmam

Uzun zamandır oyuna girmiyordum ben de tam sürümü bekleyenlerdenim. GB lık güncellemeleri gördükçe seviniyordum iyi oyunu gittikçe geliştiriyorlar geliştirecekler diye bir yandan da ümitleniyorum. Bugün heves ettim o kadar güncelleme aldı bir gireyim değişikliklere bakayım dedim. Köy şehir sahne tasarımları beni çok rahatsız etmişti oyunun ilk çıktığı zamanlar girdiğimde çok boş ve ruhsuz sahnelerle karşılaşmıştm. Köylere üç dört hane koyup salmışlar şehirler desen bomboştu.Npc bile koymamışlar doğru düzgün. Şimdi girdiğimde hiçbir şey değişmediğini gördüm çok canım sıkıldı. Yahu bu oyuna karşı hep karşı koyamadığım bir beklenti içerisindeyim sürekli gelişecek abi böyle kalmaz diyorum. Sanırım bu serinin bendeki yeri ayrı olduğu için duygusal davranıyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda sahneleri elden geçirirler diyeceğim ama o kadar çok elden geçmesi gereken şey var ki buna sıra geleceğini sanmıyorum hiç 😔

WaziG

Knight
WBNWWF&S
Uzun zamandır oyuna girmiyordum ben de tam sürümü bekleyenlerdenim. GB lık güncellemeleri gördükçe seviniyordum iyi oyunu gittikçe geliştiriyorlar geliştirecekler diye bir yandan da ümitleniyorum. Bugün heves ettim o kadar güncelleme aldı bir gireyim değişikliklere bakayım dedim. Köy şehir sahne tasarımları beni çok rahatsız etmişti oyunun ilk çıktığı zamanlar girdiğimde çok boş ve ruhsuz sahnelerle karşılaşmıştm. Köylere üç dört hane koyup salmışlar şehirler desen bomboştu.Npc bile koymamışlar doğru düzgün. Şimdi girdiğimde hiçbir şey değişmediğini gördüm çok canım sıkıldı. Yahu bu oyuna karşı hep karşı koyamadığım bir beklenti içerisindeyim sürekli gelişecek abi böyle kalmaz diyorum. Sanırım bu serinin bendeki yeri ayrı olduğu için duygusal davranıyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda sahneleri elden geçirirler diyeceğim ama o kadar çok elden geçmesi gereken şey var ki buna sıra geleceğini sanmıyorum hiç 😔
Burada ki çoğu kişi bu hisler içerisinde. Herkes bu oyundan çok şey istemiyor sadece belli başlı şeyleri çok güzel yapmasını istiyorlar ama... onu dahi yapamayacak kadar aciz bir halde oyun.

dijiTurk

Banned
WBNWVCM&BWF&S
Aklıma gelmişken yazmak istiyorum.. Kuşatma araçlarını(herhangi bir yeni sistemde ele alınmamış şu anki halinde bile) kullanmak daha uzun süre alsa ama isabeti ve zoomu artsa çok iyi olur. Haritada rakipler uzakta değil ama ne olası isabet alanı göstergesi oluşuyor, ne yeterince zoom yapılabiliyor ne düzgün isabet ettirilebiliyor.. Hal böyle olunca, seri seri ateşlenen kuşatma silahlari ile sadece ve sadece boşa sıkıyorum %95 oranla..

Anlamı kalmıyor..

Oysa örneğin bir balista kırılabilir-tamir edilebilir olsa ve tamir etmek ile atışa hazır hale getirmek, ikisi birden yeteri uzun sürse: ve bu uzun uğrasa rağmen sonuçta etkili ve güçlü bir atış olsa >>> bu çok değerli olurdu. Anlamlı olurdu. (Ustalık sistemi gibi bı sistemde hele çok daha anlamlı çeşitlendirilmeler olurdu).

