Dînî Tartışma

Users who are viewing this thread

colombos said:
Coruscant said:
Şimdi bilim evrim kuramını yalanlayıp bir tanrı var derse de mi ?
Yav ikisi alakasız oğlum ALAKASIZ anlamıyor musun? Eğer adam akıllı farklı bir teori çıkarsan ve bu evrimi hem çürütüp hemde başka yoldan açıklasa ve akla mantığa en uygun olanı o olsa tabii ki herkes onun yanına geçecek. Bunu gösteren en büyük kanıt Lamarck ın evrim teorisinin çöküşü sonucu şuan kimsenin onun evrim teorisinin yanında olmaması.
Diyelim bilim şöyle dedi:
'' biz bir kaç önemli delil elde ettik düşündük ve bir tanrının var olduğuna hiç bir şeyin kendi kendine oluşamayacağına kanaat getirdik '' dese mesela. Ayrıca öylesine tapıyorsunuz ki evrime her yerden anlaşılıyor ulan sanki bir tanrının var olması çok mantıksızmış gibi. O kadar tereddüttesiniz ki aslında inandığınız şeylere de inanmıyorsunuz. Evrim kuramı dediğiniz şey insanlık milyonlarca yıl önce kendi kendine meydana geldi bir varsayım işte. Hani elinden bir resmin dayanağın var mı yok gerçi islamda da yok ama inandığım için var demem lazım çeşitli deliller ve kuran. En büyük delili hani diyorsunuz ya kuran ayetleri uydurma muhammed düşünüp düşünüp yazmış diye saçma bir insan o kadar mantıklı ve geleceğe dönük ayeti yazmaz. Büyük bir gücün yardımı olduğu apaçık. Asıl komik olan ise ikisininde -sizin görüşünüzde tabi bu- ikisinde de delil yok iken evrim kuramına inanıp diğerini reddetmeniz. Dediğim gibi sanki bir tanrının olması mantıksızmışcasına.

"Allah aşkına" git şu meseleyi oku öğren ondan sonra gel burda tartış, öncede söyledim bilmediğin, bilmek bile istemediğim bi konu hakkında burda zırvalıyorsun.
Tactical_Facepalm.jpg

Inanch-Bilge said:
"Allah aşkına" git şu meseleyi oku öğren ondan sonra gel burda tartış, öncede söyledim bilmediğin, bilmek bile istemediğim bi konu hakkında burda zırvalıyorsun.
Tactical_Facepalm.jpg
Tabi yazıcak bir cevabım olmasa senin yaptığını yapardım

Coruscant said:
'' biz bir kaç önemli delil elde ettik düşündük ve bir tanrının var olduğuna hiç bir şeyin kendi kendine oluşamayacağına kanaat getirdik '' dese mesela. Ayrıca öylesine tapıyorsunuz ki evrime her yerden anlaşılıyor ulan sanki bir tanrının var olması çok mantıksızmış gibi. O kadar tereddüttesiniz ki aslında inandığınız şeylere de inanmıyorsunuz. Evrim kuramı dediğiniz şey insanlık milyonlarca yıl önce kendi kendine meydana geldi bir varsayım işte. Hani elinden bir resmin dayanağın var mı yok gerçi islamda da yok ama inandığım için var demem lazım çeşitli deliller ve kuran. En büyük delili hani diyorsunuz ya kuran ayetleri uydurma muhammed düşünüp düşünüp yazmış diye saçma bir insan o kadar mantıklı ve geleceğe dönük ayeti yazmaz. Büyük bir gücün yardımı olduğu apaçık. Asıl komik olan ise ikisininde -sizin görüşünüzde tabi bu- ikisinde de delil yok iken evrim kuramına inanıp diğerini reddetmeniz. Dediğim gibi sanki bir tanrının olması mantıksızmışcasına.
Haklısın dostum evrimin hiçbir kanıtı yok..
Evrim bir din...
Evrim bir saçmalık..

Coruscant said:
Inanch-Bilge said:
Tactical_Facepalm.jpg
Tabi yazıcak bir cevabım olmasa senin yaptığını yapardım

Böyle yazacağına hiç yazma.

Kardeşim evrimi çok büyütmeyin tamam kısaca canlılık kendi kendine var oldu bir yaratıcı yok. Hepinizin birden de bilim adamlığı kılıfına bürünüp burada evrim kuramını açıklayıcı üslubundan da sıkıldım. Buranın tartışma platformu olduğunu sanıyordum insanları '' Defol git öğren de gel '' diye azarlayamazsınız. Az çok bilgim olmasa bir şey yazmam zaten. Sanki evrim tescillenmiş gibi. Bu yazıları yazarken içtiğiniz su havalanıp mı geliyor önünüze.

Yav şaka mısın ? ya da konuyu trollemek için mi geldin ? Bu bi tartışma değil ki, sen tartışılan konu ile ilgili bilgi edinmeyi reddedip kendi kendine zırvalıyorsun, kimseyide dinlemiyorsun, adam anlatmış yukarda evrim teorisinin yaratılışı anlatmadığını, sen hala yok tanrı bilmemne.

Az çok bilgisi varmış, adam gelmiş maymunlar niye insan olmuyor diyor sonrada az çok bilgim var diyor.

Coruscant saçmalıyorsun. Daha fazla konuşmamanı tavsiye ederim. Yok yani abi böyle bir şey söylemek nasıl bir cahillik seviyesi gerektirir çözemedim.

'' biz bir kaç önemli delil elde ettik düşündük ve bir tanrının var olduğuna hiç bir şeyin kendi kendine oluşamayacağına kanaat getirdik ''

Biraz bilimin ne olduğunu, nelerle uğraştığını, neler yaptığını araştırmanı tavsiye ederim.

Kardeşim evrimi çok büyütmeyin tamam kısaca canlılık kendi kendine var oldu bir yaratıcı yok.

Abiii :sad: :sad: Ya olum. Ya normalde bir insanın bilmediği bir şeyi olduğunu öğrendiğim zaman kendisiyle bu konu hakkında hiç bir şekilde dalga geçmem fakat sen ayrı bir dünyasın be abi. Sana gerçeğinin ne olduğunu söylüyoruz sen hala "evrim tanrı yoktur der, evrim canlılık kendi kendine var oldu der." diyorsun.

Senin sorunun anlamamaktaki ısrarında yatıyor. Ya bak kaç ileti önce "evrim canlılığın nasıl oluştuğu ile ilgilenmez." dedim sen hala neler diyorsun. Yok yani "evrimi çok büyütmeyin" derken ne söylemeye çalıştığını da anlamadım. Canlıların nasıl çeşitlendiğini ele alan, bir çok fosil ile desteklenen, sahip olduğu yanlış ve kusurları atıp doğrularıyla değiştirilen bir kuram. Anlamadım yani ben bu kuramı nasıl büyültüp küçültebiliyim?

Karar verdim evrim sadece teori değil cahil turnusolu. 
Evrimle ilgili hiçbir şey okumamış adam, çıkıyor ben maymundan gelmedim sen geldiysen ormana diyor ,
bu konuda kitaplar var cahil arkadaşlar. Kitaba üşenirseniz wikipedia var erişimi kolay. Beğenmeyebilirsiniz yanlışta bulabilirsiniz ama hakkında hiçbir şey bilmediğiniz bir konuda sallamanız gerçekten komik oluyor.

Coruscant said:
Tövbe Estağfurullah EVRİM YOK BİLİM YALAN EVRİM YOK BİLİM YALAN TEKBİR ALLAH-U EKBER TEKBİR ALLAH-U EKBER TEKBİR ALLAH-U EKBER

Coruscant,
1. Evet bilim tanrının varlığına dair kesin bir tutum sergilerse insanların tutumları da degisir. Ki bunun olması için cok net bir şey olmalı ortada ve hiç bi zaman olmayacak. Zaten Islam'ın sınav mantığına ters.

2. Evrim'in delileri var hala Teori denmesinin sebebi kesinlik olmaması. Bulunan kafa tasları falan var biliyo muydun? Gözle gorülebilir, dokunulabilir bir delil bence yazılar hoşuna gitmiyosa.

3. Evrim hakkında son derece kıt bilginle , ya tamam işte şu uzatmayın, demen ayrı bi durum zaten. Sen çok mu biliyorsun diyeceksin, elbette hayır. Ama belli bir düzeyde araştırma yaptım. Ve evet, tanrının olması hiç mantıklı degil. Yalnızca dogmatik bir inanç.

Peki azizim.
Yalnız şimdi bir şey söylemek istiyorum elbet bir gün öleceğiz bu açık bir yaratıcının varlığını kabul etsem ne kaybederim ki dediğiniz oldu mu ? olmadı. Ama mantıksız bir şey de değil.

]Benim bildiğim evrimin teori olmasının sebebi laboratuvar ortamında insan eliyle yeniden yapılamaması.... Hani kanıt ararsan o bol.. İlla bir yaraticiyi kabul edeceksem her halde o, kadınlara karışan, içkiyi yasaklayan, baco a karşı, insan haklarından bir haber, sebepsiz yere bir seyin etrafinda donmemi isteyen, ilkel bir tanrı olmaz her halde..
İlla inanicak olsam her halde earth based dinlere inanırım, bana bi onlar mantıklı geliyor...

Back
Top Bottom