Taleworlds Metal Cemiyeti

En sevdiğiniz üç tür?

• Heavy Metal

Votes: 66 46.5%
  • NWOBHM

Votes: 6 4.2%
  • Thrash Metal

Votes: 34 23.9%
  • Death Metal

Votes: 22 15.5%
  • Black Metal

Votes: 11 7.7%
  • Groove Metal

Votes: 5 3.5%
  • Speed Metal

Votes: 8 5.6%
  • Gotik Metal

Votes: 9 6.3%
  • Senfonik Metal

Votes: 28 19.7%
  • Power Metal

Votes: 26 18.3%
  • Folk Metal

Votes: 31 21.8%
  • Doom Metal

Votes: 8 5.6%
  • Progresif Metal

Votes: 7 4.9%
  • Endüstriyel Metal

Votes: 17 12.0%
  • Alternatif Metal

Votes: 14 9.9%
  • Nu Metal

Votes: 11 7.7%
  • Glam Metal

Votes: 1 0.7%
  • Metalcore

Votes: 10 7.0%

• Total voters
    142

Users who are viewing this thread

Headbangers'ta ilk gün geçti ve yorum yazan yok. oy anam oy böyle mi olacağdıh. Bayağı da kalabalıktı valla Küçükçiftlik'te bu kadar kalabalık olanını görmemiştim daha önce. Bi de kısa günün karı prezervatif kazandım, onu da özel bir güne saklarım artık, he tabii bazıları balon yapıp konser alanında uçurtuyordu ama o fantezilere girmeyeyim.

Eski grup headliner olur saçmalığı olmasaydı 10 kat daha güzel olacaktı, konserde toplam 3 tane Katatonia thirtlü insan gördüm. 3 lan 3. Konsere gitme sebebim ve en çok etrafta tshirtü görülen grup da Ensiferum'du ayrıca... Onun kadar göremediğim ama yine bayağı gördüğüm At The Gates vardı bi de, ama seyircinin At The Gates'te bayağı kopup brutal vokal şarkılara eşlik etmesinden yola çıkarak onun da epey dinleyicisinin orda olduğunu söylemek güç değil. Yani Ensiferum veya At The Gates son iki grup olsaydı bence birçok kişi daha çok sevinecekti. Güneşin altında Ensiferum'la savaşa gitmek biraz terleticiydi, ancak ona rağmen adamlar bütün günün tek adamakıllı Mosh Pit'ini yaptırttılar, sonra At The Gates'te oldu gibi oldu yanlış hatırlamıyorsam ama onlar rastgele koşuşuyordu muhtemel ayyaş tayfanın mosh pit yorumu. Pogo epey oldu, benimde bir iki katkım oldu tabii çok girmiyorum gözlük olduğundan değmez arada gözlüğün parçalanmasına. Crowdsurf denemesi oldu bi tane de ama en fazla 2 metre gitmiştir. Katatonia açık ara konserin en sessiz anlarıydı, Moonspell gibi daha yeni sayılacak bir grup bile bazı şarkılarında coşturabilmişti. Adamlara da acıdım valla "Kibarlığınız için teşekkürler, bugün bayağı sessizsiniz" falan dedi.

He bide Moonspell dansöz(Mahafsoun) çıkardı onu demeyi unutmuşum memelerin de milleti coşturmaya katkısı az değildi.

Helloween zaten klasik artık ama Alissa çok OP'di sahnede
Jeff fena çalıyor ama rüzgardan saçları sürekli gözünü kapamasına rağmen sololarda gitara bakmaya çalışması ilginçti az bize bakaydın reyiz.
Sonuç olarak arkada olduğumdan oraya kadar pena sallayacak bi cengaver çıkmadı, baget üç beş tane geldi ama onlarda benim olmadığım tarafa gitti hep. Su bile atmadılar arkaya yav. Gitar çalıyorum ama bagete, suya razıydım hani. Her şey de ön tarafa atılmaz ki be kardeşim :sad:

lyN4nb.jpg

konserin özeti buydu bence hocam

flamednorwegian said:
lyN4nb.jpg

Ahuahah aşk yağmurunu yazmayı unutmuşum ben  :lol: 2 kere girdim, daha daha girebilirdim. Yavaş yürüyünce çok az ıslandığın için farkına varmıyorsun bile, hızlı gidersem zaten gözlük ıslanınca çok kolay belli oluyor. Neyse, kısa günün karı bir kutu prezervatif.

ferevon said:
flamednorwegian said:
lyN4nb.jpg

Ahuahah aşk yağmurunu yazmayı unutmuşum ben  :lol: 2 kere girdim, daha daha girebilirdim. Yavaş yürüyünce çok az ıslandığın için farkına varmıyorsun bile, hızlı gidersem zaten gözlük ıslanınca çok kolay belli oluyor. Neyse, kısa günün karı bir kutu prezervatif.

Hocam Kreator hiç beklemediğim bir şekilde efsaneydi, Behemoth'dan çok daha iyiydi maalesef

Metal türlerini gezerken Rob Zombie diye bir gruba rastladım industriel metalde, baya hoşuma gitti. Bu tarz metal grubu önerisi olan var mıdır acep?

Ayro said:
Metal türlerini gezerken Rob Zombie diye bir gruba rastladım industriel metalde, baya hoşuma gitti. Bu tarz metal grubu önerisi olan var mıdır acep?
Rob Zombie pek industrial gelmiyor benim kulağıma korku temalı heavy metal gibi daha çok. Nine Inch Nails, Ministry, Rabutier (yalnızca İsveççe sanırım) tavsiye ederim.

White zombie güzel bir gruptur.Kurucusu ve ana vokali rob zombie.Kendi başına da parçalar çıkarmış bir aralar.Heavy-rock arası(noise rock'muş türü) bir müzikleri var.Severim.Thunder kiss 65,super charger heaven gibi güzel şarkıları var.Egzantiriktir şarkı ve klipleri.

Slayer'ın son albümüne isim veren parçaya çektiği klip.Klip Danny Trejo abimiz,TWD'den Valiyi ve bolca kan içeriyor.Klip eh işte pek bişey yok.Daha albümün tamamını dinleme fırsatım olmadı.

hergün televisyonda gördügümüz popüler kültür etkisi ile mi bilmiyorum ama ben metali hep bagırışma çıglık lı saçma  satanist bir müzik sanardım.
geçen gün metallica nın unforgiven 2 şarkısına denk geldim. çok sevdim sonra ise bu şarkının heavy metal oldugunu ögrendim ve ilk tepkim 'ne?' oldu.zamanla sevdim metai hoşuma gidiyo ne bilim ben metali böyle bilmiyodum işte ama hakikaten çok güzel müzikleri olan bir müzik türümüş.
şu an tek korkum satanist damgası yemektir arkadaşlarım tarafından  :???:

Yalnız Metallica başka gruplar göz önüne alındığında Hard Rock kalabiliyor. Ben de kişisel olarak sadece ilk albümlerini Metal buluyorum. Ancak yine de Metal müziğe karşı ön yargı biraz fazla. O kadar farklı tarzlar var ki ille seveceğin bir şeyler buluyorsun. Ben de genelde Speed Metal tercih ediyorum. Bizim bağırdığımız filan yok yani.  :razz:

Sertity said:
hergün televisyonda gördügümüz popüler kültür etkisi ile mi bilmiyorum ama ben metali hep bagırışma çıglık lı saçma  satanist bir müzik sanardım.
geçen gün metallica nın unforgiven 2 şarkısına denk geldim. çok sevdim sonra ise bu şarkının heavy metal oldugunu ögrendim ve ilk tepkim 'ne?' oldu.zamanla sevdim metai hoşuma gidiyo ne bilim ben metali böyle bilmiyodum işte ama hakikaten çok güzel müzikleri olan bir müzik türümüş.
şu an tek korkum satanist damgası yemektir arkadaşlarım tarafından  :???:
Her gün televiziyonda gördüğün?Metal 2005 den sonra popüler müzik olmayı bıraktı.Şimdilerde götünü sallayan tipler ile dolu.Yozgat'ta falanmı yaşıyon?İzmir'de yıllardır hiçbir sıkıntı çekmedim.Hatta okuduğum sınıflarda çoğu kişinin metal müzik dinlemesini sağladım.Ha ayrıca o satanist black metal ve death metal de asıl kaliteli iş var.

Bagirismali cigliklisi da var zatende heavy metal degil o, Metallica gibisi de cok. Satanist damgasini niye takiyosun bilmiyorum, bana kedi kesiyon mu falan diyolar he *** diyip geciyorum, iyi bile oluyor biri satanist falan derse gulmus oluyorum.
Bu arada metallica hala metal, sadece  black sonrasi daha hafif sarkilari da oldugundan ikisi karisik gittiler gibi, Hetfield da muhtemel sesini bozmak istemedi unlendikten sonra ki hafif parcalari da guzel soyleyebildigini o zamana kadar bilmiyorduk. Bi de metal sertlesti zamanla oyle bi etken de var yani Led Zeppelin'in zamaninda Heavy Metal kabul edilmesi gibi bir sey, su anki standartlara gore gulersin ama zamaninda oyleydi.

