Yaşadığınız en büyük zaferler ve en büyük yenilgiler

Users who are viewing this thread

Warband'da 1000'lerde adamla savaşıp yendiğimi hatırlıyorken üstüne üstlük 1 kişiyken ve tabikide ctrl+alt+f4 kullanarak

Evet...

Warbandda oldu bu:

Yanımda yaklaşık 300 asker vardı 300 spartalı heyecanıyla geziniyordum öyle moral önemli çünkü 300 kişiyi besleyecen, moral kaybettirmeyecen. Neyse Sparta İmparatorluğu büyümüş sadece Nordlar kalmıştı (Kendi krallığınız olunca moral düşmüyor.) Neyse hepsi bir araya toplanmış 2500 kişi falan Diğer ülkelerin lordlarıda onlara geçmişti bizdende kaçan vardı. Ama npcler duruyordu onları savaştırmayacaktım. Neyse İşte Baktım hepsi bana doğru geliyor Spartalıyız sonuçta kaçmıyacaz ya bekledik öyle... Yaklaştılar azcık üzelerine doğru gittim bi 10 tanesi geri gitti kaldı 19 lord Sayılarıda az yani 2500 kişilik ordu kaldı 1000 kişi ama genede fazlalardı. En son hemen saldırdım girdik savaşa 1000 kişiye karşı 300 Nord Kahramanı ama diğerlerinden daha gelişmişler seviyeleri 60 olmuş çok para ediyorlar.

Savaş:

Zorluk Seviyesi: %130

Askerleri hemen sıraya dizdim: - - - - - - - bu şekilde aralarında boşluk var.

Sonra hızlı atımla arkalarına geçip okumla 9 tane lordları öldürdüm. Ve 10 asker daha öldürdüm nerdeyse sıralarından çıkıyorlardı. hemen askerlerimin yanına döndüm.

Sonra 3 kez yaklaşma emri verdim: -_-_- böyle bir şey oldu.

Ve diğer tarafa baktım onlard dizilmişler ama böyle değil. hepsi nord kahramanı onlardada.

yavaş yavaş yaklaşıyorlar bende yaklaşıyorum arada bir 30 adım kaldı ama önümüzde tepe var ben az daha yaklaştım hemen balta

atmaya başladık ilk 2 baltadan sonra geri gittik 10 adım yaklaşık 4 kişiyi öldürdük. Artık vakti gelmişti hemen saldırma emri vardim ilk

kapışmada tüm düşman askerlerinin kalkanı kırıldı 2. darbede hepsi öldü.hemen geri çekildik yeni düşman kuvvetleri için ve hepsini bu

taktikle yendim savaşın sonunda 1 lord vardı bekliyordu elindeyse bir balta askerlerime geri çekilin emri verdim ve bende baltamı çektim

attan indim ve ona doğru gitmeye başladım kalkanını çekti Ama kalkanı çok dayanmayacaktı. Dövüşmeye başladık tüm saldırılarımı

kalkanıyla engelliyordu ama kalkanı çok dayanmayacaktı derken kalkanı paramparça oldu. Artık sonu gelmişti lordun hemen baltamı savurdum

hızlıca engelledi biraz sendeledim oda savurdu ve 62 zarar verdi bu benim için çok az dı ama 2. saldırısını savuşturdum ve bende ona

vurdum 105 zarar muhtemelen 10-15 canı kalmıştı ama çok hızlı vurmaya devam ediyordu sürekli savuşturup duruyordum ki hemen geri

ye koşmaya başladım beni izlemeye başladı peşimden geliyordu bende bunu bekliyordum tekrar ona doğru koşmaya başladım zıpladım

ve kafasına baltamı geçirdim çok hızlı olmuştu bunu hiçbir yapay zeka kaldıramazdı. ve o savaşı biz kazanmıştık. Ama gerçekten çok zor

bir savaştı.

