Ateizm

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Kusura bakma dostum ama senin gibi insanların inançlarına "dogma" demiyorum,"Artık şu gerikafalılıktan kurtulalım,dogmalardan kurtulalım" diyetek İslama gönderme yapmıyorum,"Küçükken Allahın varolduğunu sanardım.Ne biçim bir düşünceydi ki?" gibi kışkırtıcı bir şey yazmıyorum.
Hani Ateizm İslam'ı reddediyor,"Allah yoktur!" diyor ya,ben de diyorum ki "Ya varsa?" Bu mu kışkırtma?Acaba işinize gelmediğinden ve bu ihtimali düşününce karnınıza ağrı girdiğinden olmasın bu yaklaşımlarınız?
Ben sataşmıyorum!Sadece (sizin için) bu ihtimali göz önüne getirmenizi rica ediyorum?Hiç değilse...

Fusuy said:
profil resmim hakkinda:
sanane. bir sorunun varsa yonetime sikayet et. sana onun ne oldugu aciklayamicagim

geri kalani icin:
sen benim ne hakkimda ne bildigimi nerden biliyorsun? inanc uzerine bilimsel arastirmalar yapilabilir ama bilimde sonuclari deneylerle elde edilmis gozlemler belirler. insanlar fizigi, biyolojiyi, matematigi(matematik aslinda gayet bir soyut kavram ama inanclar uzerinden islemedigi kesin) inanarak gelistirmediler. bugun bazi bilim dallarinin somut olmasi gerektigi tartisiliyor ama soyutluk getirmek istiyenleri hic biri "allah ftw" diyip yola cikmadi.

ayrica egitim ve bilimi kirleten soytarilar da cabasi. acik bir ornek istersen harun yahya su siralar cok meshur.

ben dini egitimin karsisinda degilim ama egitimde dini metodlarin kullanilmasina karsiyim. mesala insanlar yaratilis inancinin biyoloji kitaplarinda anlatilmasini istiyor. bunlar kesinlikle kotu niyetli, yobaz insanlar.

bombayi atmadan once kendine baglamayi unutma.

Harun yahya namı değer adnan oktar beni fazla alakadar etmiyor ayrıca bu kadar hırslı yorumlarını öyle adamlara yapman gerekir.. insanlar yaratılış inancını biyoloji kitabında anlatılmasını istiyor ve araştırma yapıyor bunun yobazlıkla ne alakası var ? Nasıl oluştuğunu sen bul seninkini koyalım kitaplara...

Patladı gitti...

Kararsiz_Atom said:
YavuzTigin said:
Ateizm konusunda çok bilgim yok
Ama ateistlerin bir kısmını tanıyorum , kendilerine saygı duyulmasını hakaret edilmemesini seçimlerinde özgür olduklarını söylerken Müslümanım diyen kişileri aşağılayan her fırsatta İslama taş atan ,her fırsatta hakaretler eden kişilerdir,
Bu bir kısmı taibiki saygılı  ,şerefli ateistlerde vardır,ama bazıları kendilerine saygı isterken karşı tarafa hakaretler ediyor ölçüyü kaçırıyor,biri ateistlere laf atsa hemen tüm kötü ateistler çullanıp saygı derler
Ama ateistlerin bir kısmı her fırsatta bir dine mensup kişileri aşağılarlar,kendileri çok biliyormuş,sanki nirvanaya ulşamışta gelmiş biz bir bok bilmiyormuşuz gibi

DEdiğim gibi bu lafım ateistlerin tamamına değil çok iyi çocuklarda tanıyorum ama böyle kötü bir kesimde vardır ama genel manada bakacak olursak kötü kesim yarı azlıktadır/çokluktadır (yarıya yakındırlar)

Bende tam aksini düşünüyorum . Bunu müslümanlar için söyleyen bir ateist forumda ceza alıyor . Yada kaddafi'nin ölümü için , ulen bu ne vahşet , adamı allahuekber diye diye linç ediyor libyada ki müslümanlar diyince de güya konuyu dine çevirmiş , müslümanları kışkırtmış , konuyu saptırmış oluyormuşuz . Ha birde buna dikkat , her allahuekber diyen müslüman değilmiş . Tabi tabi onlar müslüman değil , islama ironi yapıyorlar .

Sen insan ol da Müslümanlara laf atma hakkına sahip ol. Adama bak ya, bir şey bilmiyor konuşuyor bıdı bıdı.

