kasma.

Users who are viewing this thread

Beys

Recruit
arkadaşlar uzun süredir pc imde warband yüklü ekran özelliklerini orta seviyede kullanarak oynuyodum.ama bugunlerde en düşük ekran özelliklerini bile ayarlarsam oyuna girince bi müddet sonra inanılmaz kasmaya başlıyo neden olabilir ??

laptopsa benimkinde de oluyor fişi çıkarınca ama masaüstü ise bilemeyeceğim laptopsa fişi takılı oyna

Önbellek veya fiziksel önbellek düşük yada dolu olabilir. CleanCleaner(CC) programını öneririm gereksiz geçmiş ve çerez dosyaları temizlemek için birebirdir.
Ayrıca, diz-üstü kullanıyorsan pil durumunun yüksek performansta olduğundan emin ol derim.

masaüstü ekran kartı ve pc özellikleri iyi aslında ama tavsiye ettiğin programı indiriyorum umarım işe yarar.

Sadece öneri kesin çözüm sunamıyorum ne yazık ki. Çünkü M&B: Warband'ın güncellenmesi ile görselleri ve komutları giderek karmaşık hale geliyor sanırım. Doğal olarak bu fazla işlemci ve yetersiz ekran kartı kullanıldığını sorun gibi gösteriyor. Eski sistemler arıza vermeye başlıyor.

Biz ne yapalım elimizden bu geliyor 2 fps ile mi oynayalım ( aslında özelliklerden çözünürlüğü 640x480 yapınca kasmıyor ama yazılar okunmuyor :grin: )

Muratcn DMR said:
Biz ne yapalım elimizden bu geliyor 2 fps ile mi oynayalım ( aslında özelliklerden çözünürlüğü 640x480 yapınca kasmıyor ama yazılar okunmuyor :grin: )
Oyun yapımcılarının düşünmesi gereken bir durum. :wink: Bu tarz oyunlar önerilen sisteme göre ayarlanıp, minimuma yönelik kısmı unutursa böyle sıkıntılar çok çıkar ne yazık ki. Tabi bu durum çok fazla zamanda alabilir. Yani yenilemek daha kazançlı sanırım. O yüzden eski sistemlere özel ilgi beklemek sorun oluyor. Capital of Game.sys!.:.

bilgisayarı 3 ay önce yeniledim ( yenisini aldım ) sistem özellikleri falan öncekinin iki katı ama oyundaki performans çok çok az arttı yine en düşük ayarlarda oynuyorum 2-3 fps arttı yani öyle pek birşey değişmedi

Muratcn DMR said:
bilgisayarı 3 ay önce yeniledim ( yenisini aldım ) sistem özellikleri falan öncekinin iki katı ama oyundaki performans çok çok az arttı yine en düşük ayarlarda oynuyorum 2-3 fps arttı yani öyle pek birşey değişmedi
Oyunu yenilemek demek istedim. Yukarda önerilen sisteme göre hazırladıklarını belirtmiştim ama. Ayrıca hem pc yeniledin hemde çok düşük ayarda oynuyorsun bu işte bir sorun var arkadaş.  :???:

ya sıkıntı sanırım bi virüsten kaynaklanıyor.çünkü başka oyunlardada aynı sorunu yapıyor oyuna girdikten 10 dk sonra müthiş bi şekilde kasıyor tek çözüm format gibi ama pc den iyi anlayan bi arkadas varsa fotmat harici başka çözüm önerebilirmi ?
ekran kartım nvidia 8500 serisi
3 gb ram
3.00 işlemci
500 gb harddisk
yani pc özellikleri yüksek önerilen programı indirip calıstırdım fakat fayda vermedi.

Ekran kartını güncellemeyi deneyebilirsin. Ayrıca oyun içindeki ayarları düşürebilirsin.(Ragdolls kukla fiziği vs.)
Oyuna girmeden önce ayarlardan şu seçeneklerin seçili olmadığından emin ol:
Load textures on demand (Dokuları ihtiyaç halinde yükle) [Savaşa girmeden önce 1-3 sn bekletir. Ve komut verirken oyunun sorun vermesine kapanmasına neden olabilir.]

Force Vertical Sync. (Dikey Senkranizasyon)

Beys said:
ya sıkıntı sanırım bi virüsten kaynaklanıyor.çünkü başka oyunlardada aynı sorunu yapıyor oyuna girdikten 10 dk sonra müthiş bi şekilde kasıyor tek çözüm format gibi ama pc den iyi anlayan bi arkadas varsa fotmat harici başka çözüm önerebilirmi ?
ekran kartım nvidia 8500 serisi
3 gb ram
3.00 işlemci
500 gb harddisk
yani pc özellikleri yüksek önerilen programı indirip calıstırdım fakat fayda vermedi.

Bende de bir dönemler kasıyordu, hem benim bilgisayarın özellikleri seninkiyle neredeyse aynı. Tavsiyem, fanları kontrol et. Çünkü bazen bilgisayar ısınınca da mühtiş kasıyor. :smile:

Benimde aklıma ısınma problemi geldi masaüstü çok ısınmaması lazım ama ekran kartında fan yoksa yada kasa içi havalandırma yeterli değilse bir süre sonra kasabilir sağ ve soldaki kapakları çıkar kasanın öyle kullan

Back
Top Bottom