Geliştirme Güncellemesi #7: Çok Oyunculu Düello Modu ve Savaş Alanı Sistemi

Users who are viewing this thread

Valtoin

Grandmaster Knight
Tartışma konusunda geride kalıp göremeyen arkadaşlar olabilir diyerek video ve paylaşılan yazının çevirisini bir konu halinde bırakıyorum.


GİRİŞ

Kalradya'nın savaşçılarına selamlar ve Geliştirme Güncellemesi # 7'ye hoş geldiniz.

Her zaman olduğu gibi, oyunda yakın zamanda yapılan ve yakında yapılacak değişikliklerin bazılarına göz atacağız. Videoyu beğeneceğinizi umuyoruz!

ÇOK OYUNCULU DUEL MODU

En garde! İlk olarak, şu anda dahili testin son aşamalarında olan yeni bir çok oyunculu oyun modumuz var ve her şeyin yolunda gitmesi koşuluyla, bir sonraki büyük güncellemeyle oyunun beta sürümüne gelecek.

Düello modu, gerçek bir bireysel beceri testinde sizi diğer oyunculara karşı tekli savaşta karşı karşıya getiriyor.

Bir düello sunucusuna katıldığınızda, tarafsız bir merkez alanında doğmadan önce mevcut tüm sınıflar arasından seçim yapmakta özgür olacaksınız. Buradan bir düello başlatabilir, sınıfınızı değiştirebilir veya haritada dolaşabilir ve devam eden düelloları izleyebilirsiniz.

Harita, tüm sınıf türlerinde düelloları desteklemek için çeşitli arenalardan oluşur ve size herhangi bir kesinti veya dikkat dağıtıcı olmadan savaşmanız için özel bir alan sağlar.

Bir rakiple düello talebinde bulunmak veya bunu kabul etmek için, doğrudan ona bakmanız ve 'F' tuşuna basmanız yeterlidir. Her iki taraf da kabul ederse, oyun ikinizi de ışınlamadan ve düelloya başlamadan önce uygun bir arena bulmaya çalışır.

Düello, 3 tur atan ilk kişi kazanan ilan edilerek birden fazla turda gerçekleşir. Bir düello başarıyla sonuçlandığında, kazanan rakibinin puanından pay alır ve daha değerli hedefler daha büyük ödüller getirir. Bu, kimin en iyi köpek olduğunu görebileceğiniz ve masadaki pozisyonları için rekabet etmeye çalışabileceğiniz puan tablosuna yansıtılır!

SAVAŞ ARAZİSİ SİSTEMİ

Sırada, bir süredir üzerinde çalıştığımız oldukça önemli bir değişikliğimiz var ve bunu göstermeye hazır olduğumuz noktaya geliyor. Ancak devam etmeden önce, bunun hala devam eden bir çalışma olduğu ve değişime açık olduğu konusunda net olmak istiyoruz ve bu güncellemenin ölçeğiyle, çalışmaların gelecekte de bu kadar iyi devam etmesi muhtemeldir.

Savaş Arazisi sistemi, muhariplerin dünya haritası üzerindeki konumlarına göre saha savaşları için sahnelerin nasıl seçildiğine dair yeni bir yaklaşımdır.

Şu anda, bir savaş başladığında, oyun dünya haritası konumunun arazi türünü kontrol ediyor ve bağlı bir harita havuzundan rastgele seçiyor.

Yeni sistemle dünya haritası, her bölge kendi özel sahnesine bağlanarak bölgelere ayrıldı.

Sistem ayrıca bölgedeki tarafların konumunu ve yönünü de hesaba katıyor ve bunu her iki tarafın savaşta nerede ortaya çıkacağını belirlemek için kullanıyor.

Bu güncelleme, savaşlarınızı planlarken araziyi hesaba katmanıza olanak tanıyan daha sürükleyici ve stratejik bir deneyim sunmayı amaçlamaktadır.