Fusuy said:
bazen uzayli oldugunuzu dusuyorum. islamin bize ters dusen durumlari anlatirken hakaret mi etmis oluyoruz. burada ateistlere mal diyeninde tutunda satanizmi ateizmle iliskilendiren bile oldu.
SEn İslamın size ters düşen durumlarını anlatıyorsun ama karasızatom Allahuekber diyerek adam öldürüyorlar İslamın özü bumudur diyor
Ben bunu kasdetmiştim konuyla ilgili bilgin yokken keşke girmeseydin

YavuzTigin said:
SEn İslamın size ters düşen durumlarını anlatıyorsun ama karasızatom Allahuekber diyerek adam öldürüyorlar İslamın özü bumudur diyor
Ben bunu kasdetmiştim konuyla ilgili bilgin yokken keşke girmeseydin

Bak benim konuşmamın sadece bir kısmını alıp bana burda ahkam kesiyorsun , yaptığın şerefsizliktir . Ben orda dedim ki islam dininin saptırılması mı bu yoksa özü mü böyle ? Bir adam allahuekber diye diye linç ediliyor ne deseydim , oh ne güzel ağızlarında allah sözcüğü var adam linç ediyorlar mı deseydim ?

Siz müslümanlar şöylesiniz , böylesiniz desem neyse . Ama konuyu oraya getiriyorsunuz .

Tatar_Han said:
Sen insan ol da Müslümanlara laf atma hakkına sahip ol. Adama bak ya, bir şey bilmiyor konuşuyor bıdı bıdı.

Adam olana cevap veriyorum , üzgünüm .

Albatros said:
Kusura bakma dostum ama senin gibi insanların inançlarına "dogma" demiyorum,"Artık şu gerikafalılıktan kurtulalım,dogmalardan kurtulalım" diyetek İslama gönderme yapmıyorum,"Küçükken Allahın varolduğunu sanardım.Ne biçim bir düşünceydi ki?" gibi kışkırtıcı bir şey yazmıyorum.
Hani Ateizm İslam'ı reddediyor,"Allah yoktur!" diyor ya,ben de diyorum ki "Ya varsa?" Bu mu kışkırtma?Acaba işinize gelmediğinden ve bu ihtimali düşününce karnınıza ağrı girdiğinden olmasın bu yaklaşımlarınız?
Ben sataşmıyorum!Sadece (sizin için) bu ihtimali göz önüne getirmenizi rica ediyorum?Hiç değilse...

Bak ironi yapıyorum anlamıyorsunuz , yinede güzel güzel anlatıyorum bak .

Senin imzan kışkırtıcı değildir ama , benim yazdıklarımda kışkırtıcı değildir . Benim yazdıklarımı kışkırtıcı bulan zihniyete diyorum ki , o zaman senin de imzan kışkırtıcı . Çünkü ben mesajımda ne müslümanlara hakaret ettim , ne kışkırttım ne de konuyu saptırdım . Eğer benim ki suç sayılıyorsa senin ki de aynı ölçüde suçtur .

Bu arada ceza hakkında itirazımı yaptım , sonucumu bekliyorum .

Albatros said:
Kusura bakma dostum ama senin gibi insanların inançlarına "dogma" demiyorum,
Dogma diye hakaret etmiyor ki. Islamin butun ozellikleri dogmatizme uyar. Bu diger dinler icinde gecerli.

Albatros said:
"Artık şu gerikafalılıktan kurtulalım,dogmalardan kurtulalım" diyetek İslama gönderme yapmıyorum
7.yy kurallarini benimseyen inanan sizsiziniz biz degil.

Albatros said:
Acaba işinize gelmediğinden ve bu ihtimali düşününce karnınıza ağrı girdiğinden olmasın bu yaklaşımlarınız?
O zaman, siz de Islam daki caniligi, geriligi, arap kulturunu bildiginiz icin mi konu bunlardan acildiginda adet geciren kadinlar gibi saldiriyorsunuz? Gercekleri kabullenemeyip, kendinizi kandirdiginizi bildiginiz icin mi boyle kopuruyorsunuz?

Albatros said:
Hani Ateizm İslam'ı reddediyor,"Allah yoktur!" diyor ya,ben de diyorum ki "Ya varsa?" Bu mu kışkırtma?
Hayir, hepiniz cehennemde yanacaksiniz imasindaki konusman kiskirtici... Eger ki benim inancim boyle diyorsaniz o zamanda Islam bize gore geri, cahil, anti-humanist bir sey. Shut the **** up lutfen.

Albatros said:
Bende sorgulamani rica ediyorum. Hic degilse dusun...

Tatar_Han said:
Kafatasci bir irkcinin, bir humaniste insanlik dersi vermesi, seriatci bir dinci teroristin demokrasi dersi vermesinden bile komik. :lol:

Grexx said:
Fusuy said:
ya susturmaya calisiyorsunuz ya da uste cikmaya.

yada doğru olanı sölemeye..

madem dogrulari soyluyorsun da neden "sus! sen bilmiyorsun ben biliyorum" tavri takiniyorsun. bir bildigin varsa sebeplere dayandirarak anlat.

