Taleworlds Metal Cemiyeti

En sevdiğiniz üç tür?

• Heavy Metal

Votes: 66 46.5%
  • NWOBHM

Votes: 6 4.2%
  • Thrash Metal

Votes: 34 23.9%
  • Death Metal

Votes: 22 15.5%
  • Black Metal

Votes: 11 7.7%
  • Groove Metal

Votes: 5 3.5%
  • Speed Metal

Votes: 8 5.6%
  • Gotik Metal

Votes: 9 6.3%
  • Senfonik Metal

Votes: 28 19.7%
  • Power Metal

Votes: 26 18.3%
  • Folk Metal

Votes: 31 21.8%
  • Doom Metal

Votes: 8 5.6%
  • Progresif Metal

Votes: 7 4.9%
  • Endüstriyel Metal

Votes: 17 12.0%
  • Alternatif Metal

Votes: 14 9.9%
  • Nu Metal

Votes: 11 7.7%
  • Glam Metal

Votes: 1 0.7%
  • Metalcore

Votes: 10 7.0%

• Total voters
    142

Users who are viewing this thread

Trivium severler biraz yıkılabilir, yeni albümlerinden bir parça yayınladılar ve power metale dönmüşler (bence kendi metalcore tarzları onları trivium yapıyordu, kötü olmuş). Telefondan link vermeye üşendim ismini vereyim direk: Silence in the Snow

C.C.G. said:
Trivium severler biraz yıkılabilir, yeni albümlerinden bir parça yayınladılar ve power metale dönmüşler (bence kendi metalcore tarzları onları trivium yapıyordu, kötü olmuş). Telefondan link vermeye üşendim ismini vereyim direk: Silence in the Snow
Power metal bulamadım ben ama şarkı kötü ona katılıyorum.

Bide sesini duyunca ilk aklıma direk Volbeat geldi :grin:

ferevon said:
C.C.G. said:
Power metal bulamadım ben ama şarkı kötü ona katılıyorum.

Bide sesini duyunca ilk aklıma direk Volbeat geldi :grin:
Ben oldukça beğendim belki hem power metal hem de Volbeat'i sevdiğimdendir :razz: Bu arada cidden ses ilk girdiğinde çok benziyor Michael Poulsen'in sesine. Ayrıca tek şarkıyla değerlendirmemek lazım Vengeance Falls için de Brave This Storm yayınlanmıştı pek sevmemiştim ama albüm genel olarak çok güzeldi.

Matt Heafy geçen sene sesini kaybetmişti ses rengi değişti, mid iken biraz daha tiz oldu ve brutal yeteneğini yitirdi. Muhtemelen bu yüzden power metale dönüyolar. Ben hammerfalla benzettim baya şarkıyı ve yeni yapıyı. Yine fena sayılmaz ama yazık olmuş o kadar yeteneğe ve eski tarza. Ama albümün diğer parçalarına da bakmak lazım tabi...

Konuyla, vokalle, gitar tonuyla, şarkı düzeniyle ilgili. Genelde fantastik, mitolojik sözleri/ klipleri falan olanlar power metal oluyor eğer brutal yoksa ve melodik, harmonizerlı dist.ler vs. varsa. Powerın herşeyini karşılıyor silence in the snow ama albümün geri kalanı öyle değildir belki. Beklicez görcez.

E tamam işte bunlara bakarak şarkı Hard Rock Heavy Metal tarzı bir şey oluyor, bunu power sayarsan Iron Maiden, Judas Priest hepsi power olur.

Reverse Flash said:
Metal şarkılarda muazzam bir gitar solosu olan şarkılar biliyor musunuz varsa paylaşır mısınız ?
www.youtube.com/watch?v=Te7FKPFqn74
www.youtube.com/watch?v=tJ7Y4SNj6u8
www.youtube.com/watch?v=ddK7KqO9om8

Hadi dağılın şimdi.

Black Champion said:
Reverse Flash said:
Metal şarkılarda muazzam bir gitar solosu olan şarkılar biliyor musunuz varsa paylaşır mısınız ?

Hadi dağılın şimdi.
Hacı tam beklediğim derecede muhteşem şeyleri attın.
Sana burdan bi highfive

NapalmDeath said:
Black Champion said:
Reverse Flash said:

Hadi dağılın şimdi.
Hacı tam beklediğim derecede muhteşem şeyleri attın.
Sana burdan bi highfive
Öptüm topuğundan

Flamenko ile metal karışımı bir müzik icra eden grup keşfettim. Metal fazla sevmem ama bu güzel, tavsiye ederim.

Back
Top Bottom