hobeto13 said:
Yalnız Metallica başka gruplar göz önüne alındığında Hard Rock kalabiliyor. Ben de kişisel olarak sadece ilk albümlerini Metal buluyorum. Ancak yine de Metal müziğe karşı ön yargı biraz fazla. O kadar farklı tarzlar var ki ille seveceğin bir şeyler buluyorsun. Ben de genelde Speed Metal tercih ediyorum. Bizim bağırdığımız filan yok yani.  :razz:
Unutmayalım ki kill em all albümü thrash efsanelerindendir metallicanın.Git git şarkıları slowlaşsa da,kayıtlardaki ilk thrash albüm onların(ilk thrash parça exodusun lakin metallica olarak geçiyor kayıtlarda ilk albüm)Dave den sonra yavaş yavaş thrashliğini kaybetse de gene de heavy demek hata olur.Motorbreath gibi güzel ve efsane thrash parçaları var.
Thrash parçaların sertliği stili ile alakalı.Mesela slayer,çok distirtionlu,gürültülü müzik yapmayı seviyor.Metallica ise tam tersi.Clean bir ses kullanıyor.Megadeth mesela,soloları ile ünlü o da.Tornoda of souls,peace sells,hangar 18 soloları çok bilindik.Thrash bile içinde bölüm bölüm böyle ayrılıyor.Metallica dinlemeyi sevenlerin ikinci tercihi megadeth oluyor zaten.Yakınlar birbirlerine.Fark davein ince sesi,ve kat kat daha hızlı çalması.
Metallica fazla markalaşan bir grup.Haliyle marka olunca thrashten taviz verip daha hafif parçalara geçtiler.Eğer metallica hakkında bir fikir edinmek istiyorsanız throught the neverın soundtrackini dinleyebilirsiniz.Hepsi zamanında efsane olmuş parçaları.Grubun geçirdiği değişim oradan bile anlaşılıyor.Bazı güzel parçaları eklememişler ona üzüldüm ama.
Çoğu metal dinlemeye başlayan kişi heavy tercih ediyor.İron madien gibi hafif,punk gibi giyinen,ama heavy çalan gruplarla başlıyor çoğu kişi.Sonra thrash,groove,black falan.Şu satanizm olayına gelirsek,dışarıda satanist damgası hiç yemedim.Zaten yemek de saçma olurdu.Metal çok farklı türlere sahip,bunun blacki,deathi var.Hepsi güzel hepsi ayrı tatlı.
ferevon said:
Bagirismali cigliklisi da var zatende heavy metal degil o, Metallica gibisi de cok. Satanist damgasini niye takiyosun bilmiyorum, bana kedi kesiyon mu falan diyolar he *** diyip geciyorum, iyi bile oluyor biri satanist falan derse gulmus oluyorum.
Bu arada metallica hala metal, sadece  black sonrasi daha hafif sarkilari da oldugundan ikisi karisik gittiler gibi, Hetfield da muhtemel sesini bozmak istemedi unlendikten sonra ki hafif parcalari da guzel soyleyebildigini o zamana kadar bilmiyorduk. Bi de metal sertlesti zamanla oyle bi etken de var yani Led Zeppelin'in zamaninda Heavy Metal kabul edilmesi gibi bir sey, su anki standartlara gore gulersin ama zamaninda oyleydi.
Son cümlene ithafen bir şey diyeyim.guns n roses appetite for destruction albümü de çoğu parçası heavy kabul edilir.Heavy ile hard rock arasında çok büyük bir fark yok zaten.Metal sertleşti evet.80 lerden sonra çıkan thrash grupları,black metal ve melodik death metal bunda etken.
Ama size tavsiyem,metali öyle tür tür dinlemeyin.Her grup kendine özel.Bazı parçaları thrash iken,bazıları groove bile olabiliyor.Bilindik gruplardan bilinmediklere doğru gidin bence.Türkçe metali de unutmayın(Özellikle mezarkabul,mekanik dinlemeden bir ömür geçirmek hatadır)
Bu arada bin kişiden fazla bir face grubu var amacı olmayan metalciler diye.Bir kaç grup daha var wikimetal tarzı.Konserlere beraber gitmek,veya şarkı önerisi,gitar vb her türlü yardımlaşma için bunlara katılabilirsiniz.Geçen nilüfer müzik festivalinde slow rock da wall of death falan yapmış arkadaşlar,komik işsiz bir sürü insanız yani :grin:

yani öyle aslında ama Hard Rock'la metal arasındaki en büyük fark genelde bateride oluyor. Ha tabii etiket bakımından olay tamamen gruba bağlı. Bi hard rock grubu gitse siyah tişörtler giyse, saçı uzatıp sakal bıraksa yeaah heavy metal falan ayaklarına bağlasa metal grubu dersin.

Back
Top Bottom