Vücut Geliştirme & Fitness

Users who are viewing this thread

Weight Gainer almayi dusunuyorum fakat aklimda bir soru var. Suan whey protein tozu kullanmaktayim, weight gainer ve protein tozu ayni anda kullanilabilir mi ? mesela gun icinde weight gainer icip aksam calistiktan sonra protein tozu icilebilir mi ?

Redfield said:
Weight Gainer almayi dusunuyorum fakat aklimda bir soru var. Suan whey protein tozu kullanmaktayim, weight gainer ve protein tozu ayni anda kullanilabilir mi ? mesela gun icinde weight gainer icip aksam calistiktan sonra protein tozu icilebilir mi ?

Dikkatli kullanırsan sıkıntı olmaz.

Oley be izin aldım sonunda fitnesse tekrardan başlıyorum.Çok mutluyum be :smile:

Çok iyi beslenmen lazım takviyeler o zaman gerçekten işe yarıyor.Diğer türlü çöp gerçekten.(Kullandım)

Geçen sene fizik dersinde enerji konusu işlerken her insanın günlük alması ( yaş boy falan mıydı neydi ) alması gereken bir kalori değeri var imiş , bu hesaplanıyordu tam hatırlamıyorum merak ettiğim ise bu kalorinin altında kalori alırsak zayıflıyor muyuz, yoksa takatten mi düşüyoruz ?

uur543-201511171735410090-E9C7E_800x800gs.jpg

Yeter ben de başlamayı düşünüyorum. Çocuk ve dayı muamelesi gördüğümüz yeter. Vücut yapanlar ne zamandır, neler yaptılar? Öncesi-sonrası fotolu örnek görebilirsem güzel olur.

Yan binanın altında spor salonu var ama zaman ayırabilirmiyim bilmiyorum. Maddi boyutu da var bir de. Genelde sabahları çoğu zaman öğleden sonraya sarkan derslerin oluyor. TVde staj yapıyorum akşamları çekim oluyor genelde. Yani akşam 8-9 sonrası ancak boş olduğum günler oluyor.

Info: 172 boyum var, pilatese git bi iki eklem açılırsa uzarsın 2-3 cm dediler. Şubatta 85 kiloydum şimdiyse 69 falan olmam lazım.

Bu işle uğraşan tecrübe, bilgi sahibi üyedaşlar cevaplarsa sevinirim.

Fotorafım olsaydı keşke ilk başlarken çekinmediğim için hala pişmanım :smile:

Ama acayip bir değişim oldu benimkiside.51 kilodan 61 kiloya çıktım 6 ayda.Ondan sonra 2-3 ay ara verdim ve tekrar başladım.Beslenme bu işin %80-90 ı onu söyleyeyim öncelikle.Yani oraya gidip 1 saat dambıl kaldırmak felan işin kolay kısmı.Güzel bir beslenme programı yapman lazım günde 4-5 öğün sağlıklı yemen lazım.Bir sorunun olursa özelden ulaşabilirsin bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.Bilmediklerimide öğrenmeye

Cioss Julius U.X. said:
uur543-201511171735410090-E9C7E_800x800gs.jpg

Yeter ben de başlamayı düşünüyorum. Çocuk ve dayı muamelesi gördüğümüz yeter. Vücut yapanlar ne zamandır, neler yaptılar? Öncesi-sonrası fotolu örnek görebilirsem güzel olur.

Yan binanın altında spor salonu var ama zaman ayırabilirmiyim bilmiyorum. Maddi boyutu da var bir de. Genelde sabahları çoğu zaman öğleden sonraya sarkan derslerin oluyor. TVde staj yapıyorum akşamları çekim oluyor genelde. Yani akşam 8-9 sonrası ancak boş olduğum günler oluyor.

Info: 172 boyum var, pilatese git bi iki eklem açılırsa uzarsın 2-3 cm dediler. Şubatta 85 kiloydum şimdiyse 69 falan olmam lazım.

Bu işle uğraşan tecrübe, bilgi sahibi üyedaşlar cevaplarsa sevinirim.
2 senedir uğraşıyorum. başladığımda 1.80 boya 80 kiloya sahiptim. sonra kilo verme amaçlı başladım işte.6 ay diyet yapmadığım halde verdim baya kilo. ama kas da kaybettim. durumum buydu:
XJzb56.jpg
QWdP9V.jpg
yağ oranım %14dü burada. sonra diyetle tekrar başladım spora. şuanki durumum bu:
B4WngD.jpg
l9PXRE.jpg
salona gitmedim.

Bolca biceps ve omuz-göğüs çalışmışsın sanırım. Eşit çalışmayıp kollara mı yoğunlaştın? Salona gitmemenin avantajları, dezavantajları neler oldu?

