Karşılaşma kayıtları

Users who are viewing this thread

*Hakanlı*

Recruit
Bazı oyunlardan aşina olduğumuz maç kayıtlarının tutulması özelliği bir hayli ilgi çekiyor. Oyuncu için olduğu kadar oyun yapımcıları için de güzel bir reklam.
Youtube videolarında şahısların kendi imkanları ile çekmiş olduğu videolar yerine , oyunun kendi içeriğinde olan , ister oyun karakterinin gözünden ister izleyici bakış açısı ile ulaşılabilecek bir çalışmadan bahsediyorum. Örnek olarak pubg maç kayıtları gibi bir sistem. Kişinin imkanlarının yetersizliğinden sebep olarak kalite ve takılma sorunu yaşamadan oyunun iç mekaniğinden istifade ederek hazırlayacağı videoları internette paylaşmaları mümkün olabilir. Bir mod olarak kurulabilir mi , yoksa daha geniş bir çalışmaya mı gerek duyar bilemiyorum ama oyuncunun kesinlikle tercih edeceğini düşünüyorum.
Multiplayer maçların yanı sıra Singleplayer oyunda savaşların ve turnuvaların bu şekilde bir çalışma ile kayıt altına alınabilmesi daha da önemli bence. Hiç bir takılma yaşanmadan istenilen kalitede elde edilecek videoların çekilmesi bu şekilde mümkün olabilir.

Last edited:
Back
Top Bottom