İnsan Fenotipleri

Users who are viewing this thread

Gerci Rusya haritasina bakarken dunyanin kure sekli meydana ciktigi icin yon algim sasiyor benim ama Oguzlar ile karsilasmis olabilecegi yer surasidir
gG1qje0.jpg

Hepsi birbirinden farklı? :neutral:

Yalnız Türkmen diye bir fenotip olduğunu sanmıyorum. Öyle kendini muhafaza edip hiç şekil değiştirmemiş bir fenotip olması gerekiyor ki yok öyle bişi.

Attığın fotoların hangi fenotip oldugu belli değil, iki tanesi Aralid bir tanesi Pamirid. Ötekilerden emin değilim. Fenotip milliyeti veya boyu değil ırkı belirler

Deminde açıkladığım gibi Türkmen diye bir ırk olmadığının bilincindeyim, Türkmen fenotipi istendiği için Türkmenistanlı insanların fenotiplerini paylaştım

Şu gerçek araplar sarışın renkli gözlü muhabbeti hakkında bir kaç kelam etsek. Bence tamamen palavradan ibaret çünkü o bölge oldukça güneşli ve sarı saç renkli göz için uygun değil

colombos said:
Şu gerçek araplar sarışın renkli gözlü muhabbeti hakkında bir kaç kelam etsek. Bence tamamen palavradan ibaret çünkü o bölge oldukça güneşli ve sarı saç renkli göz için uygun değil

Gerçek Arap derken ne kastedildiğine bağlı. Kafkasyalı olduklarından kökeni öyle olabilir fakat arap olarak bilinen kavmin ataları hep karaydı
1398098178164.png

Khaluphes said:
Jusdwer said:
Oğuzlara bu yakıştırmayı sadece yerlileşmeden dolayı yapmadım. Destan, anlatı,Dede Korkut'ta bunu destekleyen şeyler var ondan dolayı.

Oğuz Kağan'ın vücudu çok kıllı diye anlatılır, Dede Korkut'ta da biriyle ilgili böyle bir şey vardı tam hatırlamıyorum. Doğuya doğru Türkler köseleşsede Anadolu'ya Orta Asya'dan gelmiş kanı karışmamış Türkmenlerin tanımlamalarından sakallı, kıllı insanlar olarak geçtikleri oluyor. Buna binaen söyledim.

Oğuzlar Anadolu'ya geçerken tabiri caizse kıllanmadı. Hep kıllı ve diğer Türk boylarına göre daha kavruk tene sahiptiler. İbn Fadlan 10. yüzyıl başlarında Türkistan'dan geçerken Oğuzlar için ''Oğuzlar diğer Türklere benzemezler, İranlılara benzerler'' tabirini kullanmış. O devirlerde Kuzey Kazakistan'da yaşayan Oğuz boylarının, hepsini etkileyecek kadar Farslarla karıştığını zannetmiyorum.

ben de aynı şeyi söyledim be hacı :smile: ama ibni fadlan'ın eserini okumuştum ve öyle bir ibareye rastlamadım sadece peçenekler için "peçenekler diğer Türklere göre daha esmer" diye bir tabir gördüm...  Ben de dediğin gibi karıştığına inanmıyorum.

ya hacı zaten şu "hacı yaa bizde zaten gerçek türk kalmadı ki karıştık biz hep gerçek türkler orta asyada" kafasına çok sinirleniyorum :smile: Şu ana kadar karışmayan bir yağmur ormanlarındaki zenciler kabileler kaldı zaten :smile:

Türkler zaten en başında Mongoloid yada Amerindien ırkla  Cacausoid  ırkın karışmasından oluşmuş, Races of Man'e istek atmıştım kabul etmişler resim attım pure Turanid ve second tier Turanid dediler. Resimini atmamı isteyen varsa atabilir 

Khaganate said:
colombos said:

Gerçek Arap derken ne kastedildiğine bağlı. Kafkasyalı olduklarından kökeni öyle olabilir fakat arap olarak bilinen kavmin ataları hep karaydı
1398098178164.png

o değilde "roboust iranid" ve "iranian nordoid" resimlerindeki tiplerin arkasında pkk flaması var. pkknın paylaştığı kadro resimlerinden almışlar. pkk ölen terösitleri şehit diye koyuyor böyle

Hun said:
Khaganate said:
colombos said:

(resim)

o değilde "roboust iranid" ve "iranian nordoid" resimlerindeki tiplerin arkasında pkk flaması var. pkknın paylaştığı kadro resimlerinden almışlar. pkk ölen terösitleri şehit diye koyuyor böyle

Bu fotoğraflar tek bir kişinin fotoğrafı değil. Bu fenotipe sahip bir çok kişinin yüzü art arda koyularak oluşturuluyor. Araya terörist kaynaması normaldir.

Back
Top Bottom