Bir de protein takviyesi almıştın sanırım, çok etkiliyor mu?

omuz darlığı olan birisiydim ve bu konuda çok kafa yordum. her püf noktayı araştırdım omuz için. en çok da omuz çalıştım. haliyle baya gelişti. kollara aslında normal derecede çalıştım. 2 hareketten oluşuyordu programım. gelişti baya. salona gidemeyince belli kas gruplarının hareketlerini yapamadım, bu da haliyle estetik eksiklik ortaya çıkardı. ama gene de memnunum halimden. çalışmadığım tek kas grubu karın oldu. ona da çok üşendim, pek ilgimi de çekmiyordu. fullbody çalışıyordum ayrıca.
protein zaten şart olan bişey bu işte. protein takviyesi dediğin protein tozu/shake'i galiba. evet kullandım. toz da kullandım shake de. günlük protein ihtiyacımı denk getirebilmek için. aslında genelde denk getirdiğim için gerek kalmazdı. ama arada sırada kullandım.
kreatin kullandım. ama param olduğunda.

Protein şart yani. Proteinsiz çalışmak anlamsız gibi bir sonuç çıkarırsam doğru olur mu? Protein dışında steroid ya da benzeri iş gören ilaçlar sağlıklı mı? Sıkı antrenmanı bıraktığım hafta hemen gevşeme yapmasın sonra. Sanırım ben de evde çalışırım ama kendi kendime devam ettirebileceğimi sanmıyorum.

protein dediğimiz şey kasların yapısına katılan besin grubudur. proteinsiz çalışma sana hacim katmaz sadece biraz şekle sokar. steroidle karıştırılır ancak uzaktan yakında alakası yoktur. steroid dediğimiz şeyin bin tane türü olmakla birlikte genel olarak amacı uygulandığı kas grubuna kaldırabileceğinden fazla ağırlık kaldırmaktır. doping ilacıdır. aşırı derece de sağlıksızdır. aldığın yerin kalitesine göre ölme süreni belirleyebilir. 100-200 liraya satılanlar var kaçak. bi kaç sene içinde ölürsün. yada pahalılar vardır işte. onlar da 50li yaşlara kadar etkisini göstermeyip sonra vurur.
protein dediğin besin steroid dediğin ilaçtır. onun dışında synthol gibi iğrenç şeyler de var, onlara hiç girmiyom.
https://www.youtube.com/watch?v=pX1UKEIFICg

Cioss Julius U.X. said:
Protein şart yani. Proteinsiz çalışmak anlamsız gibi bir sonuç çıkarırsam doğru olur mu? Protein dışında steroid ya da benzeri iş gören ilaçlar sağlıklı mı? Sıkı antrenmanı bıraktığım hafta hemen gevşeme yapmasın sonra. Sanırım ben de evde çalışırım ama kendi kendime devam ettirebileceğimi sanmıyorum.

Daha önce bu sporu yaptın mı ? Eğer yeni başlıyorsan direkt besin takviyesi kullanma.Ayrıca hocalardan veya bu işi bilenlerin tavsiyesini almadan takviye kullanma.Protein tozunun genel kullanım amacı günlük ihtiyaçta eksik varsa yada spordan hemen sonra güzel bi öğüne vakit veya imkanı olmayanlar için.Yani eğer spordan sonra beslenme imkanın varsa protein tozunun faydasını görmezsin.

Kombin yapacam diyosan o ayrı tabiki.

Benim heryer kötüydü çok cılızdım.165 başladım 1,71 oldum 6 ayda :smile: Karın için zaten en kolay yapılan bölge.2 ay karın çalıştım ve sıvı olarak su ve ayran tüketim sadece.Çikolata felan yemedim direkt belli oluyor yani.En zor bölgeler bacak ve sırt.İmkanın varsa salona yazılmanı tavsiye ederim.

Streoid ve synthol gibi ilaçlar zaten profosyonel hazırlanan sporcular içinki ondada bu işi bilen insanların gözetiminde alıyosunki zararı en aza indirgiyorsun.Ama hertürlü acısı sonradan çıkıyor

Besin takviyelerindede bazı ürünleri ara vere vere kullanıyosun.Aslında onlarda zararsız değil ama kola gibi mesela.Vücut toparlayabiliyor kolay bir şekilde.

Synthol kullandırmak için ayranıma fare zehri katmaları lazım. Hem güzel gözükelim, hem de sağlıklı ve güçlü bir birey olalım diye yapıyoruz ama bu mereti kullananlar balon oluyor ne güzel gözüküyorlar ne de benim şimdiki halim kadar güçlüler. :neutral:

Yeme alışkanlıkların nasıl onlardan bahseder misin?

