Yazılımlar Donanımsal Hatalara Sebep Olur İçeri Buyurun !!!!

Users who are viewing this thread

Kle

Recruit
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim şeyle ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Oyunu çıktığı saatte aldım, kurdum ve oynadım. Oyunu kurup oynamaya başladıktan sonra bilgisayarda kasmalar, donmalar olmaya başladı. Başlarda anlam veremedim işlemciye yüklendiğini düşündüm çoğu kişi gibi en kötü ihtimalle sistem dosyalarıyla ilgili çakışmadan dolayı yazılımsal hata oluştuğunu düşündüm çoğu arkadaş gibi. (Bu arada ddr4 16gb ram/ 9.nesil i5 3.20gHz işlemci/ gtx 1050ti 4gb ekran kartı var yani öyle çöp bir sistemim yok). Bunun üzerine oyunu sildim tabi ki düzelmedi hatta ilerlemeye başladı sorunlar. Normal internette dahi takılmalar donmalar olmaya başladı. Bu süreçte hala yazılımsal olduğunu düşündüğüm için format attım. O da ne hiç bir şey değişmemiş. İşte orda hard diski kontrol etmek aklıma geldi. Bilenler bilir program ismi vermem uygun mu bilmediğim için isim vermiyorum. Bu programla hard diski kontrol ettim ve gördüm ki bad sectorler oluşmuş bilmeyenler için şöyle anlatayım bad sector oluşması demek hard diskin ölmeye başlaması anlamına geliyor kısaca. Şöyle ki hdd üzerinde oluşan bad sectorlerin oluştuğu kısımlar işlevini yitiriyor. Bunun sebebi genelde fiziksel ya da manyetik sorunlar oluyor fakat burada şöyle bir durum var bunların olmuş olma ihtimali yok kasa açılmadı evde elektrik kesintisi voltaj düşmesi gibi olaylar olmadı. Evet farkındayım çok uzun oldu okuyan herkese teşekkürler ama çoğu kişinin farkında olmadığı bir şeyi farkettiğimi düşünüyorum ve bunu paylaşmam gerekiyordu benimle aynı sorunları yaşayan insanları gördüğüm için. Kısacası arkadaşlar 120-150 Liraya aldığım oyun bana geri dönüşü olmayan şuan ki kurla yaklaşık 500 liralık donanım masrafı açtı. Herkes dikkatli olsun.

Bu arada disk hata denetimi, cmd üzerinden chkdsk komutları, scanandfix komutları hepsini denedim ilerleme devam ediyor

Back
Top Bottom