Benzer durum kayalarda da var.
Kayaların atım mesafesi ayarlanabilmeli. Bir de alan hasarı veren yanar yağ küpü gibi küpler etkinlesmeli.

Fırlatılabilir eşyalarda da pek memnun değilim. Bana kalsa, kim neyde anlamlı fark ve rahatlık kazanmak isterse, onda(fırlatılabilirse fırlatılabilir/okculuksa okçuluk/tek elliysr tek elli/dayanıklılıksa dayanıklılık vs) bu istediğini oyunda alabilmeli.

Tercihlerini isterse sıfırlayıp, başka bir kombinasyonda, anlamli kisisellestirmelerle mutlu olabilmeli.

yedisekiz

Recruit
oyundaki hekiimlik serserilik ve mühendislik becerileri bir türlü artmıyor hepsinin nasıl çalıştığınıda gayet iyi biliyorum 300 saatim var oyunda fakat bu kısımdan artık cidden bıktım neden yükselmiyor bu yanımda hekimlik beceresi veyahutta serseri ve mühendislik becerisi taşıyan yoldaşda taşımıyorum ??

aynı hisler içerisindeyim :cry:

Royalus ⚜

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Arayüz warbandı andırıyor. Ellerinde bu eski halinin dosyaları mevcutsa keşke map yapıp warband lordlarını ekleyip warband remastered diye sunsalar ,hem o eski emekleri boşa gitmez , hem de eski videolardaki bannerlordun daha sıcak bir atmosferi var gibiydi. Nedense bannerlordda bir şehir hariç hiçbirşeyle bağ kuramadım oyunda. Ha bu haliyle bile severek oynuyorum o ayrı ama warbanddaki duyguyu yaşatmıyor
Umarım gelir beyim köylere artık etken birşeyler warband'ın arkasında bırakılmaz son serisi.

Sanberk

Knight
WB
Yahu bu oyuna karşı hep karşı koyamadığım bir beklenti içerisindeyim sürekli gelişecek abi böyle kalmaz diyorum. Sanırım bu serinin bendeki yeri ayrı olduğu için duygusal davranıyorum.
Sıkıntımız da bu, o yüzden salamıyoruz da oyunu. Bir umuttur bekliyoruz..

Sanberk

Knight
WB
Tek umudum temmuzda nasipse askere gidip gelicem 6 ay sonra geldiğimde farklılık görmek istiyorum artık beyim.
Valla beyim şöyle bi ciddi ciddi düşündüm de ne farklılık olabilir o zamana kadar, aklıma bir şey gelmedi. Forumda geçenlerde bir muhabbet vardı, bir yerde açıklandımı bilmiyorum, ben orayı kaçırdım ama 'bu senenin 3. çeyreğinin sonuna doğru tam sürüme çıkma hedefi' gibi mesajlar gördüm. Eğer öyle bir şey olursa, sen askerden hayırlısıyla dönünce çok güzel modlar çıkmış olur. Yine yüzlerce saatimizi çalar bu oyun :smile:

Royalus ⚜

Marquis
M&BWBWF&SNWVC
Valla beyim şöyle bi ciddi ciddi düşündüm de ne farklılık olabilir o zamana kadar, aklıma bir şey gelmedi. Forumda geçenlerde bir muhabbet vardı, bir yerde açıklandımı bilmiyorum, ben orayı kaçırdım ama 'bu senenin 3. çeyreğinin sonuna doğru tam sürüme çıkma hedefi' gibi mesajlar gördüm. Eğer öyle bir şey olursa, sen askerden hayırlısıyla dönünce çok güzel modlar çıkmış olur. Yine yüzlerce saatimizi çalar bu oyun :smile:
Koca bir inşallah diyeyim dostum :grin:

Unique

Master Knight
WB
Ben artık grafiklerden ve arkaplanda oturttukları canlı sistemden kısmamaları dışında bir şey istemiyorum.

Top Bottom