WB Light & Darkness Calradia Modu Tam Çözümü

Users who are viewing this thread

merhabalar ilk oynayışımın üstünden baya da geçti ama tekrar oynamak istediğimde bir sorunla karşılaştım ehlerdah köyünden yıldız borusunu aldıktan sonra serindar köyü etrafına gittiğimde yıldız borusu ötüyor. ancak kamp kurduğumda ötmüyor ve mücevheri elde edemiyorum. ne yapmam lazım bilen var mı ?
 
merhabalar ilk oynayışımın üstünden baya da geçti ama tekrar oynamak istediğimde bir sorunla karşılaştım ehlerdah köyünden yıldız borusunu aldıktan sonra serindar köyü etrafına gittiğimde yıldız borusu ötüyor. ancak kamp kurduğumda ötmüyor ve mücevheri elde edemiyorum. ne yapmam lazım bilen var mı ?
kamp kurduktan sonra etrafda gez seçeneğine basıp gezip mücevheri bulman lazım rehberde de yazıyor dikkatli oku.

çıkmamış yarıda bırakmışlar ama steam atölyesinde light and darkness specials diye bi mod var onu deneyebilirsin.
bence 2.chapteri kafanızda bitirin. çıkmama ihtimali yüksek. çin forumlarında da öyle bir hareketliliğine rastlamadım.
 
merhabalar ilk oynayışımın üstünden baya da geçti ama tekrar oynamak istediğimde bir sorunla karşılaştım ehlerdah köyünden yıldız borusunu aldıktan sonra serindar köyü etrafına gittiğimde yıldız borusu ötüyor. ancak kamp kurduğumda ötmüyor ve mücevheri elde edemiyorum. ne yapmam lazım bilen var mı ?
Aynı şey benim ve arkadaşımın da başına geldi. Kamp alanında gezinmeyi bir kaç kere daha dene. Mümkünse bunu yürüyerek yap ve çok uzaklaşma, çadırın etrafında yürürsen yeterli olacaktır. Başarısız olduğunda Serindiar Köyü'ne yakın yerlerde tekrar aynı şekilde şansını dene.
 
ben melvayı grubuma kattıktan sonra onun demir kalkanını kendime aldım ne kadar denersem deneyeyim tanrıça karşıma çıkmadı acaba sorun saveimde mi yoksa kalkanda mı
 
evet oyunda şans faktörü bulunuyor böyle maalesef. bir de köprüden geçtiniz değil mi?
bu arada ben geçen süre zarfında light and darkness specials ı indirdim ama cheatmenuyu açmak için haritaya ulaşamadım bana yardımcı olur musunuz ayrıca hikaye bitti ama bana 5. mücevher gelmedi nasıl bulabilirim
 
Light & Darkness Calradia Modu Tam Çözümü


Bu rehberde Light & Darkness Calradia Modu’nun tam çözümünü sizlere sunmaya çalışacağım. Buradaki bilgilerin bir kısmı kendime bir kısmı da İngilizce forumunda modun yer aldığı konuya aittir. Kendime ait kısımları oynayarak, çözerek, tecrübe ederek gördüm. İngilizce formundan aldığım bilgilerinde çok yardımı olmuştur. Her ikisini harmanlayıp sizlere sunuyorum.
Başlangıçta karakterinizi oluştururken büyük, kişisel güç, kötüler kudretlidir, onur, şöhret vs seçimleriniz ve oyundaki yapacağımız seçimler oyunun son bölümünde iyi tarafta mı kalmak istiyoruz yoksa kötü tarafa mı geçmek istiyoruz onu etkiliyor. Aksi takdir de bu mümkün değildir. Çünkü seçtiğiniz seçimler oyunun gidişatını etkiliyor. Ayrı bir başlık olarak seçimleri yazdım. Karakter oluştururken hangi yetenekleri veriyor bilmiyorum eğer bulursam ilerde eklerim.

Oyuna başlamadan yararlı bilgiler:

 • Oyuna başladığınızda "Kamp-bir eylem yap" seçeneğini seçip bir göz atın oyunu tanıyın. Ayrıca oyun ayarları bölümünden de oyunda değiştirmek istediklerinizi düzenleyin. Mesela savaş naralarınız gözükmesini isteyip istememeniz gibi.
 • Enerji Vuruşunu kullanmak için Seviyenizin 10 Zekanızın 12 Demir vücut 6 Güçlü Darbe 6 olması gereklidir.
 • Oyunun başında 3-4 tane taş eşyasını saklayınız ileride özel beceri kazanmak için lazım olacaktır.
 • Karakterinizi geliştirirken binicilik ve atlı okçuluk yeteneğinizi 6 yapmaya bakın. At çiftliğindeki sınavlara girmek için bu şartlar gereklidir.
 • Yoldaşlarınızla konuşup sana bir iş vereceği seçeneğine tıklarsanız sizden ayrılacaktır ve kendi grubu olacaktır. İsterseniz ona görevler verebilir, asker verebilir, grubunuza geri çağırabilir(kamp-bir eylem yap-NPC geri çağır), grubunuza geri katabilirsiniz.
 • Yoldaşlarınızla ilişkinizi arttırmak için savaş sonrası yaralandığında etrafta yürü seçeneğine girip yoldaşınızla konuşarak “Yaran nasıl?” sorusunu sormalısınız böylelikle ilişkiniz +1 artacaktır. Bu soruyu Günde bir defa sorabilirsiniz. Ayrıca savaş sırasında arkadaşınızı zor durumdayken düşmanın elinden kurtarırsanız ilişkiniz +1 artacaktır. Yoldaşlarınızla aranızı daha hızlı arttırmak için savaş sırasında onları okla bayıltıp savaş bitiminde yaran nasıl diye sorabilirsiniz.
 • Rolf’la aranızdaki ilişkinizi hızlı arttırmak isterseniz Praven’e gidip günde bir defa “Sonraki içkiler benden” seçeneğini seçiniz. En az +10 yapın Rolf’u gruba aldığınızda Kritik vuruşu öğrenmek için beklemezsiniz.Kritik Vuruşu öğrenmek için yeteneklerinizden Demir Vücut 8, Güçlü Darbe 8 olmalıdır.
 • Melva'yı gruba aldıktan sonra envanterine bakarsanız fazladan 1 tane daha Demir Çivi olduğunu göreceksiniz.
 • Grup büyüklüğünüz bazen düştüğünü bazen arttığını göreceksiniz. Örnek verecek olursak Grubunuz 85 asker alabilirken 82 ye düşecek. Bunun sebebi askerlerinizin rütbesi artınca 2 veya 3 adam yerine geçmesidir. Nord kahramanınızı Nord Paladinine, Swadya Şövalyesini Kraliyet şövalyesine Veigar Keskin Nişancısını Veigar Usta Nişancısına vb. çevirince grup büyüklüğünüz düşecektir. Kara Seyyahlar’dan Gizli Vadiyi temizlediyseniz burası bu askerleri saklamanız için biçilmiş kaftan olacaktır. Buraya yiyecek koymayı unutmayın.
 • Savaşları kazandıktan sonra kazanılan ganimet eşyalarını savaş sonrasında çıkan seçeneklerden “…” seçeneğine basarak arkadaşlarınızın envanterine otomatik olarak yollayabilirsiniz. Zendar hariç herhangi bir şehirde bu eşyaları otomatik olarak satabilirsiniz. "Pazar yeri-sell item-sell all" dediğiniz zaman ganimetten elde ettiğimiz ve arkadaşlarınızın envanterine giden eşyaları satarsınız. Fakat ganimette elde ettiğimiz çanak, ipek boyası kadife vs gibi ürünler ise satılmaz arkadaşımızın envanterinde bulunacaktır.
 • Grubunuzda kelle avcıları varsa bunların rütbelerini köle başı rütbesinden artırmaya devam ederseniz esir alma kapasitenizin arttığını göreceksiniz.
 • Sizin liderlik yeteneğiniz grup büyüklüğünü etkilediği gibi yoldaşlarınızın liderlik yeteneği de grup büyüklüğünüzü arttıracaktır.
 • Günlük taktik seviyenize göre düşmanlarınızın sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tuzak kurabilirsiniz. Tuzak kurmanız için envanterinizde aletler eşyası ve mühendislik becerinizin en az 1 olması gereklidir. "Kamp-bir eylem yap-tuzak kur" seçeneğini seçerek ulaşabilirsiniz.
 • At ve at zırhını kullanarak atlarınız daha güçlü yapabilirsiz. Her zırh her ata uymuyor. "Kamp-bir eylem yap-at ve at zırhını birleştirme seçeneğini" seçerek ulaşabilirsiniz.
 • Hanlarda “Sonraki içkiler benden” derseniz handa bulunan herkesle ilişkiniz artacaktır. Ayrıca “Burada dinleneceğiz. En iyi şarabınızdan ve yemeğinizden getirin” derseniz de askerlerinizin sağlığı %25 artacaktır.
 • Efsanevi silahlara sahip olmak için çetin savaşlar yapmalısınız. Birkaç grup haydut gruplarını bir araya getirerek savaşmak efsanevi silahları düşürme olasılığını yükseltir. Ayrıca yaptığınız bu çetin savaşlarda güçlendirme kristalleri ve at zırhlarını da elde edebilirsiniz.

