The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

İmparatorluk faşist olsaydı eline geçirdiğinde Tamriel'deki insan olmayan ırkları katleder ya da eziyet çektirirdi. Yüzyıllardır Tamriel'de stabiliteyi ve barışı sağlamış bir yapılanmadan bahsediyoruz İmparatorluk deyince. Lami cimi yok Alessia imparatorluğu da böyleydi, Septim imparatorluğu da ve şimdiki Mede imparatorluğu da böyle.

Yahu Dragonborn'un dragonborn olmasının gerçek sebebi zaten imparator olmak. Aslında son dragonborn imparator olup insanlığı yeniden birleştirmeli.

Yalnız nordları küçümsemiyor musunuz? Ysgramor ile 500 nord'un koskoca Snow Elf ülkesini dizginlediğini unutuyorsunuz. Dragonborn olarak Ysgramor gibi bir kahramanı canlandırıyoruz biz de. 500 NORD DÜNYAYA BEDEL!!! GEREKİRSE SUMMERETISLE'I DA YAKARIZ!!!

Ciddi olacak olursak diğer ırklarda Dragonbord gibi bir kahraman var mı? Diğer oyunları oynamadım henüz. (Oynama ihtimalimin yüksek olduğunu düşündüğüm için de lore'ları da okumuyorum.) Fazla spoiler vermeden; Dragonborn gibi overpowered bir kahramanları var mı diğer ırkların?

Sayın seyirciler akçay mevkibeyi balgruuf'un kalesine şafak operasyonu yapıldı. İmparator Titus Mede II açıklamasında Paralel yapılanmaya sık sık yer verdi. Balgruuf'un odasında skandal bir seks kasedi bulundu.

maxresdefault.jpg

:lol:

Kararsiz_Atom said:
İmparatorluk savunucusu faşistler sarmış yine konuyu. Bir şiirimle tartışmaya dahil olmak istiyorum.

Muhtara sorarsanız
Bizim serseri Ulfric
Marabaya sorarsanız
İşini bilmemiş deli
Köylüye sorarsanız
Ekmeksiz garibin teki
Çocuklara sorarsanız
Yüce dağlar aslanı
Kimsesize sorarsanız
İmparatorluk bilir onu
Guard'lara sorarsanız
İmparatorluğun dağlarda silah çatması
Vurguncuya sorarsanız
Yolkesici yağmacı
Soyguncuya sorarsanız
İmparatorluğun acizliği
Sağcıya sorarsanız
Siktiret pezevengi
Solcuya sorarsanız
"İmparatorluk padişahın dağlar bizimdir"
Sorarsanız bürokrata
Thalmor'un gardrobuna
Tükürmüş biri
Hümaniste sorarsanız
Fransızca bilmeyen
Montenyi'den anlamıyan
Mitologya tragedya
Hümanizma helenizma
Hiçbirinden çakmayan
Bir nord'dur koçero
Winterhold'da kol başıdır
Riften'da deli daylak
Pir sultan yoldaşıdır Whiterun'da
Bir "kılıcı kanlı" Morthal'da
Folkreath'de bir gözükanlı kaçakçı

Yatar türkülerde upuzun
Ağıtlarda fidan fidan Ulfric
Kocunmayın güzel beyler,hanımlar
Alınıp ıncınmeyın
Ulfric bır vatandır yaşanır boydan boya
Ulfric bir vatansızlık
Bır dağlaşmış yalnızlıktır
Mavzerleşmiş bır haksızlık
Yanıtsız bır dilekçe.
Heimskr detected.
@History Head Talos = Lorkhan Talosa ibadet edilmemesi insanlığın sonudur.
Ete kemiğe büründüm Tiber Septim diye göründüm!

History Head said:
Amen amen.
Ben Skaal'ların inancındayım Skyrim'de. Totemik All-God inancı. Bir nevi vahdet-i vücut. Zibilyon tanrı beni bağlamaz. Hele de sonradan olma tanrılar.  :wink:
Ama isteyen istediğine tapsın. Ama daedraya tapıp sapkınlık yapıyor insan minsan yiyorsa emaneti çıkarırız.  :cool:
Vahdet-i Vücudda tek tanrı yok her şey Tanrı'nın bir parçası oluyor.Bu yüzden zibilyon tanrıyı bağlamış oluyorsun.Ve vahdet-i vücudda başka tanrılara tapmak sapkınlık değil, çünkü onlar da Tanrı'nın bir parçası.

Elder Scrolls ırklarının ve gruplarının bence karşılıkları:
Nord:İskandinav,Kelt ve Cermanikler
İmperial:Romalılar
Khajit:Hint
Argonian:Aztek
Redguard:Arap
Bosmer:Yenisey kabileleri
Dunmer:Moğollar
Aldmer:Türkler
Orclar:Afgan
Dwemer:Zamanın ötesine gitmiş Çinliler
High Rock bretonları:Fars
Reachmen:Kürt
Vigilant of Stendar:Menzil Tarikatı
Thalmor:Tigir:ER
Akavirli insanlar:Japon
Haelga's Bukhouse:Halkevi

Deli Paşa said:
Yalnız nordları küçümsemiyor musunuz? Ysgramor ile 500 nord'un koskoca Snow Elf ülkesini dizginlediğini unutuyorsunuz. Dragonborn olarak Ysgramor gibi bir kahramanı canlandırıyoruz biz de. 500 NORD DÜNYAYA BEDEL!!! GEREKİRSE SUMMERETISLE'I DA YAKARIZ!!!

Ciddi olacak olursak diğer ırklarda Dragonbord gibi bir kahraman var mı? Diğer oyunları oynamadım henüz. (Oynama ihtimalimin yüksek olduğunu düşündüğüm için de lore'ları da okumuyorum.) Fazla spoiler vermeden; Dragonborn gibi overpowered bir kahramanları var mı diğer ırkların?

Ben de onu diyorum Dragonborn insanları birleştirip anca yenebilir elfleri.

Bu arada yalnız Shor Lorkhan, Talos insan.

Kardeş biliyoruz herhalde Shor Shezzarine Lorkhan olaylarını. Talos ama Lorkhan'ın kontrol ettiği bir insandı, tüm dragonbornlar öyle olmalı Shezzarine oluyorlar çünkü. Bu Talos'un Lorkhan olduğu demek değil.

Back
Top Bottom