Warband Halkın Şavaşı Modu (Mini Mod)

Users who are viewing this thread

escudero

Banned
Öncelikle belirtmeliyim ki bu tam bir mod değildir.Yani oyunda temelli bir değişiklik yapılmamıştır.
Sadace Native sevenler için çok zevkli ve geniş kapsamlı bir dunya haline getirilmiştir.Caldaria'da
Artık halkın her sınıfı şavaşa sokabıleceksınız.Hatta sılahsız kadınları bile..
Kimler yokki esirler,Barbarlar,öğretmenler,doktorlar,muhendisler,Elçiler,Esnaflar,İmamlar,Papazlar,
Türkmen şavaşcılar ve daha fazlası !

Oyundaki belirğin değişikler
Bu modda her haydutun elinde esirler vardır.Yani asker toplamak cok daha kolaydır.
Ama bu esirler genelde halk sınıfından kişilerdir yani büyük kale şavaşlarında bu ordu ile tarumar olabılırsınız.
Ordunuza mutlaka askerlerıde eklemelısınız.Askerler ıse Hanlarda bulunan adamlardan gelısır.Ornegın Wactmandan..
O kadar çok secenek varkı bu modda ordunuzu ıstedıgınız sınıflardan olusturabılırsınız.
Ayrıca oyundaki 5 devletın (swadianlar,Rodoklar,Veagirler,Nordlar,Khergitler ve Sarranid'lerin) orjinal
Askerleri hiç bir şekilde değiştirilmemiştir.Yani köylerden yine Bu orduların askerleri çıkacak.
O kadar cok karakter varkı hepsını hıkayesını anlatamıcagım ama bazılarını örnek vermek acısından anlatıyorum.
Esirler:sad:Esirler kaçırılmış kısılerdır onları kurtarıp terfı ettırebılırsınız.Esırler terfı oldugunda Hür adamlar olurlar
Hür adamlar ıse daha sonra avcıya veya ögretmene terfı edebılır)
İsyancı:sad:Bu kişileri kale ve şehir aldıgınızda ordakı mahkumlar arasından kurtarıp ordunuza katabilirsiniz.İsyancılar
Bir krallığa isyan etmıs kısılerdır ve lordlar tarafından pek sevılmezler)
Esir Türkmen (İyi ata binebılen ve ok kullanabılen bır savascıdır terfi ettıkce gucu katlanarak artar)
Zalim Barbar(kıyafetıyle baltasıyla ve gucuyle bırıncı sınıf bır savascıdır.)
Kasabalı adam(Hasta esir'in gelısmıs halıdır elınde satır ve taş ıle savasır )
Ajan(Her kılıga gırebılen bır asker sınıfıdır ajanlar kımı zaman Sarranidli kımı zaman bır nordlu kımı zaman ise bır
haydut gıbı gıyınırler)
İmam(Kutsal şehrin yegane koruculadır)
Kelleci Başı(Birinci sınıf bir bayıltıcıdır.Ayrıca kelleci sınıfı oyundaki kelle avcılarının yanına eklenmıstır.)
Ordu sınıfı ıse tamamıyle ıyı askerlerden kuruludur terfı ettıkce askerın gucunu sızde goreceksınız.
Ayrıca:
Her köylu grubunun yanına en az 2 tane korucu verılmıstır koylulerı korumak için.
''Kadın satıcıları'' adlı yenı bır grup eklenmıstır.Ellerınde bol mıktarda esır kadın vardır.Onları yenip.
Ordunuzu kadınlarla doldurabılırsınız.
''Barbarlar'' adlı grup ıse oldukca tehlıkelıdır.ve guclu bır haydut grubudur.
Handan buldugunuz askerlerı gelıstırek barbarda yapabılırsınız.

ÖZEL ŞEHİRLER

''Kutsal Şehir'' Sarranid'lerin şehirlerinden biridir diğer şehirlerden farkı İmamlarının şehri savunmada sonuna
askerlere yardım etmesidir.

''Papalık''Swadianların bir şehridir.Bol miktarda peder ve pederlerin şavaşa çektiği tüccar,şehirli adam
ve kadınlar şehri düşmanlara karşı korur.Bu şehri almak istiyorsanız biraz sivil öldürmeniz lazım.

''Özgürlük Şehri''Rodok şehirlerinden birisidir.Bu şehiri alacaksanız  isyancılar size karşı halk direnişi gösteriyor

''Buz Şehri''Veagir şehridir.Burada askerlerine yardım edenler ise esnaf sınıfıdır.

''Türkmen Kalesi''Khergit kalesidir.Bu şehirde Khergit askerinin yanısıra sizleri Türkmen akıncı ve Türkmen Akıncı beyleri
Bekleri beklemektedir.Yerinizde olsam düzgün ordu kurmadan bu kalenin kapısından bile geçmezdim.

''Victory city'' zafer kalesi Kelleci ve barbarlar bu kaleyi size vermemeye niyetli...

İşte tüm yeni karakterin listesi

SINIFLAR

Halk Sınıfı

Kaçak
Soylu Adam
Soylu Dük
Mühendis
Baş mimar
esir
Hasta esir
avcı
Usta avcı
Öğretmen
Doktor
İmam
Peder
Esnaf
Atlı Esnaf
Tüccar
Hür adam
İsyancı
Elci
Şehirli adam
Kasabalı Adam

Şavaşcı Sınıfı

Kiralık Katil
Acımasız Katil
Kafa Patlatan
Kelleci
Kelleci Başı
Barbar Reisi
Cellat
Korkunç Barbar
Koruyucu
Dağlı
Esir Türkmen
Türkmen Akıncı
Akıncı Beyi
Türkmen Muafız
Zalim Barbar

Ordu

Gece Bekçisi
Devriyeci
Ajan
Paralı Asker
Çavuş
Baş Çavuş
Yüz Başı
Binbaşı
Albay
General
Maşeral

Oyunun Resimleri

n3m9g.bmp

n3mb7.bmp

n3mbp.bmp

n3mc6.bmp

n3mcy.bmp

Dowland Linki: http://rapidshare.com/files/17769536/Halkin%20savasi.rar

Alternatif link: https://hotfile.com/dl/223100591/5028964/Halkin_savasi.rar.html

Linke tıklayın ve  indirmeye başlayın.
Sadace 23mb'dır :smile:
Sonrasında ınen rar dosyasını buraya cıkart dıyın.
Cıkan klasoru warband modules'in içine  atın ve oynamaya başlayın iyi oyunlar.