Ana Görev:

Karakterimizi oluşturduktan sonra Kaladra’nın tarihini anlatıyor bize ve bir rüyanın içinde buluyoruz kendimizi. Tek yapmamız gereken ileriye doğru gitmek. Sonra rüyadan uyanıyoruz ve 2 kat aşağı inip bir şeyler içmemizi söylüyor bize. Aşağı inip hancı yani Suker’le konuşuyoruz. Aynı zamanda handa Marnid bulunuyor. Onunla da konuşup hikayesini dinleyebiliriz. Şuanda Marnid’i gruba alamıyoruz. Handan çıktığımızda Shoey bize geliyor onunla muhabbet edebilirsiniz. Eğer çocuk resmine bakıp görevi aldıysanız Shoey’le 2.kez konuşmanız gerekiyor ve size Resim Avı görevi veriyor. Bu görev ana görevi etkilemiyor. Shoey’den sonra Şişko Robin'le konuşun size Ateş Cevheri görevini verecektir. Birader’e gidip talimleri tamamlayın. Size 4.İpucunu verecektir. Bir kere de Prens’e gidip turnuvaya katılın. Turnuvadan sonra Kradus, Dranton ve Zerina Zendar’ın hanına geleceklerdir. Kahya Hayek bu sırada nehir yağmacıları için duyuru yapacaktır. Ana göreviniz güncellenecektir. Gidip konuşun ve görevi kabul edin. Eğer Birader’le talim yapmazsanız görevi alamıyorsunuz.
Kahya Harek’e gidip adınızı yazdırın, göreviniz güncellenecektir ve sizden deniz yağmacılarını yakalamanızı isteyecekler. Ayrıca size bir de kalkan verecektir. Şimdi gidip Alix ve Suker’le(İnsanlar bugün nelerden konuşuyor derseniz görevi verecektir) konuşarak ek görev alabilirsiniz. İlk görevde Kelle başı grubunun bir üyesi olarak başlayacaksınız. Onlarla beraber 5 veya 6 Grup yok ettikten sonra Zendar’a döneceksiniz. Ana göreviniz güncellenecek ve rehber bulman gerecek rehberi bulmak için Ramun’a gidip soracaksınız. Size Borcha’dan bahsedecek ve Rivacheg Şehrinde olduğunu söyleyecektir. Yola çıkmadan Kahya Harek’le konuşup öldürdüğünüz grup başına 100 dinar alabilirsiniz, Kelavis’den ek görev alabilirsiniz ve Zendar hanına gidip Marnid’i grubunuza katabilirsiniz. Bu sırada Nehir Korsanlarını avlama görevinizde %25 ilerleme sağlamış olacaksınız.
Marnid’i aldıktan sonra kamp yapıp etrafta yürü seçeneğini kullanarak Marnid’e Ters giden bir şey var mı diye sorarsanız sizden bir yük beygiri isteyecektir. Bunu temin ederseniz fazladan bir envanteriniz olacaktır. İstediğiniz zaman "kamp-etrafta yürü-Marnid-Envanteri Ayarlayalım veya kamp-bir eylem yap-bagajı ayarla” seçeneğini kullanarak her türlü eşyanızı Marnid’de saklayabilirsiniz. Bu envanter savaş sonrası ganimetlerin atıldığı yer değildir.
Rivacheg’e gitmeden Mechin Köyüne uğrayıp biraz asker alıp Zendar’ın doğusundaki haydut sığınağına saldırabilirsiniz. Böylelikle birazcık malzemeniz ve yoldaşlarınızı donatmak için silah edinmiş olursunuz.İşlemlerimizi yaptıktan sonra Rivacheg’e gidiyoruz ve biz daha şehre girmeden kale muhafızı yolumuzu kesip bizden giriş parası istiyor. Tehdit ederseniz para ödemeden giriyorsunuz eğer diğer seçenekleri seçerseniz 50 dinar ödüyorsunuz. Kaleye girin Şato memurunu geçip sola bakın Borcha’yla konuşun. Sonra şato memuruyla konuşun 50 dinar ödeyip Borcha’yı grubunuza alın. Şehirden çıktıktan sonra Borcha sizinle konuşacaktır ve onu grubumuza katıyoruz.
Borcha Şahin göz yeteneğine sahiptir. Borcha’nın şahin göz yeteneği isteğiniz haydut grubunun yerini size söylemesidir. Tabi ki öncelikle o tip grupla bir kere savaşmalısınız. Bu yetenek Ymira’yı kurtardıktan sonra çıkıyor. Ayrıca kayıp şövalyeyle bir kere karşılaşmışsanız onunda yerini söylüyor.
Borcha’yı da grubumuza kattıktan sonra Nehir Korsanlarını avlama işine geri dönüyoruz. Bu görevi bitirmek için %100 yapmanız lazım her yok ettiğiniz grup başına %5 artacaktır. Öldürdüğünüz grupların büyüklüklerine göre bu oran %10 olabilir. Bu görevi yaparken Alix’in görevini de tamamlayabilirsiniz. %50 yaptıktan sonra Suker sizinle konuşmak isteyecektir. Sizden Kara Seyyahları yakalamanızı isteyecektir. Zendar’dan ayrıldığınızda hemen göreceksiniz. Yok ettiğinizde Ymira’yı kurtarmış olacaksınız. Ymira sizden ailesini kurtarmanız için yardım isteyecektir ve Dhirim şehrinin batısındaki gizli üssü yok etmenizi isteyecektir. Bu görevi yaptıktan sonra burası bizim olacaktır. Ayrıca Ateş cevherini de bulmuş olacağız. Ana görev güncelleniyor Zendara’a dönüp Suker’le konuşuyoruz. Bu görevden sonra Suker bize Şövalyelik sertifikası veriyor. Bu sertifika oyunun son görevinden sonra işimize yarayacaktır. Ana görev güncellenip sertifikayı Birader’e ve Kont Arrasies göstermemizi istiyor. Kont’a gidip konuşuyoruz görev güncelleniyor. Sonra Birader’le konuşuyoruz ve bize Şövalyeliğin Doktorini adlı kitabı veriyor bu kitabı bitirdiğimizde karizmamız +5 artıyor. Ayrıca Shoey'le konuşursak bize bir problem soruyor. Cevapları 9-6-2 dir. Bildikten sonra zekamız +1 artıyor.
