Kalradya'nın Kaderi - Forum Rol yapma Oyunu

Users who are viewing this thread

EVENT

Event:

Bu dağılma üzerine ittifak kuvvetleri iyice sinirlendi ve Önce Praveni kuşatıp darmadağın etti. Daha sonra, Şovalyeleri bitirdi ve güneye Uxkhal ile Praven'i birleştirip, Svadya Krallığını tekrar kurdu. Zekken'i ülkenin başına tekrar geçirdiler ve Şovalyeler terhis edildi.

Bu event çok gerekliydi bence, hadi kutuplaşın!

Zekken tekrar tahtına oturuyordu, birden bir kadın bağırdı.
-Az önceki mesajda bu adam ölmemiş miydi?
Derken cüppeli, nur yüzlü bir adam yanıtladı:
-Onu ben iyileştirdim.
Halk şaşırmıştı. Derken Timmy bağırdı:
+Yoksa amca sen Gandalf mısın?
-Hayır, insanoğlu bana Jeremus der. Nuryüzlü de diyebilirsiniz size kalmış. Zamanında maceracılara doktorluk yapmıştım. Kafasına ok yese bile onları 2 gün içinde çizik kalmayacak şekilde iyileştiriyordum. Bu ne olacak ki?
Yeniden tahta geçiş töreni böylece sona erdi. Bu sefer durumlar daha ciddiydi. Prens Zekken ayrı ayrı 5 mektup yazdı:

Kergit, Nord, Sarranid, Rodok, Veagir Efendilerine,

Bilirim, bu mektup atalarımın yüzünü kara çıkaracak. Fakat başka yolunun da kalmadığını bilirim. Atalarımız Kalradya'ya hükmetmek için kanlar döktü, birbirimizin kanlarını döktü. Fakat son olaydan sonra... Hükmedecek bir Kalradya bile bize kalmayabilir. O iğrenç, barbar haydutlar soylarımızı kırdı, "Muhteşem" şehirlerimizi yağmaladı. Belki de... Kalradya Müttefik'ini bir süreliğine oluşturmamız ve düşmanın üstüne yürümemiz gerekiyor.

-Svadya Kralı Zekken

Weyyah,Sharwa,Jamayyed,Durrin,Samarra,Caraf Ve Bardaq Kalelerine Gözcü Kulesi İnşaatı Başlamıştır. Hazineden 25.000 Altın Çıkmıştır. Vergiler 50 Dinar'a Çıkmıştır.
Emir Azadun Komutasındaki Birlik Sharize Varmıştır. Azadun Şehre Vardığı Gibi Sultanın Huzuruna Çıktı. Olan Biteni Rapor Etti. Ve Kampta Bulduğu ve Daha Önce Hiç Bilmediği Bir Mühürlü Mektubu Sultana Verdi. Sultan Korkmuştu Bu Mühür Hiçbir Devletinkine Benzemiyordu. Bu Destekli Haydut-Paralı Asker Gürühünün Başındaki Adam Anlaşılan Bu Oyunları Önceden Planlamıştı Ve Aptal Değildi. Ulu Kral Adlandırılan Bu Adam Anlaşılan Tüm Çöl Haydutlarını Etrafına Toplamıştı. Sultan Bunun Üzerine Emir  Azadunla Birlikte Emir Quryas'ı Yanlarında 1.000 Kişilik Memlük,3.000 Sarranid Atlısı,4.000 Sarranid Muhafızı, 2.000 Sarranid Okçusu,1.000 Sarranid Kıdemli Yayası Ve Önceki Şehir Tümenlerini Çöl Tümeni Adı Altında Birleştirip Tekrar Darqubaya Yolladı. Toplamda Artık 13.000 Mevcuda Ulaşmış Büyük Bir Birlikti Sonunda Sultan Çölde Hiçbir Haydutun Canlı Kalmasını İstemiyordu.

Back
Top Bottom