Van'da 7.2 büyüklüğündeki deprem

Users who are viewing this thread

Chake mate said:
Kim ne derse desin ama, israil yardıma filan gelmesin. Ha bi'de "Sorry, you are not allowed to post external links until you have been on this forum longer".

Sırf senin bu "geri kafalılığın" yüzünden üye oldum bu foruma. Bütün Dünya yardım etmek istiyor diyorsun güzel diyorsun fakat sence israile, yunanistana  gelmeyin istemiyoruz sizi dediğimizde bundan kat kat büyük bir depremde en ufak kurtarma ekibine muhtaç olduğumuzda bir daha gönderirler mi ekip ? ve o büyük depremde bir yakınının yada kendinin enkaz altında olduğunu düşün 1 kişinin seni bulabilmesi bile mucize olur, öyle "geri kafalılık" yapıp "İnsani" yardımı geri çevirirsen... =)

Chake mate said:
Goker said:
Yok, siz niye taktınız bu kadar İsrail'e, ben onu anlamadım. İsrail ihtiyacı olduğu zaman biz de yardım gönderiyoruz. "İnsani" yardım bu.

Önceden'di o gülüm =)

Önceden? Mavi Marmara olayından hemen sonra, İsraildeki büyük yangına ilk yardımı kim yaptı? Türkiye. Eeee neyin öncesinden bahsediyoruz? Bu gibi durumlar da devletlerin diplomatik durumlarının pek önemi kalmıyor. Bence İsrailde benzer bir olay gerçekleşmiş olsaydı, yardım edebilecek en yakın devlet olarak yine Türkiye yardım ederdi.

Bir başka örnek; önceki yıllarda Yunanistan ile uçaklarımız sürekli it dalaşına girerken, halk arasında savaş söylentileri olurken, yine orman yangınlarında yangın söndürme uçakları ve helikopterleri gönderilmişti.

Bir başkası; güney kıbrısın elektrikleri "kesildiğinde" kim karşıladı eksiği? Ve bu durum hala devam ediyor. Şu savaş "naraları atıldığı" zamanlarda.

Yani böyle durumlarda bu ilişkiler önemsiz.

Son olarak; Yunanistanın yardım edemiyecek durumda olması birşey değiştirmiyor. Bence böyle bir teklif de bulunmaları bile yeterliydi.

fatihistan said:
Bi kaç haber sitesi ve gazete gezdim sadece ikinizden böyle bişey duydum.Siz nereden duydunuz?Kim açıklama yaptı?Hangi gazeteden-siteden okudunuz?

Daha düne kadar "Habertürk" ve "Hürriyet" gazetelerinin internet sayfalarında 1000 sayısı geçiyordu.

Ayrıca şu "İsrail" niye gelmiyor sanane diyenler ;

Başbakan kabul etmiyor, size ne oluyor ?

Önceden? Mavi Marmara olayından hemen sonra, İsraildeki büyük yangına ilk yardımı kim yaptı? Türkiye. Eeee neyin öncesinden bahsediyoruz? Bu gibi durumlar da devletlerin diplomatik durumlarının pek önemi kalmıyor. Bence İsrailde benzer bir olay gerçekleşmiş olsaydı, yardım edebilecek en yakın devlet olarak yine Türkiye yardım ederdi.

Zaten kabul edilmemiş bir yardım, ayrıca bana göre'de çok iyi olmuş, kendimce sebebleri'de var.

Neyse uzatmaya gerek yok =) Gelen gelmiş, kalan kalmış. Kırmak istemediğim insanlar var.

Basbakan Libyadaki manyaklar icin 300 milyon dolar gonderiyor, kendi ulkesi olan Van icinse kendi halkindan yardim topluyor, birde Israilden gelen yardimi reddediyor. Iyiymis.

Goker said:
Yok, siz niye taktınız bu kadar İsrail'e, ben onu anlamadım. İsrail ihtiyacı olduğu zaman biz de yardım gönderiyoruz. "İnsani" yardım bu.
İNsani yardım ne biliyormsun sen? filistine gidende insani yardımdı ama israil bu yardımı bizim vatandaşlarımızı öldürerek cevap verdi. Ve sen diyorsun israil benim vatandaşıma yardım etsin. Taradı adam taradı ! oradaki filistinlilere yardım etsin madem bukadar insanlar  :smile:

JusdWeR said:
Goker said:
İNsani yardım ne biliyormsun sen? filistine gidende insani yardımdı ama israil bu yardımı bizim vatandaşlarımızı öldürerek cevap verdi. Ve sen diyorsun israil benim vatandaşıma yardım etsin. Taradı adam taradı ! oradaki filistinlilere yardım etsin madem bukadar insanlar  :smile:

Gemiye inen komandolara levyeyle saldırır isen ateş açarlar tabii ki de, üstelik ne dediler? Şöyle şöyle  getirin, buraya bırakın yardımı, biz Gazze'ye götürürüz. Gazze'den bize ne peki?

Tatar_Han said:
JusdWeR said:
Goker said:

Gemiye inen komandolara levyeyle saldırır isen ateş açarlar tabii ki de, üstelik ne dediler? Şöyle şöyle  getirin, buraya bırakın yardımı, biz Gazze'ye götürürüz. Gazze'den bize ne peki?

Vah, vah. Dinini bilmiyorum ama, Türkiye'nin resmi dini "İslam", ki ayrıca bazı kişilerde vicdan mevcut. Gazze'nin müslüman olması ne anlatıyor ?

Chake mate said:
Vah, vah. Dinini bilmiyorum ama, Türkiye'nin resmi dini "İslam",
Hadi lan oradan =) Bu aci gercekle nasil yasarsin bilmiyorum ama Turkiyenin resmi bir dini yok.

Chake mate said:
ki ayrıca bazı kişilerde vicdan mevcut.
ve
Chake mate said:
Gazze'nin müslüman olması ne anlatıyor ?
yani vicdanin bir tek musluman olduklari icin sizliyor. E yani, sizin vicdaninizdan da bu kadar gelirdi zaten.

Chake mate said:
Vah, vah. Dinini bilmiyorum ama, Türkiye'nin resmi dini "İslam"

Laik bir ülkeyiz, resmi dinimiz yok çok şükür. Ben de Müslümanım ama sizi gördükçe iğreniyorum, biliyor musun? Sizden iğreniyorum İslam'dan soğuyorum, evet.

Chake mate said:
ayrıca bazı kişilerde vicdan mevcut.

Bu ülkedekilere yardım edeceğinize, başka yerdeki Türklere yardım edeceğine git Arapa yardım et sen aferim sana. Çok akıllısınız hahahaha. Bir tarafımla gülüyorum siz cahillere. :lol:

Chake mate said:

Gazzelilerin Müslüman olduğunu, e bana ne? Soy kardeşim din kardeşimden önce gelir ki her Müslüman da din kardeşim değildir.

Chake mate said:
Vah, vah. Dinini bilmiyorum ama, Türkiye'nin resmi dini "İslam" .

Vah , vah . Laik bir ülkede yaşadığını unutan bazı varlıklar var .

Cahil kalmayın bari biraz ansiklopedik bilgi verelim :

Türkiye, yedi bağımsız Türk devletinden birisidir. Kişi sayısına göre yaygın din İslâm'dır. Laik bir devlet olduğu için resmi dini yoktur. Ülkenin tek resmi dili Türkçe'dir. Fakat ülke nüfusunun %15.6'ini oluşturan Kürtler ve Zazalar, Kürtçe ve Zazaca dillerini de serbestçe kullanırlar.

Deli Paşa said:
Doğrudur. Babam Türk Kuşu'nda çalışıyor. Yangın söndürme uçaklarından birinin pilotu. Maalesef ülkemizde bu uçaklardan fazla yok, ama İsraildaki yangına en az 3 uçak gönderdiğimizi biliyorum.

Herhangi bir ülkenin toprağı içinde bulunduğu için oradaki ağaçların yanmasına izin vereceksen, bebekler şansa orada doğdu diye herhangi bir afette ölüme terk edeceksen, insan değilsindir.

Mandalorian said:
Chake mate said:
Vah, vah. Dinini bilmiyorum ama, Türkiye'nin resmi dini "İslam",
Hadi lan oradan =) Bu aci gercekle nasil yasarsin bilmiyorum ama Turkiyenin resmi bir dini yok.

Chake mate said:
ki ayrıca bazı kişilerde vicdan mevcut.
ve
Chake mate said:
yani vicdanin bir tek musluman olduklari icin sizliyor. E yani, sizin vicdaninizdan da bu kadar gelirdi zaten.

Ahh evet türkiyenin &80'ini yahudi'ydi zaten =) Benim inancım'da müslüman önceliklidir. Ama sadece onlar için sızlamaz vicdanım, yani kendime müslüman değilim =)

Kararsiz_Atom said:
Chake mate said:
Vah, vah. Dinini bilmiyorum ama, Türkiye'nin resmi dini "İslam" .

Vah , vah . Laik bir ülkede yaşadığını unutan bazı varlıklar var .

Cahil kalmayın bari biraz ansiklopedik bilgi verelim :

Türkiye, yedi bağımsız Türk devletinden birisidir. Kişi sayısına göre yaygın din İslâm'dır. Laik bir devlet olduğu için resmi dini yoktur. Ülkenin tek resmi dili Türkçe'dir. Fakat ülke nüfusunun %15.6'ini oluşturan Kürtler ve Zazalar, Kürtçe ve Zazaca dillerini de serbestçe kullanırlar.

