Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Ana sürüme 14.6 gblık güncelleme gelmiş. Bence burada yeni modlarımız da var. Muhtemelen kullanıma açılmadan bir süre arka planda test edilecekler.

İyi ihtimalle bu günlerde; yeni modlar, 30 mayısta da; özel sunucular gelir, belki.

Oyunun aslı çıkmadan beta üzerinden oyuna "çer çöp" demek abes kaçıyor.
Oyun Beta değil Early Access - Beta süreci biteli bir yıl oluyor.
Arkadaşın oyunun kötü olduğunu düşünmesi ile "Taleworlds belki de ülkemizden çıkan ve uluslararası arenada kabul gören en başarılı stüdyomuz." alakası nedir? Bunun Beta/EA ile alakası ne?

Oyunun aslı çıkmadan beta üzerinden oyuna "çer çöp" demek abes kaçıyor.
Oyun yeni çıkmadı dostum. Buradaki çoğu kişi ilk çıktığı zaman umutluydu, sürüsüyle öneri yapıldı. Ama doğru düzgün bir ilerleme göremedik hala. Taleworlds'ün iyi bir topluluğu var, ama tabiri caizse ekmekle dibini sıyırıyor. Oynanacak bir ton daha güzel oyun varken ve TW kağnı hızında ilerlerken her şey güzel olacak demek yerine reaslist olup şu 10 ayda önümüze koyulanlara bakalım. Oyun anca tam sürümde modlarla adam olur bu artık bir gerçek. Ayrıca bence de şu anki parasını hak etmiyor. Beğenmemişse de onun görüşüdür, Türkiye'deki en başarılı oyun firması olması bunu etkilemeyebilir.

az önce güncellemeye ne gelmiş diye bir bakayım dedim;
  • Atların kesilmesinin sonucu 4 et ve 2 deriden 3 ete değiştirildi.
ekonomi ve ticaret yeniliklerinden biri bu.oyunun geliştirilmesindeki öncelikler neden bu kadar saçma? bunu düzeltsen ne düzetmesen ne oyunun bin ton eskiği varken.anlamak güç gerçekten.

az önce güncellemeye ne gelmiş diye bir bakayım dedim;
  • Atların kesilmesinin sonucu 4 et ve 2 deriden 3 ete değiştirildi.
ekonomi ve ticaret yeniliklerinden biri bu.oyunun geliştirilmesindeki öncelikler neden bu kadar saçma? bunu düzeltsen ne düzetmesen ne oyunun bin ton eskiği varken.anlamak güç gerçekten.
Bunlar güncelleme değil cilalama. Talimciyle konuşurken oyuncunun konumu düzeltilmiş, berberler silah taşımıyormuş, Board game 'de hata düzeltilmiş falan bunlar hep cilalama. Bir projede yapacağını yaparsın sonra detaylarına, ufak tefek şeylerine göz gezdirirsin. Veya öyle bir güncelleme yaparsın ki yeni özellikler, mekanikler gelir. İnsanlar okurken "vay be hem böyle yenilikler getirmişler hem de atlardan düşen etlere kadar hesaplamışlar" derler. 2. dediğim olmadığına göre oyundan umudu kesmenin vakti gelmiş. Normalde güncelleme gelince hemen buraya yazar detaylı detaylı okurdum. Şimdi aman kalsın sonra bakarım deyip boş zamanımda üstün körü okuyorum "fixed" yazılarını

Kale ele geçirince yağmalama veya merhamet etme özelliği güzel özellik onun dışındakiler aynı terane.

Bunlar güncelleme değil cilalama. Talimciyle konuşurken oyuncunun konumu düzeltilmiş, berberler silah taşımıyormuş, Board game 'de hata düzeltilmiş falan bunlar hep cilalama. Bir projede yapacağını yaparsın sonra detaylarına, ufak tefek şeylerine göz gezdirirsin. Veya öyle bir güncelleme yaparsın ki yeni özellikler, mekanikler gelir. İnsanlar okurken "vay be hem böyle yenilikler getirmişler hem de atlardan düşen etlere kadar hesaplamışlar" derler. 2. dediğim olmadığına göre oyundan umudu kesmenin vakti gelmiş. Normalde güncelleme gelince hemen buraya yazar detaylı detaylı okurdum. Şimdi aman kalsın sonra bakarım deyip boş zamanımda üstün körü okuyorum "fixed" yazılarını

