Bilim

Users who are viewing this thread

KarStark said:
enesancak said:
Beyler ben tıkandım. TÜBİTAK'ın her yıl düzenlediği "Bu Benim Eserim" adlı yarışmaya katıldım. Proje adımlarına göre bir sorun bulmam gerekli ama kendimi tatmin edecek bir konu bulamadim. .. yardımcı olur musunuz

Onu öğrencinin kendi düşünmesi lazım. Diğer türlü fark ederlerse yarışmadan ihraç edilirsin ve M.E.B e şikayet ederler.

Nerden fark edecekler :grin: sensör ile açılan tuvalet kapısı veya ayakla açılan kilitlenen mucize bir şey olur bence :grin:

Atom kimliği (senin üzerinde sabit duran bir atomun üzerine bir kimlik yerleştiriliyor) bunun şimdilik imkanlı olduğunu sanmıyorum.Sen yapacak mısın yoksa tasarlayacak mısın ? Ona göre fikir verelim.

çubuk bilgisayar ( 2 çubuk var birbirine kenetlenebilen bu çubukları açtığında pencere açılıyor ve işlemlerini holografik bir ekran üzerinden yapıyorsun)

çizim :    | |                            |    ( Holografik Ekran )    |

boşluk = Hologram
Işın = çubuk

Kendi fikirlerimdir.

Benimde şöyle bir teorim var dilsel olarak şimdi sağlaklık solaklık mevzusu ile ilgili

Solak kelimesinde sol-ak şeklinde olduğunu düşünürsek aynı şekilde sağlaklıkldada

Sağ-ak  olması gerekmezmi aradaki l nerden türemiş çözemedm ben.

Oley, Etimolojik teoriler, en sevdiğim olay, benim de bir teorim var etimilojiyle ilgili,

Elma, bildiğiniz gibi aslında Alma'dır. Peki neden Alma'dır ? 3 Büyük dinde de olduğu gibi Türk mitolijisinde de elma yasaklı bir meyvedir, yani Törüngey ve Ece, Erlik'in oyununa gelerek bu meyveyi aldıkları için cezalandırılmışlardır. Bence adı bu yüzden "Alma".

Kayra said:
Oley, Etimolojik teoriler, en sevdiğim olay, benim de bir teorim var etimilojiyle ilgili,

Elma, bildiğiniz gibi aslında Alma'dır. Peki neden Alma'dır ? 3 Büyük dinde de olduğu gibi Türk mitolijisinde de elma yasaklı bir meyvedir, yani Törüngey ve Ece, Erlik'in oyununa gelerek bu meyveyi aldıkları için cezalandırılmışlardır. Bence adı bu yüzden "Alma".

Bence basitçe "al" renkli olduğundan öyle.

AcG said:
Benimde şöyle bir teorim var dilsel olarak şimdi sağlaklık solaklık mevzusu ile ilgili

Solak kelimesinde sol-ak şeklinde olduğunu düşünürsek aynı şekilde sağlaklıkldada

Sağ-ak  olması gerekmezmi aradaki l nerden türemiş çözemedm ben.
Bildiğim kadarıyla o aslında Solak değil sollak mış aradaki l lerden biri düşmüş. Ama sağak da sağlak da kullanım olarak doğrudur.

Naber La said:
Atom kimliği (senin üzerinde sabit duran bir atomun üzerine bir kimlik yerleştiriliyor) bunun şimdilik imkanlı olduğunu sanmıyorum.Sen yapacak mısın yoksa tasarlayacak mısın ? Ona göre fikir verelim.

çubuk bilgisayar ( 2 çubuk var birbirine kenetlenebilen bu çubukları açtığında pencere açılıyor ve işlemlerini holografik bir ekran üzerinden yapıyorsun)

çizim :    | |                            |    ( Holografik Ekran )    |

boşluk = Hologram
Işın = çubuk

Kendi fikirlerimdir.

Radyoaktif izotop tekniği... İşaretlenmiş karbon atomları falan.. Veya teknesyum veya işaretli iyot.. İşeretli üre ...

Hadi bakalım hodri meydan
1-why democracy is most important
2-the  greeks invented politcs politics in the double sense of discovery and cretion .why?
3-greek definition of politics and political
4-the relationship between rulers&rulled in police its between role and subject why?
5-why platos says ''philosophy has priority over politics''
6-why police is not just a destination over urban phenomena but also a key concept in greek pol thought?
7-according to aristotle politics is closely to ethics why?
8-aim of political science

sınav sorularım. her soru için en az 2 sayfa.

Forumun en bilimsel başlığı, bende birşey sormak istiyorum. Eski ve ilkel topluluklarda kullanılan savaş boyalarını nasıl elde ediyorlardı? Piktler vs. bilgisi olan var mı?

Mandalorian said:
Hadi bakalım hodri meydan
1-why democracy is most important
2-the  greeks invented politcs politics in the double sense of discovery and cretion .why?
3-greek definition of politics and political
4-the relationship between rulers&rulled in police its between role and subject why?
5-why platos says ''philosophy has priority over politics''
6-why police is not just a destination over urban phenomena but also a key concept in greek pol thought?
7-according to aristotle politics is closely to ethics why?
8-aim of political science

sınav sorularım. her soru için en az 2 sayfa.
Yunanistan vatandaşlığına mı başvurdun?

Yok be abi history of political thought diye hardcore politics dersi var onun midterm i.

Evet bende fark ettim. Direk not defterimden aldığım gibi yazdım. Neyse sınav bitti. gerek yok artık.

Hot Sauce said:
Forumun en bilimsel başlığı, bende birşey sormak istiyorum. Eski ve ilkel topluluklarda kullanılan savaş boyalarını nasıl elde ediyorlardı? Piktler vs. bilgisi olan var mı?

Kimse bilmiyor mu yahu?

Kına, taze ceviz kabuklarından elde edilir. O çağlarda kullanılması muhtemel.
Kök boyaları ve kömür de kullanılıyordur.

Hot Sauce said:
Hot Sauce said:

Kimse bilmiyor mu yahu?

Ayriyetten oksit bileşikler muhteşem renkler oluşturduğu için kullanılıyor iye biliyorum..
İnsanda kendini süsleme içgüdüsü ne kadar ilginç ,, değil mi?

Back
Top Bottom