Garrison and troop management

Users who are viewing this thread

*Hakanlı*

Recruit
E-posta ile gönderilmiş yazı için forumda paylaşmam tavsiye edildi. İngilizceye çeviriyorum ve paylaşıyorum:

Oyunda asker bulundurma ile ilgili bazı projeleri sizlerle paylaşmak istiyorum;
Her şeyden önce, krallık içindeki yerleşimlerin garnizonlarına erişim sadece asker bağışlamaktan ibaret olmamalıdır. Nüfus karşılığında birlik bağışladığımız gibi, birlik karşılığında nüfus harcayabilmeliyiz. Ayrıca askerlerin rütbesine göre nüfus oranları da değişmelidir. Örneğin, nüfus hesaplamasına dayalı olarak, iki düşük rütbeli askere karşı daha yüksek rütbeli bir asker almak mümkün olmalıdır.
Bu uygulama garnizonlarla sınırlı değildir; Müttefiklerimizin birliklerini inceleme seçeneği ile ordumuza çağırdığımız veya birlikleriyle seyahat ettiğimiz bir klan üyesi ile de mümkün olmalıdır.
Oyunda yapılacak değişikliklerin yapısal bütünlük içindeki etkilerini dikkate alarak hareket eden ekibiniz, bu uygulamanın gerçekleşmesi için elbette gerekli hesaplamaları yapacaktır. Ne kazanacağınız veya kaybedeceğinizle ilgili olarak; Klan arkadaşlarının birbirleriyle olan ilişkilerinin, ister bir krallık eşyası olsun, isterse Kral'a özgü veya genel olsun, oyunun zorluk düzeyine göre, çekicilik veya hükümdarlık gibi nitelikler için bir beceri puanına sahip olma gibi sıralamalara göre ayarlanması, isteğe bağlı filtreleme ve kilitleme seçenekleri veya sınırlamaları Getirmek gibi konular değerlendirilebilir. Belki de projelerinizde bulunabilecek bu uygulamayı zaten paylaşmıştım.

Yukarıdaki yazıyı İngilizce bölüme yazabilmek için google çeviriden çevirip yapıştırdım ama zannedersem forumun Türkçeye çevirme özelliği aktif olduğu için yeniden Türkçeye çevirmiş. Başlık İngilizce kalmış. Moderatörün Türkçe kısma taşımasının sebebi bu. Aynı yazı var burada.Başlık Türkçe
Forum hazırlanmış bir yazıyı yapıştırırken, dil çevirisi özelliğinden olsa gerek bir çok kelime değişmiş, tekrarlanmış veya anlamı değişmiş olabiliyor.

Quanarilin cat'ından selamlar bu arada. Kolay gelsin.

Aga hiç bişi anlamadım bu şimdi taleworldsun yapıcağı şeyler mail mi gelmiş yoksa öneri mi

Önerisini mailden yazmış onlarda foruma yaz demiş ben öyle anladım :grin:
Aynen öyle oldu. Türkçe foruma kadar yönlendirdiler. Asker karşılığında nüfuz yerine nufuz karşılığında asker konu başlıklı yazıyı ilk İngilizce foruma yazmaya çalışmıştım. Sonra benimde beynim yandı ama toparladık gibi :smile:

Back
Top Bottom