Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Fox Mulder said:
Mizah anlayışın Almanlardan da betermiş demek ki.. Çünkü çürütmek için kullandığın argümanların bile kendinle çelişiyor. Orada dedim ki "ülkede komünistliği rus olmak sananlar var." gelmiş komünistliği rus şarkılarıyla açıklamışsın. Mizahen de olsa aynı kapıya çıkıyor. Mesela Türk komünistlerinde şarkıları var.

"Aslında olan" ın Barbara olmaması lazım bu sebepten ötürü bence. Onun yerine Türkçe bir komünist şarkısı koysan mizahını daha da destekler bence. Aslında olanla hissettiğin şey arasında fark bulamadım çünkü henüz :wink:

Yahu komünizmi Rus'lar domine etmedi mi? Ayrıca çürütmek istediğim argüman nedir? Eğleniyorum ben.

Polyushka Polye çok gaz bir şarkı, Katyusha'nın pop versiyonu çok komik geldiğinden, mizah versiyonu olarak kullandım. Rusların kendi aralarındaki kültür uçurumunu komik bulmuşumdur hep. Katyusha'ın klasik orkestra yorumuyla, pop versiyonun farkı bunu andırıyor bana hep.

Yoksa Rus cahilinin, Türk cahilinden farkı yok. Rus aydınları, bizimkilerden çok daha baskın ama...

Ayrıca hayran olduğum hiç bir milletin tarafı olmam. Rus'lar da pislik, Japon'lar da ama şahane kültürleri var.

Resimler photoshop değilse durum ortada. Yani biri yerdeki Erdoğan, Apo ya da Atatürk bayrağını öpüyorsa ideolojisi saçma sapan yerlere varabilir. Hadi 2. resmi anladım da, Adamın resminin kilise de işi ne? Adam İsa mı? Neden bu adamların yerdeki Apo bayrağını öpecek kadar beyinleri yıkanmış?

Militarizmin gittiği yerlerde böyle şeyler olası.

Dediğim gibi. Photoshop da olabilir ama 3. resim kesinlikle çirkin. Resmin Rojava'daki kürt yönetimiyle bir bağlantısı var mı bilemedim. PYD diğer örgütler kadar idolleştirmiyor Apo'yu sanki.

Rojava'da IŞİD'i, Peşmerge'ye ya da Sol bir Kürt örgüte tercih ederim. Rojava'da Peşmerge'yi ya da Sol bir Kürt örgütü, IŞİD'e tercih ederim Tabi her militarist oluşum beraberinde belli sorunları getiriyoru. PYD yönetimi batı medyasına çok olumlu yansısa da içerine neler oluyor pek emin değilim.

ErkutErdem said:
Biri silsin o kilisenin oturakları falan toz bağlamış her yeri.
Temizlik imandan  :razz:

Pentagram said:
Benim takıldığım birinci resim. Biraz gariplik var resimde.
Ben de emin olamadım photoshop mu diye ama forensic analizlerinden geçiyor değil büyük ihtimalle. Kaynağı PM attım

Fusuy said:
Dediğim gibi. Photoshop da olabilir ama 3. resim kesinlikle çirkin. Resmin Rojava'daki kürt yönetimiyle bir bağlantısı var mı bilemedim. PYD diğer örgütler kadar idolleştirmiyor Apo'yu sanki.

Rojava'da IŞİD'i, Peşmerge'ye ya da Sol bir Kürt örgüte tercih ederim. Tabi her militarist oluşum beraberinde belli sorunları getiriyoru. PYD yönetimi batı medyasına çok olumlu yansısa da içerine neler oluyor pek emin değilim.
Daha bir sürü foto var da peşgerme taraftarı bir hesap sanırım atan o yüzden şüpheli gelenleri koymadım buraya ama PYD Apo'yu idolleştiriyor olması bunlardan bağımsız bir gerçek. Sonuçta al birini vur ötekine ama bazılarını PRını iyi yapıyor, dediğin gibi medyaya her şey çok olumlu yansıtılıyor.

O değil de buna güldüm:

13051732_1220163824675615_8875572936428826296_n.jpg

Megadeth said:
Fusuy said:
Rojava'da IŞİD'i, Peşmerge'ye ya da Sol bir Kürt örgüte tercih ederim. Tabi her militarist oluşum beraberinde belli sorunları getiriyoru. PYD yönetimi batı medyasına çok olumlu yansısa da içerine neler oluyor pek emin değilim.
Evet ortadoğu'da tek sorun militarizm. IŞID bizi militarizmden kurtaracaksa Rojava'yı alabilir.

Bana kalırsa ortadoğu halkını iyi anlamış adamlar. Onlara lider veriyorlar, etrafında kült oluşturuyorlar, sonra rahatça yönlendiriyor/yönetiyorlar. ''Önderlik'' dedikleri kavrama gerçekten inandıklarını ve ona göre hareket ettiklerini sanmıyorum, tamamen politika.

Koma Civakên Kurdistan (Kürdistan Demokratik Toplum Konfederalizmi) kurucusu ve Önderi, Abdullah Öcalan’dır. Ekolojiye ve cinsiyet özgürlüğüne dayalı demokrasinin felsefik, teorik ve stratejik kuramcısıdır. Her alanda bütün halkı temsil eden önderlik kurumudur. Kürdistan halkının özgür ve demokratik yaşamına ilişkin temel politikaları gözetir ve temel konulardaki en son karar merciidir. Kongra Gel Genel Kurul kararlarının demokratik, ekolojik ve cinsiyet özgürlükçü devrim çizgisine uygunluğunu gözetir. Yürütme Konseyi Başkanını görevlendirir. Temel konulara ilişkin Yürütme Konseyi kararlarını onaylar.

Yorgunluktan olsa gerek demek istediğimin tam tersini yazmışım.

Düzelteyim:

"Rojava'de Peşmerge'ye ya da Sol bir Kürt örgütü, IŞİD'e tercih ederim."

Sorun da bu. Demokratik ya da otonom bir ortamda nasıl bir idol en son karar mercisi olabiliyor. Ortamın ileride düzeldiğini düşünürsek, yıkabilecekler mi bu idolü?

Özgürlük savaşçılarına bak hele, nasıl da özgürleştiriyorlar insanları.  :lol:

İyi ya da kötü, IŞİD'le mücadele ettiğini de unutmamak lazım. Şuan PYD'nin kontrol etmediği bölgeden roket yağıyor Kilis'e. Dün 3'ü çocuk 4 kişi öldü.

Benim de sevmediğim yanları var yukarıda bahsettiğim gibi İŞİD'e göz yuman devletlerden iyiler hala.

El-Kaide, Yemen'in büyük bir kısmını ele geçirmiş....

http://www.independent.co.uk/voices/thanks-to-uk-and-us-intervention-al-qaeda-now-has-a-mini-state-in-yemen-its-iraq-and-isis-all-over-a6986086.html

http://haber.sol.org.tr/video/davutoglu-ile-hdpli-ertugrul-kurkcu-arasinda-avrupa-konseyinde-tartisma-153042

Ertuğrul Kürkçü'yü sevmem de bu sincap iyice abisine benzemeye başladı. Buradan yandaş medyaya iyi malzeme çıkar. HDP'li vekil İngilizce konuştu Sayın Başbakanımız lafı oturttu kapaaak! diye manşet bile atabilirler. :lol:

İŞİD, Kilis'e füze atmaya devam ederken, Beşika'da Türk tankı vurduk demiş ve vidyo yayınlamış. Rojava'da Kürt'lere, Palmira'da Suriye Ordusuna yenik düştükleri halde Türkiye'nin agresifleşmesine sebep olacak hareketlerde bulunması mantıklı mı sizce?

Hadi terörle mücadelede pek kararlı devletimiz 10 Ekim saldırısını ideolojik sebeplerden görmezden geldi, bunları da gelecek mi?

Türk tankına roket düşmüştür, ya da tank rokete çarpmıştır. Işıd yapmaz öyle şey.

@Fusuy
Ben de öyle bir şey söyleyeceğini düşünmezdim, garip geldi. Birey kültü zamanla yenilen bir şey, Apo ölmeden bu saçmalığın biteceğini sanmıyorum.

Erozbey said:
Tartışma denmez canım ona. Konuşmanın tamamını dinleyince adam haklı dedim.
Şunu diyorsan bence de haklı: http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/siyaset/518474/Kurkcu_den_Davutoglu_na_yanit__Savas_agasi....html

Edit: http://haber.sol.org.tr/toplum/genelkurmaydan-tank-aciklamasi-153067

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom