The War Z | Zombie MMO RPG

Users who are viewing this thread

Vasilidean said:
Biraz değişik olucak ama, o kadar "DayZ'yi aldığıma pişman oldum" tarzı mesajlar attıktan sonra tekrar DayZ başladım. Ve aslında "War Z'yi aldığıma pişman oldum" demeliyim. Survival olsun, looting olsun, teamwork olsun, her türlü DayZ daha çok sarıyor. İrili ufaklı buglar var evet, ancak whitelist mantığında bir sunucuya kayıt olduğumdan beri (yaklaşık 3 hafta) bir kere bile hile veya bug kurbanı olmadım. Yahu ortada boş boş koşturmak bile eğlenceli geliyor DayZ'de. Ayrıca oyunun bug kısmına gelirsek, şuana kadar hiçbir oyuna yapılmış hiçbir mod mükemmel olmadı. Standalone üzerinde çok uğraşıyorlar. Ortaya "mükemmel" i sunacaklarını düşünüyorum. Birçok kişinin düşüncesinin aksine bence PVP'si bile daha güzel DayZ'nin.

Aynen işte, buradaki kişilerin %90 iki oyunu birden oynamadan laf ebeliği yapıyor. DayZ'nin 2-3 videosunu izleyipte daha mod olduğunu bile bilmeden 'ama zombiler çoook kötüüüüğ' veya 'duvarların içinden yürüyorlar yaaa çüüüş' tarzı takılan insanlar var. Düzgün oyuncu bulmak çok zor artık şu zamanlarda. CoD ARMA'dan daha güzel daha gerçekçi diyende vardır buralardada orası başka bir konu. Ayrıca whitelist server olan o server'a nasıl katılabilirim? Bilgi verirsen sevinirim.  :smile:

abdulsamed said:
Gargoyle said:
Görüp göreceğiniz en iğrenç oyundur, her şeyi çalıntı oyunla ilgili vaat ettiklerinin %90'ı yalan ve yeni yalanlarda söylemeye devam ediyorlar. Gidin DayZ alın bunun yerine, ben bir DayZ fanboy değilim şey yapmayacağım ama iki oyunuda oynadım ve DayZ rahatlıkla 1000 basar. WarZ'nin resimler Walking Dead'ten çalıntı fikir ve oynanış DayZ'den çalıntı. Yani tamam başka yapımcılar esinlenebilir ona lafım yokta bütün fikri alıp üzerine hiç bir şey eklemeden yeni bir oyun diye sunmaları büyük terbiyesizlik. Bu konu hakkında isteyen herkesle tartışabilirim WarZ'yi savunmaya kalkan. İşe yaramaz, para kaybı. Bu oyunun hala satılması bile şaşırtıcı ya.

20120707211059144.gif

Tamam çocuk çok komiktin.

Redleft said:
Gargoyle said:
Görüp göreceğiniz en iğrenç oyundur, her şeyi çalıntı oyunla ilgili vaat ettiklerinin %90'ı yalan ve yeni yalanlarda söylemeye devam ediyorlar. Gidin DayZ alın bunun yerine, ben bir DayZ fanboy değilim şey yapmayacağım ama iki oyunuda oynadım ve DayZ rahatlıkla 1000 basar. WarZ'nin resimler Walking Dead'ten çalıntı fikir ve oynanış DayZ'den çalıntı. Yani tamam başka yapımcılar esinlenebilir ona lafım yokta bütün fikri alıp üzerine hiç bir şey eklemeden yeni bir oyun diye sunmaları büyük terbiyesizlik. Bu konu hakkında isteyen herkesle tartışabilirim WarZ'yi savunmaya kalkan. İşe yaramaz, para kaybı. Bu oyunun hala satılması bile şaşırtıcı ya.

Hiç dayz oynamadığım çok belli. Dayz deli gibi oynuyordum zombiler evin içinden geçiyor kafasına sıkıyorsun yanından geçip gidiyor. çantanı yere koyuyorsun bug'a giriyor. Önem alınamamış bir hack problemi var.

Pardon ama o zaman Call of Duty de Medal of Honor özentisidir ikside savaş oyunu . aralarında 4 yıl var. Şu işe bak ikiside 2. dünya savaşı. Bu oyunlar taklit olamazlar . Kinght Online ve Silkroad gibi. Konu aynı ama içi farklı ikisinide oyna dayz çok eksikli bir MOD.

