Bannerlord-Açlıktan ağzım kokuyor

Users who are viewing this thread

Demircilik bana fantezi olarak geliyor. Sağlam bir şey unlocklayamazsanız, harcadığınız kaynak daha çok para ediyor. Demirciliğin para etmesi için çelik üretiminin açılması lazım; o da 'başlangıç' için ideal değil bence.

Dükkan açarken şehre ve civardaki köylerin üretimine bakın mutlaka. Açtığımız dükkan hammaddeyi şehrin pazarından tedarik ediyor.

Örneğin bira üretimi yapmak için gerekli olan hammadde tahıl. Sanala şehrine bağlı 3 köyde de tahıl yetiştiriliyor, bu yüzden hammadde çok ucuz. Dükkanımız iyi para kazandıracaktır. Ama gidip hiç tahıl üretimi olmayan Jaqulan'a birahane açmak istersek dükkan tüm hammaddeyi ithal olarak pahalıya alacağından getirisi de az olacak.
+
Ürettiğiniz ürünün fiyatını da kontrol etmek lazım, bir yerde tahıl ucuz, bira da ucuz olabilir bu kâr oranını azaltır, diğer yerde tahıl ucuz bira pahalı olabilir bu da kârı arttırır. (Ozan Gümüş söyledi. Bizzat ticaret sistemini kodlayan (veya kodlayanlardan) biri.)

Hocam ticaret falan güzel işler ama ben bunların hiçbiri ile uğraşmadan, hatta hiç kervan veyahut köy yağmalamadan -sadece lord ve haydut keserek- 1 oyun yılında 220k para yaptım. Oyunda para kazanmak cidden kolay ve dengesiz. 100k para yaptıktan sonra şehirlerde etraftaki köylerin ürettiği hammaddelere göre atölye açabilirsin. Örneğin köyde tahıl yetişiyorsa bira fabrikası, clay yetişiyorsa çömlek gibi.

Bannerlordda para kasmak aşırı basit bence zorlaşmalı. Sen yanlış oynamışsın. Bi kere loottan deli divane para geliyor. Esirler de ek gelir. Kervan 500-1k getiriyor. İşletmelerde ek gelir. Bir de köyün kalen şehrin varsa tam coşuyor zaten. Ben aynanda 3 tane paralı asker klanı besliyorum ve 300k param var.

He bir de şunu dicem. Warbandda kervan yağmalamaktan iyi para gelirdi. Burda gelmiyor. Bir de üstüne ordu yıpranıyor çünkü kervanlar sağlam. Daha da kötüsü npclerle aran bozuluyor. Ben baya bi yagmaladım rakibin ekonomisini bozmak için ama galiba krallığa etkisi yok. Npclere dalmış oluyorum.

Bannerlordda para kasmak aşırı basit bence zorlaşmalı. Sen yanlış oynamışsın. Bi kere loottan deli divane para geliyor. Esirler de ek gelir. Kervan 500-1k getiriyor. İşletmelerde ek gelir. Bir de köyün kalen şehrin varsa tam coşuyor zaten. Ben aynanda 3 tane paralı asker klanı besliyorum ve 300k param var.

He bir de şunu dicem. Warbandda kervan yağmalamaktan iyi para gelirdi. Burda gelmiyor. Bir de üstüne ordu yıpranıyor çünkü kervanlar sağlam. Daha da kötüsü npclerle aran bozuluyor. Ben baya bi yagmaladım rakibin ekonomisini bozmak için ama galiba krallığa etkisi yok. Npclere dalmış oluyorum.
kervanlar iyi para getiriyo aga ben tek kervandan 15k civarı bir şey kaptım :grin: ülkeden ülkeye değişiyo örneğin hiç savaş yapmamış bir ülkenin kervanı yürüyen altın madenidir

Back
Top Bottom