Krallıklar arası denge problemi

Users who are viewing this thread

matrokor

Recruit
çözüldümü defalarca kez baştan başlamaktan bıktım çözüldüyse artık adam akıllı oynamak istiyorum

800. günde falanım henüz yok olan devlet yok. Dengeli diyemem Kuzhait ve Vladyia şuan mapin mapin %60 ına sahip ama birisi çok güçlenecek gibi olduğu an diğerleri savaş açıyor sonra duruluyor. Oynanmayacak oyunu mahvedecek seviyede değil denge sorunu.

800. günde falanım henüz yok olan devlet yok. Dengeli diyemem Kuzhait ve Vladyia şuan mapin mapin %60 ına sahip ama birisi çok güçlenecek gibi olduğu an diğerleri savaş açıyor sonra duruluyor. Oynanmayacak oyunu mahvedecek seviyede değil denge sorunu.
Çok sağol bu bilgi için bu kadarı bana yeter oynanabilir oslunda

Şuan 1600-1700. gündeyim. Güney İmparatorluğu haritanın %90'ınına sahip. Sadece Sarranid'lerin 1-2 şehri ve benim kendi krallığım kaldı. Yine zorlasam Güney'i alırım ancak buglardan dolayı şuan kimseyi orduma çağıramıyorum.

Bir bende dengeli gidiyor galiba. :grin: Neredeyse tüm krallıklar eşit, hala aşırı bir üstünlük yok. Taş çatlasın 2-3 kale/şehir fazlalığı vardır.

Arkadaşlar eski patcherde açtığınız savelerinizse her ne kadar fixleme gelsede denge bir kere açıldımı tekrar kapanmaz öyle devam eder. Yeni açılan savelerde denge sıkıntısı o kadar fazla değil.

dün açtığım oyunu paylaştım aşağıda.

395. gün oyunda. Yine en güçlü devlet vladya, ki ben de onların sancak beyiydim bir süre şimdi bağımsız oldum. Kuzait ve Vladya yine domine ettiler uzun süre oyunu şimdi vladya biraz ezip geri püskürttü kuzaiti ve en güçlü devlet durumunda yine. Gariptir ilk kez Sturgiya hayatta kaldı ama Batanya gitti, güney imparatorluğu da yakında veda edecek. Yani önceki oyunumda 450. günde nerdeyse sadece 2 krallık kalmıştı şimdi biraz daha dengelenmiş durumda ama şunu söyleyebilirim ki hep vladya ve kuzait öne çıkıyor. 5-6 tane farklı oyun açıp totalde 60-70 saat oynadım oyunu. Benim oyunlarımda 2 krallık hep domine etti oyunu.

dün açtığım oyunu paylaştım aşağıda.

395. gün oyunda. Yine en güçlü devlet vladya, ki ben de onların sancak beyiydim bir süre şimdi bağımsız oldum. Kuzait ve Vladya yine domine ettiler uzun süre oyunu şimdi vladya biraz ezip geri püskürttü kuzaiti ve en güçlü devlet durumunda yine. Gariptir ilk kez Sturgiya hayatta kaldı ama Batanya gitti, güney imparatorluğu da yakında veda edecek. Yani önceki oyunumda 450. günde nerdeyse sadece 2 krallık kalmıştı şimdi biraz daha dengelenmiş durumda ama şunu söyleyebilirim ki hep vladya ve kuzait öne çıkıyor. 5-6 tane farklı oyun açıp totalde 60-70 saat oynadım oyunu. Benim oyunlarımda 2 krallık hep domine etti oyunu.

Kuzait ve Vladya hep dominant oluyor haklısın. Warbanddaki kadar dengeli değil warbandda her devlet en güçlü konuma gelebiliyordu ama şuan bu durumu oyunu oynatabilecek kadar yeterli bence. Bende de senin mapine benzerbir durum var kuzait çok güçlendi sonra hepsi birden saldırıp durdurdu daha sonra vladya güçlenmeye başladı kuzaitler güçlenmeyi durdurmak için savaş açtı. Şuan bu halde bırakıp halletmeleri gereken diğer meseleleri halletmeleri daha iyi. Şuan için devletlerin güç dengesini eşitlemeye çalışmak uğraştırıcı ve vakit kaybı olur çünkü tek seferde yapabilecekleri bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Kuzait ve Vladya hep dominant oluyor haklısın. Warbanddaki kadar dengeli değil warbandda her devlet en güçlü konuma gelebiliyordu ama şuan bu durumu oyunu oynatabilecek kadar yeterli bence. Bende de senin mapine benzerbir durum var kuzait çok güçlendi sonra hepsi birden saldırıp durdurdu daha sonra vladya güçlenmeye başladı kuzaitler güçlenmeyi durdurmak için savaş açtı. Şuan bu halde bırakıp halletmeleri gereken diğer meseleleri halletmeleri daha iyi. Şuan için devletlerin güç dengesini eşitlemeye çalışmak uğraştırıcı ve vakit kaybı olur çünkü tek seferde yapabilecekleri bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Sanki o yüzden bu 2 devletle savaşacağın bir devlete bağlı olmak en keyiflisi olacak gibi.

Sanki o yüzden bu 2 devletle savaşacağın bir devlete bağlı olmak en keyiflisi olacak gibi.
Evet olabilir. Senin katıldığın devlet baya bir güçleniyor bunun sebebini açıklayamam veya doğruluğunu kayıtlayamam ama açıp oynadığım savelerde ve başklarının yazdıklarından yaptığım gözlem böyle. Vladya ve Kuzaitler güçlüyken sen başka bir krallığa katılırsan güçlü devlet sayısı 3 e çıkar ve daha keyifli bir hal alabilir oyun.

singleplayer yönünde en önemli şey krallıklar dengesi oyunu oynayamıyorum 40 saate yakın saat çöpe gitti. multiplayer takılıyorum düzelene kadar krallıkları fixleseler keşke %100

Birde kendi krallığını kurduktan sonra saldırı yapılamıyor bunun sebebi ne acaba, saldır diyorum, sonra kusura bakma ne yaptığımı bilmiyordum diyor saldırıyı iptal ediyor

Back
Top Bottom