Zaten şu laikliği dinin önüne geçirmek sizin sisteminiz. Laik ve müslüman olmasını istemiyorsunuz kimsenin =)

Goker said:
Deli Paşa said:
Doğrudur. Babam Türk Kuşu'nda çalışıyor. Yangın söndürme uçaklarından birinin pilotu. Maalesef ülkemizde bu uçaklardan fazla yok, ama İsraildaki yangına en az 3 uçak gönderdiğimizi biliyorum.

Herhangi bir ülkenin toprağı içinde bulunduğu için oradaki ağaçların yanmasına izin vereceksen, bebekler şansa orada doğdu diye herhangi bir afette ölüme terk edeceksen, insan değilsindir.
Goker said:
Deli Paşa said:

Ha sen ; Hala diyorum sen daha nesin ki benim insanlığımı yargılıyorsun ? Yangın farklı, deprem farklı. Bunu ayrıt edemiyorsan.

Ha? Ben seninle ilgili bir şey söylemedim orada.
Herhangi bir ülkenin toprağı içinde bulunduğu için oradaki ağaçların yanmasına izin veren, bebekler şansa orada doğdu diye herhangi bir afette ölüme terk eden kişi, insan değildir dedim. Benim şahsi düşüncem bu. Zaten öyle bir şey yapan kişi gayet de ırkçı biridir.

Chake mate said:
Ahh evet türkiyenin &80'ini yahudi'ydi zaten =) Benim inancım'da müslüman önceliklidir. Ama sadece onlar için sızlamaz vicdanım, yani kendime müslüman değilim =)
İsterse %99.9'u Müslüman olsun. Resmi din olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Yangın ve depremin farkını biliyorum. Benim orada göstermek istediğim nokta, bu tür afetlerde insanlığın ön plana çıktığı. Irkçılığın değil.

Goker said:
Ha? Ben seninle ilgili bir şey söylemedim orada.
Herhangi bir ülkenin toprağı içinde bulunduğu için oradaki ağaçların yanmasına izin veren, bebekler şansa orada doğdu diye herhangi bir afette ölüme terk eden kişi, insan değildir dedim. Benim şahsi düşüncem bu. Zaten öyle bir şey yapan kişi gayet de ırkçı biridir.

Chake mate said:
İsterse %99.9'u Müslüman olsun. Resmi din olmadığı gerçeğini değiştirmez.

Yangın ve depremin farkını biliyorum. Benim orada göstermek istediğim nokta, bu tür afetlerde insanlığın ön plana çıktığı. Irkçılığın değil.

İşte goker; Anlatmaya çalıştığım, sen böyle diyorsun ama, onlar senin için öyle düşünmüyor. Ayrıca resmi din olsa ne olur olmasa ne olur ? Çoğunluk müslüman, şehit verdiğimizde "Allahu ekber" diye bağıyor muyuz ? Bağırıyorur, vs. vs.

Onlar benim için öyle düşünmüyor mu? O kadar gerginlikten sonra bizim halkımız enkaz altında yatarken adamlar yardım teklifi yapıyor. Sen öyle düşünmüyorsun. Onlar insancıl olanı zaten yapmışlar.

Eh, şehit müslüman değilse bağırmıyoruz.  :neutral: Şehit Hristiyansa, cesedinin yanmasını istiyorsa, yakıyoruz. Genel öyle, evet, fakat genel herkesi kapsamıyor.

Goker said:
Onlar benim için öyle düşünmüyor mu? O kadar gerginlikten sonra bizim halkımız enkaz altında yatarken adamlar yardım teklifi yapıyor. Sen öyle düşünmüyorsun. Onlar insancıl olanı zaten yapmışlar.

Eh, şehit müslüman değilse bağırmıyoruz.  :neutral: Şehit Hristiyansa, cesedinin yanmasını istiyorsa, yakıyoruz. Genel öyle, evet, fakat genel herkesi kapsamıyor.

Çok insancıllar, yardım gemisinde 9 savunmasız kişi katlede biliyorlar. Ahaha, zaten geçen 26 şehitten 2 tanesi müslümanmış, diğerleri kutsanıp yakılmış =) Uyuyun yavrum siz.

Yavrum, o gemideki insanların oraya ne için gittiklerini gayet iyi biliyorlardı. Onları öldüren insanlarda emir üzerine yapıyorlardı bunu. Yine İsrail hükümetine bağlayacağın bir şey. Bütün İsrail ulusuna değil. Ama yok, sen ırkçılığına devam et. Çok yararı olur sana.

Ve zaten yine konuyu kaçırdın orada. Ben fark etmez diyorum, sen müslümanlardı diyorsun. Hristiyan olabilirlerdi. Resmi bir din yok. İstediğine düşünceye sahip olabilir. İsterse hepsi müslüman olsun, isterse hiçbiri olmasın. Türkiyenin resmi bir dini yok.

Back
Top Bottom