Yüzüklerin Efendisi Dizisi - Amazon

Users who are viewing this thread

Dizi netflixte yayinlacak demi nasil bir dizi olcak acaba anladigim kadariyla filim deki oyuncularin hiçbiri oynamicak boromiri aragorgu gandalfi görmek güzel olabilirdo

bekiro said:
Dizi netflixte yayinlacak demi nasil bir dizi olcak acaba anladigim kadariyla filim deki oyuncularin hiçbiri oynamicak boromiri aragorgu gandalfi görmek güzel olabilirdo
Hafız dizi ikinci çağda geçecek. Saydığın karakterlerin binlerce yıl önceki atalarını göreceksin. Elfler ve Maiar olur ama. Aynı oyuncular olmasa bile Elrond, Galadriel, Celeborn, Olorin, Curumo gibi karakterleri göreceğiz.

Dizinin "Oren" adındaki kötü karakterini canlandıracak olan oyuncu belli oldu: Joseph Mawle. Kendisini Game of Thrones dizisinden Benjen Stark olarak da tanıyoruz.

Oyuncu seçimleri halen devam ediyor. Dizinin kadrosundaki isimlerden şu ana kadar Will Poulter ve Tyra adında birini canlandıracak olan Markella Kavenagh önceden açıklanmıştı.

Yüzüklerin Efendisi İki Kule rolünde Morwen karakterini canlandıran Robyn Malcolm, Stuff‘a verdiği röportajda Galdalf’ın bir kadın oyuncu tarafından canlandırılması gerektiğini kaydediyor. “Tüm eski efsaneler, eski mistik hikayeler bunların hepsi ataerkil bir temele dayandırılmış. Neden kudretli karakterlerin kadın olduğu anaerkil dünyanın büyüsüne bir bakış atmayalım?” diyen Malcolm birkaç isim de önerdi.

Diziyle ilgili olarak kısıtlı bilgilerden bir diğeri de çekimlerin Yeni Zelanda'da yapılacağıydı. Hobbit üçlemesi ve Yüzüklerin Efendisi serisi de Zelanda'da çekilmişti.

Yanlış biliyorsam düzeltin. Gandalf, 3. çağda orta dünyaya geldi tek yüzükle savaşmak için. Istari ile birlikte.

Gittim Prime üyeliği aldım o kadar heyecanlıyım ki. Biraz erken oldu ama güzel diziler varmış takılırım bir süre :grin:

Daha erken olması çok mümkün değil gibi. Sauron ilk başlarda çok güçlü değildi. Numenor kralı önünde diz çökmüştü hatta diye biliyorum.

Oradaki güç seviyesinden ziyade onları kandırıp Valar'a karşı başkaldırmalarını sağlamak için değil miydi? Aynı şekilde yüzükleri dövdürmek için de elflere hediyeler verip iyi imaj çiziyor başta.

Valar'a baş kaldırma olayını esaretten kurtulmak için yapmıyor muydu? Sonuçta Numenor halkı kendisi için bir tehdit ve bu sayede onlardan da kurtuldu.

Back
Top Bottom