Nehir korsanları görevimizi %100’e tamamlıyoruz. Bu tamamlama sırasında ordunuz en üst düzeye getirmeye çalışın. Efsanevi silah elde etmeye çalışabilirsiniz. Turnuvalara katılın, özel ödülleri kazanın, köylere yardım edin, derebeylerinden görev alın para biriktirin. Çünkü oyun ilerledikçe düşmanlarınız çok güçlü ordulardan oluşacaktır.
Nehir korsanlarını avlama görevimizi %100 yapınca Kahya Harek’le gidip konuşuyoruz ve Kont Arrasies’le görüşüyoruz. Kont bize Deniz haydutlarının başı olan Nabar’ı yakalamamızı istiyor. Zendar’ın kuzeyinde kıyıya yakın yerde beklerseniz o sizi gelip bulacaktır. Dikkatli olun Nabar’ın ordusu güçlü olacaktır. İsterseniz bir tuzak kurup öyle savaşın. Nabar'ı oyun içinde hiçbir zaman yakalayamıyorsunuz. Nabar’ı yendikten sonra Kahramanın madalyonunu elde ediyorsunuz. +3 karizma +1 liderlik kazanıyorsunuz ve parti moralinizi arttırıyorsunuz. Nabar’ı yendikten sonra Kont Arrasies’le konuşuyoruz. Kont bize Kalradya’nın geçmişini anlatıyor ve ana görev güncelleniyor.
Kont’un odasından çıktıktan sonra Birader bize bir şeyler söylüyor ve 3 seçenek çıkıyor karşımıza. 1.Seçenek +1 güç 2.Seçenek +1 zeka 3. Seçenek +1 karizma veriyor. Artık Birader’le konuşup kelle avcısı alabiliriz. Öldürdüğümüz deniz yağmacıları, kara kergitler, haydutlar vs gibi gruplar artıkça alabileceğimiz kelle avcısı sayısı artıyor.
Bütün krallarla görüşüp durumu bildirmeliyiz. Bu süre içinde hanlara gidip “Herkes’e benden içki” seçeneğini kullanarak hancıyı sarhoş edip Madalyon hakkında bilgi edinebiliriz. Ayrıca verdiği sayı kadar da Kara Seyyah grubu öldürmeliyiz. Şimdi aynı anda birkaç olayı yapmamız gerektiği için öncelik size kalmış. Tavsiyem işleri kuzeyden güneye doğru sırayla halledebilirsiniz. Krallarla görüşmeye giderken girdiğiniz her şehirdeki hanlara da uğrayıp içki ısmarlayın ve yol üstünde büyük ihtimalle Kara Seyyah gruplarına rastlarsınız onları da aradan çıkartın.
Kral Ragnar'a mektubu götürdüğümüzde bir şey olmuyor. Kral Yaroglek ile görüştükten sonra tundra haydutlarının bölgesinden geçerseniz bir grup haydutun mağara canavarıyla savaştığını göreceksiniz. Onlara yardım ediyorsunuz. Oyunun içine renk katsın diye koymuşlar. Kral Graveth ile görüşürseniz size Sancar Han’la barış yapmak istediğini söyleyecektir. Sancar Han’la görüşürseniz Kral Graveth ile barış yapmak istediğini söylecektir. Burada dikkat edilecek husus Sancar Han’a veya Kral Graveth’e mesajı götürmeye giderken Bahestur’un önünüzü kesip mektubu istemesidir. Bahestur’un ordusu güçlüdür o yüzden dikkat edin. Kral Harlaus’la görüştükten sonra Svadya Uluslar Arası İlişkiler Danışmanı Dangier sizinle konuşuyor ve size Triap adında bir eğitmenle konuşmanızı istiyor. Bu eğitmen Azgad köyünde. Buraya gidince asker toplayıcılarla karşılaşıyorsunuz. Asker köylüyle münakaşa ederken siz ve Fenrir de dahil oluyorsunuz. Fenrir ile beraber askerleri öldürüyorsunuz. Fenrir Mahşer Fırtınası gücünü kullanarak askerlerin çoğunu katlediyor.Aranızda kısa bir konuşma geçiyor ve size üç seçenek sunuluyor:
1-Hayır. Daha iyi bir yolu olmalı. Seçerseniz + 1 ZEKA
2-Hayır. Kendi lordları cezalandırmalıydı. Seçerseniz + 1 ÇEVİKLİK
3-Hayır. Tövbe etmelerine bir şans verilmeliydi. Seçerseniz + 1 KARİZMA
Daha sonra Triap’ın öldüğünü öğreniyorsunuz. Fenrir sizi bırakıyor yolumuza devam ediyoruz. Bu mektupları dağıtma görevlerini içki ısmarlamadan sonra da yapabilirsiniz.
2. veya 3. bir şehir hanında içki ısmarladığımızda hancı bize köyün isminin söylüyor.Burada önemli bir durum var. Hangi ülkenin hanından bu bilgiyi alırsanız size vereceği mücevher değişiyor. Ayrıca hangi mücevher ile başlamışsak sonra mücevherlerin sırası da ona göre değişiyor. Köy yaşlısıyla konuşun ve köyün içine girip etrafında biraz dolaşırsanız mağarayı bulursunuz. Büyük kayaların olduğu yerlerde veya dağ yamaçlarında oluyor. Mağaranın sonuna kadar gidip savaşın Secret Man isimli biri de size yarım edecektir. En son odada farklı iki trol bulunuyor ve odanın köşelerinde meşaleler var. Bu trolleri öldürmek için önce meşaleleri indirin yoksa troller ölmez ve sonra da trolleri öldürün. Sandıktan Yıldız Borusu’nu alın. Arkanızı döndüğünüzde hangi ülkeden aldıysanız o renkteki mücevherde sizin oluyor.
Ehlerdah Köyü: Köye girdiğinizde sola döndüğünüzde sağdaki dağın arkasında mağaranın girişini bulacaksınız. Kırmızı renkteki Ateşin vahyi mücevherini elde ediyoruz. +1 Talimci +1 Mühendislik veriyor. Ayrıca her gün sonunda talim etkinliğimizi arttırıyor.
Ilvia Köyü: Köye girdiğinizde sola dönün ve ırmağı izleyin mağaranın girişini göreceksiniz. Sarı renkteki Toprağın koruması mücevheri 1+Cerrahlık ve daha hızlı parti iyileşmesi sağlıyor. Ayrıca canınız savaş sırasında bile olsanız yenileniyor.
Dugan köyü: Köye girdiğinizde köyü geçip ilerleyin ve sağ taraftaki tepeye çıktığınızda mağaranın girişini göreceksiniz. Mor renkteki Rüzgarın ilhamı mücevheri +1 Tespit Etme +1 Yön bulma kazandırıyor. Ayrıca savaş sırasında birliğimizin moralini arttırıyor.
Aldelen Köyü: Köye girdiğinizde güney batı yönüne dönün gözüken tepelere çıkın soldaki tepede hafif bir düzlüğe çıkınca mağarayı göreceksiniz, sağdaki geniş yol sizi yanıltmasın. Mavi renkteki Okyanusun zarafeti mücevherini kazanıyorsunuz. +1 Yara bakımı +1 İlk Yardım ve ayrıca su altında nefes alabiliyorsunuz. Bu mücevherle başlarsanız gölün altındaki gizli yeri daha erken yağmalarsınız. Mavi devam edersek sırayla Mavi-Sarı-Kırmızı-Mor
Shapeshte Köyü: Köye girdiğinizde sağ tarafa doğru ilerleyip çitleri geçtikten sonra hafif sola dönüp köye girmeden devam edin ilerideki büyük taşın arkasında girişi göreceksiniz.Yeşil renkteki gökten gelen kılavuzluk mücevheri +1 Taktik +1 İz sürme ve savaş sırasında düşman lideri kimse onu gösteriyor. Ayrıca Borcha'nın kartal gözünü kullandığınızda harita üzerinde o grubu yeşil dumanla işaretliyor. Yeşil devam edersek sırayla Yeşil-Sarı-Mor-Mavi
Aldığımız mücevhere göre devam edeceğiz.İlk mücevherimiz sarıysa 2.mücevher için Vaegir Bölgesindeki Radoghir Kalesi ve Shapeshte köyü arasına akşam vakti gelince boru üflenecektir.
Mavi renkli mücevherle devam ettiğimizi var sayalım. Yıldız borusunu aldıktan sonra Rodok bölgesindeki Serindar köyünün yakınlarına gidelim. Gece olunca Serindar Köyü civarına gidince Yıldız borusu üflendi yazısı gelicek ve sizden kampa girip etrafta yürümenizi isteyecek. Kampa girdiğinizde etrafınıza iyice bakın sarı dumanı göreceksiniz. Artık 2 Mücevherimiz(Sarı mücevher) var.
Mektupları dağıtma işlemlerini yaparken Bahestur’la kapıştıktan sonra Kergit sınırları içinde(Tulga Şehri Yakınları) Marnid’e (kamp-etrafta yürü-) “ters giden bir şeyler var mı?” sorusunu soruyoruz. Lafa Borcha da karışıyor ve bize at çiftliğinin yerini söylüyor. At çiftliği haritanın en güneyinde gözüküyor.
At çiftliğine gidip adamla konuşup atlarına bakıyoruz. Atlarına baktıktan sonra daha iyi atların var mı diye soruyoruz ve bizden biraz kara kergit öldürmemizi istiyor. Hem de grup başına 800 akçe veriyor. Kara kergitlerden 6-7 grup öldürüp gelelim. Sonra aşamaları tamamlarsak 2 çeşit özel at alabiliyoruz. 1.At oyundaki en hızlı at(Hız 60) 2.At oyundaki en zırhlı attır(Zırh 80). Ayrıca üstün başarı sağlarsak 2. İpucunu da alıyoruz.
Kara seyyah gruplarını öldürme işlemini bitiriyoruz. Bitirince Kara Avcılar geliyor.Sonra bir grup Kara Avcıyla Rolf’la beraber savaşıyoruz. Rolf kendisini Praven şehrinde bulmanızı isteyecek. Rolf’la karşılaştıktan sonra Kara avcı grubuyla da savaşıyoruz. Ana görev güncelleniyor ve 10 grup Kara Avcı’yı yok etmenizi istiyor.
Praven’e gidi Rolf’la konuştuğumuzda Hancı ile görüşüp orman haydutlarını yok etmemizi istiyor.Hancıyla konuşup orman haydutları görevini alıyoruz. 10 grup orman haydutlarını öldürüp görevi %100’e tamamlıyoruz. Orman haydutları görevini %100 yapınca bir haydut gelip senle konuşuyor ve liderlerinin yanına götürüyor. Biz, Melva ve Rolf arasında bir konuşma geçiyor. Melva’yla konuşurken bize 3 seçenek sunuyor. Seçeneklerin solunda Hangi özelliği arttırdıkları yazıyor. Konuşma bitince Praven’e gidip hancıyla konuşup paramızı alıyoruz ve Rolf’la konuşuyoruz. Bizi duelloya davet ediyor. Rolf’u yenip grubumuza alıyoruz. Rolf’la ilişkimiz 20 ise onun özel yeteneği olan Kritik Vuruşu öğrenebiliriz. Kamp-etrafta yürü-Rolf-Hadi konuşalım-Dövüş yetenekleri hakkında konuşalım-Bana öğretebilir misin seçeneklerini seçerek ulaşıyoruz.
Kara avcıları avlama işlemine dönüyoruz. 10 Grup yok ettiğimizde Garneev geliyor bizle konuşuyor. Konuşma bitince Kara Yargıçlar grubu ortaya çıkıyor ve bize saldırıyorlar. Hel komutasındaki bu birlik çok güçlüdür dikkatli olunuz. Hel’in ordusunu yendikten sonra Komutan palasını ve 3. ipucunu elde ediyoruz. Dediğim aşamaları takip ettiyseniz artık 5 ipucuda elimizde. Tabiki yaptığımız savaş çetin geçmişse bir tane de efsanevi silah çıkabilir.
Ana görev güncelleniyor ve 10 tane Kara Şövalye grubunu yok etmemizi istiyor. Bu sıralarda Praven’e doğru gelirseniz Rolf’la bir konuşma geçicek aranızda. Aynı zamanda hanları dolaşarak yeni haber var mı sormalıyız. Burada da dikkat edilecek husus hangi mücevherle başlamışsak ona göre de gideceğimiz devlet değişiyor. Her devletin bir şehrine gidip hancıya sormanız yeterli. Mavi mücevheri almışsak Svadya şehirlerinden birine gideceksiniz.
Svadyalıların her hangi bir şehrinde hancıyla konuştuktan sonra Praven şehrine gidip arenadaki turnuva başıyla konuşuyoruz. Turnuva başı bize “Sadece nam salmış kişiler ya da kraldan özel izin almamız” gerektiğini söylüyor. Konuşurken 1. Seçenek olan “Yenilmez bir savaşçı? Tam olarak neyi kastettiğine bağlı “ seçeneğini seçersek bize Kral Harlaus’a gitmemiz gerektiğini söylüyor. 2.Seçeneği “Kraldan özel izin koparmak biraz zor olmalı” seçersek bizi Zendar’a yolluyor. İki durumda da ana görev güncelleniyor. Şimdi bizden istenen Kral Harlaus’la ilişkimiz en az +5, Svadyalılarla aramızın iyi olması, namımızın çok olması ve arenada kendimizi kanıtlamak. Arenada kendimizi kanıtlamak için hiç kaybetten 10 arena savaşı kazanmamız lazım.Eğer oyun başında Yalnız Kılıç ustasından kılıç almak için birkaç arenaya katıldıysanız bu görev sırasında da birkaç arena dövüşü tamamlayarak kısa sürede izni alabilirsiniz. Arena yolu uzun geliyorsa birkaç lordla ilişkimizi arttırmalıyız. İzin için gerekli şartları yerine getirince ana görevimiz güncelleniyor ve Kral Harlaus’a konuşmaya gidiyoruz. Ordan da Praven’e gidip turnuva başıyla görüşüyoruz. Artık turnuvaya giriyoruz. Kazandıktan sonra tekrardan Kral Harlaus'un yanına gidip ondan mücevheri(Kırmızı Mücevher) alıyoruz. Size lordluk teklif edicek kabul edip etmemek size kalmış. Ayrıca Kelleci tacı’nı(Baş zırhına +60 ve +1 Lidelik) da kazandık.
Ana görevimiz güncellendi Zendar’a gitmemiz lazım. Zendar’a yola çıkmadan Garneev tekrar karşımıza çıkıyor ve bize büyü yapıyor. Fakat yıldız borusu bizi korumak için parçalanıyor. Garneev gidince Secret Man tekrardan geliyor. Konuşuyoruz ve Secret Man’ı grubumuza dahil ediyoruz. Secret Man’in özel yeteneği olan Ardışık atışı öğrenebiliriz fakat ilişkimizin en az +20 olması lazım. Ana görev tekrar güncelleniyor ve Bizden Thir veya Wercheg lonca başkanıyla konuşmamızı istiyor. İlk Zendar ya da Nord şehirlerinden birine gitmek size kalmış. Az bir yol aldıktan sonra Rolf bize gücümüzü arttırmamız gerektiğini bunun içinde grubumuza Melva’yı davet edebiliceğimiz söylüyor ve gruptan ayrılıyor. Az bir yol aldıktan sonra oyun Praven şehrine kayıyor ve Rolf’un Melva’yı kurtarma görevi başlıyor.
Rolf’la gidip Praven şehrinin gardiyanıyla konuşuyoruz. Daha sonra içeri girip Melva’yla konuşuyoruz ve dışarı çıkıp kaçmaya çalışıyoruz. Burada önemli olan askerlere gözükmeden şehrin giriş kapısına gitmeniz. Soldaki kapıdan girip yukarı çıkıyoruz ve kapıyı açmak için kolu çeviriyoruz. Aşağı inip şehirden uzaklaşıyoruz. Muharebeden çekil yazısı gelince onaylayıp çıkıyoruz. Çıkınca Melva’yla Rolf araısnda kısa bir konuşma geçiyor. Biz yola devam ederken Rolf ve Melva bize katılıyor. Artık grubumuza Orman haydutlarından asker alabiliriz. (Melva-işte sana bir iş-orman haydutlarını bul) Ayrıca Melva’nın özel yeteneği olan Üçlü atışı ondan öğrenebiliriz fakat ilişkimizin en az + 20 olması lazım. Melva ve Secret Man isim farklı olsa da aynı özel yeteneğe sahip o yüzden birisininkini öğrenmeniz yeterli.
Biz önce Zendar’a gidip Zerina ile konuşalım. Artık Zerina’da grubumuza dahil oluyor. Thir veya Wercheg şehrine gidip lonca başkanıyla denize açılmak hakkında konuşuyoruz. Ana görev güncelleniyor bir deniz yağmacı grubunu bulup öldürmemiz ve kalanlarını takip etmemiz gerekiyor. Burada dikkat edilecek husus bir deniz yağmacı grubuyla savaşırken savaşın sonunda “Esir mi almak istersin-Hepsini öldürmek” seçenekleri çıkınca “hepsini öldür” ü seçip askerinize emir vererek hiçbir deniz yağmacısını öldürmemek ve kaçmalarına müsaade etmektir. Savaş bitiminde kaçan deniz yağmacılarını takip etmeniz gerekiyor. Odasan köyünün kuzeyinde yerleri ortaya çıkıyor. İnlerini basıyoruz. İnlerini temizledikten sonra 24 saat sonra teknelerin hazırlanması için ayrılıyoruz ve bekliyoruz. Artık denize açılabiliriz.
Denize açıldık az gitmeden Nabaar tekrar karşımıza çıkıyor ve onunla deniz savaşı yapıyoruz. Nabaar’ı yendikten sonra kuzeydoğudaki adaya gidip karaya çıkıyoruz. Adada bir harabe var. Adaya girince hafif ekranı sağa çevirip devam edin harabeliğin kapısından girin. Girdikten sonra tam sola dönün azıcık ilerleyin sağ tarafınızda kalan 2. yapının merdivenlerinden çıkınca bir sandık göreceksiniz. Gerçeği gören aynıyı bulmuş olduk. Adada başka bir şey yok tekrar Kalradya’ya dönebiliriz. Bu ayna oyunda olan bazı gizli yerleri görmemizi sağlayacak. Deniz yağmacıları bölgesine dönüp karaya inince bir mülteci konuşmaya gelecek. Bize Kral Ragnar’ın öldüğünü söyleyecek. Bunun doğru olup olmadığını öğrenmek için Sargoth şehrine gitmeye karar vereceksin. Az gitmeden Fenrir tekrar karşımıza çıkıp bize kötü tarafa geçmek için teklif sunacak. Önce bir cevap vermemiz gerecek sonra eğer kötü taraf için seçimler yaptıysak 1. Seçenek olan “Haklısın dünyaya yeni bir düzen gerek” seçeneği aktif olur yoksa aktif olmuyor. 1. Seçeneği seçince kötü tarafa katılmış oluyoruz. 2. Seçenek iyi taraf için devam ediyoruz.

