Siyaset

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Tank Israil-Türkiye tarafından modernize edildi ve Tankta tepkimeli zırh var. Tankın tamamiyle havaya uçtuğunu hiç sanmıyorum. Hatta tekrar kullanılabilir hale getirilebilir.

Cioss Julius U.X. said:
La ne havaya uçması? Linki görmedin mi attığım? Zırhtan sekmiş.
Evet, daha yeni izledim. Tankın son halinin de fotosunu buldum. Tahmin ettiğim gibi tepkimeli zırh var üstünde.
https://m.facebook.com/1648637658699788/photos/a.1649135935316627.1073741828.1648637658699788/1786270604936492/?type=3&source=54

Bu m60 t ye karşı çıkan havuz medyası nerede. Siz daha fanta dökün anasını satim.

Noventa said:
"Rojava'da bir Hristiyan kilisesine zor kullanarak Apo resmi astırılmış. Rojava Kuzey Koreleşiyor."
ANkad.jpg
"Rojava'da gün geçtikçe PYD'nin tahakkümü artarak devam ediyor, herkes PKK ideolojisi üzerinden şekillendirilmeye çalışılıyor. Öcalan'ı ilah edinip, herkesi onun kitabı üzerine yemin etmeye zorluyorlar. Bunu yapmayanlar hain ilan ediliyor."
LXsp6.jpg
4DW9a.jpg
Bana da kaynak pls. 2. ve 3. resimde bir zorlama olduğuna dair görünür bişi yok, ilk resim de sempatik olmasa da büyük bir insan hakkı ihlali var gibi gözükmüyor. Ama daha önce Suriye Hristiyanları YPG'nin kaçan Hristiyanların mallarına el koyması ve kilise eğitimi müfredatına karışması vs. gibi şeylerden dolayı karşı bildiri imzalamıştı. Aynı zamanda KDP'nin Suriye köylerinde YPG'ye alternatif olarak örgütlenmesini engelleyen şeyler de okumuştum. Ama kurdukları siyasi sistem Suriye'deki diğer seçeneklere göre daha demokratik ve çoğulcu gözüküyor. Ama sistemin asıl sonuçları olağanüstü savaş halinde değil savaş bittikten sonra görülür muhtemelen.

Calradianın Bilgesi said:
Noventa said:
"Rojava'da bir Hristiyan kilisesine zor kullanarak Apo resmi astırılmış. Rojava Kuzey Koreleşiyor."
ANkad.jpg
"Rojava'da gün geçtikçe PYD'nin tahakkümü artarak devam ediyor, herkes PKK ideolojisi üzerinden şekillendirilmeye çalışılıyor. Öcalan'ı ilah edinip, herkesi onun kitabı üzerine yemin etmeye zorluyorlar. Bunu yapmayanlar hain ilan ediliyor."
LXsp6.jpg
4DW9a.jpg
Bana da kaynak pls. 2. ve 3. resimde bir zorlama olduğuna dair görünür bişi yok, ilk resim de sempatik olmasa da büyük bir insan hakkı ihlali var gibi gözükmüyor. Ama daha önce Suriye Hristiyanları YPG'nin kaçan Hristiyanların mallarına el koyması ve kilise eğitimi müfredatına karışması vs. gibi şeylerden dolayı karşı bildiri imzalamıştı. Aynı zamanda KDP'nin Suriye köylerinde YPG'ye alternatif olarak örgütlenmesini engelleyen şeyler de okumuştum. Ama kurdukları siyasi sistem Suriye'deki diğer seçeneklere göre daha demokratik ve çoğulcu gözüküyor. Ama sistemin asıl sonuçları olağanüstü savaş halinde değil savaş bittikten sonra görülür muhtemelen.

https://twitter.com/enks_roj

Anladığım kadarıyla bu twitter adresini idare eden örgüt KDP'ye yakın Suriye yapılanmalarından biri. Hesaptaki şikayetler de enks'nin ifade hakkının engellendiği, enks'nin üyelerinin evinin işaretlendiği ve Öcalan'ın zorla Kürtlerin tek lideri kabul ettirilmeye çalışıldığına yönelik şeyler. Muhtemelen önemli haklılık payı vardır, Kuzey Irak Kürdistanı ve PYD/PKK Kürtlerin bölgesel liderliği konusunda birbiriyle rekabet içindeler ve ikisi de birbirine karşı benzer tutumlar sergiliyor. Ama özellikle rakip bir kaynaktan gelen ve içindeki kanıt vs. az olan haberlere temkinle yaklaşmak lazım.

