Geliştirici Güncellemesi #4: Getiriler ve Haritalar

Users who are viewing this thread

MArdA TaleWorlds

Community Support & Localization
Community Support
M&BWBWF&SNWVC

Selamlar Kalradya savaşçıları!

Bu videoda, gelecek beta yamalarında gelecek olan bazı yeni haritalara ve kullanıcı arayüzü değişikliklerine göz atmadan önce, getiriler ile alakalı kaydettiğimiz ilerlemeye bir göz atacağız. Videoyu beğeneceğinizi umuyoruz ve okumayı tercih edenler için aşağıda bir metin versiyonu mevcut.

GİRİŞ

Selamlar Kalradya savaşçıları ve Geliştirici Güncellemesi #4'e hoş geldiniz!

Bu videoda, oyuna eklenen yeni haritaların bazılarına hızlıca göz atmadan önce, getiriler konusunda kaydettiğimiz ilerlemeye bir göz atacağız.

MODLAMA ARAÇLARI BETA

Oyundaki değişikliklere bakmadan önce, sizlere araçlar hakkında detaylı bilgiler içieren bazı belgelerin yanı sıra ilk grup modlama araçlarını da kısa süre önce yayınladığımızı hatırlatmak istiyoruz. Şu anda, araçların beta sürümüne erişmek için Steam'de oyuna sahip olmanız gerekmektedir. Bu, araçları nereden satın aldıklarına bakılmaksızın oyunun sahibi olan herkesin kullanımına sunarak gelecekte düzeltmeyi umduğumuz bir şeydir. Araçlara erişmek için Steam kitaplığınıza gitmeniz, filtreden Araçlar'ı seçmeniz ve Mount & Blade II: Bannerlord - Modding Kit'i aramanız gerekir. Araçların çalışması için oyunun yanında yüklü olduğundan ve sürüm numaralarının ikisi arasında eşleştiğinden emin olmanız gerekir. Ardından, düzenleyiciyi açmak için modlama kitini başlatabilir ve ana menüde CTRL + E tuşlarına basabilirsiniz.

Araçlarla ilgili en son duyurulardan haberdar olmak, geri bildirimde bulunmak veya yardım almak için mod oluşturma forumlarımıza gitmenizi veya mod yapımı Discord sunucusuna katılmanızı öneririz. Bağlantılar aşağıdaki açıklamada bulunabilir.GETİRİLER

Getiriler konusunda, topluluk üyesi Gregorio246'nın oyundaki hangi getirilerin oyun içinde çalıştığını kontrol etmek için yararlı bir web sitesi yaptığı noktaya kadar, oldukça uzun bir süredir devam eden bir çalışmamız oldu.


Neyse ki, bu son zamanlarda büyük ilerleme kaydettiğimiz bir şey. Artık neredeyse beceri ağaçlarının tamamı işlevsel durumda ve geri kalan birkaç tanesi aktif olarak üzerinde çalışılıyor. Kundaklı Yay, Fırlatma Silahları, Ticaret ve İzciliğin çok yakında tamamlandığını, diğerlerinin de kısa bir süre sonra takip edeceğini bekleyebilirsiniz.

YENİ İMPARATORLUK KÖYLERİ

Oyunda ilerlemeye başladığımız bir diğer kısım da tek oyunculu haritaları. Oyuna eklenen 5 yeni İmparatorluk köyü haritası ile dünyaya biraz daha çeşitlilik kattık. Haritalar, uzun vadeli bir süreç olacak. Bu nedenle oyuna zamanla ve uzak gelecekte eklenen yeni sahneler görmeyi beklemelisiniz.

KAYIT DOSYASI KATEGORİLERİ

Kayıt dosyalarını düzenlemek için oyuna yeni bir arayüz ekledik. Bu yeni arayüzde, aynı oyundan kayıt dosyalarını tek bir başlık altında kaydederek, kaydettiğiniz dosyalarınızda gezinmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

HIZLI KONUŞMA

Kasaba menüsüne, tüm haritayı yüklemenize gerek kalmadan yerleşim yerinin önde gelenleriyle konuşmanıza olanak tanıyan yeni bir hızlı konuşma düğmesi eklendi. Bu, dünya haritasındaki konuşmalarla aynı şekilde çalışır ve ölü zamanı büyük ölçüde azaltır.

KLASİK NİŞANGAH

Serinin gediklilerinin alışık oldukları üç parçalı nişangahı oyuna ekledik.

SİLAH YAPIM ARAYÜZÜ

Silah yapımı açılır penceresi, bir silahın istatistiklerini daha net göstermenin yanı sıra hangi silahların sivil olarak sınıflandırıldığını gösterecek, yani kasaba sahnelerinde kullanılabilecekleri şekilde yeniden düzenlendi.

KAPTAN HARİTALARI

Ve son olarak, çok oyunculu Kaptan modu harita havuzuna iki yeni harita eklend,.

Akkalat Tepeleri, çok oyunculu betanın ilk günlerinden kalma, elden geçirilmiş ve oyuna yeniden girmeye hazır hale getirilmiş bir harita. Bu harita, kanyonlar arasında ve bozkırlarda oyuncuları birbirleriyle karşı karşıya getiriyor ve geniş bir cephe hattı sunmakla birlikte, hızlı manevralar ile düşmanlarınızı gafil avlama fırsatı sunuyor.

Ebereth Kalesi, Batanya dağlık bölgelerinde duvarlarla çevrili bir yerleşim yeridir. Her iki ekip de duvarların dışında başlar ve yerleşim yerindeki değerli konumları güvence altına almak için ilerlemek zorundadırlar. Haritanın yakın mesafe yaklaşımı pusuya ve çapraz ateşlere yol açarken, asimetrik düzen, takımların sürekli olarak taktiklerini ayarlamalarını gerektirecek.

ÇIKIŞ

Ve işte bu 4 numaralı geliştirici güncellememizdi!

Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünde bir yanıt bıraktığınızdan emin olun ve her zaman olduğu gibi izlediğiniz için teşekkür eder, bir dahaki sefere sizi tekrar görmeyi umuyoruz!
 
Ne düşündüğünüzü bize bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünde bir yanıt bıraktığınızdan emin olun ve her zaman olduğu gibi izlediğiniz için teşekkür eder, bir dahaki sefere sizi tekrar görmeyi umuyoruz!
[/spoiler]
Çeviri için 9 ay için bekleyen ekip ne düşündüğümüzü de bir 9 ay sonra okusa, bi 9 ay da önceliklerimiz arasında değil cevabını almak için bekleyecek olsak.....
Bir TW atasözü derki boşver(sene).
 
Top Bottom