ZENDAR KUŞATMASI

İYİ TARAF

İyi tarafı seçmişsek Zendar’dan bir mektup alıyoruz ve bizi Zendar’a çağırıyorlar. Zendar’a gitmeden Dercihos Kalesindeki gizli tarifi alıp Bulutlu Fırtına yeteneğini öğrenebiliriz. Uzun ve zorlu bir savaş olacağı için iyi hazırlık yapın. Zendar’a giriyoruz. Girdiğimizde herkes meydanda Kont Arrasies konuşma yapıyor. Herkesle konuştuktan sonra Birader size çok özgürlük şövalyelerinden bahsediyor ve onları ikna etmek için onları yenmeniz gerekli. Birkaç adamla savaşıp yeniyoruz ve bize katılıyorlar. Artık savaş zamanı fakat savaşa başlamadan önce aynayı kullanıp Shoey’in bahsettiği sandıktaki silahı alabiliriz. Savaş bitiminde Kont Arrasies gidip konuşuyoruz. Bize Şövalyelik Nişanı ve Savaşçı nişanı veriyor. Artık her öldürdüğümüz karanlık grup başına bize nişan vereceğini söylüyor. Birader’e gidip konuşuyoruz. Bize tam set şövalyelik zırhı veriyor. Artık Paralı süvariler ve Kiralık kılıçlıları geliştirebiliriz. Zendar hanına girip Kradus ve Dranton’u grubumuza katabiliriz. Zendar’dan çıkınca hikaye bölümü geliyor. Hikaye bitince Kral Ragnar’a yardım etmek için Uniad köyüne gidiyoruz. Köye varmadan Rolf bizle konuşuyor ve 4. Mücevheri veriyor. Ragnar’ı kurtarıyoruz ve Modun 1.bölümü sona eriyor. İsterseniz oyunun kalan kısmını native modu gibi oynayabilirsiniz.

KÖTÜ TARAF

Kötü tarafı seçmişsek yoldaşlarımız tek tek bizden ayrılıyor. Sıra secret Man’e gelince bize 3 seçenek sunuyor. 1. Seçenek +1 güç 2. Seçenek +1 zeka 3. Seçenek +1 karizma veriyor ve Secret Man de ayrılıyor. Daha sonra sana karanlık taraftan mektup geliyor Zendar kuşatması için komutanlık teklifi. Jormungand gelip kendini tanıtıyor ve sizi takip ediyor. Zendar lafını duyunca Zerina da daha fazla dayanamıyor ve gruptan ayrılıyor. Artık görevimiz Zendar’ı kuşatmak. İsterseniz kuşatmadan önce Derchios kalesine gidip Pek gizli tarif’i elde edip Bulutlu Fırtına özelliğine sahip olabilirsiniz.
Zendar’ı kuşatmadan önce harita üzerinde gezerek sizi takip etmesi için kara birlikleri bulabilirsiniz. Zendar’ı kuşatıyoruz. Kale kumandanıyla görüşme talep edip Kont Arrasies’le görüşüyoruz. Görüşme bitince kuşatma kulesi inşa edip savaşıyoruz. Zor bir savaş olacağı için dikkatli olun. Savaşı kazanıp Zendar’a giriyoruz ve Levazımatçıyla konuşuyoruz. Zendar’daki kişilerin bütün işlerini bir kişiden yapabilirsiniz. Şimdi Zendar’dan ayrılıyoruz ve Hikaye bölümü geliyor. Hikaye bitince Ragnar’ın Uniad köyü yakınında olduğunu öğreniyoruz onu yakalmaya gidiyoruz. Fakat onla savaşamadan Rolf geliyor ve bir mücevherin kendisinde olduğunu söylüyor. Rolf’la savaşıyoruz. Onu öldürüp mavi mücevherimizi alıyoruz. Fenrir ve Hel sizin grubunuza katılıyor isterseniz Jormungand’ı da grumuza alabiliriz. Yeni yoldaşlarınızın özel yeteneklerini malesef öğrenemiyoruz. Kendim özellikle denedim. 3 yoldaşınız da ilişkiniz kaç olursa olsun özel yeteneğini size öğretmiyor. Modun 1. Kısmı burada bitiyor. İsterseniz oyunun kalan kısmını native modu gibi oynayabilirsiniz.

Kötü Tarafı Seçebilmemiz İçin Oyun İçindeki Gereken Seçimler:

1- Başlangıçta karakter oluştururken kendimizi düşündüğümüz ve güç ile alakalı seçimler oluşturduğumuz karakteri kötü kısma hazırlıyor.
2- Borcha’yı almaya gittiğimizde kapıdaki nöbetçiye "İyi! Benim yumruk ile ödeyeceğim" seçmeliyiz.
3- Kara Seyyahlarla ilk karşılaşmamızda cevap vereceğimiz seçeneklerden 2. Seçenek olan "Fedakarlıktan söz açılmışken, neden bana bütün mallarınızı ve paranızı vermiyorsunuz." seçiniz.
4- Nabar’ı ilk kez yendikten sonra Kont Arraies’le özel olarak görüşüyoruz ve Birader bize soru soruyor. Bu soruda 1. Seçenek olan “Ben ne yapmam gerektiğini bilirim” i seçmeliyiz.
5- Mektup götürme görevinde Kral Graveth veya Sancar Han’la görüşürken 1.seçenek olan “Asıl sen gücünü göster bana. Belki ikna olurum.” seçeneğini seçmeliyiz.
6- Bahestur’la savaş yaptıktan sonra Borcha sizle konuşacak siz 2. Seçenek olan “Böyle bir şeyin olmasına asla izin vermem” seçeneğini seçmelisiniz.
7- Mektubu götürdüğümüz kişiye verilecek cevap 1.Seçenek “Elçiye zeval olmaz, benden getirmesi” seçeneğini seçiniz.
8- Fenrir ile Azgad köyündeki karşılaşmamızdaki seçeneğimiz 3. seçenek “Tövbe etmelerine bir şans verilmeliydi” olmalıdır.
9- Orman haydutlarını %100 tamamladıktan sonra Melva ile konuşurken 2. Seçenek olan “Asıl haydutu yakalamak için şeflerini tuzağa çekmeli” seçeneğini seçiniz.
10- Kara avcıları avlama görevinde 9 tane grubu öldürünce Garneev’le karşılaşınca 1.Seçenek olan “Onur ve zenginlik için dövüşürüm” seçeneğini seçmelisiniz.
11- Ulusal turnuvayı kazandıktan sonra gittiğimiz Kral’la konuşurken 2. Seçenek olan “Evet. Sadece güçlü bir devlet bu devirde ayakta kalabilir ve kör talihin karşısında durabilir.” Seçeneğini seçmelisiniz.
12- Ulusal turnuvadan sonra Secret Man geldiğinde 1.Seçenek olan “O mukayese edilemez gücü” seçeneğini seçiyoruz.
13- Ada görevini yapıp Kalradya’ya döndüğümüzde Fenrir bizle konuşurken 2. seçenek olan “Ancak son kazanan gerçek bir kahraman olabilir” seçeneğini seçmeliyiz.

Oyundaki İpuçlarını Temin Etmek:
1- Borcha ile ilişkiniz 15 olduktan sonra etrafta yürü seçeneğini seçerek konuşunuz.
2- At Çiftliğindeki sınavlardan birinde üstün başarı gösterirseniz tüccar size verecektir. Okçuluk sınavında 75 veya Kukla devirmede 1500 puanı bulmalısınız.
3- Hel ile savaşıp yendikten sonra size verilecektir.
4- Birader'in talimlerini tamamladıktan sonra size verecektir.
5- Jelkala şehrindeki gizli sandığın içindedir.

Ek Görevler:

Buradaki görevler ana görevi etkilemiyor. Sizin inisiyatifinize kalmış bir şeydir. Oyuna renk katmak isterseniz tamamlayabilirsiniz.

Kalradya’nın Kayıp Ansiklopedisi: 2 kitap halindedir. Bunlardan birincisini temin etmeniz için herhangi bir köyle ilişkinizin +10, ikincisini temin etmeniz için herhangi bir köyle ilişkinizin +20 olması gereklidir. Her iki kitabın envanterde bulunması bize +1 zeka ve %200 okuma hızı sağlıyor. İkiside elimizde ise %400 okuma hızı +2 zekamız olacaktır.

Kayıp Şövalye’nin Hazine haritası: Öncelikle kayıp şövalyeyi bulmanız gerekmektedir. Tebandra, Veidar, Abdelen veya Dugan köylerinden birinin çevresinde bekliyor olacaktır. Dikkat edin köyün hemen yanında değil çevresinde olacaktır. Göremezseniz köyün yanında bekleyiniz gelecektir. İlk Abdelen köyüne gidip çevresine bakın. 3 kere ayrı ayrı zamanlarda görüşmeniz gereklidir. 3. görüşmesinde size haritayı verecektir. Haritada Jelkala Şehrinin batısındaki gölü gösteriyor. Oraya gittiğinizde gizli yer açılıyor. Fakat haritadaki yeri bulsanız bile Okyanustan gelen zarafet mücevheriniz yoksa gölün altına giremezsiniz. Göldeki taşları takip edeceksiniz ve belli bir mesafe gidince taşlar hem sağa hem sola gidiyor. Sol taraftan giderseniz bir sandık bulacaksınız, sağ tarafa devam ederseniz gizli yere giden kapıya geleceksiniz. Gölün altındaki gizli yere girdiğinizde 7 kat içeri girebilirsiniz daha derine giremezsiniz. Buradaki düşmanlarınıza Gizli olduğunuz durumlarda fazladan hasar verirsiniz. Her katta sandıklar var. Bu sandıklarda güçlendirme kristalleri var. Bazı sandıklar boş.En son kattaki sandıkta Efsanevi bir silah veya zırh var. Bu gizli yeri 3 günde bir ziyaret edip sandıkları toplayabilirsiniz.

Yalnız Kılıç Ustası: Bu kişiyi görmek için arenada günde 1 defa olmak üzere en az 3 kere savaşmalısınız. Yalnız Adam'ı günde bir defa olmak üzere 4 kere yenersek bize kendi özel kılıcını veriyor. Bu kılıcın özel bir saldırısı vardır kılıcı alınca nasıl kullanılacağını tarif ediyor. Elinizde başka silahınız varken bu silaha geçiş yaparken klavyemizdeki alt tuşuna basılı tutmamız gerekiyor.

Bulutlu Fırtına Özelliğini kazanmak:İpuçlarını topladıktan ve Gerçeği gösteren aynaya sahip olduktan sonra yanınıza taş alıp (1’den fazla alın) Dercihos Kalesine gidin. Taht soluna girin. Yemek masasındaki iskeletin üstüne aynayla bakın 2 tane kukla göreceksiniz. Bir sağdaki kuklaya bir soldaki kuklaya taş atarak vurun. Bunu belli bir süre yapınca size gizli bir tarif verecektir. Bunu okuyunca Bulutlu Fırtına özelliğini kazanacaksınız. Savaş sırasında düşmanlar etrafınızdayken 2 kere z tuşuna basarsanız kullanacaksınız fakat enerjinizin yarısından fazlasını götürecektir. Ayrıca bu yeteneği 40 veya daha fazla da olabilir savaş sırasında kullanarak geliştire bilirsiniz. Geliştiğinde size bir uyarı mesajı geliyor "Yeteneği iyice kavradın" diye. Düşmanlara daha güçlü şekilde hasar veriyor ve ismi değişerek at sırtındaki ismi "Çayır Yangını", yerdeki ismi "Güçlü Vuruş" olarak değişiyor.

Zendar’daki Kişiler:

Shoey, Gözyaşı(at tüccarı), Kelavis(Yiyecek ve eşya tüccarı), Alix(Zırh tüccarı), Şişko Robin(Silah tüccarı), Köle Taciri Ramun, Birader(Talim ustası), Prens(Turnuva Düzenleyici), Kahya Hayek ve Kont Arrasies.

Shoey: 1 tane ek görev ve 2 tane önemli bilgi veriyor.1 tane de problem soruyor. Cevapları 9-6-2 dir. Bildikten sonra zekamız +1 artıyor.

Resim Avı: Shoey’e ait bir resmi gördükten sonra alıyorsunuz. İlk resmi oyunun başında Zendar’ın en üst katında uyandığımız odanın karşısındaki odada bulabilirsiniz. Daha sonra Shoey’le konuşup görevi alırsınız. 11 tane daha bulmanız gerekmektedir. Diğer resimlere aşağıda verdiğim linkten ulaşabilirsiniz. Resimleri topladığımızda Shoey bize Güneş Gözlüğü verecektir. Baş zırhına +10 Zırh veriyor. Resim bulunan şehirler: Dhirim-Praven-Curaw-Reyvadin-Tihr -Jelkala-Sargoth -Veluca-Narra-Tulga-Suno

Yerleri: Dhirim(Handa üst katta sağdan ilk odada)-Praven(Hana girince sağdaki merdivenin altındaki varillere bakın)-Curaw(Handa üst katta sağdan 2.odada)-Reyvadin(Handa merdivenlerden çıkıp ters bakın)-Tihr(Şehir meydanına girince hemen sola dönün silah satıcısı sağda, lonca başkanı solda kalacak şekilde olunca aralarından geçerek kapıdan geçin ve sağ tarafa bakın göreceksiniz) -Jelkala(Şehir meydanına girince sağdaki yoldan ilerleyin.Yolun sonuna gelince tahta yığının karşısında)-Sargoth(Handa üst katta en sondaki tahta sütunda)-Veluca(Hana girince merdivenlerden çıkmadan merdivenlerin sağ tarafına bakın)-Narra(Şehir meydanına girince önümüzdeki evin sol tarafındaki merdivenlerden çıkın)-Tulga(Şehir meydanına girince sağdaki yoldan kale kapısının olduğu yere geldiğinizde kapıyı geçin ve sağda arkada kalan duvara bakın)-Suno(Şehir meydanına girince sağdaki merdivenlerden çıkın soldaki saman dolu alanda göreceksiniz)