..... çocukları. Nasıl bir adiliktir lan bu?

http://www.ensonhaber.com/karamandaki-cinsel-sapik-mahkemede-devrimciyim-dedi-2016-04-21.html

508 yıla mahkum olan Muharrem B. mahkeme huzurundan yaptığı açıklamada, “İsmet İnönü tarafından temeli atılan İvriz Öğretmen Okulu’nda bir ateist olarak yetiştim. Devrimci gelenekten geliyorum, Kur’an-ı Kerim öğretmeni değilim” ifadelerini kullandı.

Şaka gibi ya.

O 508 yıl olayı da örtbas çabası zaten. Nerede görülmüş bu kadar hızlı yargılanıp ceza verildiği? Ensara ya da AKP'ye laf gitmesin, gidemesin diye şişirilmiş göstermelik bir ceza. Zaten adam da bunlardan. Buyur.

Temmuz ayından bu yana 500 e yakın şehit var o kurşunların bombaların hedefi tam istikamet meclis ve o 1000 odalı kaçak saray olmalıydı bu binlerce yoksulluk içinde yaşayan insanlar değil. Lanet olsun sizin yönetim anlayışınıza tek bildiğiniz cebinizi doldurmak gariban ahmet, mehmet ölmüş ne fark eder babasının oğlumu ölüyor ateş düştüğü yeri yakıyor. Bilal oğlan parayı basıyor öbürünede çürük raporu alıyor paşalar gibi yaşıyorlar. Resmen ülkeye tekrar saltanatı getirdiler bir kaç sene sonra ahmet davut oğlunun yerine bilal oğlan oturur demedi demeyin.

Şehitleri bitirmek yerine şehit cenazesinde hangi marş çalacak diye tartışmak... Welcome to Turkey

Calradianın Bilgesi said:
Anladığım kadarıyla bu twitter adresini idare eden örgüt KDP'ye yakın Suriye yapılanmalarından biri. Hesaptaki şikayetler de enks'nin ifade hakkının engellendiği, enks'nin üyelerinin evinin işaretlendiği ve Öcalan'ın zorla Kürtlerin tek lideri kabul ettirilmeye çalışıldığına yönelik şeyler. Muhtemelen önemli haklılık payı vardır, Kuzey Irak Kürdistanı ve PYD/PKK Kürtlerin bölgesel liderliği konusunda birbiriyle rekabet içindeler ve ikisi de birbirine karşı benzer tutumlar sergiliyor. Ama özellikle rakip bir kaynaktan gelen ve içindeki kanıt vs. az olan haberlere temkinle yaklaşmak lazım.

Bölgede araştırma yapmış bir akademisyen arkadaşıma göre böyle bir durum yok. Lakin KDP yanlıları inatla Türkiye güdümüne girmek için çabalıyor.

Bunu kanıtlayan bir şey var mı elinde? Akademisyen arkadaşın rapor felan çıkardı mı? Merak ettim çünkü.

Enksin(Suriye Kürt Ulusal Konseyi ) dedikleri ortada, PDPKS (Suriye Kürt İlerici Demokrat Partisi) ve KDP-S(Kürdistan Demokrat Partisi ) aynı şeyleri söylüyor pyd rojavada diktatörlük kuruyor.

Pentagram said:
..... çocukları. Nasıl bir adiliktir lan bu?

http://www.ensonhaber.com/karamandaki-cinsel-sapik-mahkemede-devrimciyim-dedi-2016-04-21.html

508 yıla mahkum olan Muharrem B. mahkeme huzurundan yaptığı açıklamada, “İsmet İnönü tarafından temeli atılan İvriz Öğretmen Okulu’nda bir ateist olarak yetiştim. Devrimci gelenekten geliyorum, Kur’an-ı Kerim öğretmeni değilim” ifadelerini kullandı.

Şaka gibi ya.
Bir tane solcu eylemde montajsız görüntüsü yayınlansın, stüdyo armağana popomu atacağım.

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/okullarda-recep-tayyip-erdogan-sarkisi-1197417/
Buna da pes artık.Tarafsız ileri demokrasinizi de, milli iradesizliğinizi de...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom