Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Currently viewing this thread:

Bloc

Duke
WB
Beta Battle Terrain'i içerirse zaten otomatik olarak bekleyeceksiniz çünkü baya bi yaklaşık 10-20GB olması gerekir öyle bir güncellemenin :smile:( eğer maplerin hepsi olursa )

WaziG

Squire
WBNWWF&S
Bence mapler hazır olmadan sürmezler. Önümzdeki beta'da olcağını düşünmüyorum. Dual modu gelebilir MP e.
Her şey yarım yarım geliyor o neden yarım gelmesin ki? Belki de elle tutulur bir şey sunamadıkları için ertelediler hani zaten sunmuyorlar da ne sunuyorlarsa işte o bile yokmuş bence.

Bloc

Duke
WB
1.5.9 da genel olarak performans düşüşü ve gecikme yaşayan bir tek ben miyim?
Gecikme derken? MPde mi?
Normal oyunda ben daha iyi performans alıyorum gibi sanki - ara ara spike takılmalar görüyorum ama onun dışında çoğu şey hızlı açılıyor ve akıcı ilerliyor gibi geldi. MPye daha bakmadım ama

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Gecikme derken? MPde mi?
Normal oyunda ben daha iyi performans alıyorum gibi sanki - ara ara spike takılmalar görüyorum ama onun dışında çoğu şey hızlı açılıyor ve akıcı ilerliyor gibi geldi. MPye daha bakmadım ama
Ben Singleplayer da yaşıyorum gecikmeyi. Özellikle şehir giriş çıkışlarda falan. 2 3 saniye takıldığı oluyor yani.

Lamkrin

Knight at Arms
M&BWBWF&SNWVC
Oyunu kaydediyor olmasın? Kaydederken birkaç saniye bekletiyor ama 1.5.8den beri olan bir şey bu.
Özellikle burları dedim sanırım ondan dolayı da olabilir. Ancak sadece şehir giriş çıkış değil, envanter ve perk ekranında da gecikme yaşıyorum.

Roffron

Archduke
WBWF&SNWVC
Uzun aradan sonra tekrar bi save açıp oynayayım dedim de üsteki arkadaş gibi menülerde donmalar yaşıyorum. Patchlerden dolayı mı oluyor yoksa silip yüklesem düzelir mi? Inventory, party ekranı gibi yerler açılırken falan da lag yapıyor. Eskiden yapmıyordu.

havvy

Regular
Uzun aradan sonra tekrar bi save açıp oynayayım dedim de üsteki arkadaş gibi menülerde donmalar yaşıyorum. Patchlerden dolayı mı oluyor yoksa silip yüklesem düzelir mi? Inventory, party ekranı gibi yerler açılırken falan da lag yapıyor. Eskiden yapmıyordu.
1.5.9 böyle maalesef yabancı forumda da bir sürü şikayet var.

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
Oyun içi şöyle mekanikler Bannerlorda da lazım. Bannerlord mp modlarına ise çokça lazım..:

Emre DANACI

Sergeant Knight
WB
Oyun içi şöyle mekanikler Bannerlorda da lazım. Bannerlord mp modlarına ise çokça lazım..:

Şuan mp ye adam gibi bir oyun modu gelmesi gerekiyor, elimizde olanlar oldukça sıkıcı ve uzun süre oyunda tutmuyor.

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
Evet ama sadece yeni modlar değil acil ihtiyac duyduklarımız.

Mevcut bazı modlar için daha büyük haritalarda, daha fazla yerleşim alanı & yerleşim yayılımı lazım.
Gene mevcut bazı modlarda eglenceyi artırmak için videodaki gibi bir sürü değişik mekanikler lazım(mevcut modlarda da bir şekilde kullanılacak mekanikler)
Gene mevcut bazı modlarda da kullanılmak üzere kişiselleştirmeyi/eğlenceyi artıracak bazı sistemlerin mpye dahil edilmesi lazım bence. Ör: iki aşamalı ustalık sistemi tarzında zenginleştirici sistemler..

Battle modunu muhtemelen baya beğeneceğiz fakat ne kadar kendine bağlatacak? Casual; (bana göre) saman tadında kalmaması lazım ki sürekli oynatabilsin. Harita/ışıklandırma/(oyuncu-yapı vb üzerinde kullanılabilen) mekanikler/zengin kişiselleştirmeler derken; battle modu bağlatır. Mevcut modlar da rahatlar, yenileri de tutar.

dijiTurk

Sergeant Knight
WBNWVCM&BWF&S
@Emre DANACI O mod nasıl bilmiyorum. Nasıl bir şey? For Honor oynamadım hiç.

Bu videodan anladığım kadarıyla Bannerlord uçan nesneleri pek desteklemiyor? Oysa bi Fellbeast, bi Dragon çok lazım KoARDA moduna. Diğer modlarda da uçan binek/ucan araçlara binmek isterim şahsen. Ortaçağ oyunu diye, fantazik modlar yapılamaz mı kenarda köşede? Bence yapılır, yapılmalı. Ve bu tarz sıradışı modlarda uçan binekler/araçlar olabilmeli. Bannerlordun lugatı çok mu dar? Piton mudur, B+ mıdır nedir bilmiyorum da, merak ediyorum acep neden uçan binek/araç kullanmak-uçan bir objeye yapay zeka ve komutlar vermek mümkün değil.. Güzelim KoA modunda, en önemli yaratıklardan ikisi olmayacakmış büyük ihtimalle.

İçimizdeki ıspartalı @Bloc , sen biliyor musun neden Bannerlordda uçan bir AI yapmak olası gözükmüyor?(KoA öngürüsü itibariyle). Bu tarz güzellikleri engelleyen yazım dili mi?

Top Bottom