Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Hocam bunun için düşman topraklarına girdikçe bi attrition mekaniği eklenemezmi yapay zekayı caydıracak.Mesela kendi başkentinden uzaklaştıkça erzak tüketimi artması moral bozulması gibi olaylar yoksa sınırlar çok saçma oluyor gerçekten. :/
Baskenti biraz kasar sanki (genişlemeyi zorlaştıracağı için) ama ülkenin elindeki tımarlardan uzaklaştikca ayni mantık olabilir. Mantıken düşman topraklarında ikmal yapamaz, mesefa arttıkça cezalar artar.. kafa yorulsa bir sürü çözüm çıkar eminim, yeterki bu olayı bir sorun olarak görüp çözmek istesinler.

Baskenti biraz kasar sanki (genişlemeyi zorlaştıracağı için) ama ülkenin elindeki tımarlardan uzaklaştikca ayni mantık olabilir. Mantıken düşman topraklarında ikmal yapamaz, mesefa arttıkça cezalar artar.. kafa yorulsa bir sürü çözüm çıkar eminim, yeterki bu olayı bir sorun olarak görüp çözmek istesinler.
Yorgunluk sistemi çözer gibi geliyor bana ve büyük meydan savaşı olduğu minimum 600 vs 600 gibi diyelim kaybeden tazminatla barışı sağlayacak ama sorun şu işte barış dönemi ne yapılacak :smile:

Barış dönemi olmuyor ki düşünelim ne yapacağımızı :grin: ikmal sistemi bölgesir filan bunları bu saatten aonra düşünmezler bile. En mantıklı olan ülkelerin birbiriyle anlaşma yapması. Ben savaşta olduğummülkeden anca yağma ile erzak alabilirsem yakınındaki komşusu da benim düşmanımla anlaşma yapmış ondan da erzak alamazsam o zaman hem biz hem yapay zeka ebesinin nikahına gitmez. Ordu toplamak influence var niye toplamayayımkiden çıkabilir.

Yorgunluk sistemi çözer gibi geliyor bana ve büyük meydan savaşı olduğu minimum 600 vs 600 gibi diyelim kaybeden tazminatla barışı sağlayacak ama sorun şu işte barış dönemi ne yapılacak :smile:
ziyafetler, turnuvalar, at yarışları, iç sorunlar, yerleşke sorunları, aile ilişkileri, avlanma.. valla beyim seç beğen al :smile: yapan olursa yapılacak şey çok gibi..

Zırhın işe yaramaması ve kalkanların kırılmaması sorunlarını düzelten, krallıkların askerlerini elden geçiren bir mod sizce tutar mı?

Oyun dosyaları üzerinden müdahale etmek kolay ama modül oluşturmak konusunda hiç tecrübem yok o yüzden önden sormak istedim :grin:

@Bloc özellikle sizin fikrinizi merak ediyorum hocam.

Zırhın işe yaramaması
Bunu yapan bir mod var çoktan bildiğim kadarıyla. Fakat bu durum normal oyunda çok anlamsız bir şekilde işliyor ve mod ile olacak bir şey değil - TWnin bu konuya bakması lazım kesinlikle. Yabancı forumda zaten sayfalarca tartışıldığı bir yer vardı. Sonuç çıkmadı elbette tabi daha

Back
Top Bottom