Kale ele geçirince yağmalama veya merhamet etme özelliği güzel özellik onun dışındakiler aynı terane.
Sonda bahsettigin özellikler güzelmiş. Diğer herşeye de katılıyorum.

neyse en azından artık berberler silah taşımıyormuş,mazallah kalradyada katliam falan yaparlardı :smile:
sondaki özellik tek elle tutulur şey,sanırım her güncellemede böyle tek bir güzel şey verip gerisini salacaklar.

daha armor smithing bekliyorum, diplomasi gelisecek, kusatmalar da parcalanmalar felan ve daha ufak tefek zırh&silah gelecek, gelmezse küserim
Armor smithing olmayacak diye biliyorum. Aynı şekilde diplomasiye büyük bir yenilik gelmeyecek, ufak tefek cila atacaklar o kadar. Aklına gelen herhangi bir derin içeriği boşa bekleme derim. Bu oyun komplekslikten son derece uzak ve eğer bunlar eklenirse mazallah oynamak için yüksek iq gerekir falan diye getirmiyorlar.

Last edited:
EA olarak 188.5 saatlik bir oynanış sürem var ve modlar olmasa gerçekten elle tutulur bir yanı olduğunu düşünmüyorum. Ha kaldı ki her an gelebilen hotfixler ile modların kullanımı da -ye düşüyor. Beklentilerim şu son 1 yıl içerisinde azala azala yok oldu diyebilirim. İlk oyunu oynamayan insanların alışması için bazı şeyler daha basite indirgenmiş, yeni oyuncuların hızlı alışması ve cezbedilmesi için mantıklı bir hamle buna tabii ki anlayış ile yaklaşabiliriz ama ''Veteran'' oyuncuların Bannerlord içerisinde yapacak pekte bir olayları yok. Oyunu zorlaştırsan da yapabileceğin yine pek bir olay yok. Diplomasi,demircilik,silah&zırh,warzone olarak gerçekten pasifize konumda kalıyoruz. Artık silsem mi silmesem mi diye bile düşünmüyor değilim.. Ayrıca ''Atların 3 et atması 14.6 GBlik bir güncellemede'' benimde gözüme çarptı. :smile:

Her 5-10 sayfada bir '' Oyun çöp-bozuk ile oyun erken erişim vs '' tarzında tartışmalar can sıkıyor. Aşın artık bunları dostlarım. 600 saatim var ben sizin kadar ağlamıyorum veya oyunu savunmuyorum. Hataları rapor edip veya teknik desteğe bırakıp işime bakıyorum. Böylece oyuna katkım oluyor.

Bırakın insanlar dilediklerini yazıp fikirlerini dile getirsinler. Karışmanın, "yapmayın, etmeyin" demenin tartışma başlığı altında tezat kaçtığını düşünüyorum.

Yani kurallar dahilinde...

Bırakın insanlar dilediklerini yazıp fikirlerini dile getirsinler. Karışmanın, "yapmayın, etmeyin" demenin tartışma başlığı altında tezat kaçtığını düşünüyorum.

Yani kurallar dahilinde...
Bu konu hakkında zinhar ağzınızı açmayın demiyorum ki sevgili moderatörüm. Zaten haddime değil insanlara ne yazıp çizeceklerini söylemek. Demek istediğim hep aynı kişilerden aynı şeyleri duymak-görmek bi tık yordu beni :d . Oyunu da forumu da 1 aydır salmıştım. Güncellemeden sonra bakayım dedim 1 Nisan günü başlayan muhabbetlerin aynıları :ddd .

her tartışma platformunda fikirlerini dile getiren insanlara ağlamayın ya da susun konuşmayın diyen biri mutlaka olmak zorunda herhalde ayrıca bu kadar yarım yamalak bi oyunu daha ne kadar kibar eleştirebilirler onu da merak ediyorum bu oyun türk değil yabancı oyunu olsaydı yerden yere vuruyodu şimdi herkes

Back
Top Bottom