Yaşadığınız en büyük zaferler ve en büyük yenilgiler

Users who are viewing this thread

Bir at karşılığında Krallığın yarısı görevini yapıyordum önümü birden 20 haydut kesti,neyse savaşa hazırladık ben 10 kazak paralı süvarimle saldırdım hepsi öldü ben tek kaldım daha 16 kişi vardı,Allah'tan 30 mermi vardı El işi tüfekle başladım hepsini öldürmeye son 2 haydut kaldı ve tam ben vuracakken yavaşladım silahı doğrulttum o arada Tırpana böğrüme kakladı ve oracıkta yere serildim 16 kişiye 1 kişi (Oyunum zorluğu Normal derecedeydi yani zordu) ve görevimde gitti mecbur yeni save açtım :sad: ama benim için büyük bir kayıp olsa bile Şerefimle yenildim  :!:

Kazaklara karşı Kırımlara ait bir savaş Mod Kalderya nın Geleceği
(Böyle bir mod yok diyorsan şehir isimleri için konu açtım)

Asker sayısı

İslam Giray,Ahmed paşa                Ben

437                                                            151 (150 tane Osmanlı İsyancısı asker 1 tane de ben :smile: Resmini konuya koydum )

1.Raund

Kazaklarda seymen ve Mirza çoğunlukta olmak üzere bende aşırı güçlü bir ordu vardı.Elimde Armet,Black Armor,Hand Made Two Handed Sword,Hand Made Turkish Musket ve 3 tanede bomba vardı.Orduları Güçlüydü ama daha güçlüydüm Kırımları teker teker kesiyordum.Bir at buldum üstüne binip hızlıca sürdüm.Kırımların fazla olduğu yerlere bomba fırlattım.O sırada kırımlı seymenler ellerine kılıçları alıp yanıma geliyorlardı. Bir seymen arkamdan atıma vurdu ve atımı öldürdü (Seymen mi göremedim çünkü arkadan birisi tüfekle ateş etti)
Kaçmamın imkanı yoktu. Musketle  bir kaçını halletim.Yanıma gelmiştiler.Elime kılıççı aldım ve kesmeye başladım.Canım azalıyordu tam Crtl-H yapıcakken öldüm

2.Raund

Gücüm,Ordum ve Cesaretim kırılmıştı.Kırımlar geliyordu.Bir oğlanı öldürdüm ve atına bindim.Aynı şekilde bombaladım ama hala üzerime geliyordular 100,Bilemedim 150 kişi geliyordu ve Crtl-Alt-F4 yapmaya hazırlanıyordum.Yapmaz olaydım.Yanlışlıklaeliim Crlt tan çekmişim. 

Son  :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Çardım güzel bir gündü taaki Kırımlar ordusunu toplamış saldırıyorlardı bende sefer başlatıp hücuma başladım Nikta Odevsky yeni düzen nişancıları ile benim İsveç atlılarımı koruyordu (sona saklıyordum) ardından Şef Pavel Moskova atlılarıyla  saldırıya geçmişti  yeniçeriler nişancılarımızı zorluyordu kurnaz grey han arkadan bir yeniçeri ordusuyla sıkıştırıyordu netyaglar da soldan ve sağdan gelirken çembere alınmıştık yeniçeriler benim yarı canımı götürmüştü acil desteğe ihtiyacımız vardı ! ve arkamızdan benim yiğit Kanatlı Hüsar bölüğüm geldi yeniçeriler ölmüştü açılan yolla kaçtık isveç atlılarımın bazıları ölmüştü hemen kalanları alıp saldırdık ve kırımın 500 askeri kalmıştı tüm bölük saldırdık ve yendik.

Ve Yeniden O Mutlu Gün Geri Döndü.

pagedown789456123 said:
Çardım güzel bir gündü taaki Kırımlar ordusunu toplamış saldırıyorlardı bende sefer başlatıp hücuma başladım Nikta Odevsky yeni düzen nişancıları ile benim İsveç atlılarımı koruyordu (sona saklıyordum) ardından Şef Pavel Moskova atlılarıyla  saldırıya geçmişti  yeniçeriler nişancılarımızı zorluyordu kurnaz grey han arkadan bir yeniçeri ordusuyla sıkıştırıyordu netyaglar da soldan ve sağdan gelirken çembere alınmıştık yeniçeriler benim yarı canımı götürmüştü acil desteğe ihtiyacımız vardı ! ve arkamızdan benim yiğit Kanatlı Hüsar bölüğüm geldi yeniçeriler ölmüştü açılan yolla kaçtık isveç atlılarımın bazıları ölmüştü hemen kalanları alıp saldırdık ve kırımın 500 askeri kalmıştı tüm bölük saldırdık ve yendik.