Bilgiler:
1. Wu nehrinde bir tanrıçanın yaşadığıdır. Tanrıçayla karşılaşmak için demir kalkana(Orman haydutlarından veya Deniz yağmacılarından düşebilir) sahip olmamız gereklidir. Yalnız dikkat edin bazen şehirlerdeki silahcılarda Demir kalkan yazan kalkanlar var onlar olmuyor. Ben genelde Deniz korsanlarından düşürmeye çalışıyorum. Orman Haydutlarının liderinin kalkanı veya Deniz Korsanlarının liderlerinin kalkanı. Demir kalkanımız olduktan sonra Zendar’ın yanındaki köprüden öğlenden sonra veya gece yarısı geçerken kalkanımız düşüyor ve tanrıça bize soru soruyor. Soruya dürüst cevap verirsek bize mukadderat kalkanını veriyor. Cevapta düşürdüğümüz kalkan altın mı, gümüş mü, yoksa başka mı eğer kalkanımız demirse 3. Seçeneği tıklayacağız. Bu kalkan savaş sırasında ölmek üzereyken canımızı arttırıyor. Eğer şanslı iseniz bu kalkanı oyunun başlarında nehir korsanları görevini tamamlarken birkaç grup deniz korsanı da temizleyerek demir kalkanı bulabilir ve mukadderat kalkanını temin edebilirsiniz.
2. Şişko Robin’in gizli bir sandığı olduğudur. Bu sandığı bulmak ve içindeki silahı almak için Gerçeği Gösteren Ayna’ya sahip olmamız gereklidir. Bu aynaya sahip olduktan sonra Şişko Robin ve Alix’in arasındaki duvara gidip aynayla bakın. Sanki duvar yokmuş gibi göreceksiniz, silah ordaki sandıkta bulunuyor.

Şişko Robin: İlk tanıştığımızda bizden Ateş cevherini istiyor. Ana göreve devam edince Kara Seyyahlar’ın gizli sığına dağıtınca bulacaksınız. Cevheri Robin’e verince size 5 tane özel yaptığı silahtan birini seçmenizi istiyor. Sword(Boromirin kılıcı savurma 41 saplama 34 +2 güçlü darbe), spear(Demir Mızrak savurma 25 saplama 36 +2 güçlü darbe), Bow(Kergit süvari yayı zarar 30 hız 131 +2 güçlü germe), crosbow(3'lü arbalet zarar 60 +2 demir vücut), throwing spear(fırlatma mızrağı menzil 57 saplama 30 +2 güçlü fırlatma) Tercih size kalmış. 3’lü Arbaleti almanızı tavsiye etmiyorum çünkü aynı arbaletin işlenmemişini Jelkala Meydanındaki gizli sandıkta bulacaksınız. Oradakini alıp herhangi bir taşla işleyebilirsiniz. Bu sandığı bulmak için şehir meydanına girince sağdaki yoldan devam edin, yolun sonundaki tahta yığınlarının sol alt tarafına bakın.

Alix: Kahya Harek’ten nehir korsanları görevini aldıktan sonra konuşursanız sizden 25 tane göçer zırhı isteyecektir. Nehir korsanlarını öldürerek bunları temin edebilirsiniz. Görevi tamamladığınızda Milan Zırhı(Gövde zırhına +42 Bacak zırhına +14) verecektir.

Kelavis: Kahya Harek’ten nehir korsanları görevini aldıktan sonra kelle avcılarıyla nehir korsanlarını öldürüp Zendar’a geldiğinizde Kelavis’le konuşursanız sizden Zendar’ın doğusundaki dağın yamacındaki haydutları öldürmenizi isteyecektir. Bu görevi bitirdiğinizde size Tuğla verecektir. Ayrıca sattığı eşyalar artacaktır. Kelavis’in dükkanı Alix ile Gözyaşı’nın dükkanın arasındadır, içeri girmeniz gerekmektedir.

Köle Taciri Ramun: Bütün köleleri 50 dinara alacaktır. Tek avantajı nehir korsanlarını diğer şehirlerdeki köle tüccarlarına daha düşük fiyatlara satarken Ramun size 50 dinar verecektir.

Prens: Oyunun başında biraz para kazanmak için 50 dinar bahis yatırıp turnuvaya katılıp 90 dinar kazanabilirsiniz.

Gözyaşı: Para kazanmak için at yarışı yapabilirsiniz. Ama oyunun başında kazanmanız çok zordur.

Suker: Kahya Harek’ten nehir korsanlarını avlama görevini aldıktan sonra Suker’e gidip İnsanlar bugünlerde Nelerden bahsediyor?” diye sorarsanız size Dranton’dan parasını almanızı isteyecektir. Dranton konuşup görevi tamamlayın isterseniz blackjack oynayabilirsiniz. Görevi tamamlayınca size Dövüş Eldiveni(Gövde zırhına +6) veriyor.

Kahya Harek ve Kont Arrasies: Ana görevi yaparken sizden istediklerini yerine getiriyorsunuz.

Birader: Ana görevleri yaparken sizden isteği şeyleri yerine getiriyorsunuz. İstediğiniz zaman talim yapabilirsiniz. Birader’in hayatını anlattırırsanız size seçenekler gelecektir. Bu seçeneklerin size sağladıkları:

1.Seçenekler

Sen yanlış bir şey: +1 zeka
Eğer evde kalsaydın: -2 karizma +2 zeka
Üzülme senin gibi yaşamını sürdüren: +1 karizma -1 zeka

2.Seçenekler

Bana sorarsan ayrılmamalıydın: Hiçbir şey
Bu savaşın karanlık tarafı: +2 güç -2 zeka
Dilerim ki o köyde: +2 karizma -1 güç -1 zeka

3.Seçenekler

Carina: +1 güç
Ne desen: -1 güç +1 zeka +1 karizma

Ne kadar eksi zekanız varsa(-2 zeka gibi) o kadar eksi beceriniz(-2 beceri) olacaktır. Aynı şekilde zekanız ne kadar artı(+3 zeka) ise o kadar beceri(+3) verecektir. Sonuç olarak seçeneklerden 1 2 1 olarak seçtiyseniz +3 gücünüz -1 zekanız -1 beceriniz olacaktır. Buradaki tercih size kalmıştır.
Ben gölü bulamadım nasıl bulucaz
 
Warbandda bu sıralar en çok eğlendiğim mod bu oldu ve hikayeyi bitirip kendi krallığımı kurduğumda hiçbir şekilde diplomasi yapamadığımı farkettim mesela elçi gönderiyorum ama boş geri geliyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı diplomasiyi aktif edebilir miyim yani?
 
Warbandda bu sıralar en çok eğlendiğim mod bu oldu ve hikayeyi bitirip kendi krallığımı kurduğumda hiçbir şekilde diplomasi yapamadığımı farkettim mesela elçi gönderiyorum ama boş geri geliyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı diplomasiyi aktif edebilir miyim yani?
Hayır oyun orada bitiyor teknik olarak ama bir şehrin falan varsa gidip kontrol et yinede
 
yardım edermisiniz lütfen Kara seyyahların üssünde baya fazla seyyah var ctrl alt f4 yapıncada oyun çöküyor lütfen yardım edin
 
Back
Top Bottom