Svadya iyice büyüdü

Users who are viewing this thread

kontahmet

Recruit
Evet değerli forum üyeleri Warband maceram devam ediyor fakat yemin ettiğim svadya krallığı baya bir toprak aldı neredeyse rodokların tümünü ele geçirdi.İleride toprak kurmada sıkıntı yaşayabilirmiyim? svadyadan yemini bozmalımıyım yoksa bu svadyalılar calradia'nın tüm topraklarını ele geçirecekler.

Madem Harlaus efendimize güvenmiyordun ne ola yemin ettin bre melun!

Benim oyunlarımda Svadya çok zayıf kalıyor diğer krallıklara karşı.Sana tavsiyem yeminini boz.  :fruity:

Emrehan said:
Svadya favori kültürümdür fakat Calradia'da baya zayıftır, genişlemesi şans pek nadir rastlanan bir olaydır. Tüm bunların dışında genişlemiş bir Svadya her halükarda genişlemiş bir Rodok ya da Nord'dan daha iyidir.

Çünkü Nordlar ve Rodoklar kale savunmalarında çok iyidirler, Rodoklar özellikle en iyisidir. Svadya ise dengeli bir ulustur, Vaegir'a ve Sarranid'e daha benzerdir. Nord'a ve Rodok'a göre kalelerini almak kolaydır.

Bu yüzden eğer kendi krallığını kuracaksan kesinlikle Rodok ve Nord'ların genişlemesini bir tehdit olarak algıla. Svadya karşısında bunlara destek verme.
Aynen öyle,Rodoklar genişleyince çok tehlikeli oluyorlar.Ama yine de oyunu fazla uzatmamak gerekiyor,biz ne kadar uzun süre lord olarak kalırsak kral olma şansımız o kadar azalıyor.

Diplomasi mod oynuyorum gün 310 kergit derebeyiyim rodoklar svadyanın üç şehrine çöktü sadece dhrim kaldı svadya çöküş aşamasında kergitlerin de 6 şehri var shariz ve khudan ı aldık halmar ve narra benim şehirlerim sarranidlerden geri aldım bana verdiler planım sancar a bağlılık yeminimi bozup darbe yapmak kergit toprakları üzerinde daha güçlü bir kergit hanlığı kuracağım sonra rodoklarla müttefik olcağım

ContTrabiyuo said:
Emrehan said:
Ne olursun bilemem ama Khergitler ve Rodoklar karsi karşıya geldiğinde Khergitler baya avantajsizdir, özellikle kalelerde. Eğer yeni kuracağın devletin askerlerini sadece Khergit yapmayı dusunuyorsan vazgeçmeni öneririm, daha çok kültürlü olmakta fayda var. En azından kaleler ve şehirlerde.  Oyundaki hiçbir devletle de müttefik olunmaz, hele de bir güçlü devletle asla olunmaz. Anlaşma bittiği an seni de bitirir.
kale savaşlarında öyle ama savaş meydanında açıl komutunu verdikten sonra rodokların tüm avantajı sıfıra iniyor he belki mızrakçıları iyi kullanırsa yine bir şeyler yaparlar ama kergit atlı okçularından oluşan bir orduda bu avantajda oklar bitene kadar kaybolur

Hey si ne diyorsunuz rodokların kalradyadaki atlı birliklerr karşı en avantajlı birliklere sahip olduğunu bende biliyorum ve diplomasi mod sayesinde herhangi bir devletle müttefik olabiliyoruz rodokların iyice büyüdüğünü düşünücek olursak ve bu vakte kadar aynı düşmanlarla savaşmış olmamız ilişkilerimizi geliştirdi bunuda gesaba katarsak diplomasi modun sunduğu özellikleri kergit hanedanının bekası için kullanmak iyi bir seçenek

bir süre rodoklarla barış yapman işe yarayabilir tabi bu sürede nord kahramanı ve vaegir nişancısı yetiştirmen gerekiyor ikisinden de 100-150 arası olduğunda zaten az bi kayıpla rodokların kalelerini alabilirsin

asıl konuya gelirsek svadya ve kergitler savunmada en güçsüz devlet oldukları için genişlemeleri çok büyük bir tehdit oluşturmaz

Back
Top Bottom