Ve Yeniden O Mutlu Gün Geri Döndü.

Zorluk seviyesi: %50<

Büyük Çerkesk Savaşı :smile: 390 Orduma Karşı 210 Çerkesk Savaşı Kazandık Ama 57 Yaralı 17 Ölü.Rus Çarıyla Yaptığım Savaş 79 Kişiydim Çarın Ordusu Tam Aklımda Değil Ama Tüm Ordum Gitti Bir Kaç kişi Kaldım Toparlanmam Bayağı Uzun Sürdü :smile:

Çarın Sırları görevinden Alevtina Hatuna,Boyar seçimlerine....Çar Olmuştum!

Ve ben 154 kişilik ordum ile (2 kişi yaralı) Taa Pereyeslava gidiyordum ama çok kötü bir sürpriz ile karşılaşmıştım.Ataman Bogdan,Yanında 4 Vasalı.Ben O Anda Ayvayı yedim demiştim.Zaten harita üzerinde çok hızlı gidemiyorum,adamlar gelişmiş çok kişi olmuşlar (150 küsür gün olmuştu oyunda)Ataman beni yakalamıştı.Savaşmaktan başka çarem yoktu ama... düşündüm ya kendi ellerimle esir olacağım yada şerefimle!Ben evde bağıra bağıra 'cesurlar bir kere korkaklar bin kere ölür' diye diye Savaşa Atılmıştım'da...154 kişilik ordum 1103 kişilik orduya karşı savaşacaktı.Ya Allah Bismillah Diyene Kadar Adamlarım çerez gibi gidiyordu.ben de kendimi zorlayarak adamlarımı taktiklerimle yöneterek en azından 250-300 kişi öldürmüşümdür diye düşündüm.Tam böyle Pc nin başında kan ter içinde kendimi kaptırarak müdele veriyorum;Birden orduya beni izle dediğimde kimse yoktu,hiç bitane adam yoktu,Ya bir Allahın kulu çıkmamıştı.Sonra Adamlar dan Kaçarken kafama bir ok yemiştim ve canım dokunsalar ölecek dereceydi sonra o tırpanlı eleman beni atımdan düşürdü ve savaşı kazanmışlardı.En azından şerefimle Kendi emeğimle savaşmıştım.Sonra anladımki hile ile oynamayınca daha zevkli ama çok zor oluyormuş.Bu anlattığım savaşım 2 gün önceydi.zaten o save'yi sildim savaştan sonra  :smile:

Ben Mehmet Giray ı buldum dedim bu kimdir baktım taht varisi :smile: Dedim yardım edeğim .Savaşmaya başladık Lehlerle ve Ruslarla savaş halindeydik işimiz çok zordu Akkirmanı kuşattık 2 Beyazıd ve Ahmet paşa ile birlikte bu arada Ruslar ve Lehler nasıl olduysa aynı anda üzerime geldiler 425 adamımız vardı onları ise 1100 kadar adamı vardı .Svaş sırasında her zaman yaptığım gibi tüfekçiler düşmanı tam cepeden görecek şekilde sabit bir konumda beklettim süvarilerimle ise düşmanın arkasından dolaştık  iyi bir şekilde yorduk onların tüfekçilerini benim tüfekçiler rütbe bakımından düşmanlardan daha iyi olduğu için düşman süvarilerinin yarıya kadarını avladılar ben ve  süvarilerim onların tüfekçileri hallettikten sonra lehlerin hüssarlarına vur kaç yaptık zaten sayısı az olan süvarıler hemen pes etti tabi hesaba katmadığım birşey vardı adamlar 1100 kişi  200 250 ye yakın adamını hakladım benimde  50 ye yakın adam kaybettim  oranda göre çok karlı bir kayıptı  ikinci turda adamların fazla süvarisi kalmamıştı yok etmek çok kolay oldu benim ordumun %90 ı süvari % 10 u tüfekçidir her zaman  tüfekçiler geride destek ateşi yaparken düşmana yine arkadan girdik ordusu ikiye bölündü tam ortalarındaydık rus tüfekçilerinin zırhları pek sağlam olmadığından sipahiler karşısında pek şansları kalmıyo yakın dövüşte e zaten ikiye böldük ordusunu moralman çok düştüler çoğu kaçtı bende boşuna saldırtmadım adamlarımı 2. turuda kazanmıştık hemde çok az bir kayıpla 30 40 kişi civarında adam kaybetmiştim onlar ise benim sayıma  yetişmişlerdi 600 e kadar düştü adam sayıları benim 300 adamın vardı  ilk başta kaybedeceğimi düşünerek girdiğim savaşı kazanmak üzereydim çok mutluydum .3. tur başladı bi baktım adamlar ful süvarı geneli kanatlı hüssar bir kısmıda moskova atlısı  yine aynı taktiği denedim vur kaç yaptım biraz ama adamlar çok güçlü zırhları olduğu için pek tesir etmedi tüfekçilerim pert oldu  süvarilerimde yavaştan dağıldı  100 e yakın adam kaybettim  onlarınsa en fazla 50 60 kişilik bir kaybı oldu durumlar lehime gelişiyodu 4. defada mecburen geri çekildim ve düşündüm Mehmet Giray için bunca cefa çekilirmi diye ... Çekilmezmiş  onu anladım :smile:    :shock:  :eek:

konu şahanemiş, pek sıkılmadan okudum hepsini:smile:

ilk başladığım zamanlarda kıtkanaat biriktirdiğim para ile güzel bi zırh almıştım, .. gel zaman git zaman yollarda yürürken yağmalandım ve sadece o zırhı almışlardı 2 gün kendime gelememiştim... nerden nereye:smile:

Ah günü gününe hatırlıyorum çünkü 2 saat önce oldu.Pekala...

29.12.1259.
Oyuna başlayalı 2 yıl oldu(oyun yılıyla) seviyemi 54 yükseltmayi başardım en güçlü vuruşumun 306 olduğunu biliyordum. ve bir şey fark ettim 1200 kişilik ordu başkentime doğru ilerliyordu! Lanet isveçliler dedim. Kırım, rus, kazakları almıştım Yanımda sadece 400 kişi olmasına rağmen onları yenebileceğimi düşündüm. Kötü bir fikirdi fakat...

Savaş Başladı!
İlk ok atışım askerlere moral vermişti ip gibi dizilmiş aralarıda açmıştık...
kafadan vuruş!
Vuruş zorluğu 9.2

Prens Tolga Mikhailovic...

Düşmanlar çok yaklaşıyordu ve o anda okçular ateşe başladılar. Yaklaşık 20 tanesi indirilmişti.
Ama bu çok azdı Ve birden F1-F3
Hücum!!! Emrini verdim tüm süvariler piyadeler okçular ve yoldaşlar atağa kalkmıştık!
Ve ilk kargı düşmanın böğrüne saplandı!
Koltuklanmış kargı vuruşuydu. Etrafımda ölen asker sesleri vardı önüme gelene kargımı sallıyordum ve kılıcımı çektim (kalkan kullanmam) attan indim ve hepsini doğrama başladım hep yeşil renkte yazılar çıkıyordu çok nadir se sarı ama kırmızı çıkmadı hiç değilse ben görmedim. Ve o anda yeni düşman sürüsünü gördüm. hemen yanımdaki ata atladım ve ilk saldırıyı gerçekleştirdim kargımı çıkarttım ve tekrar koltuklanmış kargı vuruşu yaptım...

Evet bundan sonrası çok uzun. neysee...
Round 5...
Düşmanın savaşa hazır 100 benimse 48 askerim kaldı. çekilebilirdim ama onurum buna izin vermezdi. Ve saldırıyı başlattım! en köü yenilgimdi!

Düşman 10- biz ise 2 asilzade süvari ve bendik yoldaşlarım bayıltılmıştı :sad: !
Savaşa devam ettik 5 tanesini indirdim ama 2 askerimde öldü!
5v1 kalmıştık ve en sonunda bende düştüm ama 4 tanesini indirmeyi başarmıştım!

Ama o bir kişi arkamdan Lanet isveç palasını savunmamı yapamadna 2 kez indirmeyi başardı!

Ve işte bayılmıştım...
Ondan sonrasında kaçmayı başardım çünkü tüm kontlar bayılmıştı.

Ve kaleme döndüm...  :cry:

Berbattı!

Moskova'yı 1354 kişiye karşı 379 kişiyle savunmuştum en zevkli savaşlarımdan biriydi  :smile:

300 civarı asker vardı  kamp yapıyom zaman geçsin adamlar yemek yesin diye  ama oyunda daha yeniyim aniden bir mesaj geldi işte adamların sana savaş açtı ya paralarını verecen yada canını sonra bunlar haydut gibi ya para ya canın gibi soru sordu savaştım ama ilk defa öle birşey olduğu için bütün askerlim gittiğini bilmiyordum sonra diyerdu orda senin 1 askerine karşı onların 300 askeri  ben benim 300 onların bir sandım savaşmaya başladım baktım arkamda adam yok dedim zaten kaçsam yakalarlar en iyisi savaşam zırhım felan iyi ama işte savaştık bunlar her yerden saldırıyor  baya geçti zaman 100 askerleri gitti bazıları okla öldürdü aynı takımdakileri bende baya öldürdüm ama canım fazla gitmedi gerçek hayatta bi 10 15 dakka geçti onlarda 20 asker felan kaldı ama silahlı çoğu  ben hala dolaşıyom atla biri atı kafadan indirdi  hepsi bana atıyor tabi acemi hepsi geliştiremedim onları iyikide geliştirmemişim kestim çoğunu 10 felan kaldı benim adam kan adam oldu o kadar adam kestimki ama canda 1 mermilik yani tam birini kesecem zıpladım batırdım kafaya arkadan booooooom dedi ve azrail geldi (şaka tabi) param fazla yoktu sattılar beni köle macirine sonra kaçtım ama donuma kadar almışlar o savaşta hile yapabilirdim ama yapmadım

200 tane hüssarımla 600 kişilik orduları 20 kayıpla devirdiğim oldu
Fakat bir gün kargının tadına ben baktım ardından yapay modda oynandığından savaşı kaybettim hala üzülürüm ona

İsvicreliydim , bir kale alabilmistim binbir zorluk icerisinde , cok adam kaybetmistim . Kral sefere cagirinca sadece 70 kisilik bir orduyla savasa katildim . Moskovaya giderken Car in ordulari İsvicre ordularini yendi (seferberlik halinde olan iki ordu savasti) herkez dagilip cogu kisi esir dusmustu . Askerlerimin hepsi nisanciydi neredeyse birkactane atli vardi , savastan sonra 30 kisi gibi bir rakama dusmustuk . Pesimede garip ismi olan birisi katilmisti . Beni rusyanin yarisi boyunca kovaladi (neden oldugunu anlamadim ) sonunda yigecek bittigi icin savasa girmek zorunda kaldim . Napileon un savaslarini cok seviyodum ve askerlerimi hep tufekliler olarak secmeye calisiyodum . Ama oyun direk daldigi icin kolayca dagiliyolardi tufekciler ama bu savasta askerlerime duzen aldirdigimda karsi taraftaki dusmanda menzili koruyup bana ates etmisti direk dalmamisti . Ortalik duman omustu ve catismadan sonra 5-6 askerim hayatta kalmisti bende atimla kacmaya basladim . Dusman 10-15 kisiyken bahcesaray dan aldigim bi kargiyla 3-4 kisi oldurdum ama rus carligindan bir okcu bana headtshoot cekti ve yerdeyim :grin:

GoldenBlood said:
Fakat bir gün kargının tadına ben baktım ardından yapay modda oynandığından savaşı kaybettim hala üzülürüm ona
Golden :grin: allahim zorluk seviyesini %1 yaparsan bende yenerim :grin: bide hileyi basmişsan :grin: biz%149 zorlukta oynuyoruz

Helgan1998 said:
GoldenBlood said:
Golden :grin: allahim zorluk seviyesini %1 yaparsan bende yenerim :grin: bide hileyi basmişsan :grin: biz%149 zorlukta oynuyoruz
%129 ? :grin:
Multiplayerdan sonra botlar hiç sıkıntı olmuyor :grin:

GoldenBlood said:
Helgan1998 said:
GoldenBlood said:
%129 ? :grin:
Multiplayerdan sonra botlar hiç sıkıntı olmuyor :grin:

Haha tamam , gercekten oyleyse yorum yok ama
Ben inanmadim :grin:

Pek single girmem.Bu sayılır mı bilmem.
Klan maçında sona ben kalmıştım.6'sını da almıştım(6vs1) :smile:
Yine bir klan maçında OrhanBey(Orhan abimiz)9 tane "kırım atlı okçusu"nu almıştı(9vs1) :smile:

Warband'da iken Sp'de 450 kişi ile 1000 kişilik Lordun ordusuna karşı kuşatma savunması yaşadım.

Arbaletçileri uzakta bir yere koydum piyadeleri okcuların 30 adım ilersine koydum süvarileride beni takip edin demiştim memlüktü zaten hepsi zırhlı bir şey neyse baktım süvariler ölüyor öldü bitti :grin: bende bu sefer piyadeleri çektim yanıma okculara atış emri vermemişim bekliyorum sap gibi :grin: neyse okcularda 100 tane filandı sanırım zaten hepsi savaşa giremiyordu piyadeleri önüme kadar çektim
yerinizi koruyun emri verdim falan sonra okcuları azıcıkda olsa yanımıza çektim uzaktan atış serbest dedim adam falan kalmadı :grin: canavar gibi yaşadığım en güzel savaştı

Back
Top Bottom