YENİ ŞEHİR VE KALE SAHALARI

Ve tam sahneler konusundayken, bir sonraki güncellemede oyunun beta sürümüne doğru ilerleyecek olan 6 yeni kuşatma sahnesini vurgulamak istiyoruz!

Bu yeni Empire ve Vlandia haritaları 4 şehir ve 2 kaleden oluşuyor, bu nedenle ev diyebileceğiniz yeni bir yer arıyorsanız, bir sonraki beta güncellemesi başlamanız için iyi bir yer olabilir!

YAĞLAMA

Belki de emlak gerçekten senin işin değil ve sen daha çok yıkımın içindesin. Peki, bu sonraki güncelleme sizin için bir tane!

Yağma, son e1.5.8 beta güncellemesinde başarılı kuşatıcılar için sunulan yeni bir seçenektir. Bu güncelleme ile fatihler, onları ele geçirdikten sonra yerleşim yerlerini yağmalayabilir veya tahrip edebilirler, bu da yerleşim birimlerine ve sakinlerine verilen zararlar karşılığında onlara hızlı bir altın ve moral artışı sağlar.

YENİ BATTANYA KASKLARI

Sırada, yakın zamanda oyunun 1.5.8 beta sürümünde 9 yeni Celtic ilhamlı miğferin eklenmesiyle genişletilen Battanian cephaneliği hakkında bir güncelleme var.

SAVAŞ MİSYONU GÜNCELLEMELERİ

Ardından, savaşla ilgili birkaç güncellememiz var.

Birincisi, bir sonraki beta yamasıyla gelecek olan ölüm kamerasında küçük bir iyileştirme. Bu güncelleme onu değiştirir, böylece kamera önce lordlar, yoldaşlar, generaller ve çavuşlar gibi yüksek öneme sahip karakterler arasında geçiş yapar.

İkincisi, oyunun 1.5.8 beta sürümünde bulunabilen killfeed'de yapılan son değişiklikti. Bu değişiklik, kahraman olmayan karakterlerin adlarını killfeed'den kaldırmanıza izin vererek daha kompakt ve daha az rahatsız edici hale getiren bir seçenek ekledi.

SANDBOX MODU

Bu güncelleme videosundaki sondan bir önceki özelliğimiz olarak, klasik bir sandbox oyun modunun gelişini duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Sandbox, size rehberlik edecek ana hikaye olmadan Calradia'da kendi yolunuzu oluşturmanıza izin vererek oyuna temiz bir sayfa açmanıza izin verir.

Sandbox karakter oluşturma ile, karakterinizi daha da özelleştirebilmeniz için vücut ağırlığını tanıtıyoruz ve hem hikaye hem de sandbox modunda kaydırıcılar oluşturuyoruz.

Sandbox karakterinizi oluştururken, başladığınız yetenek puanlarının sayısını belirleyecek bir yaş grubu da seçmeniz gerekecektir. Dahası, karakterinizin kültürü dünya haritasındaki başlangıç konumunuzla bağlantılıdır ve maceranızın nerede başlayacağına karar vermenize olanak tanır.

DLSS

Son olarak, oyunu bir RTX grafik kartında oynuyorsanız, NVIDIA’nın Derin Öğrenme Süper Örnekleme görüntü yükseltme teknolojisini etkinleştirmenize olanak tanıyan en son 1.5.7 düzeltmesini indirdiğinizden emin olun.

OUTRO

Ve 7 Numaralı Geliştirme Güncellemesi için bu kadar. Videoyu izlemeye zaman ayırdığınız için teşekkürler, umarız beğenmişsinizdir! Paylaşmak istediğiniz herhangi bir yorumunuz, öneriniz veya geri bildiriminiz varsa, lütfen aşağıdaki yorum bölümüne bir yanıt bıraktığınızdan emin olun.

Tekrar teşekkürler, bir dahaki sefere görüşmek üzere!
 
Last edited:
Back
Top Bottom