Steam Workshop(Atölye) için Ayrıntılı Rehber

Users who are viewing this thread

Steam'de atölyeye yükleme yapabilmeniz için -hangi oyunu ya da aplikasyonu satın aldıysanız- satın aldığınız öğeye ait atölye yardımcı programını kullanmanız gerekiyor. Ben de çok araştırmıştım en sonunda Mount & Blade II: Bannerlord için atölyeye öğe yüklemeyi başardım.

Ki Şöyle;

Taleworlds Documentation linkindeki talimatlar gereği;

-------

Code:
<Tasks>
    <CreateItem/>
    <UpdateItem>
        <ModuleFolder Value="D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount &amp; Blade II Bannerlord\Modules\Bannerlord.Diplomacy"/>
        <!-- A direct path of your module -->
        <ItemDescription Value="Diplomacy Modunun Türkçe Hali;
Diplomasinin amacı, hem oyuncu hem de NPC'ler de dahil olmak üzere, karakterlerin dünya üzerinde etki oluşturması için dengeli ve eğlenceli seçenekler sunmaktır. Diplomasi, oyuncuya kendi dünyasını şekillendirme yetkisi verirken daha inandırıcı dünya davranışları oluşturur."/>
        <!-- A description that will be displayed on Steam Workshop, can be edited via the Steam UI -->
        <Tags>
            <!-- You can use the following tags: -->
            <!-- Type: Graphical Enhancement, Map Pack, Partial Conversion, Sound, Total Conversion, Troops, UI, Utility, Weapons and Armour -->
            <!-- Setting: Native, Antiquity, Dark Ages, Medieval, Musket Era, Modern, Sci-Fi, Fantasy, Oriental, Apocalypse, Other -->
            <!-- Game Mode: Singleplayer, Multiplayer -->
            <!-- Compatible Version: e1.9.0, v1.0.0,... The currently available versions can be found at the Steam Workshop "Browse by Tag" section -->
            <Tag Value="Native" />
            <Tag Value="Singleplayer" />
            <Tag Value="v1.1.6" />
        </Tags>
        <Image Value="D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount &amp; Blade II Bannerlord\Modules\Bannerlord.Diplomacy\Bannerlord.Diplomacy.png"/>
        <!-- Determines the featured image displayed on Steam Workshop, a direct path to it must be inserted here (the image should be smaller than 1 MB) -->
        <Visibility Value="Private"/>
        <!-- Determines visibility on Steam Workshop. Can be: Public, FriendsOnly, Private -->
    </UpdateItem>
</Tasks>

-------
İlgili kodu Not Defteri veya diğer araçları kullanarak düzenleyin. (ilgili kodu txt düzenleyiciyle düzenleyip " WorkshopCreate.xml " şeklinde kaydedeceğiz)

Code:
        <ModuleFolder Value="D:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Mount &amp; Blade II Bannerlord\Modules\Sizin Modül Adınız"/>

İlgili yerdeki Modülünüzün doğrudan yolunu belirtin.

Code:
<ItemDescription Value="Diplomacy Modunun Türkçe Hali;"/>

Steam Atölyesi'nde görüntülenecek bir açıklama girin(Steam kullanıcı arayüzü aracılığıyla düzenlenebilir.).

Code:
        <Tags> 
            <!-- You can use the following tags: -->
            <!-- Type: Graphical Enhancement, Map Pack, Partial Conversion, Sound, Total Conversion, Troops, UI, Utility, Weapons and Armour -->
            <!-- Setting: Native, Antiquity, Dark Ages, Medieval, Musket Era, Modern, Sci-Fi, Fantasy, Oriental, Apocalypse, Other -->
            <!-- Game Mode: Singleplayer, Multiplayer -->
            <!-- Compatible Version: e1.9.0, v1.0.0,... The currently available versions can be found at the Steam Workshop "Browse by Tag" section -->
            <Tag Value="Partial Conversion" />
            <Tag Value="Dark Ages" />
            <Tag Value="Singleplayer" />
            <Tag Value="Multiplayer" />
            <Tag Value="e1.9.0" />
        </Tags>

Etiketler Modunuzun kategorileri filtreleyerek bulunmasını sağlar. 

Öğenize atayabileceğiniz etiketler şunlardır; 

Tür: Grafik Geliştirme, Harita Paketi, Kısmi Dönüşüm, Ses, Toplam Dönüşüm, Birlikler, Kullanıcı Arayüzü, Yardımcı Program, Silahlar ve Zırh
Ortam: Yerli, Antik Çağ, Karanlık Çağlar, Orta Çağ, Tüfek Çağı, Modern, Bilim Kurgu, Fantezi, Oryantal, Kıyamet, Diğer
Oyun Modu: Tek Oyunculu, Çok Oyunculu 
Uyumlu Sürüm: e1.9.0, v1.0.0,… (mevcut sürümler Steam Atölyesi'nin “Etikete Göre Göz At” bölümünde bulunabilir)

Code:
        <Image Value="C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Mount &amp; Blade II Bannerlord\Modules\Sizin Modül Adınız\ilgili-gorsel.png"/>

Steam Workshop'ta görüntülenen öne çıkan görseli belirler, buraya doğrudan bir yol eklenmelidir (resim 1 MB'tan küçük olmalıdır)

Code:
        <Visibility Value="Public"/>

Visibility Value Steam Atölyesi'ndeki görünürlüğü belirler. Şunlar olabilir: Herkese Açık " Public " , Yalnızca Arkadaşlar " FriendsOnly ", Özel " Private "

Code:
D:\path
yoluna
Code:
WorkshopCreate.xml
dosyasını koyun ve
Code:
WorkshopCreate.xml
dosyasını
Code:
D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord\bin\Win64_Shipping_Client
yolunda bulunan
Code:
TaleWorlds.MountAndBlade.SteamWorkshop.exe
'nin üzerine sürükleyip DOS kara ekranıyla açılmasını sağlayın ^^ böylelikle upload sağlanıyor ve Steam Workshop'a içerik yükleniyor...

Ha bu arada unutmadan
Code:
D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount & Blade II Bannerlord\Modules\Bannerlord.Diplomacy
klasöründe modunuzun bulunması gerekiyor ki havadan upload olmasın ve başarısız olmayın.. XD

-SON-
OLARAK BELİRTEYİM;
.xml dosyasını düzenlerken " & " ile " &amp; " arasında ne fark var ben bunu " & " olarak düzelteyim demeyin çok tırmalarsınız benim gibi çünkü upload başarısız oluyor. Defehatle araştırdım konuyu en sonunda upload sorununun bundan kaynaklı olduğunu anladım siz siz olun benim düştüğüm hataya düşmeyin..

Yani;
Code:
        <ModuleFolder Value="D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount &amp; Blade II Bannerlord\Modules\sizin-modunuz"/>
Bunu
Code:
        <Image Value="D:\SteamLibrary\steamapps\common\Mount &amp; Blade II Bannerlord\Modules\sizin-modunuz\sizin-gorseliniz"/>
Ve bunu düzenlerken " &amp; " bölümlerinde herhangi bir değişiklik yapmayacağız... :wink:

Back
Top Bottom