Kont Dooku said:
Daha önce bu sporu yaptın mı ? Eğer yeni başlıyorsan direkt besin takviyesi kullanma.Ayrıca hocalardan veya bu işi bilenlerin tavsiyesini almadan takviye kullanma.Protein tozunun genel kullanım amacı günlük ihtiyaçta eksik varsa yada spordan hemen sonra güzel bi öğüne vakit veya imkanı olmayanlar için.Yani eğer spordan sonra beslenme imkanın varsa protein tozunun faydasını görmezsin.

Kombin yapacam diyosan o ayrı tabiki.

Benim heryer kötüydü çok cılızdım.165 başladım 1,71 oldum 6 ayda :smile: Karın için zaten en kolay yapılan bölge.2 ay karın çalıştım ve sıvı olarak su ve ayran tüketim sadece.Çikolata felan yemedim direkt belli oluyor yani.En zor bölgeler bacak ve sırt.İmkanın varsa salona yazılmanı tavsiye ederim.
Zaten profosyonel bir koç olmadan başlamayı düşünmüyorum. Hatta diyetisyenime gidip genel bir kontrol, onay alırım gerekirse hormonları tekrar kontrol ettiririm. Tiroid bezlerimde sorun vardı geçen sene 6 ay iç hastalıklarına gittim geldim. Şimdi normal düzene döndü ama düzenli olarak tiroid hormonu alıyorum -yapay olanından-.

Hiç spor yapmadım, yani amatör anlamda bile. Okulda top koşturmak, voleybol oynamak dışında faaliyetim olmadı yani. :razz: Bahsettiğim gibi 2 sene içinde 15 kilo civarı verdim. Kilolu halimdeki cüssem kaybolunca kollarım incelince artık başlayayım yapılı, fit bir vücut sahibi olmaya dedim. Meme uçlarından itibaren çeneme kadar olan yeri kesip atsam fit biri sanılabilir. Vücudum kas yapmaya uygun olanlardanmış sanırsam. Bel çevresi, özellikle göbek ve böbreklerin olduğu yerlerde, kalçalarda ve basenlerde yağ tabakası kaldı. Onları eritsem kas yapmadan bile uygun kıyafet tercihi ile fit gözükebilirim. Bu noktaya kadar yer yer sıkı diyetle, yer yer yediklerimi takip ederek ve hiç spor yapmadan geldim ama artık şu vücuda hop oğlum ver bi pati bakim deme zamanı geldi.

O zaman ilk başlarda takviye kullanma.3-4 ay sonra başlarsın.Beslenme gerçekten çok önemli takviyeler asla beslenmenin yerini tutamıyor.

Geçen sene bi çocukla aynı anda başladık spora.Çocuk kombinle başladı hile yaptı nitro bastı :smile: Hayvan gibi oldu tabi ben yanında çocuk kalıyorum. Oda ara vermiş bende vermiştim 3 ay felan çocuk geldiğinde yarısı gitmişti benim ölçüler 1-2 azalmıştı sadece.İyi beslenirsen hedeflerine ulaşırsın. Vücut nankör olmayan ender şeylerden.Ne ekersen onu biçersin.

Yeri gelmişken şu vücut tipleri var mı? Gördüğüm kadarıyla büyük bir kesim var derken başkaları yok uydurmayın öyle şeyler bütün vücutlar çalışarak fit olabilir diyorlar. Bahsettiğim şey mezo, endo, ekzomorf zımbırtıları.

Her vücut çalışarak fit olabilir evet ama şöyle bişi var mesela.

Benim omuzlarım sana göre daha kolay gelişir senin pazuların bana göre daha kolay gelişir.Bunun gibi şeyler.Vücut olarak öyle olduğunu düşünmüyorum.Dediğim gibi bazı insanlarda omuz göğüs çok yoğunlaşmadan gelişiyoken pazular gelişmiyor.Neren çabuk gelişmiyosa oraya yükleneceksin oraya daha özen göstereceksin.

Mesela benim omuzlar kolay gelişmiyo.

Vücut tipine inanmıyorum ben ama çokta bilgim olduğu söylenemez.

Benim de inanasım gelmiyor. Çünkü 85 kiloyken endomorf diye gösterilen örnektekilere benziyordum ve bahsi geçen özellikler de uyuyordu. Su içsem yarıyordu o aralar. Ama hormon tedavisi olup kilo verdikten sonra kas değil yağ yaktım büyük ölçüde. Oranları tam hatırlamıyorum. Şimdilerde trapezoid gibi ters üçken ama bel-kalça da ince olmayan, mezomorf benzeri bir yapım var. Şimdi de her gün burger yiyorum ama yavaş yavaş kilo vermeye, yağ yakmaya devam ediyorum. Belki bu vücut tipleri vardır ve vücudun kondisyonuna göre değişim gösteriyordur ya da biraz detaya inen genellemelerden başka bir şey değillerdir.

Back
Top Bottom