Yüzüklerin Efendisi Dizisi - Amazon

Users who are viewing this thread

Cioss Julius U.X. said:
Yalnız dizi ikinci çağda geçecek.

Spesifik yaklaşmamaları gerektiğini söylemek istemiştim ben de. Çok malzeme var ellerinde kullansınlar güzel güzel kurgulayıp 2. çağa sıkışmadan

Bu evrende 2. çağ benim favorim. Nasıl işlerlerse işlesinler ama 1. Çağ'ın sonlarındaki Gondolin'in düşüşünü bir flashback yapsınlar. O zaman Numenor ve devamı çok daha anlamlı gelecektir.

https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/yuzuklerin-efendisi-dizisi-ilk-oyuncu/amp/

Kadronun ilk oyuncusunun Markella Kavenagh olduğu söyleniliyor.

Amazon'dan yapılan açıklamaya göre, seriyi Jurassic World: Fallen Kingdom'dan tanıdığımız, bol ödüllü isim J.A. Bayona yönetecek. Game of Thrones(Taht Oyunları) serisinin senaristlerinden Bryan Cogman da, seride aktif rol oynayacak.

içimden bir ses seriyi bok edecekler diyor inşallah karakterleri de az çok anlatabilirler de hobbitde ki gibi 9 saat boyunca gördüğüm karakterlerin adını bile sayamaz durumda olmam . Ve zenci elfler , memeli orklar , Aragorn'un yapılışı gibi dizinin azına edcek şeyleride sıkıştırmazlar araya . Bide şu araya asyalı ve zenci sıkıştırma fetişi var bazılarında bir bakmışız Japon Gandalf , Zenci Radagast'a Dekoliteli Melkor ile Ateşli Saruon'un aşkını falan anlatıyor veya hobbitdeki gibi tek bir espiriyle başlayan cüce ve elfin aşkını . Yada bi bakmışsınız Mini etekli elflerle Valar ifşa var ve 31ci ergen dizisi izliyoruz. Tabi yinede kadro sağlam falanmış ama güvenmiyorum . Zaten orta dünya Hobbit'le güzel bir darbe yedikten sonra biraz daha fazlasına gerek yok  .

Dracheon said:
Peter Jackson'ın dizide çalışması çok iyi olur bence.Adam bayağı tecrübeli LOTR evreni hakkında ne yapılacağını LOTR'den ne yapılmayacağını Hobbit'den biliyor.

Allah korusun ,

dizinin su ana kadar aciklanan tum bilgilerini murat "ejderha" sonmez ele almis. bu videoyu izledikten sonra daha bi umitlendim acikcasi projeden.

Amazon’un rekor bütçe ayırdığı Yüzüklerin Efendisi dizisinden resmi duyurlar ve duyumlar ardı ardına geliyor. Orta Dünya’nın İkinci Çağı’nda geçeceği kesinleşen Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk başrolü Variety’nin özel haberine göre “Black Mirror: Bandersnatch” oyuncularından Will Poulter olacak.

Will Poulter daha önce Narnia Günlükleri filminde de rol almıştı. Oyuncunun Yüzüklerin Efendisi dizisinde de rol alması hoş bir durum aslına bakarsınız. Çünkü Narnia Günlükleri fantastik kitap serisinin yazarı C.S Lewis ile J. R. R. Tolkien yakın arkadaşlardı.
Will-Poulter-Y%C3%BCz%C3%BCklerin-Efendisi.jpg
ortadunya.com

Dizi çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlayacağı duyuruldu. Çekimler Yeni Zelanda'nın kuzey adasında yer alan Auckland'da üç farklı yerde yapılacak.

Üç filmden oluşan Yüzüklerin Efendisi (Lord of The Rings) serisinin bütçesinin üç katı bütçeye sahip Amazon yapımı Yüzüklerin Efendisi dizisinin çekimlerinin Yeni Zelanda'da gerçekleşmesi için, Yeni Zelanda hükümeti büyük çaba harcadı. Çekim yeri için listede olan bir diğer yer ise İskoçya'ydı. Fakat Birleşik Krallık'ta Brexit dolayısıyla yaşanan belirsizliğin dizinin çekim yeri seçiminde etkili olduğu düşünülüyor.

Dizideki hikayenin zamanının, Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmindeki zamandan 3 bin 441 yıl öncesinde geçeceği biliniyor.

Back
Top Bottom