Askeri Liselerin KAPATILMASI

Users who are viewing this thread

Deli Kurt said:
abd de nasıl tam olarak?
En yüksek rütbeli yedi askerden oluşan bir komite savunma bakanlığına ve başkana tavsiye verme yetkisi ile sınırlandırılmış, son söz sivillerde her zaman. Doğrudan hükumet tarafından yönetiliyor yani ordu.

Mosin Nagant said:
Deli Kurt said:
abd de nasıl tam olarak?
En yüksek rütbeli yedi askerden oluşan bir komite savunma bakanlığına ve başkana tavsiye verme yetkisi ile sınırlandırılmış, son söz sivillerde her zaman. Doğrudan hükumet tarafından yönetiliyor yani ordu.
teşekürler tüfek adam

KarStark said:
Elrohir Oronrá said:
Yazıldı mi bilmiyorum ama bildiğin ABD Silahlı Kuvvetleri düzenine döndü ordu.

Alakası bile yok.
Nasıl yok ? Profesyonel orduya geçiş, ordunun tamamen hükümete bağlanması, Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatlarının İç İşleri Bakanlığı'na bağlanması. Yavaş yavaş o düzene gidiyoruz işte.

Elrohir Oronrá said:
KarStark said:
Elrohir Oronrá said:

Alakası bile yok.
Nasıl yok ? Profesyonel orduya geçiş, ordunun tamamen hükümete bağlanması, Jandarma ve Sahil Güvenlik teşkilatlarının İç İşleri Bakanlığı'na bağlanması. Yavaş yavaş o düzene gidiyoruz işte.

Ben olaya biraz subay ve pilot yetiştirme konusunda düşündüm de. YAŞ Kurulu konusunda evet haklısın.

Harlekkuen said:
Dead Error, bence görüşlerin biraz dar kalıyor hocam. Seni eleştiren arkadaşların da tartışma ortamında karşı tarafı ezip sindirmeye çalışmaktan başka bir şey yaptığı yok, çomar yobaz dedikleri adamlardan üslup olarak hiç farkları yok bana kalırsa. Forumda dönen tartışmalar bilgilendiricilikten uzak, saldırgan üsluplu ve bağnazlık kokuyor.
zaten sadece sinirlendirmeye çalıştıklarını mantıklı bir tartışşma ortamından hemen kaçtıklarını fark ettiğim için daha yazmamaya karar verdim ayrıca arkadaş argüman demiş benim cvp verdiğim adamın yazdıklarına karşı öyle bir cevap veriliyor yani ben kendi argümanlarımı kullanmadım adamın en mantıksız argümanlardan birisini kullanmasına karşı tepkimi ortaya koydum yani o dayanaksız dediğin saçma dediğin argümanı ben değil senin savunduğun adam ortaya attı ...

profesyonel orduya geçiş çok kötü olur kanımca. orta doğudayız. son 10 yılda etrafımızda bok içine düşmemiş tek bi ülke yok.
belki bulgaristan, onlar da hep bok içindeydi zaten.

Askeri liselerin kapatılması demek ülkenin ne kadar aciz olduğunu gösterir bu hükümet ne anlıyo artık bilemem ama düşman kapıya gelince ne yapıcaz lütfen bize saldırmayın mı diyicez tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmı yapıcaz acıyorum sadece

Hemre said:
Askeri liselerin kapatılması demek ülkenin ne kadar aciz olduğunu gösterir bu hükümet ne anlıyo artık bilemem ama düşman kapıya gelince ne yapıcaz lütfen bize saldırmayın mı diyicez tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmı yapıcaz acıyorum sadece
Askeri lise kapatılıyor,TSK değil.

T-Bag Bagwell said:
Hemre said:
Askeri lise kapatılıyor,TSK değil.
Anlamadığın şey şu askerlerimiz  çimentosuz evler gibi olucak sağlam temeli olmicak herşeyin başı eğtimdir

2. ve 3. sınıfta sivil üniversiteden yatay geçiş yapan insanlar okuyacak :lol: :lol: Bu sene 1. sınıfa başlayanlar intibak eğitimi bile görmeyecekler.Bize yapılanlar 1/10'u bile yapılmayacak bu saatten sonra o okullara girenlere.

Milli savunma universitesi her halde dunyanin en salak sacma seyidir. Askeri kultur olmayacak bir kere.

Elrohir Oronrá said:
Ordu degil mgk abd ye benzedi. Ordu ile arasinda daglar kadar fark var.

Okul kapatılarak olası darbeyi bir gelicek darbeyi durdurdunuz o zaman imam hatiplerde kapatılsın belki işidçi olurlar dur ya görevi kötü kulanan sağlıkçılar'da var o zaman sağlık lisesinide kapatalım ne kadar komik ya ülkeyi  çocuk parklarına çevirdiler insanımızı dinle imanla kandırmaya çalışıyolar sonuna kadar laiklik sonuna kadar fen ve bilim tanrı görmemi inşallah nasip eder'de okularda zorunlu olarak Nutuk okutulduğunu görebilirim

Mandalorian said:
Milli savunma universitesi her halde dunyanin en salak sacma seyidir. Askeri kultur olmayacak bir kere.

Kalmadı ki zaten. Sivil üniversiteden geçen 2. ve 3. sınıflar birbirlerine "abi,efem ya da komutanım" mı diyecekler? Hiç sanmam.

Yalnız askeri liseler KHK ile kapatılmadı mı ? Eğer öyleyse geçici bir süre kapalı kalacaktır. Bir süre sonra tekrar açmak zorundalar.

Back
Top Bottom