Open Mount & Blade II: Bannerlord - 1.2.8.31530 (2.8.3) | Önemli Hatâ ve Bozukluklar | Tavsîyeler

Users who are viewing this thread

Oyun Versiyonu {Örn: v1.0.0]
2.8.3
Oyun Sürümü
Ana Sürüm
Mod kullanımı
Hayır, mod kullanmadım.
Merhabâlar TaleWorlds ve kıymetli ekibi,

Sarahaten tüm içtenliklerim ile son zamânlarda çıkarmış olduğunuz bu muhteşem ve güzel yeni oyunu, ve tabîî ki unutulmaz olan öncesindekileri, böylesine detaylıca hârika hâzırlamanız ve oyunculara olan ilginizden ötürü sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Çok eski bir oyuncunuz olarak şunları söylecek olursam; oyunlarınız gerek kurgulamalarıyla, gerek grafikleriyle, gerekse müzikleriyle biz oyuncuları tüm bu hülyevî ve mutammin sürükleyici muhtevâsı vâsıtasıyla içimizi ısıtan ambiyanslı hikâyeleriyle bambaşka diyârlara götürüyor. Bu oyunlar sâyesinde birçok şey öğrenebiliyor; şahsımızı, algılarımızı ve bakış açılarımızı bu fâidiyyeti ile geliştirebiliyor; ve kendimizi dünyânın dertlerinden, kısa bir süre için de olsa, kurtarıp birçok açıdan tatmîn edebiliyoruz... İlerleyen vakitlerde de çok daha güzel ve etkileyici şeylerin olacağına ve büyük başarılara imzâ atılacağına dâir inâncım ve umudum tâmdır. Dünyada böyle güzel oyunlar üreten bir firmanın olması, millî duygularımızı da nihâyetinde elbet kabartmaktadır. Mütevâzı desteklerimiz, oyuncular olarak sizinledir. Temennî ederim ki nice başka oyunlarda da hep birlikte oluruz...

Sizlere, Mount & Blade II: Bannerlord - 1.2.8.31530 (2.8.3) sürümünde bulunan hatâ ve bozukluklar ile ilgili, tavsîyeler berâberinde, bir rapor hâzırladım. Yeni sürüm çıkmış olsa da ben bunları yine de sizlere irsâl etmek isterim. Sorunlar ve tavsîyeler aşağıdaki gibi sıralanmış ve açıklanmıştır:

I. Sorunlar

I.I. Kritik:


* Öncesinde de olduğu gibi lord vb. karakterler kendi cinsiyetleriyle uyumsuz olan kıyâfetleri giyiyorlar. Ayrıca bunun ile berâber bazı kıyâfetlerin "ortak cinsiyet" gibi bir çağrıştırımı olsa da sâdece belirli cinsiyêtler için oldukları gözüküyor. Bu bir sorun mudur bilmiyorum; ancak yine de söylemek istedim.

* Kale ve köylerin içerisinde, karakterlerin ekseriyeti belirli bir yerde iç içe ve karışık bir şekîlde duruyor; ve bu oyunun akışını, performansını olumsuzca etkiliyor. Ayrıca onlarla konuşmak da bu sebeple imkânsız hâle geliyor. Bulunmaları gereken yerlerde de bulunmuyorlar...

* Kale kuşatmalarında, bir müttefiğin veyâ ortak menfaattaki bir ordunun başlatmış olduğu savaşa katılırken, "Savaşa önderlik et." seçildikten ve ilgili savaş kazanıldıktan sonra her ne kadar savaşı başlatanın önceliği ve ordu mevcûdiyeti fazla olsa da kale, sonradan katılmış bize geçiyor ve ilgili lord vb. kişiler ile ilişkimiz bu sebeple takrîben 30 derece kadar düşüyor.

* Orduya bağlı birlikler bazı durum ve zamânlarda dağıtılamıyor ve sürekli garnizonlara asker verme süreci içerisinde kalıyorlar. Bu yüzden oyunun gidişâtı büyük ölçüde hasâr alıyor.

I.II. Normal:

* Oyunda bazı diyalog kısımlarında kod yazıları ve küçük dil uyumsuzlukları mevcût. Ayrıca bazı diyalogların aynı olması realiteye zarâr veriyor.

* Kale, han vb. mekânlarda NPC'ler aynı hareketleri sergiliyor ve bu realiteye zarâr veriyor. (Belki farklı kombine algoritmalar ile bu düzeltilebilir...)

I.III. Hâricî:

* Kalelerdeki kartal veyâ şâhînler karga sesi çıkarıyor. :smile:

II. Tavsîyeler

*
Dil ve kânûnların hepsi seçilebilir olabilir. (Bazen sâdece iki seçenek veriliyor ve bu durum da oyuncuyu kısıtlıyor.)

* Kalradya'daki diller daha spesifik bir hâle getirilebilir. Yanî, somut bir şeylere dönüştürülüp ilişkilendirilebilir. (Kitâp, şiirler vb.)

* Klanların nüfûs sınırlandırması oyuncuya bırakılabilir. (İsteyen kişiler bir seçenek ile fazla nüfûsu tercîh edebilir.)

* Oyun içerisinde bazı oyuncular, normal bir vatandaş gibi oynamak isteyebileceğinden dolayı; oyuncu soylu olmaya, oyun akışıyla, itilmeyebilir ve sıradan insânlar ile evlilik yapabilir hâle getirilebilir. Bu oyuncuları daha özgür kılabilecektir. (Özellikle sandbox için.)

***


Şimdiden her şey için çok teşekkür ediyor, hayırlı vakitler ve çalışmalar diliyorum. Sağlık, neşe ve huzûr üzerinize olsun...
 
Last edited:
Back
Top Bottom