Not: Bu mod tamamiyle bana aittir başka bir yerde görurseniz alıntıdır :wink:
Umarım begenirsiniz oldukça küçük ama eğlenceli bir moddur..
Beğenilirse ilerde Warband Halk şavaşını geliştirmeyi düşünüyorum.

Dipnot: Ben 1.132  versiyonda yaptım bu oyunu ötekı warband modlarıyla uyumlumudur bılmıyorum deneyıp mesaj atan arkadaslar olursa
sevinirim.

Ek bilgi: 1.153 versiyonada uyumludur.

Miraak said:
Hayırlı Olsun.. Oyun 1.154 uyumlu yapabilirsin.. Mod derslerini araştır..

Tşk şimdilik bunu deneyen yani usta mod yapımcıları beğenirse onlarla bırlıktede bır seyler yapabılırım :smile:
Hayal gucum genıstır ama daha eksıklerım var yanı yapabılsem ılk chıne batfıled gıbı bır mod yaparım.

Berşantankişi said:
Başka bir siteye upload edebilirmisn çok yavaş iniorda .

Bilgi verdiğin için sagol bakayım hotfılede eklemeye calısacagım.

Bu arada 1.153 ile uyumlu fakat kendini biraz daha geliştir melisin . Halkın Savaşı Modu'nun Yanına Mini Mod Yazarsan Daha İyi Olur çünkü mini mod

Berşantankişi said:
Bu arada 1.153 ile uyumlu fakat kendini biraz daha geliştir melisin . Halkın Savaşı Modu'nun Yanına Mini Mod Yazarsan Daha İyi Olur çünkü mini mod

Evet duzelttım mını mod olarak :wink:
Oyunu begendınız mı ama (: ?
Sanırım ılk oynayanlardan bırısınız.

Evet iyi yapmışşın ama dediğim gibi kendini biraz daha geliştirip yeni itemler ekleyip daha iyi yapabilirdin . Birde şu birlikler çok güzel olmuş . Bide Birlikler Terfi ediliyor ya onları nasıl ayarlıyorsun mesela sen çok birlik koymuşşun çok iyi olmuş nasıl yaptın o birlik terfi edilen yeri ?

Berşantankişi said:
Evet iyi yapmışşın ama dediğim gibi kendini biraz daha geliştirip yeni itemler ekleyip daha iyi yapabilirdin . Birde şu birlikler çok güzel olmuş . Bide Birlikler Terfi ediliyor ya onları nasıl ayarlıyorsun mesela sen çok birlik koymuşşun çok iyi olmuş nasıl yaptın o birlik terfi edilen yeri ?

Bırlık terfısı oldukca basıt yenı troop ekledıgınde sagda ıkı tane secenek var yanı asker ıkı askere daha terfı edebılır.
sag usttekı seceneklerı ayarlayıp kaydecınce otomatıkmen terfı cıkıyor oyunca boylece cok sayıda asker turetebılıyorsun.
ben bunu troop edıtor ıle yaptım.

fatih sultan ramazan han said:
bunu tam anlamıyla türkçe yapıp sunsanız güzel olur çünkü pek anlaşılmıyo ama mod güzel

1.154 orjinal dili Türkçe oldugu ıcın yakın zamanda satın alıp ona halkın şavaşı 2 'yı yapmak istiyorum.
Begenmenıze sevındım.

ne ara yaptın bu modu

3 gun içinde yaptım :smile:
Ve bitirdikten sonra foruma uye oldum.
Cunku ben bır mod sever olarak aylarca bekleyıp yarım kalan modlardan gıcık alıyordum.
Direk ındırmelı ınsanlar dıye dusundum ve bu modu yaptım.
Umarım oynayanlar begenırler. :smile:

escudero said:
ne ara yaptın bu modu

Cunku ben bır mod sever olarak aylarca bekleyıp yarım kalan modlardan gıcık alıyordum.

keşke herkes sen gibi düşünse

ben bir sürü güzel ama yarım kalan mod biliyorum war in the east , hilafet ateşi vb. modlar

imzamdan war in the east ı mp olarak indirebilirsin sp si iptal oldu

escudero said:
ne ara yaptın bu modu

keşke herkes sen gibi düşünse

ben bir sürü güzel ama yarım kalan mod biliyorum war in the east , hilafet ateşi vb. modlar

imzamdan war in the east ı mp olarak indirebilirsin sp si iptal oldu

evet Ustunde baya calısılan belkı aylarca emek verılern modlar var ama netıcede bu baslıklar bıtıncede acılabılır.
Ben mod bekledım ozellıkle sılahlı modları ama olmayınca ınsan hayal kırıklıgına ugruyor gercekten mod baslıgını goruyorsun ve
ne dowland lınkı var ne demosu bıraz uzuluyorsun dogrusu :smile:

bir keresinde anno domini modunu haftalarca aramıştım

Bende 3. dunya savası modunu hattta Turk birliği falan vardı hala cıktımı haberım yok :smile:))))

Back
Top Bottom