Yaşadığım en büyük yenilgi
İsveç lordunun biri (90-120 arası bir askeri vardı ve benim 80 tane falan askerim vardı rustum)beni in bir kısmınıkovalamaya başladı yük arabası istihkamı oluşturdum ve kaderimi beklemeye başladım.Gelince nişancıları istihkamın içinde bırakıp atlılar yanımda piyadeler kafasına göre hücuma başladık.Esirlikten kurtarma veya kendi askerim yapmaya zorladığım Kanatlı Hüssarlarım İsveçlileri kesiyordu.Piyadeler de düşmanla dövüşüyordu.Ben de piyadelerin bir kısmını kesip nişancıları zorlamaya başladım.Canım bayaa bi azalmıştı.O sırada mızrakçının teki böğrüme mızrağı sapladı ve küt diye bayıldım.İlk el yine iyi geçmişti ama yinede baya bi adamımı kesmişlerdi.2 elde can hilesiyle ölmekten kurtuldum.3. elde bayıldım ve yine baya aamım gitti 4 ele başlamadan ayrıl seçeneğini görüp ordan geri çekildim.Yenememiştm ama kayıp verdirip kaçabilmiştim. :razz:

Arkadaşlar ben en büyük yenilgimi anlatacağım malesef kazanmamı değil :grin:

isveç asilerindendim kalemi kuşattlıra 750 kişi civarı bende ise 350 civarı adam vardı ilk elde bayağı adamım giddi tam yenilecekken savaş döndü ama canım azalmıştı nişancıları kalede bıraktım gerisini saldırtım son dalga geldim 10 15 civarı kalmıslardı yensek düşman çekilecek ama bir mermi  geldi uçurdu resmen beni :grin: (kukla fiziğinden :grin: ) ve savaş bitti adamlarımı saldır dedim 5 defa fln sonra yenildim ama tam yenecekken olmadı ama çok üzülmüştü sinirimden blgisayarı kırcak tım .D

maalesef bir yenilgimi anlatacağım;

lehistan senaryosunu oynamaya çalışıyordum ve namımı yükseltme amacı ile kaffa'yı almıştım bayağı bir süre geçmişti bende 55 kişi ile dolaşıyordum bunların 37 si yeniçeri idi bir grubu ele geçirmiştim 40'ı yeniçeriydi 2'si moralden dolayı grubu terk etti 1 öldü :cry: diğerleri de süvarilerdi şimdi hatırlamıyorum kimler olduklarını kaffaya dinlenme amacı ile gittim birden kazaklar sardı şehri her neyse savaş başladı onlar 600 kişi bende 130 civarı idim müttefiklerle(şehrin muhafızları) kapalı alanda ben bunları yerim diye düşündüm  :shock: bunlar saldırıya başladı yeniçerilerim kaleye ulaşana kadar 40 tanesini falan öldürdü bende tabi komutanım ya (bak akla bak) artist gibi askerlerin önlerinde geziyorum her yer duman tabi bana bi şey olmaz diye düşündüm bi kazak kurşunu geldi tapppp      diye canımın yarısı gitti her neyse kaleme ulaştılar şavaş başladı askerlere hemen yakın dövüş silahı emri verdim bunların bi 200 ünü katlettik bizden de bayağı bi kişi gitti sonra ben öldüm tabi ölüünce de savaş devam ediyo ya 100 kişi daha öldürmüş bizimkiler sonra 2. raund başladı biden 30 kişi kalmış benim damlardan 8 kişi kalmış nasıl oldu bilmiyorum ama bunlardan bayağı bi katlettik sonra ben hücüm emri verdim soonra öldüm

bu arada zorluk %112,%149 ile savaşan gördüm bunu yazarken utandım  :oops:

Rus çarlğı senaryosunu yapmıştım krallığım çok tehlikeli bi savaştaydı. bi sürü kaleme kuşatma başlatmışlardı. sefer başlatıp kurtarmak tan başka çare yok. hepsini topladım ve plan ımız ise kırım kazak ve leh leri kalelerimden uzaklaştırmak. pek çözüm yoqtu ama biz umutluyduk. ve daldık varşova şehrine bir kaç günlük kuşatmadan sonra lehler kışkırtılmış barış olasılığına hazırdı. leh leri elemiştik. kazaklar la barış zor gibi görünüyordu. barış için kursk kale sini istiyorlardı. bu bizim batmamıza işaretti malesef ordumuz umutsuzluğa kapıldı. yapcak bişey yoq gibi görünüyordu. birden bir ulak geliverdi ve kırım hanı bizle anlaşmak istiyordu. kazaklara saldırarak onları haritadan silebiliriz kalenizi kuşatmadan kurtarıyım sizde anlaşmayı kabul edin diyince ordumuz ayaklandı. ve bu son çaremizdi azimliydik. ve kırım hanı kursk kalemizi kurtarınca han la beraber kalelere saldırmaya başladık. ve krallığımı kurtarmıştım. :grin:  not:abartı az da olsa vardır.                                                         

Oyunda bir de en kötü olay bazı haydutların sayısı 2500-5000'i buluyor ben oynarken çok karşılaştım.

Floris mod oynuyorum.Nordlar savemde baya ilerlemişti bende taht talibi suno leydisine yardım ediyordum.Sadece rivacheg şehri ve nelag kalesi elimdeydi.Nordlar yaklaşık 2500 kişi ile şehrimi kuşattı.Bizde ise 600 küsür adam vardı.Savaş baya zorlu geçti hem floris modda kuşatma merdivenleri fazla olduğu için savunmak çok daha zordu nativeye oranla.Fakat garnizonumdaki askerlerde iyiydi.Yaklaşık 1-1.30 saat sürdükten sonra(gerçek saat)savaşı 200 tane adamım kala kazandım.

Edit:Yeni fark ettim konu ateş ve kılıcınmış :grin:

TA_Tatar_Han said:
Şimdi ben Kırım Hanına bağlıydım. Büyük bir ordu topladım, yanımda üç tane de Mirza vardı ve bir anda bir sürü Leh üstümüze geldi. 5-6 katımızdı, süvarilerle hücum ettim, atlı okçularım telef oldu ama düşmanın gücü kırıldı. Yine de sol kanata yerleştirdiğim tüfekçiler sayesinde Mirzalardan biri(adını unuttum) hezimete uğramadı, ama ötekisinin birlikleri tüfekçilerin açık hedefi oldu, ben de stratejik olarak geri çekildim. Geri çekildikten sonra düşmanı biraz peşime taktım, daha sonra arayı açınca tahkim ettim bulunduğum yeri, düşman saldırırken bazı birlikleri ve Tatar olan yoldaşımı girişe yerleştirdim, kalan tüfekçiler de yayıldı, yayılınca yerlerinde kalmalarını emrettim. Hüssarlar hücum etti ama ilk atıştan sonra yarısı gitti, içeri giremedikleri için de daha sonra yenildiler. Düşman bir anda tüfekçilerle beni kurşuna tutmaya başladı, girişteki süvarilere hücum emri verdim, onlar saldırıya geçti. Ben de tüfekçilerle tahkimatta kalmayı tercih ettim, düşman biraz kayıp verdi ama yaklaşmayı denedi. Etrafımızı sarmışlardı, ama iyi savaşıp yendik. Bunun üstüne bir de İslam Giray Han ve bir sürü Mirza ile bir şehir üç kale fethettik, yani benim çok kalabalık düşmanı yenmem savaşın gidişatını değiştirdi.
  adamları sol kanata flan nasıl yerleştiriyoruz ? mesela süvarileri ortaya diğerlerini sağa ve sala nasıl koyacam ??

Lehistanın tarafındaydım isveçlilerle savaş halindeydik yaklaşık bende 120 tane paralı leh süvarisi vardı 7-8 tanede isveçli lordu vardı bunların isveç atlıları üstümüze bir geldi o geliş o geliş bayaa bi yenildim 1.500 tallerim gitti. birde Rus çarı ile savaşmıştım ama onu yenmiştim 234 kişi askeri vardı bende o zaman kalelerimden asker felan alıyordum kalemi kuşatıyordu bende kaledeydim savaştım ben kazandım

Warband dan anlatacağım

Ticaretle uğraşıyordum rivacheğe mal götürürken önümü 81 tane tndra haydutu kesti.
Benim51 kişilik paralı asker ordum vardı. Okçuları bi tepenin  arkasına yerleştirdim ve yayılın dedim. Attan inin eri verdim ve okçulatın önüne yakın durun emri ile yerleştirdim. Haydutlar tepeye çıkar çıkmaz arbaletliler bir çoğunu hallettiler kalanları piyadeler halletti. Hemen bitti savaş.

