Vücut Geliştirme & Fitness

Users who are viewing this thread

Beyler benim de aldıklarımı geri vermem lazım.Koşuya başlıyorum ben de.Haftada 3-4 gün,yarım saat veya bir saat koşucam.3 ayda eski halime dönerim herhalde.

İstersen haftada 7 gün koş. Beslenmeyi düzene sokmazsan hiçbir işe yaramayacak. Yarasa da, yani kilo versen de kötü bir görünümün olacak.

The Undead said:
İstersen haftada 7 gün koş. Beslenmeyi düzene sokmazsan hiçbir işe yaramayacak. Yarasa da, yani kilo versen de kötü bir görünümün olacak.
Beslenmeye dikkat ediyorum ya.Son sene saldım.Yoksa zaten sporla içli dışlıydım.Ama koşarken kaval kemiklerinin orası ağrıyor baya.Zamanla geçer heralde.

OliverQueen~ said:
The Undead said:
Beslenmeye dikkat ediyorum ya.Son sene saldım.Yoksa zaten sporla içli dışlıydım.Ama koşarken kaval kemiklerinin orası ağrıyor baya.Zamanla geçer heralde.
Koşmanın anlamı yok, hızlı tempoda yürü.

Koşu bandında 7 ile 10 dakika yürüyorum salonda sonra o güne bağlı mesela ön kol çalışacaksam ön kol arka kol karın ve göğüs yapıp çıkıyorum bence bu fitness'a başlayanlar kendilerine bi program çizdirsinler hocalarından ben crossfit ile zayıfladım şu Crossfiti bi araştırın beyler bu kadar üşengeç olmayın yahu

Her gün 300-500gr. alamazsın da, alabilsek güzel olurdu :grin: Burda alamazsından kastım kalıcı olarak alamazsın. Ben bazı öğünlerimden sonra 1-1.5 kilo atlıyorum. Sonra kilom yine aynı oluyor. Hadi tuttu çok yedin, aldın. Günde 500gr. haftada 3.5 kilo eder. Ayda 14 kilo. 1 Ayda 14 kilo da alamazsın, hadi tuttu aldın diyelim bunun 13-13.5 kilosu yağ olacak. Neden yağ olacak, çünkü et, tavuk ve protein içeren diğer besinleri tüketmeden kas kütlesi kazanman ne yazık ki mümkün değil. Her gün kilolarca tavuk-et yemen gerekir ki bu 14 kilonun bir kısmı, bak bir kısmı diyorum tamamı demiyorum kas kütlesi olsun. Velhasıl kelam kilo alma ve kilo verme işlerini uzun süreye yayma taraftarıyım ben. Daha temiz bir şekilde kilo alırsın, ve doğal olarak daha yavaş. Ama kilo aldıktan sonra benim bu belim fazla mı kalın oldu, memelerim mi çıktı gibi garip dertlerin olmaz.

Balex said:
Haftasonu spor salonuna başlayacağım sanırım. Önceki tecrübelerime dayanarak çok uzun gidebileceğimi sanmıyorum ama bi 3-4 ay gidip göbeği indirsem çok güzel olur.
Göbeği 2 ayda bile yok edebilirsin karbonhidratlardan şeker,tuz yağlı şerbetli tatlılardan uzak durduğun sürece ayda 8-9 kilo verirsin fitness'a gideceksen göğüs ve karın çalıştınmıydı bu iş senindir sıkı çalış hacı oram yanıyor buram kırılıyor deme acı yoksa gelişmede yok

Not: Bu söylediğim programı fitness'a başladığında verecekler büyük ihtimalle zaten programlı çalış bir diyet programın olsun porteinli şeyler yap kendine ye şimdi yemeden kısmadığın zaman istediğin kadar çalış yediğini bile yakamazsın

2 aydır spora gidiyorum. Tatlı bir göbek vardı bende onu eritmek amacıyla. Göbek baya indi. Oradaki adam bana sırt, omuz, göğüs kasını çalıştıran aletleri de kullan dedi. Kilolu iken bu kas hareketlerini çalışmak sıkıntı yaratır mı ?

Paradise said:
Peki fitness yaparak kilo alınabilirmi tabiki günde 6 öğünde dahil.

Öğün sayısının önemi yok. Önemli olan günün sonunda ne kadar yediğin, yani ne kadar kalori tükettiğin. Nihayetinde sen 3000 kaloriyi 6 öğünde de doldurabilirsin, 3 öğünde de. Diğer konuya gelirsek, kilo almanın fitness ile bir ilgisi yok. Fitness, adı üzerinde fitlik demek. Aldığın kiloyu vücuduna orantılı bir şekilde yaymak, yani fit durmak istiyorsan bu işi fitness ile yürüteceksin. Benim sana daha faydalı tavsiyeler verebilmem için boyun, kilon, yaşın ve yağ oranın gibi bilgileri bilgileri bilmem gerek.

OliverQueen~ said:
The Undead said:
Yaklaşık 1 haftadır koşuyorum hamlık ve ağrılar geçti.Yarın da Hacettepe'nin kondisyon salonuna başlıyorum ama program vermiyorlar.Önerisi olan var mı?

son zamanlarda 3-4 kilo aldım ve bu beni çok rahatsız etmeye başladı eskiden çok kilolu birisi olduğumdan kilo alma korkum var arkadaşlara söylediğimde belli bile değil kız mısın bi git ya falan diyorlar ama böyle giderse gene ayı gibi olcam o yüzden zayıflamak istiyorum ama eski günlerde yaptığım gibi 30dk çok ağır kardiyo yapıp hızlı kilo vermek istemiyorum yani kendimi çok yormak da istemiyorum açıkçası sadece beslenmede birkaç değişiklikle 4 kilo verebilir miyim

gerçi burası fitness platformuymuş biraz yanlış oldu sanki neyse dursun genede

Back
Top Bottom