Türk Askeri Suriye'de

Users who are viewing this thread

15 Temmuz Şehitleri Batunor said:
Adrenalinin her insanda aynı tepkiye yol açacağını düşünmüyorum. Çünkü hepsi de bir poker suratıyla çıkıyor kamera karşısına. Videodaki bir diğer ilginç şeyse yanan askerlerden birinin gövdesini ateşten korumak için ileriye eğmesi (belden) diğerinin ise gayet sakince beklemesi. Çok garip.

Her insanda aynı tepkiye yol açar. Belki seviyeleri farklı olabilir. Adrenalinin görevi sakinleştirmek ve acı eşiğini yükseltmek. Sende çok bende az etki yapabilir. Ama bu tarz her olayda vucut adrenalin salgılar ve sakinleşiriz. Psikolojik etkenlerde var sakin kalmada.
halit21 said:
Transit said:
Hacım link at da biz de sevinelim :smile:

Hacım kişisel fikirlerim . Algı yönetimi Moda oldu son zamanlarda

Not; mobil alıntıyı yapamadım :smile:

http://heavy.com/news/2016/09/new-isis-islamic-state-amaq-news-video-the-making-of-illusion-iraqi-army-soldiers-shia-shiite-eid-al-adha-meat-hook-execution-throat-slitting-full-uncensored-youtube-video-download-mp4/
Tavuk kanı bu videoda mı kullanılmış? 8.30'da başlıyor

Işidş desteklediğim mi sanıldı. Yapmıyolar bunların hepsi montaj demedim. Sadece bir olay olduğunda sosyal medyadan dağıtılan görsellere daha ihtiyatlı yaklaşıyorum. Olmayan bir şeyi olmuş gibi gösteren paylaşımlarda çok . Işid alçaklarının Allah belasını versin.

Akil tepesi deaş tan tamamen temizlenip ele geçirilmiş.
http://aa.com.tr/tr/turkiye/milli-savunma-bakani-isik-el-babin-en-kritik-yeri-olan-hastane-tepesini-deastan-temizledik/713052

Bu ülkenin Işid'den Pkk'dan diğer tüm o... çocuklarından temizlenmesi lazım vidiyoyu izledim :sad: ülkemizdeki hayinlerin'de tmeizlenmesi lazım uzun adamların gitmesi lazım bize kafir diye aç köpekler sonunuzu düşünmenizi isterim bu DEVLET LAİKTİR VE ÖYLE KALICAKTIR içimizdeki akp hdp yadaşçılarına söylüyorum gidin başka ülke bulun bu topraklar hepimizin sizin diğil !!!

Musul ne alemde ya ? Koalisyon güçleri vardı kuşatmışlardı uzun sürecek diyolardı. Musulun son durumunu bilen varmı?

Transit said:
Musul ne alemde ya ? Koalisyon güçleri vardı kuşatmışlardı uzun sürecek diyolardı. Musulun son durumununbilen varmı?

Saha koşulları yüzünden Irak ordusu ağır zayiat verdiğinden dolayı kara operasyonu durma noktasına gelmiş. Sadece havadan saldırı yapılıyormuş. Şubat sonu yeniden taarruz başlayacakmış. Sadece kuzey bölgelerinde gelişmeler varmış.

Musul operasyonu da durdu, rakka operasyonu da durdu, şu an deaş ile mücadele edilen tek yer el bab. Bu da daeşin el bab a daha fazla militan yığmasına olanak sağlıyor.

Bugün haber dinleyemedim. Sadece o hastane denilen tepe alınmış değilmi? Askeriyede en yüksek rakımlı yeri ele geçirdinmi çok büyük avantaj sağlarsın

https://isis.liveuamap.com/tr/2016/23-december-euphrates-shield-forces-launched-new-attempt

İlgili yer burası. Pencereyi kapattığımda haritada hastanenin hala önceki konumda IŞİD elinde olduğunu görüyorum ama bu haritanın güncelleme aralığıyla da ilgili olabilir.

Tankların elegeçirilip videoya çekildiği yer orası ayrıca.

C0YyscqXgAAlGLf.jpg:large
:iamamoron:

Az önce çok ilginç bir şey öğrendim. 37 şehidimizden hiç biri kurşunla ölmemiş. Ya canlı bomba ya da füze gibi saldırılar ile ölmüşler.

Back
Top Bottom