Büyük bir yenilgi almadığım için zaferi anlatacağım;

840 küsür kişiyle Ruslar Pereyaslav şehrine girmişti. Bende Rus Çarlığı Asilerini yönetiyordum ve Kazak'larla aram iyiydi :grin: Yardım ediyim dedim 128 kişiyle şehire vardım ve Kazak'lara yardım ettim. bizim 300 küsür askerimiz vardı. Belkide M&B serisindeki en güzel kuşatmaydı. Adamları surların tepesine çıkartmadık. Benimkilerin 4 ü yoldaştı (silahşör yaptım), 124 ü paralı silahşördü.

Bende bir zaferi anlatacağım ateş ve kılıçtan ;
Novgorod Şehrini almıştım yaklaşık içinede 240 asker koymuştum benimde yanımda dolaştırdığım süvari birliğim vardı çoğu sağlamdı süvarilerin neyse olaya dönelim ruslar novgorodu kuşatmış kaleye saldırıyolardı başlarında çar vardı yaklaşık 850 kişiydiler novgorodta 240 asker vardı çoğu piyade ve nişancı benim birliğimin çoğu süvari 160 kişilik birliğimin 130 kişisi süvariydi kaleye girdim bende askerlerime yardım etmeye sonra kaleyi alamadılar onları geri çekilmeye zorladık bunlar 800 kişi kaldılar ben 160 kişiyim şehirde beklerken birini boş yakaladım lordu yaklaşık 100 kişilik ordusu vardı onu yendim 20 kişi esirlerden orduma katıldı kurtardığım sonra kaldılar 700 kişi dedim nolucaksa olsun saldırdım çar hariç hepsi birbirine yardım etti birbirlerinin yanında savaş katıldılar çarda 60 kişilik ordu vardı bunlar böylece 640 kişi kaldı ben kurtardığım esirlerin çoğu nişancı olduğu için savaş alanındaki tepelere nişancıları yerleştirdim piyadeleride yaklaşık 30 adım önlerine çektim piyadelerin arasını açtım benim süvariler indirdi hemen onların ordusunu kaldılar 500 kişi bidaha savaştık yine aynı taktikle yendim 400 kişi ... 300 kişi ... 200 kişi diye gitti ve en sonda 170 kişi kaldılar benim ordumun süvarileri resmen parçalanmış vaziyetteydi yaklaşık 15 süvarim vardı bizde 80 kişi kalmıştık süvarileri oyalamaları için yolladım piyadeleride yolladım arkalarından nişancılarıda bu konumda kal dedim sonra 2li sıra ol dedim sonra ateş emrimi bekle dedim bendede tabi çift namlulu hollanda piştovu var bende attan ateş ettim bayağı bi bide 28 mermi yaptım 2şer 2şer hızlı bitiyo diye sonra bi anda herkes ateş etsin dedim nişancılara karşı ordudan 15 kişi gitti böyle böyle yendim sonra çar bekliyordu onları novgorodda kuşatmadan ayrılmamıştı benimde askerlerimin çoğu ölmüş yada yaralanmıştı 100 askerim vardı 30u yaralı falan süvarilerimdende yanlızca 130 kişilik birlikten 4 isveç atlısı ayakta kalabilmişti yine aynı taktikle onuda yendim ve şehrimi kurtarıp kuşatmayı dağıtmış oldum en büyük zaferim bu 160 kişiyle 800 kişilik orduyu yenmek biraz uzun oldu kusura bakmayın :grin:

