Age Of Empires II HD edition

Users who are viewing this thread

kromagnus

Knight at Arms
Eskilerin ve günümüzün popüler strateji oyunu Age Of Empires II nin Hd edition steam tarafından satışa başlandı.
[list type=decimal]
[*]Grafiklerin kalitesi artırıldı.
[*]Kolay Multiplayer oyun sistemi eklendi.
[/list]

Age of severleri için güzel bir yenilik oldu denebilir. Program indirmeden multi seçeneği özellikle hoş  :mad:

Age-of-Empires-2-HD-Comparison-Screenshot-1.jpg

Age-of-Empires-2-HD-Comparison-Screenshot-4.jpg

images

Oynamak isteyen ekleyebilir kromagnus  :cool:

Abartıyorsunuz. Sadece fiyat biraz göze batıyor, onun dışında kötülenecek bir taraf görmüyorum. Kaldı ki, adamlar yeni bir oyun vaat etmiyorlar, beklentiniz ne onu anlayamadım. Amaçları yeni nesil monitörlere uygun hale getirip oyunun kitlesini daha sağlıklı bir online platformda toplamak. Bu gayet doğal bir şey.

Courage said:
Abartıyorsunuz. Sadece fiyat biraz göze batıyor, onun dışında kötülenecek bir taraf görmüyorum. Kaldı ki, adamlar yeni bir oyun vaat etmiyorlar, beklentiniz ne onu anlayamadım. Amaçları yeni nesil monitörlere uygun hale getirip oyunun kitlesini daha sağlıklı bir online platformda toplamak. Bu gayet doğal bir şey.

Açıkçası HD denince biraz daha HD bir şeyler bekliyor insan. Çok değil, biraz.

İndirimdeyken almıştım zaten istek listemdeydi bence gayet güzel olmuş yeni nesil makineler açıyor.

Ne alaka şimdi demek istediğimi anlamadın Erkut abi , ondaki grafikler kadar olsa AoE 2 HD yeter ancak eskisinden hiçbir farkı yok neredeyse ben hd olan bir şey göremiyorum.Age 3'le Age 2'nin sadece grafik açısından bana göre kıyaslanmaz bile.Demek istediğim o.Bununda çocuklukla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

High Definition(HD)

High Definition standart resim görüntüleme teknolojilerinin çok üzerinde kalitede resimleri saklayabilme ve görüntüleme imkanı sunar. HD, resimlerdeki piksel sayısını artırarak daha hızlı resim oluşturma ve ekran titreşimlerini engelleyebilmek için en iyi tarama yöntemlerini kullanmaktadır. Bu teknolojinin hedefi resimleri tüketiciye en yüksek kalitede gösterebilmektir.

Ancak ben böyle bir şey göremiyorum.Benim düşüncem.

age-of-empires-iii-the-asian-dynasties-demo.jpg

Ee yapmadılar mı? Herhalde siz oyunun çıktığı tarihten beri bu oyunu oynamıyorsunuz. Göz boyayacak kadar değişiklik elbette olmayacak, adamların zaten amaçları belliydi ve bu amaçlarını gerçekleştirdiler. Ben dahil pek çok eski oyuncu memnun bunlardan. Daha ne olacak ki?

Father said:
Ancak ben böyle bir şey göremiyorum.Benim düşüncem.

age-of-empires-iii-the-asian-dynasties-demo.jpg
Verdiğin örnek çok saçma. Age Of Empires II'nin oyun motoru ile Aoe III'ün oyun motorunu hangi kafayla bir tutabiliyorsun? HD edition, eski oyunların çözünürlüklerini günümüz monitörlerine stabil hale getirmek demektir. Oyunun içeriğinin değişeceği veya yeni tasarımlar geleceği değil. Asla böyle bir şey vaat edilmez. Oyun o zaman HD edition adı altında değil, expansion adı olarak çıkardı. Örnek olarak, eski strateji oyunlarından Majesty'de HD edition olarak çıkarıldı ve sadece çözünürlük değişti (bir iki ufak şeyleri saymıyorum).

Workshop diye bir zımbırtı var bilirsiniz. Orada zilyon tane eski sürüme ait zımbırtılar var. Mazeret değil bu. :smile: Ufak araştırmalar ile bulursunuz, ben bu halini seviyorum açıkçası dokunmadım hiç.

girebi demek istediğimi anlayamadınız acaba ben oyun içerisindeki gemilerden binalardan veya herhangi bir nesneden bahsediyorum oyunun motoru içeri beni ilgilendirmez.yine sevdiğimiz eski halini de geliştirebilirde age 3'ü örnek olarak verdim.Neden bu oyunu bu kadar abarttınız ki anlamadım.

Bence değmez ama herkesşn kendi bileceği iş açıkcası yapılan işe karşı fiyat biraz pahalı geldi şöyle bi 10$ falan olsaydı gayet güzel olurdu fakat biraz pahalı microsoft kolay(Kolay değil tabii ama anladınız) para kazanmanın yolunu buldu diğer oyunlarınıda aynı şekilde yaparsa.

Back
Top Bottom