Ben hala şunu nasıl anlamadığınızı anlamıyorum. DayZ bir mod, anlatabiliyor muyum mod. Hani oyunun üstüne yapılan yama gibi, çaktın? WarZ ise bütçesi olan bir oyun, iğrenç grafikleri olan çalıntı bir oyun ayrıca. Bir zahmet zombiler DayZ'deki gibi olmasın değil mi? Buradaki herkes biliyor ki şimdi DayZ'ye bu kadar b*k atıyorsunuz ama Standalone çıktığında paşa paşa alacaksınız veya videolarını izleyeceksiniz, o yüzden şu iğrenç dolandırıcıların çıkarttığı çalıntı oyunu savunmayın.

Erozbey said:
DayZ standalone 'da benim gibi pek çok oyuncunun tek  bir beklentisi var o da zombilerin düzgün saldırması. Şahsi düşüncem zombiler eskisi gibi olursa pek çok kişi oynamayı bırakacak. Onu geçtim eğer DayZ yapımcısının bütçesi olmasaydı animasyonları nasıl yaptıklarını sen biliyorsundur yapacakları para olmazdı. Hepsini geçtim ben çalıntı, alıntı vs laflarına bakmıyorum. WarZ çıktığında da Alfa olarak çıktı. Ben DayZ 'den alıntı bir şey göremedim. Ha alıntı diye zırvaladığınız koşma yürüme ise DayZ 'de çalıntı hacı kusra bakma.

Ben ne diyorum sen bana kalkıp anca koşması yürümesi çalıntı diyorsun? Bütün oynanışı çalıntı ya Allah aşkına birazcık kendinize saygınız olsun 'çalıntı bir şey yok' derken. Yapımcılar kendileri bile kabul ettiler çoğu şeyin DayZ'ye benzediğini biliyoruz diye ama biz daha önce başlamıştık yapmaya muhabbeti oradan çıktı. WarZ alfa olarak çıktı tamam ama üzerinde 2 yıldır uğraştıklarını iddia ettiler değil mi? Oyunun ismi neden DayZ'yi çok andırıyor? Ve en önemlisi steam sayfasında oyunun içinde olduğunu söyledikleri şeylerin %90'ı yok oyunda, ki buda dolandırıcılık demektir. DayZ ile tam olarak ne farkı var söylesene WarZ'nin? Her şeyleri aynı, adamların yaptığı şey benzer isimli bir oyun çıkartarak DayZ güzelse buda güzeldir hissi yaratıp para kazanmak.

Gargoyle said:
Ben ne diyorum sen bana kalkıp anca koşması yürümesi çalıntı diyorsun? Bütün oynanışı çalıntı ya Allah aşkına birazcık kendinize saygınız olsun 'çalıntı bir şey yok' derken. Yapımcılar kendileri bile kabul ettiler çoğu şeyin DayZ'ye benzediğini biliyoruz diye ama biz daha önce başlamıştık yapmaya muhabbeti oradan çıktı. WarZ alfa olarak çıktı tamam ama üzerinde 2 yıldır uğraştıklarını iddia ettiler değil mi? Oyunun ismi neden DayZ'yi çok andırıyor? Ve en önemlisi steam sayfasında oyunun içinde olduğunu söyledikleri şeylerin %90'ı yok oyunda, ki buda dolandırıcılık demektir. DayZ ile tam olarak ne farkı var söylesene WarZ'nin? Her şeyleri aynı, adamların yaptığı şey benzer isimli bir oyun çıkartarak DayZ güzelse buda güzeldir hissi yaratıp para kazanmak.

World War  Z 'nin adı DayZ 'ye çok benziyor kesin çalmışlardır değil mi bu fikri Einstein? WarZ COD tarzı oyundur, vur-geç, zombileri hallet vs. DayZ BF tarzı, hayatta kalma birinci plânda ki DayZ 'de pvp den öteye gidemiyor artık.

Erozbey said:
Gargoyle said:

World War  Z 'nin adı DayZ 'ye çok benziyor kesin çalmışlardır değil mi bu fikri Einstein? WarZ COD tarzı oyundur, vur-geç, zombileri hallet vs. DayZ BF tarzı, hayatta kalma birinci plânda ki DayZ 'de pvp den öteye gidemiyor artık.