Tanhu said:
Kırım Hanı İslam Giray Han'ın orduyu toplama emrini vermesi üzerine görevlerden Kiev yakınlarında olduklarını öğrendim. Aslında Çerkesk'i kuşatmaktaydım ama bildirim gelince mecbur geri dönmek zorunda kalmıştım. Tamda Sich'in yanından geçerken bir Kazak soylusuna yakalandım. Benim asker sayım 120 civarı birşey iken düşman 230 civarında asker bulundurmaktaydı. Bilirsiniz, Kazaklar piyadeleri ve nişancıları ile ünlüdür, düşman ordusundaki askerlerin %70'i Nişancı ve Piyadelerden oluşuyordu. Mızrakçı birlikleri en öne sürdüm ve açılmalarını emrettim. Amacım gelen düşman süvarilerinin nişancılarıma ulaşmalarını engellemekti, grubumda Nogay dışında hiçbir süvari yoktu. Öncelikle süvariler bize saldırdı, ama neticesiz oldu ve süvarilerin öncelikle atı, sonra da kendileri öldürüldü. Düşman biraz ilerledilkten sonra bir anda durdu ve ateş açtılar, kargıcıların yarısı öldü. (Zorluk seviyesi %149) Nişancılarıma ilerleme emri verdim, kargıcıların önüne geçtiler. Ardından kargıcıları nişancıların önüne aldım. Aradaki mesafe uzak olduğundan ve birliklerim yanlarında kaliteli tüfek bulundurmadığından ateş açtıklarında sadece boşa mermi atacaklarını düşünmüştüm. Düşman biraz daha yaklaştı, yaklaştı. Nişancılara ateş açma emri verdim ve önde gelen Kazak piyadelerinin ve birkaç nişancının leşleri yere yığıldı. Düşman tekrar ateş açtı, neredeyse yok denecek kadar kargıcım kaldı ve ona yakın nişancım telef oldu. Düşman ile yakın bir zamanda çarpışacağımızdan dolayı birbirlerine yaklaşmalarını emrettim, bu süre içerisinde düşman sayısı bizimle eşitlenmişti. Yakın mesafede bir süre savaştık, hepsini geberttik. Birde baktım o da ne! Yeni düşman kuvvetleri gelmiş. Epeyce savaştık, ben ve birkaç nişancım kaldı. Onlara üçer sıra olmalarını emrettim ve beni takip etmelerini söyledim. Kayaların arkasına saklandık, epeyce düşman öldürdük. Ama ne yazık ki bir şerefsiz Kazak ateşlediği silahı ile beni yere sermeyi başardı, yanımdakilerde öldürüldü ve uğraşlarım ve vaktim hazinle sonuçlandı. Ama çok zevkliydi, en azında şerefimle esir alınmıştım!!!  :razz:
Helal olsun kardeşim önemli olan eğlenmekte ben biraz yediremem helal olsun sana

tlgklz said:
Evet...

Warbandda oldu bu:

Yanımda yaklaşık 300 asker vardı 300 spartalı heyecanıyla geziniyordum öyle moral önemli çünkü 300 kişiyi besleyecen, moral kaybettirmeyecen. Neyse Sparta İmparatorluğu büyümüş sadece Nordlar kalmıştı (Kendi krallığınız olunca moral düşmüyor.) Neyse hepsi bir araya toplanmış 2500 kişi falan Diğer ülkelerin lordlarıda onlara geçmişti bizdende kaçan vardı. Ama npcler duruyordu onları savaştırmayacaktım. Neyse İşte Baktım hepsi bana doğru geliyor Spartalıyız sonuçta kaçmıyacaz ya bekledik öyle... Yaklaştılar azcık üzelerine doğru gittim bi 10 tanesi geri gitti kaldı 19 lord Sayılarıda az yani 2500 kişilik ordu kaldı 1000 kişi ama genede fazlalardı. En son hemen saldırdım girdik savaşa 1000 kişiye karşı 300 Nord Kahramanı ama diğerlerinden daha gelişmişler seviyeleri 60 olmuş çok para ediyorlar.

Savaş:

Zorluk Seviyesi: %130

Askerleri hemen sıraya dizdim: - - - - - - - bu şekilde aralarında boşluk var.

Sonra hızlı atımla arkalarına geçip okumla 9 tane lordları öldürdüm. Ve 10 asker daha öldürdüm nerdeyse sıralarından çıkıyorlardı. hemen askerlerimin yanına döndüm.

Sonra 3 kez yaklaşma emri verdim: -_-_- böyle bir şey oldu.

Ve diğer tarafa baktım onlard dizilmişler ama böyle değil. hepsi nord kahramanı onlardada.

yavaş yavaş yaklaşıyorlar bende yaklaşıyorum arada bir 30 adım kaldı ama önümüzde tepe var ben az daha yaklaştım hemen balta

atmaya başladık ilk 2 baltadan sonra geri gittik 10 adım yaklaşık 4 kişiyi öldürdük. Artık vakti gelmişti hemen saldırma emri vardim ilk

kapışmada tüm düşman askerlerinin kalkanı kırıldı 2. darbede hepsi öldü.hemen geri çekildik yeni düşman kuvvetleri için ve hepsini bu

taktikle yendim savaşın sonunda 1 lord vardı bekliyordu elindeyse bir balta askerlerime geri çekilin emri verdim ve bende baltamı çektim

attan indim ve ona doğru gitmeye başladım kalkanını çekti Ama kalkanı çok dayanmayacaktı. Dövüşmeye başladık tüm saldırılarımı

kalkanıyla engelliyordu ama kalkanı çok dayanmayacaktı derken kalkanı paramparça oldu. Artık sonu gelmişti lordun hemen baltamı savurdum

hızlıca engelledi biraz sendeledim oda savurdu ve 62 zarar verdi bu benim için çok az dı ama 2. saldırısını savuşturdum ve bende ona

vurdum 105 zarar muhtemelen 10-15 canı kalmıştı ama çok hızlı vurmaya devam ediyordu sürekli savuşturup duruyordum ki hemen geri

ye koşmaya başladım beni izlemeye başladı peşimden geliyordu bende bunu bekliyordum tekrar ona doğru koşmaya başladım zıpladım

ve kafasına baltamı geçirdim çok hızlı olmuştu bunu hiçbir yapay zeka kaldıramazdı. ve o savaşı biz kazanmıştık. Ama gerçekten çok zor

bir savaştı.
anlatmana bayıldım hele dizilim örneklerine vay anasını proymuşsun

Merhaba, Arkadaşlar oyuna başladığım ilk günlerde yaşadığım yenilgiyi anlatayım.
Oyuna başladım tabii fazla anlamadığımdan dolayı kırımın etraflarında geziyordum ilk etapta oraya nasıl gittiğimi bile hatırlamıyorum :grin: neyse bir kaç video izleyip bir şeylerin farkına vardım, Ve sonra gönüllü olayını çözdüm her yerden gönüllü alıyordum, sonra tabii karşıma ''Tatar'' akıncıları çıkıverdi tam hatırlamıyorum sayıları 50-60 gibiydi bizde 40 kişiydik Acemi mızrakcı, Tüfekçi gibi basit karakterler :grin: Baktım haritada peşimden geliyorlar, Dedim zaten kaçabildiğim kadar kaçayım illaki yakalayacaklar :grin: İşte tam o sırada telefondan mehter açmak geldi hemen sarıldım telefona açtım mehter marşını o zaman ne içtim bilmiyorum, Döndüm bu tatar akıncılarına atar yaptım falan :grin: Neyse girdik savaşa, Savaş başladı Bu konumda kal dedim baktım hepsi sıralandı falan, Zaten onuda bilmediğim için yanlışlıkla yaptım :grin: Sonra, Kendi askerlerime ateş ediyordum lan saldırın, Küfür ediyordum falan :grin: Sonra zaten akıncılar gelip birliğimi Tuz, Buz ettiler. Sonra zaten Ateş ve Kılıç'tan soğudum :grin:

Back
Top Bottom