Üsttekinin Müziğini Değerlendir

Users who are viewing this thread

İlk başta o sesleri nasıl çıkarıyo diye düşündüm sonrasında kendisi çıkartmıyodur dedim sonra o yapıyo dedim ben bu tartışmayı yaparken asıl şarkı başladı bayağı hoş 8/10

Bir yerlerden şarkıyı hatırlıyorum ama hiç açıp dinlemedim, kim ya da hangi grubun onu da bilmiyorum. Prom Queen gibi bir kavramın bizde karşılığı yok. Mezuniyet balosu bazı yerlerde bazen gerçekleştirilen bir ortaokul-lise uygulaması ama Prom gibi bir anlamı yok, buradaki Prom Queen ve Prom King gibi karşılıklar ise Amerikan kültüründe var sadece. Oradaki şekliyle ele alırsak bile saçma salak bir sosyal hiyerarşi anlayışı ortaya çıkıyor. 100-200 tane ortalama 18 yaş ergenin dans edip mezuniyetlerini kutladığı bir baloda biri kız biri erkek iki kişinin herkesten yüksekmiş gibi onore edilip ön plana çıkmasını anlamıyorum sanırım kültür farkından kaynaklanıyor.

Prom Queen içeriğini geçip şarkı sözlerine yönelirsek yukarıdakiler çıkınca geriye ergen draması kalıyor gibi geldi. Yani oraya da bir puan veremiyorum. Animeler, oyunlar ve çeşitli çizimlerle ilgisi olmasa bile görüntüler güzel bir formatta hazırlanmış, ilginç bir klip ortaya çıkmış. Şarkı ritmi ve tonuyla da uyum sağlamış. Sadece renklerde karmaşa gördüm. Daha stabil ya da daha çeşitli olması yerinde olurmuş.

Şarkıya +2 puan ama sözlerin cringe gelmesinden ötürü -1 puan. İçerik olarak Prom Queen ile ilgili ilk paragraftan ötürü 0 puan. Kurgu(o kurgu değil, video edit olan) çalışması başarılı olduğu için +1 puan sonuç olarak = 3/5

Ben de geleneksel şarkı-klip tarzı paylaşmak yerine soundtrack, hem de resmi olmayan mashup tarzı bir parça paylaşayım. Pirates of the Caribbean filmlerini izlememiş kimse var mıdır bilmiyorum ama varsa onlar değerlendirmesinler. En azından ilk yarısını dinleyip öyle yorum yapın.

Back
Top Bottom