Küçükken bebeklerin popolarına-sırtlarına hafifçe vururlar ya nefes alsınlar diye, senin kafana vurmuşlar sanırım. World War Z kitap, WarZ onun oyunu olsa anlayacağımda onun oyunuda değil, hoop kendini daha kötü duruma soktun 2 yerden çalıntı gibi oldu oyunun ismi şimdi bak. :smile:

WarZ CoD tarzı mı? Komik olma ya, WarZ DayZ'nin aynısı, HUD neredeyse aynı, zombilerin seni farketmesine bağlı olan etkenler aynı, yakın mesafe silahları dışında tüm silahlar aynı DayZ'de olan silahlardan farklı tek bir silah yok ne ilginçse... Dahada sayardımda anlamaya çalışmayan bir fanboy'la tartışması eğlenceli değil ya. Anlarsın ya hani. :/

He şey DayZ'de hayatta kalma pvp'den öteye gidemiyor zaten o yüzden, açlık kan seviyesi, susuzluk, hastalık falan bunlar var değil mi? Aslında sen git WarZ oyna ya gerçekten yani öyle yapman hem WarZ için hemde DayZ için daha iyi olur. DayZ'yi küçük bir çocuk oynayıp mahvetmez, WarZ'de gerçek parayla oyun içi eşya alan (ve ölünce onu kaybedecek olmasına rağmen yinede alan) ahmak bir oyuncu daha edinmiş olur. Yazıktır yani, 3-5 oyuncusu olsun değil mi WarZ'nin? Adamlar İKİ yıl boyunca uğraşmışlar sonuçta değil mi?

Edit:
Risenfaw said:
Gargoyle said:
Ayrıca whitelist server olan o server'a nasıl katılabilirim? Bilgi verirsen sevinirim.  :smile:

http://mydayz.de/en/hive#whitelist

Çok teşekkürler. Steam verirsen ekleyebilirim, birlikte oynarız istersen. :smile:

Gargolye DayZ standalone çıkınca alıcan demişsin ? Neden almiyim ki ? Gereksiz polemik yaptın şuan. Düşüncen senindir ama DayZ şuan tek başına oyun gibi savunuyorsun

Vasilidean said:
2 oyun için bu kadar hakaret ilginç doğrusu.

Eroz'u baya bir zamandır bilirim (3 yada 4 yıl) gerçi o unutmuş olabilir (öyle 7/24 konuşmazdık) beni son 2 yıldır falan foruma az giriyorum ama, onunla böyle arada tartıştığımız olurdu bizim çok problem yok yani, en azından benim için. Burada kalkıp gerizekalı mongol falan filan dese (ki einstein dedi oda o tarz oluyor :grin:) ana avrat sövmeye başlamam, alışkınım onun tavırlarına.

Redleft said:
Gargolye DayZ standalone çıkınca alıcan demişsin ? Neden almiyim ki ? Gereksiz polemik yaptın şuan. Düşüncen senindir ama DayZ şuan tek başına oyun gibi savunuyorsun

Tam tersine DayZ şuan tek başına oyun değil bu bir mod ve siz burada ona aynı WarZ gibi bütçesi olan ayrı bir oyunmuş gibi davranıyorsunuz. Son 5 mesajımda bunu anlatmaya çalıştım nerelerdeydin sen?

Gargoyle said:
WarZ CoD tarzı mı? Komik olma ya, WarZ DayZ'nin aynısı, HUD neredeyse aynı, zombilerin seni farketmesine bağlı olan etkenler aynı, yakın mesafe silahları dışında tüm silahlar aynı DayZ'de olan silahlardan farklı tek bir silah yok ne ilginçse... Dahada sayardımda anlamaya çalışmayan bir fanboy'la tartışması eğlenceli değil ya. Anlarsın ya hani. :/

Yok demek istediğimi anlamadın sen. WarZ COD tarzı dememin sebebi oynanabilirliğin COD 'a benzemesi. Oyuncular WarZ 'yi bırakmıyorsa bu yüzden. Oynanabilirlik HL,COD ile benzer. ArmA ise BF 'den daha çok özellikli bir oyun. Yani tarzları benzer. Bu yüzden her oyuncu oynayamaz DayZ. Ha bu arada, yanlış anlaşılma olmasın ben fanboyluk yapmıyorum, DayZ 'de oynayan bir insanım :smile:

Gargoyle said:
Vasilidean said:
2 oyun için bu kadar hakaret ilginç doğrusu.

Eroz'u baya bir zamandır bilirim (3 yada 4 yıl) gerçi o unutmuş olabilir (öyle 7/24 konuşmazdık) beni son 2 yıldır falan foruma az giriyorum ama, onunla böyle arada tartıştığımız olurdu bizim çok problem yok yani, en azından benim için. Burada kalkıp gerizekalı mongol falan filan dese (ki einstein dedi oda o tarz oluyor :grin:) ana avrat sövmeye başlamam, alışkınım onun tavırlarına.

Allah Allah ben seni neden tanımıyorum ki? Gerizekalı Mongol dediğimi bile hatırlamıyorum.. :O

20120707211059144.gif

Gargoyle said:

Yok, ben onu karşına kös kös oturupta gülesin diye koymadım.Adamın midesi bulanmış,bıkkınlık gelmiş artık aynı muhabetten.Onu anlatmaya çalışıyorum.

Tamam en iyi DayZ.O adamın midesini bulandırma daha fazla.

abdulsamed said:
20120707211059144.gif

Gargoyle said:

Yok, ben onu karşına kös kös oturupta gülesin diye koymadım.Adamın midesi bulanmış,bıkkınlık gelmiş artık aynı muhabetten.Onu anlatmaya çalışıyorum.

Tamam en iyi DayZ.O adamın midesini bulandırma daha fazla.

Yav he he tamam uğraşamayacağım tamam, sen kralsın komiksin tamam hadi.

Neutron!1! said:
Erozbeyler karışmış olabilir.

Erozbey(ler) derken? Bu bizim gıcık, uyuz, eski erozbey değil mi?

Erozbey said:
Allah Allah ben seni neden tanımıyorum ki? Gerizekalı Mongol dediğimi bile hatırlamıyorum.. :O

Yok abi yok anlamıyor ya. Şey beni hatırlamıyor olabilir baya bir zamandır girmiyorum kısmının tam olarak neresini anlayamadın? Bu bir ikincisi gerizekalı mongol dedin demedim ne yazdığımı tekrar oku...

@Gargoyle

Bu ne ?
Gargoyle said:
"-Yakın mesafe silahları dışında tüm silahlar aynı DayZ'de olan silahlardan farklı tek bir silah yok ne ilginçse..."

-O silahlarıda gerçekte bizzat dayz çalışanları üretti dersen şaşmıcam artık.

abdulsamed said:
@Gargoyle

Bu ne ?
Gargoyle said:
"-Yakın mesafe silahları dışında tüm silahlar aynı DayZ'de olan silahlardan farklı tek bir silah yok ne ilginçse..."

-O silahlarıda gerçekte bizzat dayz çalışanları üretti dersen şaşmıcam artık.

Eğer bir tartışma yapılıyorsa karşındakinin mesajından küçük bir parça alıp karşılık vermezsin, tüm mesajına karşılık verirsin... Ve evet mesela ARMA'da 200 farklı silah tipi varsa DayZ'de bunların sadece 30 tanesi var, çünkü yapımcılar çok fazla pvp olmasını ve her yerde silah olmasını istemiyorlar. Peki WarZ'dede mesela niye DayZ'de olan silahlardan farklı bir tane yok? Mesela en basitinden Aug niye yok? Yada ne bileyim g36 niye yok? Gerçek hayattakilerden seçip oyuna koyabileceğin 200 silah varsa neden bunların 30'unu koyuyorsun ve bu koyduğun 30 tanesinin neden hepsi bire bir DayZ'dekilerin aynısı?

"Hadi diğerlerinin doğru olduğunu kabul ettim  de o ne şimdi diyorum".Sürekli açıklama mı yapıcam ben sana ?

Aaa bak, senin oyunu ne kadar oynadığının da belli oldu. Bak ne varmış burda ?

http://www.warzwiki.com/File:ASR_G36.png

abdulsamed said:
"Hadi diğerlerinin doğru olduğunu kabul ettim  de o ne şimdi diyorum".Sürekli açıklama mı yapıcam ben sana ?

Aaa bak, senin oyunu ne kadar oynadığının da belli oldu. Bak ne varmış burda ?

http://www.warzwiki.com/File:ASR_G36.png

Bence sus sen artık. :smile:

http://dayzdb.com/database/g36k-camo

Vay hırsız WarZ yapımcıları, vay hırsız DayZ yapımcıları! BURADAN YÜRÜTMÜŞLER BU SİLAHI!!!

http://stargate.wikia.com/wiki/G36K

OHA BURADAN DA YÜRÜTMÜŞ OLABİLİRLER!!!  :shock: :shock: :shock: :shock:

http://battlefield.wikia.com/wiki/G36K

Back
Top Bottom