Kararsiz_Atom said:
Bak benim konuşmamın sadece bir kısmını alıp bana burda ahkam kesiyorsun , yaptığın şerefsizliktir .
Eveeet işte haksız insanların girdiği piskolojiye giren atomcuk hakaret ediyor her zaman altta kalan tarafın üste çıkmak için başvurduğu şeye başvurdun kendinide açık ettin
Haklı adam küfür savurmadan konuşur benim gibi,insanlar senin ne cins bir mal olduğunu farkediyorlar yavaş yavaş (ahlağım böyle değildir ama insanla insan gibi konuşulur sen zaten üslubunu bozarak haksızlığını kanıtladın)

SEnin yazının tamamını neden alıntı yapacağım konuyu ilgilendiren kısmını koydum yazdım

@fusuy anlatmak istediğim tam buydu işte insanca konuşurken pat küfür

Fusuy said:
madem dogrulari soyluyorsun da neden "sus! sen bilmiyorsun ben biliyorum" tavri takiniyorsun. bir bildigin varsan sebeplere dayandirarak anlat.

kimsenin benden az birşey bildiğini ima etmedim öyle bir tavır takınmadım yanlış anlaşılma olmuş...Bir bildiğim var evet şöyle anlatayım mademki islam anti humanist mademki sorgulamak size doğru geliyor..ozaman lütfen yıllardır sorguladınız ettiniz neye ulaştınız ? Sadece çomak sokmak tek çaba ve israfınız buna dayalı.. sadece muhalefet olmak için insan bu kadar saçmalarmı..7.yy kalmaymış hoş 21.yy dayız ama hala  maymuna tapıyolar..

YavuzTigin said:
Eveeet işte haksız insanların girdiği piskolojiye giren atomcuk hakaret ediyor her zaman altta kalan tarafın üste çıkmak için başvurduğu şeye başvurdun kendinide açık ettin
Haklı adam küfür savurmadan konuşur benim gibi,insanlar senin ne cins bir mal olduğunu farkediyorlar yavaş yavaş (ahlağım böyle değildir ama insanla insan gibi konuşulur sen zaten üslubunu bozarak haksızlığını kanıtladın)

SEnin yazının tamamını neden alıntı yapacağım konuyu ilgilendiren kısmını koydum yazdım

Asıl konuya gelmeyip sadece işine gelene cevap veren adama şerefsiz denir bu durumda . Yapıcı değil sadece küçük düşürmek için çalışıyorsunda farkediliyor bariz bir şekilde . Ya yaşın küçük , yada gerçekten bi ahlaksızlık veya salaklık söz konusu . Ben ne zaman açıklamamı yapsam dolaylı yönlere çekiyorsunuz konuyu . Herkes görüyor kimin haklı kimin haksız olduğunu .

Şerefsiz bir küfür değil hakarettir . Ve hakeden insana denir . Ben iki gündür kıçımı yırtıp cevap veriyorum sadece bazı yerlerini arasından ayrıştırıp sunuyorsun . Kusura bakma ama hakareti hak ediyorusun .

Grexx said:
kimsenin benden az birşey bildiğini ima etmedim öyle bir tavır takınmadım yanlış anlaşılma olmuş...Bir bildiğim var evet şöyle anlatayım mademki islam anti humanist mademki sorgulamak size doğru geliyor..ozaman lütfen yıllardır sorguladınız ettiniz neye ulaştınız ? Sadece çomak sokmak tek çaba ve israfınız buna dayalı.. sadece muhalefet olmak için insan bu kadar saçmalarmı..7.yy kalmaymış hoş 21.yy dayız ama hala  maymuna tapıyolar..

kendi yazdiklarini bi daha gozden gecir o zaman. son mesajinda dahil.

Grexx said:
yahu Allah aşkına bilim ve eğitim hakkında ne biliyosun ? Bilmediğin birşeyi nasıl savunuyosun ? İnanç da bir bilim dalıdır.. Bende eğitimi ve bilimi yanlış yorumlayan şahıslara tabi ki bomba atarım...

Tatar_Han said:
Teoloji.

"İnanç bir bilim dalı değil mi?" dedi ya...

Yok onu demek istemedim . Teoloji din bilimidir . Yani bu dinin bilime dayalı yada bilimin bir kolu olduğunu göstermez . Ha dinin de bilimi vardır diyebiliriz .

Kararsiz_Atom said:
Tatar_Han said:
Teoloji.

"İnanç bir bilim dalı değil mi?" dedi ya...

Yok onu demek istemedim . Teoloji din bilimidir . Yani bu dinin bilime dayalı yada bilimin bir kolu olduğunu göstermez . Ha dinin de bilimi vardır diyebiliriz .

Ben de öyle anladım da Teoloji dedim. Başka bir şey mi dedi.  :???:

bununla ilgili aciklamayi yapmistim. 2ci kez alintilamamim sebebi arkadadasin kendi yazdiklarini dahi hatirlamamasiydi.

bilim, dini inceleyebilir ama bilimsel yontemlerle tabi. inanislardan degil gozlemlenmis deneylerden sonuc cikarilir.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Bilimsel_y%C3%B6ntem

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom